Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

14.11-18.11 Soelden + Obergurgl/Hochgurgl wolne miejsca


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wolne miejsca na rozpoczęcie sezonu zimowego w 2 dużych narciarskich areałach w dolinie Oetztal - od 15.11 działać już będzie zarówno nielodowcowa część Soelden ( Gigijoch) wraz z połączeniem wyciągami z lodowcami jak również najwyższy nielodowcowy austriacki ośrodek Obergurgl/Hochgurgl , gdzie do dyspozycji jest 110 km tras - z okazji otwarcia do 23.11 jest zniżka na skipassy - dorosły płaci cenę jak za seniora.Takie warunki panują już w Gurglach - to filmik z 27.10 , a od następnego weekendu ma jeszcze dopadać :

Tak wyglądało Soelden tydzień temu na inaugurację Pucharu Świata - http://alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=51951

Od wtorku , o ile się prognoza nie zmieni , ma być cały tydzień dostawy świeżego białego - http://www.skionline.pl/pogoda/austria-tyrol-soelden-lodowce,osrodek,178.html

Wyruszamy busem z Bydgoszczy w piątek 14.11 wieczorem , jeździmy 4 dni do wtorku włącznie . Koszt dojazdu 350 zł , kwatery w okolicach 20 e/noc , czyli ok.60 e za cały pobyt - możliwe również składkowe wyżywienie.

O tej porze roku oferta doliny Oetztal jest nie do pobicia pod względem ilości dostępnych tras , tłok na stokach też będzie zdecydowanie mniejszy niż podczas poprzedniego weekendu.

Edytowane przez JC
zmiana linku z prognozą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nie udało się zebrać ekipy na poprzedni tydzień, więc próbujemy w najbliższy weekend - wyjazd w piątek 21.11 -reszta bez zmian - jedziemy przez Leszno i Wrocław - jest też opcja wyjazdu na 3 dni zamiast 4.

Ja wybieram się ale w nastepny weekend do Soelden natomiast mamy problemy z dojazdem i szukamy ekipy do której moglibyśmy się dołączyć ,

jakby ten weekend wam nie wypalił to masz dwie chetne osoby na 27. 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się ale w nastepny weekend do Soelden natomiast mamy problemy z dojazdem i szukamy ekipy do której moglibyśmy się dołączyć ,

jakby ten weekend wam nie wypalił to masz dwie chetne osoby na 27. 11

Jeżeli pogoda dopisze to możecie wypatrywać jaskrawej żółtej kurtki i czarnego kasku..... jak na zdjęciu :)

Planujemy ruszyć 27 lub 28.11 lub tydzień później .... wszystko w rekach natury :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siluete Marzec to dla nich nadal wysoki sezon wiec faktycznie ceny mogą powalać .... czym wyżej tym drożej ( no może oprócz Vent ale to dziura .... i może przysypać na dłużej ... )

W styczniu w czasie polskich ferii w Langenfeld znajomy rezerwował apartament dla 4 osób na tydzień w cenie 400 euro - to dobra cena.

Szukaj w dolinie - Huben, Langenfeld ,Umhausen - ski bus darmowy , często jeździ. na samym dole jest jeszcze Oetz ale tam jest mały ośrodek oraz bliziutko jest Kuhtai więc ceny znowu wyższe. Ceny w centrum Gurgli powalają jest drożej niż w Solden.

Nawet opłata klimatyczna czym wyżej tym drożej między 1,2-2,2 euro dzień.

Ja osobiście nie wiem kiedy pojadę bo czekam na pogodę decyzje podejmuje 3 dni przed wyjazdem jadę zwykle na 3 dni/2 noce wiec cena noclegu jest drugorzędna z tym że staram się nie przekraczać kwoty 50 euro za noc ze śniadaniem bo to zdzierstwo - najczęściej płacę 20-30 euro za noc.

