Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Enduroski

Mosorny Groń - przepiekne widoki na Babia Górę i Tatry, stok cały w słońcu

Recommended Posts

Czy Mosorny Groń nadaje się do nauki jazdy dla 10 latka (kilka godzin na nartach w szkole Strama pod Nosalem) ? Z tego co widzę jest tam jedna kanapa i czerwona trasa.Na stronie jest informacja o instruktorach ale za bardzo szkółek narciarskich nie widać. Dla mnie wydaje się miejsce idealne, ale nie wiem czy to dobre miejsce dla początkujących. 

Nie, Mosorny nie nadaje się na naukę 10 latka, zdecydowanie odradzam. W Zawoi Czatoża są wyciągi tależykowe i tam jak coś kontunuował bym naukę z młodym....

• Thanks 1

11 minut temu, Zbylo napisał:

Czy Mosorny Groń nadaje się do nauki jazdy dla 10 latka (kilka godzin na nartach w szkole Strama pod Nosalem) ? Z tego co widzę jest tam jedna kanapa i czerwona trasa.Na stronie jest informacja o instruktorach ale za bardzo szkółek narciarskich nie widać. Dla mnie wydaje się miejsce idealne, ale nie wiem czy to dobre miejsce dla początkujących. 

7 minut temu, Mati1981 napisał:

Nie, Mosorny nie nadaje się na naukę 10 latka, zdecydowanie odradzam. W Zawoi Czatoża są wyciągi tależykowe i tam jak coś kontunuował bym naukę z młodym....

Dokładnie.

chodzi o te wyciągi:

https://www.wojtek-zawoja.pl

• Thanks 2

25 minut temu, Zbylo napisał:

dla 10 latka (kilka godzin na nartach w szkole Strama pod Nosalem)

jak się nauczył podstaw i potrafi pług to na Mosornym  da radę  i przy okazji nauczy się jazdy na stromszej górce

Edited by Jeeb
  • Haha 1

Radę pewnie da, tylko co to za przyjemność będzie dla niego ( pługiem po ściance) a niech się jeszcze trafią gorsze warunki.... myślę, że po pierwsze bezpieczeństwo a po drugie fajnie by było aby młodego nie zrazić do nart zbyt ambitnym podejściem!

• Like 3
  • Haha 1

16 godzin temu, Mati1981 napisał:

tylko co to za przyjemność będzie dla niego (

trudno powiedzieć jaki to narciarz ale pamiętam że w tym wieku największą przyjemność sprawiała mi jazda na FISie w Szczyrku natomiast byłem b. nieszczęśliwy gdy musiałem jechać Ondraszkiem. 

• Haha 1

Wiesz Jeeb, ja też nie wiem jaki to narciarz ale mogę się domyślić, co można umieć po paru godzinach lekcyjnych mając 10 lat! Myślę, że trzeba stopniowo i rozsądnie podejść do tematu  i nie zabierać młodego po paru godzinach na łączce pod Nosalem od razu na Mosorny! Wskazałem odpowiednie miejsce w Zawoi na kontynuowanie nauki, na pewno nie jest to Mosorny i tyle.

• Like 1

Dnia 29.12.2018 o 10:54, Jeeb napisał:

trudno powiedzieć jaki to narciarz ale pamiętam że w tym wieku największą przyjemność sprawiała mi jazda na FISie w Szczyrku natomiast byłem b. nieszczęśliwy gdy musiałem jechać Ondraszkiem. 

W sobotę na Sczyrbskim, na trasie FIS widziałem narciarza w wieku około 60-64 lat, który ambitnie forsował trasę, zanim zjechał na dół trasy, ja zdażyłem zjechać 3 razy i naliczyć mu 7 gleb, ile zaliczył dokładnie nie wiem, ale na pewno zjechał plugiem po czerwonej trasie FIS na Strbskie Pleso, można? Przynajmniej dostarczył rozrywki, a tak to nuuuda jak sami dobrzy narciarze na stoku ;).

