Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alta Badia i Kronplatz 23-30.01.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie góra marzeń.

Lubię kręcić się w kółko.

I zawsze wjeżdżać na ten sam wierzchołek.

Siedzenie w restauracji od strony Bruniko (Riscone) i popijanie espresso za 1.2 bezcenne.

Polecam wszystkim zjazd czarną Silvestri i nową kolejkę Alpen (bardzo szczelna, jest w niej ciepło).

P.S.

Ciekawa obserwacja. W Alpenie (kabina 8 osobowa) jest WIFI. Praktycznie każdy po wejściu odpalał telefon i coś grzebał.

Odruch Pawłowa. :stupid:

I to już poważna sprawa :mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z la val i mam podobne odczucia jak SB. Alta Badia jest dla miłośników turystyki narciarskiej. Oczywiście, że są wymagające trasy jak granrisa ale to rodzynki a między nimi albo wolne wyciągi albo zielone trasy ( bo raczej nie niebieskie ).

Dla tych, którzy chcą się "wyjeździć" na maxa Kronplatz jest o wiele ciekawszym miejscem. Oprócz miary, każdy znajdzie tam swoją prędkość na każdej trasie a sylwestra uważam za znacznie ciekawszego od granrisy.

Badia to taki trochę skansen narciarski w porównaniu to nowoczesnego i non-stop inwestującego Kronplatzu ( nowy wyciąg w budowie )

No i apreski w k1 to coś czego nie ma w Badii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

Info dla mieszkańców La Val: jak zjedziecie na dół i skręcicie w stronę Piculina to po kilkuset metrach po prawej stronie macie pizzerię: Trafoi. Właścicielem jest Polka a bardzo dobrą pizzę robi chłopak spod Parczewa. I co najważniejsze pizzę dostaniesz tam jak w Polsce tzn od rana do północy. Z kelnerkami też można dogadać się po polsku.

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień trzeci, dzisiaj ponowna szansa dla Alta Badia, jak wczoraj pisałem postanowiłem dostać się na tereny narciarskie z Corvary, ale na tym się skończyło, dojechaliśmy jak bóg przykazał na pierwszą gondolę rano do Corvary, a tu się okazuje że parkingi są płatne:mad::. Przejechałem jeszcze w stronę Colfasco, a tam to samo, nie! za parking płacił nie będę i to nie chodzi o jakieś parę euro, ale o zasady:rolleyes::. Tak więc idąc w zaparte i realizując własne przekonania nartowanie rozpoczęło się dzisiaj o 0930.Pogoda nie tak perfekcyjna jak wczoraj, ale dobra, widoczność bardzo dobra, lekkie zachmurzenie, lub słoneczko, tak więc można było się na spokojnie porozglądać po okolicy, no i tak to mniej więcej w Alta Badia wygląda, że można się tu porozglądać, ale pojeździć to już nie za bardzo, owszem jest parę fajnych tras, ale trzeba ich szukać jak grzybów po lesie, no to po co jechać od ośrodka w którym jest 130 km tras, a tych fajnych 30 km(jak jest tyle), można jechać do Turracher Hohe gdzie jest 40 km tras i każda bez wyjątku są super, a co za tym idzie nie trzeba ich szukać.Sella Ronda dzisiaj była zamknięta, chyba z powodu wiatru, u góry zdarzały się podmuchy wiatru, ale i tak nie planowałem tego robić.Ludzi już było dzisiaj więcej, zdarzało się odstać w kolejce do 3 minut, a i w knajpach trzeba było czekać na wolny stolik.

P1040456.jpg

P1040460.jpg

P1040461.jpg

P1040464.jpg

P1040467.jpg

Podsumowując, ja na Alta Badia jestem za młody jeszcze:stupid:, mam za dużo siły:rolleyes::, mam narciarskie ADHD:applause: i pewne wrócę tu kiedyś w autokarze pełnym emerytów, moich rówieśników:applause:. Od jutra zero doświadczeń, więc tłuczemy Kronplatz i raczej już do końcaI jeszcze raport z dzisiaj, iSki Tracker też dał dzisiaj popis:stupid:http://www.iskitracker.com/tracks/shared/9jYgUaz3QQrW3v8YYCzn

