Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alta Badia Luty


piter100

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że w kraju totalna wiosna,jak komuś brakuje śniegu to zapraszam w Dolomity,tu sypało prawie cały tydzień z małymi przerwami.

Wstawiam mój filmik z drogi na Passo Falzarego na zachętę:biggrin:

[video=youtube;ueWSwvzvvWU]

Edytowane przez piter100
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Alta Badia...

Od dawna chciałem tam zawitać ze względu na widoki i bliskość większości najwspanialszych tras Dolomitów.

Pomimo wielu różnych opini na temat tego regionu pojechałem do Alta Badii i...nie zawiodłem się mimo baaardzo niesprzyjającej pogody.Od kilkunastu lat w lutym zazwyczaj jeżdżę do Włoch,bo po pierwsze uwielbiam Dolomity;klimat ,widoki,ludzi, itd..a,po drugie jest gwarancja pięknej pogody:biggrin:...ale niestety nie w tym roku.:mad::

Miszkaliśmy w Pedraces (Badia);

%255BUNSET%255D.jpg

Apartament, tradycyjnie znaleziony i zaklepany dzień przd wyjazdem.Do dyspozycji mieliśmy jakieś 70m2; dwie sypialnie,dwie łazienki,duży przedpokój , kuchnia i to za 23 euro do osoby,co uważam za bardzo sensowną propozycją w tym rejonie i w tym terminie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy dzień pogoda od rana nie rozpieszczała,zachmurzenie całkowite,bez nadziei na poprawę,ale nie sypie.

Postanowiliśmy zwiedzić wszystkie pobliskie stoki.Do wyciągu na S.Croce mieliśmy 600m,jeżdzi skibus co parę minut,ale my tradycyjnie swoim autem.

Parking pusty jak zwykle o tej godzinie ,wyciągi startują 8:30.Oczywiście pierwsi na stoku.

Jeżdzimy na takim sprzęcie;

DSC07227.JPG

a góra wygląda tak;

DSC07115.JPG

Łagodna fajna trasa dla początkujących,w sam raz na rozjeżdżenie się.Najmniej ludzi w całej Alta Badii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy dalej do La Villa,żeby się tam dostać trzeba przejechać krzesłem które prowadzi wzdłóż doliny:mad::,a następnie szybką czwórką na Sponatę i zjazd czerwoną do La Villi.To fajne..Potem znów wolnym krzesłem nad doliną...odpięcie nart i ciupanie do gondoli na Piz la Villa.Na szczęście wygodna i szybka.

Mapka;

DSC07335.JPG

Do La Villi prowadzę dwie fajne trasy,czerwona i czarna.Obie warte grzechu, ale tylko rano,póżniej muldy(obsypy) po kolana i dużo ludzi.

Dalej jedziemy fajną czerwoną 6 do San Cassiano.

DSC07178.JPG

DSC07182.JPG

Zjazd czerwoną 11 do San Cassiano i niemiła niespodzianka ;tłum ludzi do gondoli,jakieś 15 minut stania:mad::

Nie zjeżdzamy więcej,jedziemy dalej do Corvary..ale pogoda coraz gorsza.zaczyna padać śnieg z deszczem,a nawet deszcz,widoków żadnych,a poza tym

środek Alta Badii sprawia wrażenie jakiegoś chaosu,krótkie wyciągi porozrzucane w różnych kierunkach...nie wiadomo gdzie jechać?PATOLOGIA:biggrin:

Jakoś jednak dotarliśmy do Corvary.Szybki wyjazd gondolą na Boe i wolny zjazd zmasakrowaną 19 z powrotem do Corvary.

Mała przerwa na kawę i powrót do kwatery.Dość długi i żmudny.Więcej jeżdzi się na wyciągach niż na nartach,co w przypadku złej pogody może bardzo zniechęcać.

Edytowane przez piter100
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badia (Pedraces)to takie zadupie Alta Badii :biggrin:.Nasi gospodarze nie mówili w żadnym nam znanym języku,trochę po włosku,parę słów po niemiecku a głównie po ladańsku.Nie ma tu jakiś sensownych sklepów,w centrum jest mały placyk,parking,jeden sklepik(na szczęście mięli świeże pieczywo) i Pizzeria...całkiem niezła i niedroga.

Edytowane przez piter100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnydzień pogoda jeszcze gorsza;od rana pada gęsty,mokry śnieg.

Gdzie jechać? Może Kronplatz..prawie same gondole..nie zmokniemy:biggrin:

...I po 15 minutach jesteśmy już w San Martino in Badia skąd startuje gondola Piculin,z którego na dół z powrotem prowadzi jedna piękna czarna trasa,zazwyczaj bardzo mało uczęszczana.Dwa zjazdy i jedziemy dalej zwiedzać.

Z Piculinu do St Viglio

DSC07132.JPG

..dwie gondole i jesteśmy na szczycie.

