Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ambitny początkujący - Viral 2.2 albo inna narta?


Tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w dobrze nart + butów. Ankieta tak jak poniżej:

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 24

3. Waga - 73kg

4. Wzrost - 179cm

5. Na nartach wyjeździłem 2 sezony. Jeżdze kilkanaście razy w sezonie.

6. Moje umiejętności określam na 5+

7. Moje buty to - zawsze wypożyczałem, nie zwróciłem uwagi.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - najpierw wypożyczałem, miękkie i dość krótkie, nie zwróciłem uwagi. Na początku drugiego sezonu zazwyczaj 170cm, sztywniejsze, cięższe i w pełni drewniane, m. in. Salomon 24 GT PRO. O niebo lepiej...

9. Preferuję styl jazdy - Dowolny, raczej długim skrętem, bliżej sportowej niż rekreacyjnej. Najczęściej po przygotowanych trasach. Jestem początkujący, ale wyjątkowo dobrze (skromność) radze sobie z nartami.

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Viron 2.2 Black 2011/2012 (with dynamic Grip Control) - 750PLN nowe + nowe buty Rossignol Expert 12 za 460 PLN

11. Mój budżet na narty + buty to około - 1500PLN

Co myślicie o moim wyborze? Sprzedawca w sklepie zaproponował tą nartę i powiedział, że na początek wykorzystam 50-60% jej potencjału i jest sporo zapasu jeszcze na kolejne sezony. Wytłumaczył, że to narta uniwersalna, ma cechy i twarde i miękkiej i się dopasowuje do podłoża. W tematach nart jestem laikiem.

Nie chcę się szybko znudzić jak narta nie będzie rozwojowa, z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że o ile szybko się uczę, jeżdżę szybko, zjadę wszędzie z funem (poza stromymi i jednocześnie zlodowaciałymi) często udaje się ładnie krawędź złapać na średnio nachylonym stoku, aczkolwiek technicznie jeszcze mam sporo do nadrobienia. Nie da się tak szybko przeskoczyć techniki myślę.

Byłem też w komisie nart używanych i tam sprzedawca proponował trudniejsze narty, np. Salomon Daytona, albo Stockli Laser SX. Rozum podpowiada, że to za trudne narty. Instynkt podpowiada, że Viron 2.2 może być za "słaby".

Jeżeli chodzi o buty, to przymierzałem te, oraz inne Rossignola półke niżej. Exper 12 były ciaśniejsze i lepiej dopasowane, aczkolwiek jedne i drugie lekko uwierały pod prawą stroną kostki lewej stopy . Sprzedawca powiedział, że jeśli but nie uwiera za mocno to, że nowa wkładka / pianka się wyrobi, a poza tym za darmo oferuje usługę "dopasowywania" butów do stopy "na gorąco", użył sformułowania boot fitting, albo coś takiego.

Co wy sądzicie?

Edytowane przez Tommy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty wyglądają na niski flex. Celuj raczej w takie z flexem 100 lub więcej. Polecam wydać więcej na buty, a narty na początku wypożyczać, aż znajdziesz takie na których będziesz chciał jeździć. Te Virony to jaki rocznik ? Z opisu na skionline wygląda, że to narty dla mocno początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty, po wpisaniu w google, mają flex 70. Taki flex jest dla ludzi kompletnie początkujących, juniorów, kobiet, ew. bardzo lekkich. Tak jak pisałem, polecam rozejrzenie się za butami o flexie od 100 w górę.

Narty, to pewnie te:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,viron-2-2-powerrail-black-red,5031.html

też wyglądaja na model dla kompletnie początkujących.

