Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

który lodowiec na początku kwietnia?


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to pytanie brzmi kretyńsko w moich ustach, ale proszę o opinie i info tych, co już zjeździli wszystkie lodowce w Austrii wzdłuż i wszerz i mają coś do powiedzenia w temacie. aha..byłem tylko na Tuxie i Kitzsteinhornie jak do tej pory.

Chcemy pojeździć 4 dni i wziąć 3 noclegi. Oczywiście szukamy czegoś w sensownej odległości, relacji jakości do ceny ze wskazaniem na wersję budget :stupid: i oczywiście najważniejsza jest sama jazda, czyli żeby skorzystać na maxa z tych 4 dni.

dzięki za pomoc :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek będzie miał polewę :) ale ....

Ja uwielbiam dolinę Otztal :tongue:

to takie zagłębie wyjazdów na początku sezonu i na koniec ..... gdzie są super warunki .... i odległości między miejscami 1,5 godziny max.

na początku sezonu w listopadzie zrobiliśmy Stubai (zróżnicowany) z noclegiem w Solden (łatwy), jeździliśmy również na Pitztalu (trudny/b.trudny) i Kaunertal (b.trudny)

teraz lecimy (na początku kwietnia ) do wysokich ośrodków .... czyli Isgchl ( nie lodowiec -top Austria ) lub Kuhtai ( nie lodowiec - trudny b.wysoki ośrodek ) nocleg w Langenfeld ( dolina Otztal) i gurgle ( wysoko 1900-3000 ) oraz dzień w ... Solden - jak trafimy w pogodę wiem że będzie mega, o śnieg się nie martwimy ...... będzie tam jeszcze w czerwcu ....

podsumowując w kwietniu gdzie warto pojeździć w tym roku ( a byłem i to wiem) :

Molltaler

Tux

Solden

Stubai

Pitztal

Kaunertal

poza lodowcowe ośrodki które znam i wiem że można mega pojeździć ( na bank do końca kwietnia) :

Isgchl

Kuhtai

Gurgle

St. Anton

w zależności od preferencji w każdym ośrodku będzie super ..... wybór zależy wyłącznie od konfiguracji wypadu....

Nie chcę pisać opowieści o każdym ośrodku - Jeżeli masz pytania szczegółowe - proszę pytaj :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek będzie miał polewę :) ale ....

Ja uwielbiam dolinę Otztal :tongue:

to takie zagłębie wyjazdów na początku sezonu i na koniec ..... gdzie są super warunki .... i odległości między miejscami 1,5 godziny max.

na początku sezonu w listopadzie zrobiliśmy Stubai (zróżnicowany) z noclegiem w Solden (łatwy), jeździliśmy również na Pitztalu (trudny/b.trudny) i Kaunertal (b.trudny)

teraz lecimy (na początku kwietnia ) do wysokich ośrodków .... czyli Isgchl ( nie lodowiec -top Austria ) lub Kuhtai ( nie lodowiec - trudny b.wysoki ośrodek ) nocleg w Langenfeld ( dolina Otztal) i gurgle ( wysoko 1900-3000 ) oraz dzień w ... Solden - jak trafimy w pogodę wiem że będzie mega, o śnieg się nie martwimy ...... będzie tam jeszcze w czerwcu ....

podsumowując w kwietniu gdzie warto pojeździć w tym roku ( a byłem i to wiem) :

Molltaler

Tux

Solden

Stubai

Pitztal

Kaunertal

poza lodowcowe ośrodki które znam i wiem że można mega pojeździć ( na bank do końca kwietnia) :

Isgchl

Kuhtai

Gurgle

St. Anton

w zależności od preferencji w każdym ośrodku będzie super ..... wybór zależy wyłącznie od konfiguracji wypadu....

Nie chcę pisać opowieści o każdym ośrodku - Jeżeli masz pytania szczegółowe - proszę pytaj :wink:

dzięki. Mitkiem się nie stresuj :biggrin:wiadomo o co chodzi :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź spokojny, wszystko będzie otwarte do 21 kwietnia .... tam się jeździ na 1700+ czyli w skrócie Kasprowy w górę ....

