Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze nart do 3000zł


Kyraos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jako że jestem młodą osobą, mającą zaledwie 18 lat to najzwyczajniej w świecie urosłem i moje narty nie dosyć, że są za krótkie to nie starczają na moje potrzeby. Do rzeczy: mam 180cm wzrostu i ważę coś koło 70 kg. Swoje umiejętności wg. skali forumowej oceniam na 7-8. Szukam jakichś fajnych nart do 3000zł. Chcę, żeby narty były szybkie, ale zarazem dobrze znosiły tą prędkość, moje obecne staruszki rozpędzają się dosyć szybko, ale to co się dzieje przy tej prędkości jest czymś, po prostu strasznym. W zeszłym roku miałem przyjemność jazdy na Spedwallach SL Uvo od Volkla podczas testów w Białce i narty te pasowały dla mnie idealnie, niestety przewyższają budżet o dosyć sporą sumę pieniędzy. Dlatego też wybrałem 3 pary nart między którymi dokonam wyboru. Są to:

- HEAD i.Supershape Speed + wiązania PRX 12 S 2016,

- Atomic Redster XTi + wiązanie XT 12 2016,

- SALOMON X-PRO SW Z WIĄZANIEM XT12 M W15

Która z tych nart będzie najlepsza. Naczytałem się dużo pozytywnych opinii o Headach, ale dotyczyły one modelu na sezon 14/15. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Jeżeli są jeszcze jakieś świetne narty w tej cenie, to proszę śmiało dawać, nie ograniczam się tylko do tych 3 modeli :).

P.S Zapomniałem o butach, do całego zestawu musza być dołączone buty, budżet na buty to jakieś 500zł.

Edytowane przez Kyraos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jako że jestem młodą osobą, mającą zaledwie 18 lat to najzwyczajniej w świecie urosłem i moje narty nie dosyć, że są za krótkie to nie starczają na moje potrzeby. Do rzeczy: mam 180cm wzrostu i ważę coś koło 70 kg. Swoje umiejętności wg. skali forumowej oceniam na 7-8. Szukam jakichś fajnych nart do 3000zł. Chcę, żeby narty były szybkie, ale zarazem dobrze znosiły tą prędkość, moje obecne staruszki rozpędzają się dosyć szybko, ale to co się dzieje przy tej prędkości jest czymś, po prostu strasznym.

przy takich opcjach, to tylko te :wink:

310055_igs_rd_sw_raceplate_binding_shadow_dl.jpg

zmieścisz się w ok. 2500, a na buty wydaj ok 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz żadnej porady. Umiejętności swe oceniasz na 7-8. Nie sadzisz, że osoba o takich umiejętnościach sama potrafi wybrać sobie narty? Że nie wspomnę o planowanej kwocie na zakup butów, która drastycznie kontrastuje z planowaną kwotą na narty. Daje mi to podstawę do dyskwalifikacji ciebie jako zaawansowanego narciarza. No chyba że chcesz kupić stare, używane buty, ale tego narciarz zaawansowany nigdy nie zrobi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/volkl-racetiger-speedwall-sl-2014-165-skirace-i5796265915.html

http://allegro.pl/volkl-speedwall-sl-uvo-165-cm-nowe-15-16-i5813816394.html

Oceny umiejętności nie będę komentował bo jak już ktoś napisał widać ją po treści pytania.

Jestem za to bardzo ciekawy jakie to buty wybierzesz za 500 PLN :)

Edytowane przez krait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mówicie, że umiejac jeździć na takim poziomie powinienem wiedzieć jaki sprzęt wybrać, otóż jeżeli chodzi o sprzęt to nigdy się nim nie interesowałem, nie wiem jak się kształtują ceny nart, a butów to już w ogóle. Wierzcie mi, że ktoś kto umie dobrze jeździć nie musi od razu wiedzieć wszystkiego o sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyraos, czy ceniłbyś knajpę, gdzie pracują "wspaniali" kucharze którzy w ten sam sposób przyrządzają rybę , kotlet wieprzowy i wołowinę? Pomińmy temat znajomości cen, zdarzają się ostatnio ludzie całkowicie oderwani od rzeczywistości, dla których 1,2 tys zł i 6 tys zł to praktycznie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Chłopak ma 18 lat, więc do tej pory pewnie rodzice dbali o jego sprzęt. Nie zniechęcajcie go do porad na forum.

Standardem wśród nowych forumowiczów jest zawyżanie swojego poziomu jazdy. Życie i dobry instruktor to zawsze weryfikuje , a on ma czas.:smile:

Kyraos.

Nie denerwuj się i poczytaj między wierszami!!!

Moja rada

1. Dobre buty !!!! Zgodnie z twoimi preferencjami, typ RACE flex 110-130

2. Narty GS "sklepowe" o długości około twojego wzrostu ( wersje pełne , a nie robione dla sieciówek)

Wg mnie taki zestaw pozwoli Ci zweryfikować i podnosić twoje umiejętności i z całą pewnością nie znudzi Ci się po jednym sezonie.

Budżet też masz konkretny na dobry sprzęt, więc kupuj nowy, mogą być starsze kolekcje ( np. 2013-2015). Wybór producenta jest sprawą drugorzędną dla postępów narciarskich. Na tym poziomie modele są dosyć wyrównane jakościowo i technologicznie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dan-D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Chłopak ma 18 lat, więc do tej pory pewnie rodzice dbali o jego sprzęt. Nie zniechęcajcie go do porad na forum.

Standardem wśród nowych forumowiczów jest zawyżanie swojego poziomu jazdy. Życie i dobry instruktor to zawsze weryfikuje , a on ma czas.:smile:

Kyraos.

Nie denerwuj się i poczytaj między wierszami!!!

Moja rada

1. Dobre buty !!!! Zgodnie z twoimi preferencjami, typ RACE flex 110-130

2. Narty GS "sklepowe" o długości około twojego wzrostu ( wersje pełne , a nie robione dla sieciówek)

Wg mnie taki zestaw pozwoli Ci zweryfikować i podnosić twoje umiejętności i z całą pewnością nie znudzi Ci się po jednym sezonie.

Budżet też masz konkretny na dobry sprzęt, więc kupuj nowy, mogą być starsze kolekcje ( np. 2013-2015). Wybór producenta jest sprawą drugorzędną dla postępów narciarskich. Na tym poziomie modele są dosyć wyrównane jakościowo i technologicznie.

Pozdrawiam

O, dzięki za poradę! Przyznam, że trochę się zniechecilem do forum po tych wypowiedziach :) Co do zawyżania umiejętności, no cóż, być może tak jest. W każdym razie wielkie dzięki za poradę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Idź do dobrego sklepu

2. Zapoznaj się z asortymentem butów ( typ. race, flex 110-130)

3. Poproś sprzedawcę o pomiary stopy ( długość , szerokość), w dobrych sklepach poinformują cię które modele najlepiej nadają się na twoją stopę.

4. KONIECZNIE!!! przymierz , pochodź, poprzysiadaj etc... jeżeli to możliwe wygrzeją ci te buty , przeprowadzą termoformowanie...

5. Wybór najlepszych.

6. Płacisz i już są twoje !!!!!!!!!:applause:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...