Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Silvretta adventures


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Mariusz! Mnie łatwiej wyobrazić sobie Wasze objeżdżanie ośrodków. Miałem po prostu przyjemność jazdy z Tobą. Czytając i patrząc na fotki odbierałem to jakbym tam był. Zazdrość to zła cecha, ale mnie motywuje do.... może nastepnego wspólnego wypadu? Zazdroszczę Wam świetnego wyjazdu, tym bardziej, że ja nie za bardzo mogę korzystać z uroków zimy, bo pałęta się przy mnie jakieś choróbsko zaziebieniowo- katarowo- gardłowe! Pozdrów resztę ekipy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa, to bardzo miłe :applause:

Relacja miała być na żywo, ale niestety nie wyszło - net był tak słabej jakości, że napisanie kilku słów, wgranie kilku zdjęć było niesamowicie karkołomnym przedsięwzięciem.

Jako dopełnienie poniższej relacji...jeszcze dwa krótkie filmiki nagrane telefonem przez expata.

Pierwszy z Kappl:

[video=youtube;oqTkm4TLcXU]

I drugi z Ischgl:

[video=youtube;PIpTWfAk1Xs]

Teraz czekam na produkcję Mirka :smile:

Chłopaki: miraz, Jurek, Andrzej - mam nadzieję, że niebawem spotkamy się gdzieś w Alpach na stoku.

Do Ciebie w tej sprawie Bumerze odezwę się w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję :tongue:

Aha....

Jurku...i jeszcze dwie Twoje fotki...

...z Paulą:

b75749ed249b5cc2med.jpg

...i z owadem :biggrin:

a5eb186e776aa921med.jpg

Pozdrowienia dla wszystkich, miłego oglądania.

marboru

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jakoś tolerowałem te Twoje żałosne fotki itd, ale ten filmik to już przesada !!!!!!!!!!!!!!!!!

Przecież teraz to będę musiał tam jechać :stupid:

Dzięki :biggrin:

Michale, do 7 marca wykurujesz się z nogą? Jest szansa, że ten sezon jeszcze będzie dla Ciebie trwał?

Jak tak...to atakuj z nami następnym razem! :cheerful:

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie

Nie chcę już Was dłużej męczyć...ale przydałoby się słowo końcowe, podsumowanie.

Poprzeplatam je kolejną porcją "epickich" fotek - tym razem z Ischgl, również z telefonu mojej lubej.

6ad6f428a3f6c904med.jpg

Po pierwsze Kappl - bardzo fajny ośrodek na rozruch, jedna bardzo długa nartostrada - 8km, kilka fajnych tras czerwonych i czarnych. Kameralnie, mało ludzi, trasy różnorodne a widoki - spójrzcie post niżej.

Po drugie Ischgl - ktoś, kto twierdzi, że jest tu słabo, bądź trasy niefajne, infrastruktura zła, bądź jeszcze coś wymyśli niestworzonego np. o armatach do naśnieżania na środku tras...oczywiście rzecz subiektywnej oceny i gustu, dobrego wzroku? na taką ocenę pewnie wpływ mogą mieć trafione warunki pogodowe, śnieg - śmiem mimo wszystko twierdzić: powinien się zastanowić nad sobą bardzo poważnie, bo ocena taka, nie jest obiektywna niestety i wprowadza w błąd innych.

Ośrodek - to światowa jakość pod każdym względem. Polecam go każdemu narciarzowi - trasowemu i poza trasowemu.

3b4ecb5651e2719dmed.jpg

Teraz to, co wskazało mi Endomondo przez cały, sześciodniowy pobyt.

Ilość kilometrów spędzonych na stokach (góra dół): 550,36km. Średnio 91,72km dziennie.

34d16597d91b070dmed.jpg

W czasie 45 godzin 48 minut - średnia na dzień ponad 7 i pół godziny.

fa5341fd89fc5801med.jpg

Spalone wszystkie kalorie: 23812cal. Średnia na dzień: 3968cal.

d4389405f21e997cmed.jpg

Maksymalna prędkość wskazana przez aplikację 130,1 km/h :biggrin: Oczywiście to z całą pewnością błąd. Drugie, najwyższe wskazanie, to 90,3km/h.

18ff87d7af3a583amed.jpg

Przewyższenie (góra + dół): 90,6km.

b01e42a76d790d91med.jpg

Koszt wyjazdu od osoby (przejazd + noclegi + skipass): 1800zł.

a25fcf5bbe6fb97cmed.jpg

Trochę żal, że nie zobaczyliśmy dwóch, pozostałych ośrodków w dolinie: See i Galtur.

78ffe9b19636d198med.jpg

Trochę żal...że nie było jazdy poza trasami...

d308b1aa35da46dfmed.jpg

Cóż - może następnym razem?