• Thanks 1

21 godzin temu, Sariensis napisał:

to nuuuda jak sami dobrzy narciarze na stoku ;).

gdzie jest taki stok na którym widziałeś samych dobrych narciarzy ?

2 minuty temu, Jeeb napisał:

gdzie jest taki stok na którym widziałeś samych dobrych narciarzy ?

W Strbskie Pleso na FIS, ale tylko tak do 10.00 mniej więcej, później już paru agentów się pojawiło, ale na prawdę niewielu, tam pikniki wolą si∑ szwendać jak po Krupówkach, maja pleso i pełno straganów ;)

Mosorny trzyma się dobrze, pokrywa śniegu jeszcze sporąa, brak przetarć czy minerałów. Rano przez pierwszą  godzinę twardo, potem trochę puszcza, na dole mocno ale spokojnie dwie godzinki ponownie  fajnie spędzone. Dziś  jedyny  minus to zwężenie  trasy w górnym odcinku  w związku  z treningiem grupy z Zakopanego, a no i troszkę  zaczęło lekko wiać.

Pozdrawiam 

Maciek

20190219_105300.jpg

20190219_090747.jpg

20190219_100508.jpg

20190219_104332.jpg

20190219_085410.jpg

20190219_085708.jpg

• Like 6
  • Thanks 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Chrumcia
      No i wracam do Was z relacją szybciej niż się spodziewalam 😉
      Niedziela wolna i dla mnie i Miśka, pogoda zapowiadała się dobrze, więc czemu by gdzieś znowu nie pójść?
      W planach była Przehyba, Turbacz albo Babia Góra. W Tatry we wrześniu najwcześniej jak dzikie tłumy wyjadą 😛
      Babia Góra jakoś do nas najbardziej przemawiała i na nią się od 2 dni nastawialismy. Wczoraj byłam w pracy od 10.30 do 22.00 większość czasu na nogach... Przynajmniej był trening 😂😂😂
      Dzisiaj budzik zadzwonił o 5.00 i myślałam że nie wstanę. W nocy lało, ale rano miało być ładnie. W końcu koło 5.20 wstałam, zaczęło robić się ładnie i pojechaliśmy.
      Kilka minut po 6 wyjechaliśmy, koło 7.30 byliśmy gotowi do wyjścia na Przeleczy Krowiarki.
      Samochodow o tej porze było jeszcze nie dużo, spodziewaliśmy się dużo ludzi, w końcu pełnia lata, niedziela, ładna pogoda, dość znany i popularny szlak. Ruszyliśmy trasa niebieska do schroniska Markowe Szczawiny. Byliśmy tak koło 9.20, szliśmy powolutku, w porównaniu z Trzema Koronami to było płasko... Tam zjadlam naleśniki, pyszne! Wypiłam herbatę, zrobiłam ostatnie cywilizowany siku😂 i ruszyliśmy w stronę żółtego szlaku Akademicka Perc.(musieliśmy się kawałek wrócić) Tu zaczelo się robić stromo, ale mi się całkiem dobrze szło. Mikołaj trochę wolniej i więcej postoi robił, ale to ma być przyjemność a nie meczarnia więc spokojnie na niego czekalam😉
      Do góry było już tylko coraz gorzej, oczywiście mi się to bardzo podobało. Pierwszy raz miałam do czynienia z łańcuchami czy drabinkami, spodobało mi sie😉 idąc do góry robiliśmy wiele przystanków, szliśmy powoli, ludzi pojawiało się coraz więcej. Im bliżej góry tym mniej sił ale jaka radość że już niedaleko. Pogoda była ogólnie dobra. Rano w cieniu chłodno, słońce się przedzieralo przez chmury, robiło się błękitne niebo, większość szlaku w cieniu ale było przyjemnie ciepło, jednak im bliżej Diablaka tym większe chmury.... Na górze chlodniej, byliśmy koło godziny 12. Ludzi na górze sporo. Posiedzieliśmy chwilę, porobilismy kilka zdjęć, zjedliśmy coś z plecaka, odpoczelismy i zaczęliśmy iść czerwonym szlakiem ku dołowi również na Przelecz Krowiarki.
      Widoki przepiękne z góry. Widać było Skrzyczne, jezioro Żywieckie, Bielsko, Kraków, reszte nie powiem co to bo szczerze mówiąc nie wiem. Na górze było trochę chmur więc nie było idealnie, ale i tak pieknie😉
      Idąc na dół dużo ludzi wychodziło jeszcze na górę. Akademicka Perc jest jednokierunkowa, a tutaj trzeba się było mijac z ludźmi. Widoki piękne, wszystko super, nogi trochę bolały, ale było warto 😁na początek kilka fotek, wieczorem albo jutro film😉

