Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Metallica – Koncert „By Request” 11 lipca 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnim koncercie, legendarnego już za życia, zespołu Metallica byłem kilka lat temu na stadionie w Chorzowie.

Los tak chciał, że zostałem wciągnięty do grona super ludzi i miałem przyjemność zobaczyć kolejny raz super widowisko i posłuchać ostrej muzyki ponownie – w dniu wczorajszym.

Z Radomia wyruszamy busem w gronie 13 osób po godzinie 14.

Na Sonisphere Festival jesteśmy spóźnieni. Gdy docieramy pod Stadion Narowowy (to mój na nim debiut)…

902a3a7a71633798med.jpg

…jesteśmy już po występie trzech kapel: Chemii, Kvelertak i Antraxu.

Przy wejściu mrowie ludzi – fanów metalowej muzyki, ochroniarzy, stewardów.

Na biletach każdy ma wydrukowane, którą wchodzi bramą i gdzie ma się kierować – organizacyjnie wygląda to świetnie.

Na terenie stadionu trwa mega grillowanie i spożywanie bezalkoholowego piwa (alkoholowego na imprezach masowych w Polsce nie ma).

Ponieważ nasze miejsca są na płycie głównej, na zwiniętej trawie – kierujemy się do głównego wejścia.

e80995f4a8e8063fmed.jpg

Ponieważ pogoda od kilku dni nie rozpieszcza , a prawdopodobieństwo ponownego stworzenia na Narodowym basenu – jest duże, organizatorzy w porę uruchamiają i zasuwają dach.

Jesteśmy w środku a dookoła masa ludzi.

00f30d4737da4b8dmed.jpg

Pozytywne zaskoczenie, że mimo takiej dużej ilości fanów ostrej muzyki, nie jest duszno, a wręcz przeciwnie – bardzo przyjemnie i przewiewnie.

Na scenę wchodzi Alice In Chains.

508601ff32c922famed.jpg

Rozbrzmiewa muza ze Seattle.

Połączenie grunge i melodyjnego hard rocka.

„Alicja w łańcuchach” po narkotykowych przejściach, śmierci członka zespołu w reaktywacji i nowym składzie jest naprawdę świetna…

…szkoda tylko, że nagłośnienie nie rozpieszcza uszów.

Półtorej godziny mija szybko.

Wszyscy czekają już tylko na jedno, na to by na scenę weszła…

Metallica!

Wstęp tradycyjny – muzyka Ennrico Morricone oraz kultowy Western „Dobry, Zły i Brzydki”…

…ciary na plecach!

[video=youtube;2-6rr2r2AJQ]https://www.youtube.com/watch?v=2-6rr2r2AJQ

„Battery”

„Master of Puppets”

Moc, szybkość, energia!!!

Chłopaki już nie pierwszej młodości a w doskonałej formie.

James:

96cbd445e59e606cmed.jpg

Kirk:

34cf23e69a893233med.jpg

Każdy grany numer koncertu „By Request”, to wybór internautów.

Całość jest więc składanką najlepszych utworów – zespół gra również nowy utwór: „The Lords Of Summer”.

W Chorzowie, przed laty najbardziej piorunujące wrażenie na mnie robi „One” i towarzyszące mu wybuchy oraz efekty pirotechniczne…

Wczoraj „One” również mnie masakruje:

[video=youtube;ZVJIQACSrmI]https://www.youtube.com/watch?v=ZVJIQACSrmI

Poniżej filmik z innego, bliższego ujęcia (nie mój):

[video=youtube;KVGmz7yTPic]

I jeszcze raz LASERY, LASERY, LASERY:

8fbb351ffba741cemed.jpg

[video=youtube;9RJY3VhrGpA]https://www.youtube.com/watch?v=9RJY3VhrGpA

Coś niesamowitego!!!!!!!

Potem The Unforgiven – czyżby źle nastrojona gitara?

[video=youtube;9-NRO3WlRLo]https://www.youtube.com/watch?v=9-NRO3WlRLo

…a może psikus dosyć słabej akustyki Stadionu Narodowego?

Czas mija nieubłaganie a grane utwory przytłaczają, wbijają człowieka w betonową płytę.

„The Call of Kutulu”

Spadające z dachu małe czarne balony z napisem Metallica…

…spadające olbrzymie „plażowe” piłki – bawi się cała publiczność, skacząc i podbijając dmuchańce do góry – tak mija ostatni numer zagrany na bis.

Wychodzimy z niedosytem…

…choć nogi bolą, w gardle pojawia się chrypa, koncert dla nas był jakby za krótki…

Świetny!