Kiedyś z pewnością wrócimy do Silvretty, po kolejne przygody.

pozdrawiam

marboru

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl - ktoś, kto twierdzi, że jest tu słabo, bądź trasy niefajne, infrastruktura zła, bądź jeszcze coś wymyśli niestworzonego np. o armatach do naśnieżania na środku tras...oczywiście rzecz subiektywnej oceny i gustu, dobrego wzroku? na taką ocenę pewnie wpływ mogą mieć trafione warunki pogodowe, śnieg - śmiem mimo wszystko twierdzić: powinien się zastanowić nad sobą bardzo poważnie, bo ocena taka, nie jest obiektywna niestety i wprowadza w błąd innych.

A za to owacja na stojąco :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :wink:. pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, tymi kaloriami z Endomondo się tak nie sugeruj bo gdy masz je włączone podczas wjeżdżania wyciągiem to dolicza Ci ich mnóstwo. Wkleję Ci podsumowanie z samych zjazdów jak to wygląda pod wzgledem kalorii, średniej prędkości etc. :)

endo.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru, tymi kaloriami z Endomondo się tak nie sugeruj bo...

Wiem, wiem...spox :rolleyes:: Te dane są raczej, delikatnie rzecz biorąc nieprecyzyjne.

Z drugiej strony endo nie liczy dźwigania dwóch par nart, chodzenia w butach narciarskich, podnoszenia kufla z piwem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem...spox :rolleyes:: Te dane są raczej, delikatnie rzecz biorąc nieprecyzyjne.

Z drugiej strony endo nie liczy dźwigania dwóch par nart, chodzenia w butach narciarskich, podnoszenia kufla z piwem... :wink:

Tak jakby wszystko liczył to po tygodniowym wyjeżdżie wyglądałbyś jak anorektyk :tongue: :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na nartach, rowerze i w samochodzie używałem aplikacji "moje trasy". Co się tyczy nart, raczej nie miałem zastrzeżeń do prędkości i długości trasy. Natomiast w samochodzie aplikacja pokazała mi kiedyś na superoesie na torze w Kielcach max prędkość 89 km/h! Odcięcie przy max obrotach na drugim biegu mam 90 k/h a przy trzecim coś koło 125-130 ( nie liczyłem). Na tych zawodach w dwóch miejscach włączałem 4 bieg, musiałem więc jechać ponad 130 km/h, a aplikacja pokazała jedynie 89 km/h. Nie wiem,może aplikacja jest trochę mało ruchawa aby rejstrować szybkie i duże zmiany predkości? Poza tym na wykresie pokazała trasę jakbym miejscami jeżdził po lesie, nie po drodze!

Reasumując, nie za bardzo mozna aplikacji wierzyć, ale gadżet fajny. Na rowerze i na nartach sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trace Snow to dawny Alpine replay, ale gdy byłem ostatnio w Austrii pokazywał głupoty i cały czas się restartowal.

Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby się wywalił podczas jazdy, a używam od poprzedniego sezonu. Ale z aktualizacjami, to trzeba uważać - ostatnio to w ogóle nie chciał się odpalić - musiałem odinstalować i zainstalować na "świeżo".

I podejrzewam, że głupieje jeśli jest problem z GPSem. Mimo wszystko lepsze to niż Endomondo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby się wywalił podczas jazdy, a używam od poprzedniego sezonu. Ale z aktualizacjami, to trzeba uważać - ostatnio to w ogóle nie chciał się odpalić - musiałem odinstalować i zainstalować na "świeżo".

I podejrzewam, że głupieje jeśli jest problem z GPSem. Mimo wszystko lepsze to niż Endomondo :)

Zmieniłem telefon na prototyp Sony. Tu może być problem.

Program nigdy wcześniej mnie nie zawiódl

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to polecam stricte narciarski tracker, bo endomondo nadaje się głównie do wkurzania znajomych siedzących w biurze, gdy my nartujemy ;)

Np. Trace Snow albo iSki Tracker

Główna zaleta Endomondo jest taka, że ma w sobie wszystkie sporty (no prawie) i można w tej aplikacji zapisywać każdy trening.

Stąd nie zdecyduję się używać aplikacji typowo narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Długo oczekiwana premiera :) Dla wszystkich VIP-ów ze skionline.pl

montaż - zielony

reżyser - bez komentarza

OBSADA - GWIAZDORSKA

To mój pierwszy zmontowany film z GoPro3+ Silver , uwagi mile widziane ...

Dzięki Mirku za wklejenie filmiku z Ischgl :) Miło było popatrzeć na tamtejsze stoki, swoją koślawą jazdę.

Super!!! :applause:

No ale ten dzwon mój? :biggrin: hahaha wymazałem go z pamięci, a tu takie przypomnienie :happy:

Z tego co pamiętam, to materiału masz dużo więcej?...

...czekam na kolejne produkcje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...