Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wymiana walut - gdzie wymieniać


harnaś1473932207

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Gdzie wymieniacie waluty przed wyjazdem? W kantorach i bankach jest dość drogo, nie chciałbym przepłacać. Słyszałem, że w kantorach internetowych jest taniej - prowizja jest tańsza - i można trochę na wymianie zaoszczędzić. I czy rzeczywiście wszystko jest takie piękne jak opisują czy może wetnie mi kasę i już jej nie odzyskam? i jeszcze istotna kwestia, ile się czeka na kasę przy takiej wymianie? Na jednym takim portalu czytałem, że kasa jest na koncie już w pół godziny (walutobox - może ktoś kojarzy, korzystał), jest to możliwe?

pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z różnych kantorów internetowych - za każdym razem sprawdzam zestawienie na*strefawalut.pl*i wybieram ten e-kantor, który w danym momencie wygląda najatrakcyjniej. A transakcje, o ile masz konto w tym samym banku co kantor, rzeczywiście często są realizowane ekspresowo, nawet w 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie w każdym kantorze możesz ustalić stawkę i to w obie strony, będzie inna niż na tablicy. Wiele zależy jaka kwotę wymieniasz. Mnie ten "problem" nie dotyczy bo zawsze mam trochę ojro na koncie kupione wcześniej po okazji. Osobiście jestem elektryczny na transakcje, które można wyłączyć jednym przyciskiem ...jak światło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuję euro na zapas :) Na tej stronie, o której wspominałam - StrefaWalut - na bieżąco kontroluję kursy i promocje w poszczególnych kantorach internetowych i kupuję walutę wtedy, gdy oferta jest atrakcyjna, a nie wtedy, gdy wyjeżdżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupować od tych co wracają lub od brata który przyjeżdża na święta czy wakacje ;)

Ja też kupuję euro na zapas :) Na tej stronie, o której wspominałam - StrefaWalut - na bieżąco kontroluję kursy i promocje w poszczególnych kantorach internetowych i kupuję walutę wtedy, gdy oferta jest atrakcyjna, a nie wtedy, gdy wyjeżdżam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisalem, w kantorach internetowych nie ma zadnego zabezpieczenia, takie amber gold, albo sie uda albo sie nie uda.

Trzeba korzystać z renomowanych kantorów i wymieniać niewielkie kwoty, wtedy ryzyko też jest niewielkie.

Ja już od kilku lat korzystam z usług Walutomatu i bardzo go sobie chwalę.

Z kolei w zwykłym kantorze możesz kupić fałszywą walutę, od znajomego zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wg mnie najlepiej wymieniać w kantorach internetowych. Nie trzeba nawet wychodzic z domu aby wymienić walutę no i oczywiście cena walut w kantorach online jest znacznie lepsza , więc po prostu bardziej opłaca się tam wymieniać. Sam robię to od dawna i muszę powiedzieć że taka wymiana przebiega naprawdę szybko, więc polecam.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepiej wymieniać w kantorach internetowych. Nie trzeba nawet wychodzic z domu aby wymienić walutę no i oczywiście cena walut w kantorach online jest znacznie lepsza , więc po prostu bardziej opłaca się tam wymieniać. Sam robię to od dawna i muszę powiedzieć że taka wymiana przebiega naprawdę szybko, więc polecam.

beznazwy.jpg

--:wink:

beznazwy.jpg.86cc8bd150eaa9859708483f1c32432d.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepiej wymieniać w kantorach internetowych. Nie trzeba nawet wychodzic z domu aby wymienić walutę no i oczywiście cena walut w kantorach online jest znacznie lepsza , więc po prostu bardziej opłaca się tam wymieniać. Sam robię to od dawna i muszę powiedzieć że taka wymiana przebiega naprawdę szybko, więc polecam.

A jak masz gotówkę w domu to też?

A jak chcesz mieć walutę w gotówce to jak?

A z mojego doświadczenia wynika że można w kantorze tradycyjnym dostać lepszą cenę niż w kantorze online, wystarczy się odezwać a nie patrzeć tylko na tablicę:rolleyes::

A bo bym zapomniał, tam w Twoim tekście zakradł się jakiś link do jakiegoś dziwnego kantoru online, pewnie to przypadek, ale już naprawiłem ten błąd :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB mądrze prawisz. Kantor to najlepsze miejsce do sprzedaży obcej waluty, przynajmniej w Polsce.