Na twoim miejscu - młody, ambitny, poziom 5 - takiego zestawu bym nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 sezony i kilkanaście dni w sezonie! czyli na nartach był około 2 tygodni a Ty mu FLEX 100??? :eek: :biggrin: JASNE! a ja jeszcze dodam kup sobie Redstery albo Heady supershape najlepiej KOMÓRKOWE!!! :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 sezony i kilkanaście dni w sezonie! czyli na nartach był około 2 tygodni a Ty mu FLEX 100??? :eek: :biggrin: JASNE! a ja jeszcze dodam kup sobie Redstery albo Heady supershape najlepiej KOMÓRKOWE!!! :stupid:

ok, niech kupi sprzęt, który po 1 sezonie będzie się nadawał do sprzedaży za pół ceny

ja kupiłem byty z flexem 90, po 2 dniach jazdy w wypożyczonych, dosyć szybko żałowałem, że nie kupiłem z wyższym

nie wiem jak Redstery, ale Supershape'ów nie robią komórkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem buty flex 90, potem 100, teraz 120 ŻADNEJ RÓŻNICY to jest PIC NA WODĘ!!! "chłyt martekingowy!" tak jak narty z marketów!

PS. co mogę poprzeć to odpuść sobie Progressorki szkoda kasy.

PS2. a ty nie masz Supershape'ów komórkowych? no to szajs!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ja nie... jezeli ktoś widzi różnicę w flexie 100 a 120 :rolleyes:: no to szacun bo dla mnie to pic na wodę!

Jeżeli ktoś nie ma porównania to niech nie wprowdza nowicjuszy w błąd!!!

a między 90 i 120 widać różnicę ?

jeśli różnica w flexie to pic na wodę, to czemu nie może wziąć butów powyżej 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chciałem wywołać żadnej wojny tutaj :)

Idąc trochę za sportowym tropem, ceną, czytaniem forum i kierując się ambicjami, zamówiłem z Allegro łączanie za 1200PLN:

Narty: Blizzard Race WSC 167cm

Buty: Tecnica Phoenix Air 10 FLEX 90

Powinno starczyć na dwa ambitne sezony. Jak się bardziej wkręcę to się wymieni.

Jak rozumiem to trochę lepszy / bardziej ambitny zestaw niż Viron 2.2 + Rossignol E12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chciałem wywołać żadnej wojny tutaj :)

Idąc trochę za sportowym tropem, ceną, czytaniem forum i kierując się ambicjami, zamówiłem z Allegro łączanie za 1200PLN:

Narty: Blizzard Race WSC 167cm

Buty: Tecnica Phoenix Air 10 FLEX 90

Powinno starczyć na dwa ambitne sezony. Jak się bardziej wkręcę to się wymieni.

Jak rozumiem to trochę lepszy / bardziej ambitny zestaw niż Viron 2.2 + Rossignol E12?

gratuluje wyboru !!!! te narty idealnie pasują do twoich umiejetności buty również.....

a tak na powaznie kupiłeś sobie nowe .... a jak kto woli 4-5 letnie narty klepaki których nie sposób porównywać do Progressorów 800 lub używanych Stockli Laser SX( super narta)o których wspominasz , buty zakupione przez ciebie nijak się mają do twojego opisu umiejetności 5+ ale pasują do nart .... takie narty dla początkujących lekko zaawansowanych- progresu na tym sprzecie bym się nie spodziewał wielkiego od tak wrzuciłeś do smietnika 1500 zł bo to się nie nadaje do umiejtności 5+..... no ale polacy podobno "na klapach od śmietnika latają" więc może ?

Jedno jest pewne pojeżdzisz , może przez chwilę będziesz zadolony jednak jak twoje umiejtności zblizą się do wskazanych 5+ zwrócisz uwage na niedostatki tego sprzętu.... wydałeś nie mało a tak naprawdę trzeba było oblać się zimną wodą odłożyć kilka stówek i kupić solidne narty i buty z flexem 110-120 mieć sprzęt na lata ..... tzn narty z grupy All... takie jak wyżej wspomniany Progressor 800 , Salomon Xdrive, Atomick Blackeye Ti ... itd ..... czyli solidne już narty z poprzednich sezonów w przedziale 1000-1300 zł . Buty ehh flex 90 to czemu nie kapcie w domu poleciałeś ceną bo faktycznie nie wiem czy się da za 400 zł kupić flex 110-120 a on idealnie pasuje do amatora z umiejtnosciami 5+/6