Ze bedzie otwarte to wiem , boje sie ze na lodowcach moze byc mglisto i duze opady sniegu o tej porze ,jak to zwykle mi sie trafia.

Dla tego musi byc alternatywa w niedalekiej odleglosci. Stubai znam dobrze, Na tuxie nie bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kwietnia nie musi byc lodowiec,ale wysoko położony ośrodek . Ja bym pojechał do ( kolejność nieprzypadkowa) :

1.Ischgl

2.Soelden z Gurglami + ewentualnie Kuhtai

3.Pitztal z Hochzeigerem

Będę ze swoją ekipą na początku kwietnia w Ischgl , bo to naszym zdaniem najlepszy wybór o tej porze i przy tegorocznych warunkach śniegowych - więc jakieś spotkanko na stoku oczywiście możliwe;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze bedzie otwarte to wiem , boje sie ze na lodowcach moze byc mglisto i duze opady sniegu o tej porze ,jak to zwykle mi sie trafia.

Dla tego musi byc alternatywa w niedalekiej odleglosci. Stubai znam dobrze, Na tuxie nie bylem.

na pogodę nie masz wpływu, jeżeli wybierasz wysokie ośrodki to ,czy będziesz skazany na możliwą jazdę w chmurach zależy wyłącznie od szczęścia - z drugiej strony jeżeli wybierzesz niski ośrodek w kwietniu - będzie bankowa breja - no chyba że zdecydujesz się tak jak ja na mobilne ski safari - w zależności od pogody rano decydujemy gdzie jeździmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam też Stubai, sam sie wybieram na początku kwietnia i - drugi raz - na koniec kwietnia (tak sie jakoś fajnie złożyło w tym roku). Pitztal też fajny, ale mniejszy, z drugiej strony może być mniej ludzi. W dolinie Stubai możesz kupić skipas kombinowany. Moja relacja ze Stubai była w zeszłym roku, ale coś linki wysiadły. Całą galerię z zeszłorocznego, kwietniowego -Wielkanocnego wypadu na Stubai można obejrzeć tutaj: https://plus.google.com/photos/111862774368961486293/albums/5865376598928133825?banner=pwa&authkey=CKitu-Sw5dfTBw

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens się pchać na Stubai na kilka dni, to typowo lodowcowy ośrodek tras raptem 30 km - Ja zawsze wpadałem tam na dzień i ruszam dalej.... a na Tux-ie czy Solden (i ich dolinach) 2-3 razy więcej w Isghl też jest ponad 150km tras powyżej 1900 metrów , a jak ktoś chce dalej (150-300 km ), ale i drożej na miejscu, to trzeba pamiętać również o Szwajcarskich ośrodkach które chodzą do początku maja z tych większych : 4 doliny , Zermat ,St Moritz - Corviglia, laax i kilka innych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za info:applause:. Mam jeszcze pytanko gdzie są opcje, że jest skipass na lodowiec + ośrodek obok i jak to wychodzi cenowo. zerknąłem na jeden, czy dwa cenniki i nie do końca ogarniam jak z tym jest w poszczególnych miejscach.

Chodzi tylko o ośrodki narciarskie w dolinie Stubai, czy nie tylko?

Jeśli nie, to obok Stubaitalu, istnieje np. możliwość jazdy w ośrodkach należących do Innsbrucku. Ale jest jeden warunek: skipass umożliwiający taką jazdę dostępny jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jest się w posiadaniu karty gościa, otrzymanej po zarezerwowaniu obiektu noclegowego znajdującego się w Innsbrucku lub jego okolicach.

Mając taki karnet (Olympia SkiWorld Pass) można jeździć w 9 ośrodkach: Nordkettenbahnen-Seegrube, Patscherkofel, Axamer Lizum, Muttereralm, Kühtai, Rangger Köpfl, Glungezer, Schlick 2000 i lodowiec Stubai Gletscher. 4-dniowy dla osoby dorosłej kosztuje 151,50 euro. http://www.innsbruck.info/en/experience/winter-holidays/ski-areas-ski-passes/ski-areas-ski-passes.html

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

www.austria.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...