Przykład z przed dwóch tygodni. Wypłaciłem 1000 zł. Z bankomatu. Kurs 0.39 za koronę i chyba jakaś prowizja.

W kantorze 0.45 :biggrin:

Czyli na urlopie parę groszy do zaoszczędzenia.

No ale ze odkop to fakt :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopany temat dla oszczędnych :)

ja omijam kantory przy dworcach bo tam bywa dziwnie , na 3 dniowy wyjazd nie wydaje wiecej nigdy niż 400 euro czyli różnica 10-20 groszy daje 40-80 zł ...

wiec oszczedność nie jest jakaś dramatyczna i szkoda czasu na szukanie, proponuje natomiast policzy koszty przejazdu.......

na moim przykładzie ....

3000 km (w-wa- pitztal - tux - w-wa)

paliwo średnia 6 zł ( nie tankujemy tylko w Polsce)

predkość przejazdowa (na tyle ustawiamy tempomat) :

90 km - spalanie 5 litrów 900zł

120 km - 6 litrów +180 zł

140 km - 6,8 litra +324 zł

z ostatniego wyjazdu średnie spalanie 7,6 ...... +468 ....to są duże oszczędności :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopany temat dla oszczędnych :)

ja omijam kantory przy dworcach bo tam bywa dziwnie , na 3 dniowy wyjazd nie wydaje wiecej nigdy niż 400 euro czyli różnica 10-20 groszy daje 40-80 zł ...

wiec oszczedność nie jest jakaś dramatyczna i szkoda czasu na szukanie, proponuje natomiast policzy koszty przejazdu.......

A to żeś strzelił teraz, różnica pomiędzy kantorami to max 6-7 groszy.

W przypadku Bielska to znaczy nie kupić euro w Sferze, tylko przejść do znanego kantoru na 11 listopada, odległość pomiędzy tymi punktami to 3 min spaceru nie więcej, tak więc nawet dla tych 400 euro warto się przespacerować, a gdy zakup na wyjazd dla całej rodziny to już w ogóle nie ma o czym mówić, bo to przy 2000 euro ok 120 zł

z ostatniego wyjazdu średnie spalanie 7,6 ...... +468 ....to są duże oszczędności :tongue:

Wszystkim autka palą 4-5-6 litrów, tylko moje w sobotę na trasie do Warszawy i z powrotem spapało 11,5 litra.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A to żeś strzelił teraz, różnica pomiędzy kantorami to max 6-7 groszy.

W przypadku Bielska to znaczy nie kupić euro w Sferze, tylko przejść do znanego kantoru na 11 listopada, odległość pomiędzy tymi punktami to 3 min spaceru nie więcej, tak więc nawet dla tych 400 euro warto się przespacerować, a gdy zakup na wyjazd dla całej rodziny to już w ogóle nie ma o czym mówić, bo to przy 2000 euro ok 120 zł

Wszystkim autka palą 4-5-6 litrów, tylko moje w sobotę na trasie do Warszawy i z powrotem spapało 11,5 litra.

Sławek, zastanów się, co Ty możesz wiedzieć o podróżach na narty przy ekspertach.:wink:

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę walut wymieniam i stwierdzam, że najlepszy kurs oferuje zaprzyjaźniony kantor. Kto takiego nie ma, to generalnie dewiza "dobrego" kursu jest taka - jeżeli w przypadku popularnych walut typu USD lub EUR kurs po jakim kantor sprzedaje walutę różni się o 3-4 grosze od kursu po jakim kantor walutę kupuje, to jest to dobry kurs. W przypadku różnic typu 15-20 groszy - vide ścisłe centrum Krakowa - kurs jest do bani. Co nie zmienia faktu, że byłem kiedyś w tzw. pośpiechu, zaproponowałem w takim kantorze kurs różniący się o 5 gr. od tego za co skupowali, argumentując że mogę iść dalej, ale mnie nogi bolą i gość na to przystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na kartę debetowa do rachunku walutowego. Od 2 lat z tej formy korzystam i oszczędności są spore. Kupujesz walutę w martwych sezonach, zwłaszcza po lecie i po zimie. Płacisz na wyjazdach w sklepach, knajpach i wyciągach bez prowizji i przeliczeń. I nie kłopoczesz się posiadaniem sporej sumy w kieszeni.

Uwaga, nie dotyczy obecnie Grecji. :biggrin:

Edytowane przez W.W.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...