P1040456.jpg.9319fa0edfaa9c21488f0dc7c07e18a3.jpg

P1040460.jpg.9ac52d28c6acd9b6e8acbb56b4d764f6.jpg

P1040461.jpg.8f74fbe2953928a69f1884dcbdde9f1c.jpg

P1040464.jpg.d0af0e11a798577569f0d3509434beb3.jpg

P1040467.jpg.88a81abe6c122c4968908b6a0316c371.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś Pan skoczył :eek:

Może to nie trasy pucharowe ale też nie Telegraf :stupid: weź pan mapkę i szukaj dalej :biggrin: Nie muszę pisać że parę tras tam jest:cheerful:

To nie chodzi o trasy pucharowe, te są zazwyczaj czarne i za takimi też nie przepadam, no bo co i robić na nich, skoro umiejętności barak, żeby fajnie pojechać:rolleyes::

Tak poważnie, to polecam Ci na przekór zjazd niebieską 28-ką z Pralongia (Utia Pralongia) w stronę Arraby. Jeśli stwierdzisz, że to syf to Ci przyślę flaszkę (miodu) i przeproszę na forum (tym) :eek:

No ale to trasa nie w AB, bo trasa nr 28 w AB jest powyżej na zdjęciu ostatnim i przed ostatnim i widać ją na tych zdjęciach w całości:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,wiadomo każdy robi jak uważa,ale naprawdę nie masz ochoty jeszcze gdzieś wyskoczyć poza Kronplatz :rolleyes::

No ale gdzie?

Do Arabby jest prawie 30 km, powyżej Corvary warunki na drodze są ekstremalne, pojedzie się tam godzinę w 1 stronę, mało trzeba łańcuchy, do Gardeny jest jeszcze dalej, do Canazei jechać to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to trasa nie w AB, bo trasa nr 28 w AB jest powyżej na zdjęciu ostatnim i przed ostatnim i widać ją na tych zdjęciach w całości:rolleyes::
Nadal lubię twoje poczucie humoru:stupid: Chodziło oczywiście o WYCIAG 28 a nie trasę.:confused:: Jak wiesz mają trochę namieszane na mapkach : wyciąg / trasa. :cheerful:To chyba ta trasa :biggrin:[ATTACH=CONFIG]13141[/ATTACH]

IMG_2803.jpg

IMG_2803.jpg.09d471e4c2d8c602bce923732968d424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na Passo Falzarego i 5 Torri.

Wjedz tam bezposrednio autem ,albo busem z Armentaroli.

No ale gdzie?

Do Arabby jest prawie 30 km, powyżej Corvary warunki na drodze są ekstremalne, pojedzie się tam godzinę w 1 stronę, mało trzeba łańcuchy, do Gardeny jest jeszcze dalej, do Canazei jechać to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badia to taki trochę skansen narciarski w porównaniu to nowoczesnego i non-stop inwestującego Kronplatzu ( nowy wyciąg w budowie )

Napisz coś o tym nowym wyciągu!

Bo dotychczas co rok coś nowego dokładali, ale od czasu uruchomienia nowej trasy i kolejki do Ried, jakby wzięli na wstrzymanie. W tym sezonie np. tylko wymienili gondolki kolejki Alpen i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o tym nowym wyciągu!

Bo dotychczas co rok coś nowego dokładali, ale od czasu uruchomienia nowej trasy i kolejki do Ried, jakby wzięli na wstrzymanie. W tym sezonie np. tylko wymienili gondolki kolejki Alpen i nic więcej.

zrobili bardzo przyjemną trasę 24 - dojazd do lorenzi, gondolki alpen z wifi free zapierdzielają chyba 2 razy szybciej niż poprzednie i bez stacji pośredniej.

nowe fundamenty widać na samej górze na dziewiczym terenie pomiędzy sylwestrem i furcia 12

pozdr,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobili bardzo przyjemną trasę 24 - dojazd do lorenzi,

Ta trasa już była uruchomiona zeszłej zimy.

gondolki alpen z wifi free zapierdzielają chyba 2 razy szybciej niż poprzednie i bez stacji pośredniej.

Chyba będę sobie musiał kupić smartfona, żeby nie odstawać od innych narciarzy :)

nowe fundamenty widać na samej górze na dziewiczym terenie pomiędzy sylwestrem i furcia 12

Właśnie zastanawiałem się, dlaczego po zachodniej stronie Kronplatzu nie ma ani jednego wyciągu!