Niezapomniane przeżycie!

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru a jak właśnie miała się sprawa nagłośnienia, akustyki. Bo ja byłem na narodowym na koncercie dwa razy pierwszy i ostatni właśnie ze względu na akustykę obiektu i zlewający się bas. Może zmienię kiedyś zdanie.

Proszę o porównanie do chorzowskiego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru a jak właśnie miała się sprawa nagłośnienia, akustyki. Bo ja byłem na narodowym na koncercie dwa razy pierwszy i ostatni właśnie ze względu na akustykę obiektu i zlewający się bas. Może zmienię kiedyś zdanie.

Proszę o porównanie do chorzowskiego.

Pozdrawiam.

Jacku oczywiście nie ma co porównywać - koncert na powietrzu w Chorzowie oczywiście pod względem dźwięku był o niebo lepszy!

W piątek na Narodowym miałem znajomych w sektorze D18, D20 (po lewej stronie sceny, trybuna dolna. D18 bliżej sceny i lewa strona, D20 również lewa strona, prawie na wprost), na trybunach górnych na wprost - sam byłem na płycie oraz goldencyrcle.

Z rozmów po koncercie wynikało, że będąc na płycie miałem najlepszą słyszalność - stałem na wprost w sporym oddaleniu, blisko wyjść.

D20 i górna trybuna na wprost również ok.

D18 oraz goldencyrcle - dźwięk fatalny.

Reasumując bilet najtańszy gwarantował najlepsze warunki do słuchania :happy:

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia w sumie nie małego uważam, że tylko płyta w pobliżu realizatora dźwięku w takich obiektach to jest optymalne miejsce do odbioru koncertu. A Narodowy niestety jest pod względem akustyki fatalny i tu w cale nie chodzi o to, że jest to zamknięty obiekt. Jak nie byłeś jeszcze na koncercie w Atlas Arenie w Łodzi, to się na jakiś wybierz. Tam naprawdę wszystko brzmi dobrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Też miałem przyjemność być na tym koncercie siedziałem z boku pod samym dachem i moge powiedzieć że akustyka nie jest mocna strona tego stadionu.

Byłem na ostanich koncertach METALLIC-Y na Bemowie i tam grało zdecydowanie lepiej.

Ale sam spektakl godny najlepszej metalowej kapeli na globie.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A na którym byłeś? 10 czy 11 lutego? Bo ten drugi był o jeden utwór krótszy! :)

hejka. nie pamiętam na którym byłem.jestem starym człowiekiem. :eek:wiem tylko, że kolesie ze szczecina ( a była to wtedy wielka ekipa) skroili mi bilet i przestawili nos, a potem dzięki ziomalom z kielc wszedłem na koncert.\ :angel:

Edytowane przez mifilim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odgrzebuję kotleciora, bo... oglądałem różne filmiki na yt z koncertu i odnoszę nieodparte wrażenie, że na jednym z nich znalazłem siebie :) Zrobiłem oczywiście screenshota, kilka osób potwierdziło słuszność moich przypuszczeń, tak więc dzielę się z Wami moim odkryciem :)

metallica.jpg

metallica.jpg.db4f8732ea59ec86f93e115bcba25db1.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Było kosmicznie, genialnie. Brak mi słów... centralnie zlokalizowana scena  to najlepsze co może trafić się na koncercie. Wszedłem na arenę godzinę po otwarciu bramek i stałem w zasadzie przy barierkach. Wiadomo co znaczy dla fana mieć idola na wyciągniecie ręki w zasadzie. Zagrali wspaniały koncert... długo będę go pamiętał. 

3.thumb.jpg.08b2ce7787070d64edf50bc64dc762df.jpg

 

Na koniec udało mi się złapać super pamiątkę

20180429_081727.thumb.jpg.8c0152f1a10c79a0e7ce83d020691799.jpg

20180429_081733.thumb.jpg.2ed20abb291feeb2c835c2e2d4f5af7a.jpg

Edytowane przez christof
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! :) Pozazdrościć, bo właściwie wychowałem się na Metallice, a z kapelą w czasach liceum sporo ich kawałków graliśmy. Niemniej nigdy na żywo ich nie widziałem - gdy już mogłem to trochę "siedli", trochę było mi żal, że Newsted odszedł... A w tamtym roku akurat grali w Glasgow, gdy pojechaliśmy tam pojeździć na nartach w hali. Żona chciała byśmy poszli, ale bilety już tylko u koników były za sporą kasę. Może następnym razem, Hetfield chyba w dobrej formie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...