Przepraszam za przypadkowa kolejność zdjęć, z telefonu mi ciężko dodać po kolei.... 
      Filmik chyba jutro wieczorem dopiero 😉
    • By marboru
      Po testach - Bad Kleinkirchheim Ski Area. Część 1
      Dzisiejsze testy nart na WST skończyliśmy lunchem ok godziny 11:30. Chwila odpoczynku i ruszyliśmy na zwiedzanie ośrodka.
      W zamyśle od początku mieliśmy przedostanie się do drugiej części znajdującej się po drugiej stronie miasteczka.
      Opuszczamy teren WST:

Jedziemy po części znaną Pucharówką:

W ośrodku o tej porze roku nie ma praktycznie narciarzy - trasy są bardzo dobrze przygotowane a ludzi zero 😮 

Mimo, że w godzinach południowych temperatura w dolnych partiach jest dobrze plusowa - wszystko trzyma. Pod małą warstwą roztopionego śniegu jest twardo albo wręcz lodowo w górnych partiach, na dole przyjemnie - mięciutko ale nie za miękko. Płynie tylko na samym dole.

Szeroko, równo - świetnie!

Przedostajemy się do wiekowego już krzesła, do którego prowadzi ciekawy mostek:

Na szczycie mamy możliwość zjazdu w dwie strony ośrodka - my usiłujemy dojechać do łącznika w dolinie.

Oznaczenie tras jasne i klarowne w ośrodku:

Trasy doskonałe!

Górna stacja krzesła - udajemy się w stronę dolnej...

Rzut oka od dołu - po prawej stronie snowpark:

My jedziemy w dół świetną czerwoną trasą!

Klimat leśnych tras narciarskich, to coś co bardzo lubię!

Jedziemy... jedziemy...

...a końca nie widać 😮

Docieramy na sam dół, by przekonać się na własne oczy, że połączenie wyciągami i trasami z drugą częścią ośrodka nie działa Wiosna!
      Wracamy pod naszą startową gondolę, bo spod niej rusza skibus.

Ten czeka na nas - i po chwili + 10 minut asfaltem jesteśmy na miejscu  
      CDN
    • By klauspolo
      Witam.
      Do sprzedania mam z tegorocznej kolekcji Volkl Racetigger 2018/2019 kupione jako nowe w polskim sklepie, faktura, gwarancja. Po jednym serwisie. Stan bardzo dobry jak na zdjęciach, fabryczna struktura, krawędzie równe i ostre. Wiecej info na priv lub telefonicznie 604 30 66 75.
      Cena 1999zł.

• By kmj291
      Witam 
      Jak oceniacie trudności na  Mosornym Groniu (czerwona FIS)  w porównaniu np. z czarnymi trasami na Kasprowym. Jeżdżę właśnie na Mosornyn Groniu i wydaje mi sie ze te na Kasprowym są łatwiejsze. O czerwonych np. w Białce nie wspomnę. 
    • By marboru
      Tematów filmowych, klipowych na forum jest masa.
      Wszystko rozstrzelone, w różnych wątkach i miejscach.
      Postanowiłem stworzyć nowy temat, w którym zachęcam wszystkich do wstawiania produkcji, które stricte nie są krótkimi, tematycznymi klipami ale są jakąś dłuższą ciekawszą opowieścią i formą. O nartach, ludziach, górach... Pasji.
      Na początek wstawiam filmik, który dzisiaj sobie obejrzałem i postanowiłem Wam pokazać  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...