W zasadzie to jest prawie druga połowa góry, którą jeszcze będzie można wykorzystać!

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie byłem tu, jestem pierwszy raz, byłem z drugiej strony, Val di Fassa, Val di Fiemme, Sellarondy nigdy nie zrobiłem, bo jak zobaczyłem że wszyscy chcą ją zaliczyć:eek:, tu uciekłem. Stwierdziłem że skoro wszyscy owczym pędem tam jadą to ja w tym nie chcę partycypować. A i tym razem nie mam planu zaliczyć SR, albo zaliczę albo nie:wink:

Ja zrobiłem gdzieś połowę, dojechałem z Canazei do Arabby (to chyba nawet nie połowa :wink:) i.... zostałem - tak fajnie było 50 m od tego szaleństwa zwanego SR: trasy bez kartofliska, mało ludzi, piękne widoki - np. na Marmolade, bez stresu, że trzeba zdążyć. SB daj spokój , nie ma co -SR jest przereklamowana, tuż obok jest o wiele fajniej !:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znacznie lepiej, gdyby nie uszy to pyski by się wszystkim śmiały w koło głowy:biggrin::applause:

Tak jak zaplanowałem wczoraj, dzisiaj rano zgodnie z planem pojawiliśmy się pod dolną stacją gondoli Piculin, czyli w najdalej oddalonym miejscu od wierzchołka góry z dzwonem Kronpaltz.

...

Patrząc na fotki i opis to już klimaty bardziej odpowiadające moim oczekiwaniom :biggrin: ta przestrzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniżej napisałem wczoraj, ale padł prąd we wsi, a potem internet, a więc nie dało się tego ni jak wysłać:rolleyes::Dzisiaj(czyli wczoraj 27.01) ku radości wszystkich powrót na Kronplatz:applause:.Tym bardziej wielka radość, że pogoda pomimo nie specjalnych prognoz z rana przywitała nas słoneczkiem i minus siedmiostopniowym mrozem.Przed 9 meldujemy się na parkingu pod gondolą, a Łukasz(syn) widząc że zabieram z boksu do jazdy Blizzardy R Power, a w sumie 2 pary brałem do góry, bo jeszcze slalomkami postanowiłam się dzisiaj po katować, a Łukasz zażyczył sobie narty wujka Mika, czyli MB(czyli dawniej Figo). Narty wujka Mirka to Stockli Laser SX 178 cm. Normalnie używa Fischer Progresor +8 C Line 170 cm.Jednak zjechał raz i uznał że jego lepsze i chce zjechać do parkingu zamienić, no to zjechaliśmy do parkingu, będąc przy samochodzie rzuciłem okiem że tak się chmurzy trochę i że może powinienem gogle zamienić, bo miałem ciemne lustrzanki na pełne słońce, no ale myślę sobie, nie bo wystraszę pogodę, i tym sposobem udało się w pięknej pogodzie pojeździć do 14.

P1040471.jpg

P1040473.JPG

Ludzi mniej jak w sobotę, bez problemu można było znaleźć trasy na których byliśmy sami. Jak nie specjalnie odczuwam potrzebę jazdy na czarnych trasach, to na Kronplatz jest genialna czarna trasa nr 4 długa 5 km po której z przyjemnością zjechaliśmy.O 14 w dosłownie 20 min zmieniała się pogoda z pięknej słonecznej, w piękną zimową z intensywnym opadem drobnego śniegu, co skutecznie wypędziło wszystkich z tas, ale to wszystkich, na trasach pozostały osoby które zaskoczone pogodą stały i zastanawiały się jak "ugryźć' trasę żeby zjechać do dołu w 1 kawałku, z niedowierzaniem podążając wzrokiem za przemykającym Łukaszem na pełnej prędkości.Nartowanie zakończyliśmy 1620 zjazdem czarną trasą 45 do parkingu Piculin.Na dole okazało się że sypie tak samo pięknie jak i na górze, a to się mi już nie podobało za bardzo, bo to pachniało zakładaniem łańcuchów, kto był to wie jak wartko pnie się dróżka do La Val, a podjazd pod nasze mieszkanie to już jest zupełnie ekstremalny.Postanowiłem zaryzykować i zaatakować wpierw bez łańcuchów, szło autko nawet ładnie ale jak zaczęło się robić stromo to ESP tak ingerowało że mi na 2 zmuliło silnik tak że musiałem przeładować na 1, za moment na jedynce to samo, a kontem oka widzę że jest wyłącznik od ESP(nie wiedziałem że jest:tongue:) no i jak go wyłączyłem to mi dopiero zaczęło jechać pod górkę. Jednak zabrakło 150 m stanąłem i koniec, trzeba było zakładać łańcuchy.