Dodam jeszcze że przy preferowanym przez ciebie długim skrecie oraz szybkiej jeżdzie narty powinny być dłuższe !!!

pocieszające dla Ciebie jest to że tylu ilu narciaży to tyle zdań w temacie i moja wypowiedz może spotkać w falą krytyki ale przecież .... Dudę nazywają niezależnym Prezydentem więc wszystko jest możliwe hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ja nie... jezeli ktoś widzi różnicę w flexie 100 a 120 :rolleyes:: no to szacun bo dla mnie to pic na wodę!

Jeżeli ktoś nie ma porównania to niech nie wprowdza nowicjuszy w błąd!!!

Proszę Cię... Brak mi słów na takie gadanie...

To kup sobie buty flex40. Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?

Nie rób ludziom wody z mózgu.

Ja nadal czekam na odpowiedź na pytanie, co się może stać początkującemu w butach o flexie 100 lub powyżej.

Flex nie zabija. Ale kłótnia co jest lepsze - 90 czy 120 jest bez sensu jeśli się nie wymienia przy tym marki butów - każda firma ma swoją skalę więc jak chcecie porównać twardość dajmy na to butów flex100 Lange-a z flex100 Atomic-a to gwarantowane jest, że twardość będzie inna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na odpowiedź na pytanie, co się może stać początkującemu w butach o flexie 100 lub powyżej.

Nic. :smile:

Ale zadam pytanie przewrotne.

Co się może stać początkującemu w butach o flexie 70?

Tak mi się wydaje, że przeceniamy rolę sprzętu w naszej ukochanej pasji.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex nie zabija. Ale kłótnia co jest lepsze - 90 czy 120 jest bez sensu jeśli się nie wymienia przy tym marki butów - każda firma ma swoją skalę więc jak chcecie porównać twardość dajmy na to butów flex100 Lange-a z flex100 Atomic-a to gwarantowane jest, że twardość będzie inna.

Ja sobie zdaję z tego sprawę, flex, to kwestia orientacyjna. Jak ktoś pisze, że jest ambitny, interesuje go jazda sportowa, to polecam mu buty o wyższym flexie niż 70. Z tym, że buty powinien przymierzyć i generalnie zorientować się co jest do czego.

Interesuje mnie odpowiedź od Jaśka, co mu się stało bo napisał:

"zakur...e jak ja kiedyś, jak ja posłuchałem takich jak ty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się może stać początkującemu w butach o flexie 70?

Pewnie nic mu się nie stanie, z tym, że jak kolega wyżej napisał, że jest ambitny i chce cisnąć z narciarstwem do przodu, to będzie musiał za sezon lub dwa te buty zmienić.

Trochę się po prostu przestraszyłem, bo Jasiek "zakur...e ", cokolwiek to znaczy :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja nadal czekam na odpowiedź na pytanie, co się może stać początkującemu w butach o flexie 100 lub powyżej.

Tu nie chodzi o flex=sztywnośc buta ale o jego krój. Wiesz przecież doskonale, że but dla narciarzy mniej zaawansowanych trzyma nieco inaczej niż but experta czy sportowy. Tutaj trzeba znaleźć pewien kompromis bo buty o wysokich flexach trzymają w sposób zakładający naturalność dobrej narciarskiej pozycji. Osoba słabo jeżdżąca będzie z takim butem walczyć próbując prostować nogi naginać but itd. To jest główny powód. Drugi to sztywność kapcia.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wyboru !!!! te narty idealnie pasują do twoich umiejetności buty również.....

a tak na powaznie kupiłeś sobie nowe .... a jak kto woli 4-5 letnie narty klepaki których nie sposób porównywać do Progressorów 800 lub używanych Stockli Laser SX( super narta)o których wspominasz , buty zakupione przez ciebie nijak się mają do twojego opisu umiejetności 5+ ale pasują do nart .... takie narty dla początkujących lekko zaawansowanych- progresu na tym sprzecie bym się nie spodziewał wielkiego od tak wrzuciłeś do smietnika 1500 zł bo to się nie nadaje do umiejtności 5+..... no ale polacy podobno "na klapach od śmietnika latają" więc może ?

