Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie gogle?


MichalR

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Przyszedł wreszcie czas żeby zakupić nowe gogle, bo moje stare Uvexy już się mocno zużyły. I tu mam pytanie do obeznanych w temacie - jakie powinny być gogle żeby przy różnych wariacjach pogodowych było coś przez nie widać? Ostatnio jak jeździłem w swoich starych to na zacienionej trasie nie widziałem dokładnie czy teren przede mną jest równy czy nierówny, jazda w gęstej mgle to też loteria gdyż w moich goglach wszystko się zlewa w jedną białą masę. Czy jest jakiś rodzaj gogli odpowiedni na większość warunków pogodowych czy trzeba pójść na jakiś kompromis?

Będę wdzięczny za porady, ostatnie swoje gogle kupowałem ponad 10 lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnych gogli na - jak to ująłeś - większość warunków pogodowych. Rozwiązaniem jest albo zakup kilku par gogli :eek: (no, dwóch powiedzmy :wink:) albo gogli z wymienną szybą. Piękny słoneczny dzień wymaga czego innego, a pochmurny mglisty dzień z opadem śniegu czego innego. Niestety. :frown::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to w ogóle dodatkowo potrzebuje gogli na okulary korekcyjne, znalazłem takie oto cuda, może ktoś używa i coś powie:

tańsze - http://www.sportsales.pl/zima/gogle-i-okulary/7581-uvex-vision-optic-s

droższe - http://www.sportsales.pl/zima/gogle-i-okulary/7578-uvex-orbit-optic

Ceny akurat są dość mocno obniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po ok 10 latach używania poprzednich kupiłem w styczniu takie cudo [ATTACH=CONFIG]20429[/ATTACH].Używałem ich w styczniu zarówno w piękne słoneczne dni jak I poczas zadymek śnieżnych.O ile w dni słoneczne różnica z poprzednimi nie była specjalnie -nomen omen-widoczna o tyle po założeniu szybki w barwie neutralnej w czasie opadów lub jazdy w chmurach komfort jazdy dzięki dobrej widoczności był nieporównywalny z tym co poprzednio.Mogę śmiało powiedzieć,że goggle te uratowały mi wyjazd bo 3 z 5 dni pogoda była paskudna .W tych warunkach goggle te zapewniały widiczność która pozwalałą czerpać rodość z jazdy.Obawiam się jednak,że do tego modelu musiałbyś polubić szkła kontaktowe.

gogle.jpg

gogle.jpg.9716e775bbbbacd3e711c113e767bdbe.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne Uvexy. Moje mają szybki z tzw. fotochromem, co oznacza, że w zaleznosci od ilości światła słonecznego mogą się przyciemniać. Te Uvexy po obniżce są w dobrej cenie. Mogę śmiało polecić. Bierz z szybką bursztynową S1, znaczy się najbardziej jasne. Będą uniwersalne, na złą pogodę, ale i w słońcu pojeżdzisz. I tak wszystko zależy od Twoich oczu, musisz sam spróbować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miałem problem w tym sezonie z goglami "jednoszybowymi" UVEX w czasie śnieżnej pogody w Austrii. Szyba zaparowała i zamarzła , niewiele widziałem. Całe szczęście na dole , jak szczęśliwie się zwlokłem , był sklep i kupiłem gogle wyższej klasy ( podwójne szyby) firma chyba nie ma aż takiego znaczenia , ważne że pasują do kasku (w moim przypadku kupiłem Bolle).

Patrz na sprzęt z wyższej półki "odwdzięczy się":smile:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś modelu Oakley z soczewka prizm Jade iridium lub Prizm rose. Najlepiej z obiema. Bardzo uniwersalne soczewki pokrywające praktycznie całość warunków. Tutaj masz pokrycie warunków słonecznych: http://ca.oakley.com/prizm/snow przy tym wszystkim soczewka bardzo dobrze wyostrza. W soczece prizm jade iridium jeździłem jakiś czas temu na pilsku podczas dużych mgieł. Trzeba przyznać ze jeździło mi sie dobrze. Teraz są dobre ceny na oakleya wiec warto.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś modelu Oakley z soczewka prizm Jade iridium lub Prizm rose. Najlepiej z obiema. Bardzo uniwersalne soczewki pokrywające praktycznie całość warunków. Tutaj masz pokrycie warunków słonecznych: http://ca.oakley.com/prizm/snow przy tym wszystkim soczewka bardzo dobrze wyostrza. W soczece prizm jade iridium jeździłem jakiś czas temu na pilsku podczas dużych mgieł. Trzeba przyznać ze jeździło mi sie dobrze. Teraz są dobre ceny na oakleya wiec warto.

Mam prizm rose, bajka po prostu. W końcu trafiłam na rewelacyjne gogle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odzew.

Generalnie to ja jestem niedzielnym narciarzem, w takim sensie że bardzo lubię narty ale z racji obowiązków rodzinnych i znacznej odległości od gór mogę sobie pozwolić na jeden dłuższy, tygodniowy wyjazd rocznie plus ewentualnie jakieś wyskoki weekendowe. Patrząc z tej perspektywy zakup świetnych zapewne gogli Oakleya czy Smith I/OX za 600/700PLN+ mija się z celem. ;)

Dlatego zapewne pozostanę przy tych Uvexach, których 'normalna' cena również jest dość wygórowana mając na uwadze stosunek ilości jazd do ceny, ale ta promocyjna jest już bardziej zjadliwa :)

Dziękuję raz jeszcze za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...