Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alta Badia i Kronplatz 23-30.01.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bawimy się we wsiadanie na ambicję odkąd Szparaa w Zillertal sobie wsiadł na ambicję z przekręcaniem licznika kilometrów i popsuł sobie nóżkę... :stupid:

No to nie było akurat tak, a wiem, bo zrobił sobie to na moich nartach, fakt jest taki że gdyby zrobił dzwona na prędkości, to by się pozbierał i pojechał dalej, bo by mu narty zerwało, a tak nie miał prędkości, nie było impetu i narty nie odpadły:mad::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, tak szczerze, wszedłem Ci na ambicję? Bo wiesz, nie żebym Cię podpuszczał, ale ... :biggrin:

Nie, nie ma to wpływu na moją jazdę, jeżdżę sobie tak jak lubię, a aplikacja iSki Tracker słuzy mi wyłącznie jako zabawka, co do rejestrowanych maksymalnych prędkości to traktuję tą wartość z przymrużeniem oka, bo mam z listopadowego wyjazdu odczyt 127/h, co nie wydaje się być prawdopodobne:rolleyes::. Jeśli chodzi o przebyte dystanse to się raczej zgadza i jest to dość rzetelna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

A co do samej aplikacji, to słyszałem o niej wiele dobrego. Co do prędkości... 127 to faktycznie sporo. No ale nawet, jakby się pomyliło o kilka czy kilkanaście km/h to i tak masz na koncie koło 115-120, co też jest nie byle jakim wynikiem :) Ale dobra, koniec pitolenia, bo jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że oceniamy klasę narciarza po prędkości maksymalnej, jaką uda mu się wycisnąć :stupid:

Kończąc, chciałbym Ci podziękować za te codzienne relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Tumlinie na lekkiej i krótkiej górce http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=187994&viewfull=1#post187994 pierwszy raz użyłem iSki Trackera i... jakoś ciężko mi uwierzyć, że v-max. podczas normalnej jazdy wyniosła 81 km/h http://www.iskitracker.com/tracks/shared/pjZgvxetp53a5Wb5Ex3y :eek: gdzie na wykresie tylko raz jest taki wystrzał, a podczas reszty zjazdów v-max. była przeważnie w granicach 55-60 km/h, co by pasowało, bo jazda była na tym samym odcinku i praktycznie w ten sam sposób.

Sławek, a co do relacji, to fajnie się czytało i oglądało, no i w sumie dobrze, że ten wypadek skończył się tylko tak jak na zdjęciu.

Edytowane przez kmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś ciężko mi uwierzyć, że v-max. podczas normalnej jazdy wyniosła 81 km/h http://www.iskitracker.com/tracks/shared/pjZgvxetp53a5Wb5Ex3y :eek: gdzie na wykresie tylko raz jest taki wystrzał, a podczas reszty zjazdów v-max. była przeważnie w granicach 55-60 km/h, co by pasowało, bo jazda była na tym samym odcinku i praktycznie w ten sam sposób.

Fałszywe wskazania prędkości wynikają ze zmiany wysokości.

Aby poprawnie określić swoje położenie w przestrzeni trówymiarowej (pozycja 3D), odbiornik potrzebuje odbierać sygnał z większej ilości satelitów niż jest potrzebna do wyznaczenia pozycji wyłącznie na powierzchni płaszczyzny (pozycja 2D). Im tych odbieranych satelitów jest więcej, tym pozycja jest dokładniejsza oraz szybciej ustalona (tzw. FIX).

Jeśli odbieranych satelitów jest niewiele, to odbiornik zakłada, że ruch odbywa się na jednym poziomie. Jeśli wówczas faktycznie poruszamy się po poziomej powierzchni, to wskazania prędkości są poprawne. Jeśli jednak w tym czasie zmienia się wysokość, to wówczas odbiornik GPS otrzymuje zafałszowane dane odnośnie swojej odległości od satelity i na ich podstawie błędnie wylicza prędkość swojego ruchu.

W tym przypadku "wystrzał prędkości" musiał być spowodowany utratą sygnału z części satelitów i wyliczeniem fałszywej prędkości po przejściu odbiornika GPS do pracy w trybie 2D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie było akurat tak, a wiem, bo zrobił sobie to na moich nartach, fakt jest taki że gdyby zrobił dzwona na prędkości, to by się pozbierał i pojechał dalej, bo by mu narty zerwało, a tak nie miał prędkości, nie było impetu i narty nie odpadły:mad::

Ja wiem - zrzucasz z siebie odpowiedzialność za nogę Szparyy ale i tak wiemy, ze Go podpuszczałeś żeby przekręcił licznik :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma to wpływu na moją jazdę, jeżdżę sobie tak jak lubię, a aplikacja iSki Tracker słuzy mi wyłącznie jako zabawka, co do rejestrowanych maksymalnych prędkości to traktuję tą wartość z przymrużeniem oka, bo mam z listopadowego wyjazdu odczyt 127/h, co nie wydaje się być prawdopodobne:rolleyes::. Jeśli chodzi o przebyte dystanse to się raczej zgadza i jest to dość rzetelna informacja.

no to jak jeszcze bawisz na Kronplatzu to możesz sprawdzić aplikację z pomiarem BMW

na górnej stacji kolejki Alpen masz malutki gigancik - free i z nagraniem z 2 kamer - istny PŚ :-)

a na dole Alpena bramkę BMW i dzida ze 200 m z pomiarem prędkości.

górę zaliczyłem ale dołu już nie - jakbyś miał parę wolnych sekund to warto się pobawić.

