Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lodowiec Szczęśliwice


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie ciągnęło po Waszych relacjach (szczególnie z Chopka), że musiałem w końcu wyskoczyć na jakieś nartowania. Nie mając specjalnego wyboru pojechałem na Górkę Szczęśliwkcką. Na górkę jechałem 45min :angry: Postoje w korkach umilał sztruksik na niebie :biggrin:

d51a466f363e2e33d3b5657a96d64508.jpg

Kupuję tradycyjnie 2h za 20zł. Na stoku melduję się o 18:05. Jeździ 6 osób, kolejek do talerzyka nie ma :) No to hop na talerzyk!

920dd1d0c82627b1ec05d5605c6de3b4.jpg

Pierwszych kilka zjazdów tragicznych. Ledwo co narty jechały. Po ok. 20min narty się "nasmarowały" i zaczęła się jazda :angel: Śmig i krótki skręt. Więcej nie trzeba.

4f02267751e370aa8fbcefbe15a0e05b.jpg

W kilku miejscach zalegał jeszcze śnieg - na dole łacha miała ok. 10cm. Jak z tego zielonego wjeżdża się na śnieg, to dostaje się kopa w tył. Jak jedzie się na zielone, to dostaje się kopa w przód :cool::

3b3503382c2a59057a27452ecfac16a8.jpg

4ab9d109a70bb64e589f9dc5c9003c9b.jpg

Od 19 jeździłem we dwójkę z jakimś panem, a od 19:25 sam. Pan z obsługi pytał się kiedy kończę. Ja na to, że jeżdżę do końca :applause::

Jazda wieczorem ma swoje plusy - świetne widoki na Warszawę (jak jest ciemno to nie widać syfu) i na Księżyc. A dzisiaj wielkanocna pełnia. A przy okazji pełni zjawisko halo (częściej widoczne na Słońcu). Zdjęcie, mimo obrobki, fatalne.

03323a3ab16a337e45d630e9b0411e7c.jpg

Po niecałych dwóch godzinach i 11km na nartach kończę 26 dzień na nartach.

Pozdrawiam

Marcin

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marcin jesteś niesamowitym "wariatem" jednak. Gdybym wiedział, że zamierzasz zrobić taki reportaż to bym na kolanach dotarł! Jak będziesz jechał na siatki to daj sygnał a Kacper powie Ci co zrobić żeby jechało od razu - starował tam nie raz.

Wielki szacun za pasje i serdeczne pozdrowienia.

Mitek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ

Cześć

Dzisiaj w radiu usłyszałem, że do końca roku będzie można jeździć na likwidowanym wysypisku śmieci Radiowo na Bemowie. Podobno robią tam stok narciarski. Będziemy mieli już 2 narciarskie góry w stolicy :happy:

A pamiętasz co to za radio było i kto to mówił?

Trochę byłem koło tej koncepcji i ekonomicznie wypadało... ale teraz takie czasy, że obiecać można wszystko więc pytam bo może to kaczka?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marcin jesteś niesamowitym "wariatem" jednak. Gdybym wiedział, że zamierzasz zrobić taki reportaż to bym na kolanach dotarł! Jak będziesz jechał na siatki to daj sygnał a Kacper powie Ci co zrobić żeby jechało od razu - starował tam nie raz.

Wielki szacun za pasje i serdeczne pozdrowienia.

Mitek

Do 23.04 muszę jeszcze raz tam pojechać (raczej przed WZF). Na karnecie zostało mi 5 min - wyciąg zamknęli o 20, a ja miałem do 20:07. Podobno minuty przechodzą na następny raz.

Także jeszcze może się zgadamy :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj w radiu usłyszałem, że do końca roku będzie można jeździć na likwidowanym wysypisku śmieci Radiowo na Bemowie. Podobno robią tam stok narciarski. Będziemy mieli już 2 narciarskie góry w stolicy :happy:

Pomysł z przed kilku lat. W 2011r nie wyszedł, bo snieg miał się stopić tak, że woda ze śmieciami miała wsnąćiąk w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli już 2 narciarskie góry w stolicy :happy:

Hm, kiedys, dawno temu, byla gorka z wyciagiem-wyrwiraczka na Moczydle.

A z 10 lat temu (od tamej pory tam nie bylem) odkrylem Gore Meran w Otwocku. Tez z wyrwiraczka, afair. Dosc osobliwy widok - jechalem autobusem i wraz ze zblizaniem sie do rzeczonej gory w autobusie przybywalo osobnikow w pelnych strojach narciarskich, w butach, z nartami zjazdowymi.

Sama gora - kilkanascie metrow przewyzszenia - nadaje sie raczej jako osla laczka pod narty biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...