Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Fischer Progressor 800 LE Lady - czy ktoś testował


CzeMreJ

Rekomendowane odpowiedzi

Niewątpliwie narty dla kobiet są potrzebne - jakie by nie były. Nie mam doświadczenia w tej kwestii bo od początku jeżdżę na modelach unisex, natomiast moje koleżanki mają narty damskie i nie narzekają - po prostu nie mają wielkich aspiracji do jazdy sportowej ani nawet dużych prędkości, a praktyczna strona (noszenie sprzętu, ładny kolor itp) jest dla nich ważniejsza.

Zgadzam się natomiast z Mitkiem że jeśli ktoś ma nieco większe ambicje narciarskie, to rozgląda się raczej w segmencie nart unisex - tak to przynajmniej wygląda z mojej perspektywy.

Zastanawiając się nad zakupem nart w zeszłym roku też wypatrzyłam te Progressory Lady ale nie zdecydowałam się na zakup - wolałam kupić w sklepie stacjonarnym i inny model (unisexowy) mnie przekonał.

CzeMreJ - dajcie znać jak się jeździło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na tym, że jeśli osoba jest drobnej postury , jest to kobieta, ma mniej siły i nie posiada dużych umiejętności panowania nad nartami to w przypadku lekkich z pewnością sama będzie czuła się bezpieczniej, a i w przypadkach zagrożenia, łatwiej będzie nimi odpowiednio wysterować. I nie ma tu mowy o dużych prędkościach gdzie narty zaczynją myszkować czy traci się panowanie nad nimi.

Takie jest moje zdanie

To nie jest kontrola tylko złudzenie kontroli. Taka forma samooszukiwania się.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia wymiany zdań o nartach dla naszych wspaniałych PAŃ.

Słyszałem, że Elan skonstruował narty dla pań o wadze.... nieco ponad 1 kilograma! I nie chodzi tu o lekkie jak piórko panie, a narty! Widać problem wagi nart jest dostrzegany i uwzględniany przez producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia po jeździe?
Powiem szczerze że z żaden sposób nie poczułem że to damska narta. Testowałem na czarnej trasie i nie miałem żadnych problemów z prowadzeniem jej w sposób jaki sobie założyłem. Jedyna rzecz o jakiej myślę to wytrzymałość narty i wiązań. Ja ważę 85 kilo. Ale są panowie znacznie lepiej zbudowani. No i długość. Nie każdemu pasuje.

DSC_0173.jpg

A tu trasa na jakiej testowałem.

DSC_0173.jpg.916aae3b2ca17ad1398ce6d614e6d62c.jpg

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po testach ...

Damski odpowiednik Jest na pewno bardziej elastyczny ale dla mojej Natalii (50 kg) i tak mają zacięcie sportowe !!! Opinia jej była taka, że narty same reagują na to co ma się zamiar zrobić więc to, że była bardzo z nich zadowolona to mało.

Jest ona raczej początkująca więc śmiało polecam je wszystkim Paniom.

Moje Progressory F18 bajka ... i jak dla mnie w zupełności wystarczy !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...