Mnie zdziwiła aplikacji iSKI Italia - dzida na ostatniej ściance Sylwestra była wolniejsza od rozgrzwkowej jazdy Belweder-Marchner

pozdr,

ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma to wpływu na moją jazdę, jeżdżę sobie tak jak lubię, a aplikacja iSki Tracker słuzy mi wyłącznie jako zabawka, co do rejestrowanych maksymalnych prędkości to traktuję tą wartość z przymrużeniem oka, bo mam z listopadowego wyjazdu odczyt 127/h, co nie wydaje się być prawdopodobne:rolleyes::. Jeśli chodzi o przebyte dystanse to się raczej zgadza i jest to dość rzetelna informacja.

SB, podejrzewam, że będąc w Alta Badia korzystałeś z karnetu DolomitiSuperSki. Na stronie http://utilizzo.dolomitisuperski.com/jsp/perfcheckDesktop/find.jsp?ccode=en-US można wpisać numer karnetu i uzyskać informacje co do długości przebytych tras i wyciągów (pewnie to wiesz). Ciekawe jak wypadłoby porównanie informacji z iSkiTrackera oraz strony DSS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypadłoby porównanie informacji z iSkiTrackera oraz strony DSS?

Data Iski DSS

24.01 Iski 40 DSS 38

25.01 Iski 64 DSS 60

26.01 Iski 0,06 DSS 40 w tym dniu aplikacja zawiodła:mad::

27.01 Iski 62 DSS 60

28.01 Iski 65 DSS 55

29.01 Iski 75 DSS 70

Jak widać rozbieżności nie są duże, czyli jakiś pogląd faktyczny jest.

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... mjuzik z losowania numerów startowych we Flachau :):rolleyes::

dobrze,że chłopaków odnalazłem na YT

bo nie bardzo pamiętałem jak się nazywali

ale w sieci nic nie ginie :stupid:

a wiedziałem,że SB lubi taką muzę i będzie się mu podobała

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się wybrać do Alta Badii w tą sobotę 15 lutego...ale po tych wszystkich opiniach :confused:: że patologia ,że żle,że nie fajnie .To już sam nie wiem:confused::

W razie czego,jakbym jednak chciał się wybrać w to niefajne miejsce macie jakieś sprawdzone miejscówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak źle?Jak nie fajnie?Alta Badia z Kronplatzem to super miejscówka.

A ja chciałem się wybrać do Alta Badii w tą sobotę 15 lutego...ale po tych wszystkich opiniach :confused:: że patologia ,że żle,że nie fajnie .To już sam nie wiem:confused::

W razie czego,jakbym jednak chciał się wybrać w to niefajne miejsce macie jakieś sprawdzone miejscówki?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się wybrać do Alta Badii w tą sobotę 15 lutego...ale po tych wszystkich opiniach :confused:: że patologia ,że żle,że nie fajnie .To już sam nie wiem:confused::

W razie czego,jakbym jednak chciał się wybrać w to niefajne miejsce macie jakieś sprawdzone miejscówki?

W zeszłym sezonie spałem w La Villa http://www.gana.it/, a znajomi tu www.ciasademunt.it. Oba domy w pobliżu czerwonych tras (mało ludzi) naprzeciwko Gran Risa. Nikt nie każe ci jeździć na płaskich niebieskich trasach, polecam dwie czerwone z Piz la Villa, trasy w Arabbie, Colfosco, a jeżeli chcesz się "zejeździć", to jedź na Kronplatz (skibus). Nie wiem czy chcesz "zaliczyć" Sella Rondę ? My "zrobiliśmy" ją przy okazji przemieszczania się do innych dolin (Gardena, Fassa, na Secedę), a nie traktowaliśmy jej jako celu. Dla mnie oprócz samego narciarstwa, liczą się też "okoliczności przyrody" (widoki), zwłaszcza jeśli jestem w jakimś miejscu pierwszy raz. Np. kiedy wyjechałem na Lagazuoi (2778 mnpm), czy na Porta Vescovo (2478 mnpm), to stałem w tych miejscach przez kilkanaście minut i podziwiałem, a po drodze zatrzymywałem się po kilka razy, żeby nacieszyć oczy. A w marcu powtórka z Dolomitów, tym razem nocleg w Ortisei i jazda między innymi w Seiser Alm. Życzę słonecznej pogody, małego mrozu i ślizgów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badia to taki trochę skansen narciarski w porównaniu to nowoczesnego i non-stop inwestującego Kronplatzu ( nowy wyciąg w budowie )

nowe fundamenty widać na samej górze na dziewiczym terenie pomiędzy sylwestrem i furcia 12

Niestety, ale to nie będzie wyciąg. To są fundamenty budowanego na Kronplatzu kolejnego tzw. MESSNER MOUNTAIN MUSEUM - http://www.kronplatz.com/pl/live/news/mmm-corones/

Przy okazji mam pytanie do bywalców Kronplatzu:

Jak to jest z tym biciem w milenijny dzwon na szczycie?

Czy on bije codziennie?

W zeszłym tygodniu byłem na Kronplatzu już po raz czwarty (po 6 dni za każdym razem) i dopiero podczas tego ostatniego wyjazdu pierwszy raz usłyszałem bicie tego dzwonu!

Co najciekawsze, gdy dzień później (13-go lutego) ponownie byłem na szczycie o godzinie 12-tej, to dzwon został rozkołysany tak jak do dzwonienia, ale jego serce było zablokowane w specjalnym uchwycie i dzwon nie wydał ani jednego dźwięku!

Czy ktoś wie, o co tutaj chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...