Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsze własne narty dla dziewczyny


Larino

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziewczyna zdecydowała się na zakup sprzętu w tym roku. Jeździła w dzieciństwie, w tamtym roku odświeżała jazdę. O pługu zapomniała po dwóch dniach. Próbuje krawędzi, na razie raczej się ślizga.

Ankieta:

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 22

3. Waga - 65

4. Wzrost - 171

5. Na nartach jeżdżę od dziecka z przerwami. ok 10 dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 4+

7. Moje buty to - też planuje zakup, chcemy kupić razem. Flex 70-80 ostatnio mierzone to HEAD edge one 70 i były bardzo fajne

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Ostatnio Atomic 149cm nie pamiętmy modelu

9. Preferuję styl jazdy: rekreacyjna, tylko trasy.

10. Upatrzyłem sobie narty - http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,blizzard,viva-310-cx-iq-iq-tp10,7261.html 999 w go sport

11. Mój budżet na narty- do 1000

Co myślicie o tych blizzardach?

Buty mierzymy cały czas w różnych sklepach żeby dobrać najlepsze. Cena maksymalnie 1000zł w związku z tym że drugie tyle trzeba dać na buty.

Czy buty muszą być dla kobiet? W męskich jest większy wybór.

Edytowane przez Larino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziewczyna zdecydowała się na zakup sprzętu w tym roku.

10. Upatrzyłem sobie narty - http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,blizzard,viva-310-cx-iq-iq-tp10,7261.html 999 w go sport

Co myślicie o tych blizzardach?

Myślę że będzie wojna w domu jak te brzydkie Blizzardy jej przywieziesz. Narty dobierz kolorystycznie do reszty ubioru a jak będa jeżdziły ma naprawdę drugorzędne znaczenie. Więcej radości sprawią posiadaczce ładne narty na których będzie chciała jeździć niż takie na które będzie musiała patrzyć z obrzydzeniem i męczyć się na stoku :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Buty spokojnie mogą być męskie. Może nawet lepiej. Co do nart to te Blizzardy jeżeli najdłuższe to ewentualnie mogą być. Pozdro

PS

Moja żona i córka lubią rzeczy czarne np. ale warto żeby kobieta sobie wybierała kolorystykę i nie tylko kolorystykę - to fakt!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie wojna w domu jak te brzydkie Blizzardy jej przywieziesz. Narty dobierz kolorystycznie do reszty ubioru a jak będa jeżdziły ma naprawdę drugorzędne znaczenie. Więcej radości sprawią posiadaczce ładne narty na których będzie chciała jeździć niż takie na które będzie musiała patrzyć z obrzydzeniem i męczyć się na stoku :)

To akurat nie jest problemem, bo sama sobie wybrała te narty w sklepie ;)

W sklepie polecali nam te http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,rossignol,passion,4726.html za 600 zł, ale kolorystyka odpada;)

Czyli jeśli kolorystyka odpowiada to narta będzie ok? Myślę o 160cm oczywiście. Buty pomierzymy też męskie zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mieszkacie, ale może uda się znaleźć typowy sklep narciarski na dobrym poziomie. Ja zmieniałam buty dwa lata temu i jedynym problemem jaki miałam była dostateczna cierpliwość w mierzeniu i umiejętność podjęcia ostatecznej decyzji. Wymyśliłam sobie buty twarde, dobrze trzymające, ale niestety modele, które dawały to poczucie po włożeniu stopy, po 15-20 minutach dosłownie zatrzymywały mi krążenie. Koniec końców, po dwóch wizytach w sklepie i dobrych kilku godzinach mierzenia zdecydowałam się na model Atomic Hawx, który był dla mnie kompromisem między dobrym trzymaniem przy zachowaniu komfortu. Jestem z tych butów bardzo zadowolona, ale też to doświadczenie z kupowaniem nauczyło mnie jak ważny jest staranny dobór butów i poświęcenie temu sporej ilości czasu. Między innymi dlatego nie zdecydowałabym się na buty męskie, bo bałabym się, że w praniu wyjdzie właśnie to niedopasowanie do damskich parametrów i będzie to bardzo niekomfortowe.

Edytowane przez idealist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...