DSC07145.JPG

A tam tak;:eek:

DSC07158.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz to nie moje klimaty.Byłem parę razy.... i wrócę, ale max na 2 dni,trasy fajne ,długie;

DSC07151.JPG

nawet bardzo długie,

DSC07161.JPG

DSC07154.JPG

naprawdę bardzo zróżnicowane..od niebieskich,czerwonych do czarnych.Super nowoczesna infrastruktura,prawie same gondole,co nie wszystkim odpowiada(konieczniść odpinania nart,i czasami brak widoków).

Można się zajeżdzić w pozytywnym tego słowa znaczenu:biggrin: Ale ile można jeżdzić na jednej górze???

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek przywitał nas pięknym bezchmurnym porankiem,więc postanowiłem zrealizować moje dawne marzenie;odwiedzić przełęcz Falzarego i Lagazuoi słynące z niezapomnianych widoków.Giro di Grande Guerra czyli runda wokół miejsc związanych z wojną prowadzoną przez Włochy z Austro-Węgrami w latach 1914-1918.

Wystartowaliśmy z bezpłatnego parkingu pod Sponatą,szybki wyjazd czteroosobowym krzesłem,zjazd i już jesteśmy w La Villi,gondola na szczyt Piz La Villa i naszym oczom ukazuje się taki widok;

DSC07191.JPG

Kusi nas żeby zjechać czarną do La Villi,słynącą z zawodów pucharu świata.

Ale jedziemy od razu dalej na Piz Sorega bo musimy się jak najszybciej dostać do Armentaroli skąd kursują skibusy na Passa Falzarego.Ze szczytu czeka nas zjazd niebieką trasą,która prowadzi do San Cassiano.Po drodze mijamy takie schronisko;

DSC07193.JPG

DSC07195.JPG

i przysypane chatki;

DSC07197.JPG

W dole po lewej widok na San Cassiano;

DSC07203.JPG

W połowie trasy trzeba odbić w prawo;

DSC07205.JPG

i prawie jesteśmy na dole.

DSC07204.JPG

Edytowane przez piter100
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Armentaroli;

DSC07206.JPG

okazuje się ,że na podobny pomysł wpadło więcej amatorów pięknych widoków,więc zrobiła się duża kolejka do skibusów.Przeważnie kursują małe vany(9-10 osób).Przyjechało już może z 5 busików a kolejka nie zmniejsza się.Na szczęście za chwilę podjechał duży autokar i zabrał prawie połowę oczekujących.Niestety przejażdżka jest płatna;skasowali nas po 5 euro od osoby.

Jedziemy w końcu :biggrin:

DSC07207.JPG

DSC07209.JPG

Po kilkunastu minutach jazdy.

Parking na przełęczy;

DSC07212.JPG

DSC07214.JPG

Pamiątka po niesławnej wojnie;

DSC07215.JPG

Na Lagazuoi jedzie taka kolejka;

DSC07210.JPG

Start;

DSC07211.JPG

I już na górze;

DSC07231.JPG

Edytowane przez piter100
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczytu prowadzą na dół dwie cudowne trasy;

DSC07232.JPG

Ale najpierw przerwa na podziwianie niezapomnianych krajobrazów;

DSC07217.JPG

DSC07216.JPG

DSC07222.JPG

Początek tras;

DSC07228.JPG

DSC07218.JPG

W dole wije się droga prowadząca do Cortiny d'Ampezzo;

DSC07220.JPG

A nad nią górna część tras ośrodka 5 Tori,gdzie udajemy się w pierwszej kolejności trasą nr102.

DSC07241.JPG

DSC07242.JPG

DSC07245.JPG

DSC07252.JPG

No i zjechaliśmy,teraz będziemy exploatować te tereny po lewej stronie;

DSC07281.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter 100, Twoje zdjęcia odbieram jak prowokację!:smile: Jak willę Janukowycza pokazywaną lokatorowi lokalu socjalnego! Patrząc na polskie warunki idzie tylko wyć i pytać , panie , czemu nie u nas? Cóż ta nasza ziemia zawiniła żeś śniegu tak poskąpił? Wiem teraz co czuje wiezień patrzący na plakat rozkraczonej i roznegliżowanej piekności wiszący nad jego łóżkiem w celi! :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz czas w 5 Tori powoli kończy się i mysimy wracać,a czeka nas jeszcze zjazd jedną z najpiękniejszych tras w Dolomitach-8 kilometrową Armentarolą.

Z powrotem na Lagazuoi;

DSC07289.JPG

Jeszcze tylko espresso na szczycie;

DSC07287.JPG

i w drogę....

DSC07301.JPG

DSC07303.JPG

DSC07305.JPG

DSC07309.JPG

Zjeżdżamy nie spiesząc się,delektujemy się wspaniałymi widokami;

DSC07314.JPG

DSC07316.JPG

Po drodze mijamy schronisko słynące z bardzo dobrego jedzenia;

DSC07317.JPG

ale my nie zatrzymując się jedziemy dalej;

DSC07318.JPG

DSC07319.JPG

DSC07320.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...