Tutaj byłem na dłużej -bardzo fajne miejsce - ceny przyzwoite : http://www.apart-raffl.at/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie noclegi dostępne są w wyszukiwarce na www.oetztal.com - najtaniej z reguły jest w Umhausen-Niederthai,Oetz - potem w Langenfeld , najdrożej , co zrozumiałe , jest w Soelden i Gurglach . VENET to góra i nazwa małego ośrodka w okolicach Landeck , w dolinie Oetztal leży VENT , które do najtańszych nie należy , ale na pewno jest tam taniej niż w Soelden , czy Obergurgl.

Pojawiła się opcja wyjazdu na 3 dni zamiast 4 - powrót byłby w nocy z poniedziałku na wtorek.Dojeżdża do mnie kolega z Płocka i prawdopodobnie ktoś ze Śląska - jest możliwość dosiadki w którymś z tych miejsc lub gdzieś po drodze . Zapowiada się ładna , słoneczna pogoda - otwartych jest 18 wyciągów i 63 km tras w Soelden oraz 13 wyciągów i 75 km tras w Obergurgl/Hochgurgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w Gurglach szukałam, ale szybko się wyleczyłam:-)

Dlatego szukam czegoś dość blisko bo mamy 3,5 letniego synka i ciężko czasami dojeżdżać z daleka. Ale za sam apartament wychodziło mi minimum 4-4,5 tyś PLN w Gurglach. 500 EUR dodatkowo skipassy dla dorosłych. Z tego co widzę, to dzieci mają free, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w innych wątkach doczytałam, że mimo tego, że na mapkach ośrodek wygląda "niebiesko" to wcale taki nie jest do końca. Że sporo tras jest jednak o trudniejszym nachyleniu. A ja szukam czegoś bardziej pod dzieci...Sama już nie wiem, grzebię w poszukiwaniu ośrodka już od miesiąca i ciągle coś nie tak. Myślałam wcześniej o ALta Badia albo Alpe Lusia, ale tam pod koniec marca może już płynąć wszystko. My byliśmy teraz na Tuxie, jedziemy w grudniu do Madonny i się pewnie trochę ujeździmy, dlatego na marzec nastawiam się raczej na naukę dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w innych wątkach doczytałam, że mimo tego, że na mapkach ośrodek wygląda "niebiesko" to wcale taki nie jest do końca. Że sporo tras jest jednak o trudniejszym nachyleniu. A ja szukam czegoś bardziej pod dzieci...Sama już nie wiem, grzebię w poszukiwaniu ośrodka już od miesiąca i ciągle coś nie tak. Myślałam wcześniej o ALta Badia albo Alpe Lusia, ale tam pod koniec marca może już płynąć wszystko. My byliśmy teraz na Tuxie, jedziemy w grudniu do Madonny i się pewnie trochę ujeździmy, dlatego na marzec nastawiam się raczej na naukę dzieci.

Na marzec z 3,5-letnim dzieckiem, to ja bym doradzał Livigno. Tu masz mapke wyciągów: http://www.skipasslivigno.com/wp-content/uploads/livigno_skiarea_clean_HIRES_waves1.jpg?d01dde

Jak widzisz po prawej stronie mapy, wyciągi i najłatwiejsze trasy są prawie przy domach, tam też działają szkółki narciarskie, możliwe że także polskie. Gdy dziecko zmarznie lub zgłodnieje można wpaść do domu, a potem wrócić na stok.

Po lewej stronie mapy masz ośrodek Mottolino, gdzie za umiarkowaną opłatą możesz na kilka godzin zostawić malucha żeby samemu sobie poszaleć.

Samochodu nie ruszasz przez cały tydzień, bo wszędzie jeździsz darmowymi autobusami.

Skipassy są tańsze niż w innych ośrodkach, dzieci do lat 8 jeżdżą za darmo, niestety noclegi są dosyć drogie i dochodzi opłata 35 EUR za przejazd tunelem.

Tu masz ofertę kwater: https://www.livigno.eu/en/home-inverno

PS:

A tutaj filmik z takiej oślej łączki, gdzie "pasą się" szkółki narciarskie":

[video=youtube;W3cRR4k1yqE]

Edytowane przez Chris_M
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...