Jedno jest pewne pojeżdzisz , może przez chwilę będziesz zadolony jednak jak twoje umiejtności zblizą się do wskazanych 5+ zwrócisz uwage na niedostatki tego sprzętu.... wydałeś nie mało a tak naprawdę trzeba było oblać się zimną wodą odłożyć kilka stówek i kupić solidne narty i buty z flexem 110-120 mieć sprzęt na lata ..... tzn narty z grupy All... takie jak wyżej wspomniany Progressor 800 , Salomon Xdrive, Atomick Blackeye Ti ... itd ..... czyli solidne już narty z poprzednich sezonów w przedziale 1000-1300 zł . Buty ehh flex 90 to czemu nie kapcie w domu poleciałeś ceną bo faktycznie nie wiem czy się da za 400 zł kupić flex 110-120 a on idealnie pasuje do amatora z umiejtnosciami 5+/6

Dodam jeszcze że przy preferowanym przez ciebie długim skrecie oraz szybkiej jeżdzie narty powinny być dłuższe !!!

pocieszające dla Ciebie jest to że tylu ilu narciaży to tyle zdań w temacie i moja wypowiedz może spotkać w falą krytyki ale przecież .... Dudę nazywają niezależnym Prezydentem więc wszystko jest możliwe hehe

Ok, dzięki za krytykę.

Kupiłem ten sprzęt, bo uważałem, że w tych pieniądzach to całkiem konkretny sprzęt.

Buty dziś przymierzałem, pasują dużo lepiej niż E12 i wydają się być dość wygodne. Przy czym mają wyższy FLEX.

Z uwagi na to, że za sprzęt dałem 1,2k PLN, w grę także wchodzi wymiana sprzętu za 2 lata.

Jeżeli uważasz, że dołożenie kilku stówek może pozwolić na kupno czegoś sporo lepszego, to jestem w stanie dołożyć. Jesteś w stanie zaproponować konkretne oferty? Przeglądając, nie mogłem znaleźć nic nowego, a nie mam doświaczenia na tyle, że kupić używany sprzęt.

Piszesz, że narty za krótkie. Przyszły 174cm, a nie 167cm.

I teraz proszę was o konstruktywną pomoc. Czy warto zostawić ją 174cm? Czy lepsza będzie jednak 167cm? ... czy proponujecie oddać i szukać innego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując fragmenty Twoich dwóch postów:

2. Wiek - 24

3. Waga - 73kg

4. Wzrost - 179cm

5. Na nartach wyjeździłem 2 sezony. Jeżdze kilkanaście razy w sezonie.

6. Moje umiejętności określam na 5+

9. Preferuję styl jazdy - Dowolny, raczej długim skrętem, bliżej sportowej niż rekreacyjnej. Najczęściej po przygotowanych trasach. Jestem początkujący, ale wyjątkowo dobrze (skromność) radze sobie z nartami.

Piszesz, że narty za krótkie. Przyszły 174cm, a nie 167cm.

I teraz proszę was o konstruktywną pomoc. Czy warto zostawić ją 174cm? Czy lepsza będzie jednak 167cm? ... czy proponujecie oddać i szukać innego modelu?

Co do konkretnie tych Blizzard-ów, o których piszesz wypowiadać się nie będę, bo po prostu ich nie znam, ale taka wskazówka:

Masz 179cm wzrostu, 73kg masy jeździsz raczej długim skrętem.

W długim skręcie, przy wyższej prędkości docenisz dłuższe narty - Jak mocno postawisz narty na krawędziach to dłuższa para będzie dużo lepiej trzymać i ogólnie będzie bardziej stabilna.

Krótsze narty będą łatwiejsze w prowadzeniu. Musisz zdecydować na czym Ci bardziej zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...