P1040476.jpg

P1040477.jpg

Największy popis dają miejscowi napędzani na 1 ośkę, próbują, przodem tyłem, normalnie komedia, wybrałem się wieczorem do sklepu i było n co popatrzeć, jeden gość pobył wszystkich, chyba z 7 razy przepuszczał atak, atakując z przed kościoła, a zatrzymując się na wysokości straży(kto był to wie), a czynił to Ivekiem skrzyniowym, z pustą skrzynia, normalny debil

P1040476.jpg.4a0bad06ebe8e08657161d85e5234fe8.jpg

P1040477.jpg.56fbdd16ab44c00f38be0acf0dc22467.jpg

P1040471.jpg.ed100b53d0d880c5dab7119c394dbc48.jpg

P1040473.JPG.0bdf12a5d7aa5355f05e88b31c741b52.JPG

Edytowane przez SB
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga w kolejności,jak dla mnie,to ta 7 kilometrowa,prowadząca prawie pod dworzec (chyba 16). :)

eeee....

Jak dla mnie chłyt marketingowy, to ta trasa pod którą spektakularnie wycieli hektary lasu, trasa ma status czerwonej, nie słusznie moim zdaniem, a już nie wspomnę o odcinkach zupełnie po płaskim, gdzie trzeba się odpychać, albo uparcie szukać prędkości, no ale pewnie do statystyk brakowało im czerwonej trasy.

:) :) :) Mogłeś chociaż nagrać tego wytrwałego gostka z Iveco :)

Ciemno było nic i tak by widać nie było, musisz mi wierzyć na słowo, ale dawno się tak dobrze nie bawiłem, przez to nie zdążył bym do sklepu:biggrin:

I jeszcze bo zapomniałem raport z wczoraj: http://www.iskitracker.com/tracks/shared/uGqQPS8GQ4YinfrfvHig

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nic nowego dalej tłukliśmy Kronplatz:smile:.Po wczorajszym opadzie ok 30 cm świeżego śniegu Kronplatz przywitał nas piękną pogodą w iście zimowej scenerii, z mrozem i ośnieżonymi drzewami iiiiii.... nie wyratrakowanymi trasami.Rano było jeszcze znośnie choć na czerwonych i czarnych to już o 10 była masakra:eek:, no ale cóż nikt nie obiecywał że będzie lekko i łatwo:tongue:

P1040486.jpg

P1040487.jpg

P1040490.jpg

P1040494.jpg

P1040496.jpg

P1040502.jpg

W południe trasy wyglądały tak:

P1040514.jpg

P1040515.jpg

:eek::biggrin:Ale spoko pojeździliśmy od deki do deski, czyli od otwarcia, do zamknięcia, tak że ledwo zdążyłem na SL Schladming:rolleyes::No i raport: http://www.iskitracker.com/tracks/shared/eJSdYquvCE4K5Ru4jUGyJutro ostatni dzień też Kronplatz, pogoda ma być:smile:

P1040486.jpg.9da1e20f4352297614b9731498119036.jpg

P1040487.jpg.8bb036020781afad0da40cbdfda8283b.jpg

P1040490.jpg.91a0efc5558f5b47f7bae9bf74eb9d0b.jpg

P1040494.jpg.10bc7f76823ee00752b1cb455a337b79.jpg

P1040496.jpg.ea9cbe6ce0d9b6c6b252225a2e07476e.jpg

P1040502.jpg.1f0da858aa33a3208f56b54ff4bdbac9.jpg

P1040514.jpg.3d4c19943f1b05bd12a4adf8d06c46b3.jpg

P1040515.jpg.af80d00e21d4c5d32d3911825d90395a.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...