Narty - skionline.pl
Jump to content

Gerald

Members
 • Content Count

  1,183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Everything posted by Gerald

 1. Gerald

  Kitzsteinhorn

  Bo większość "ekspertów" prorokuje jak w poprzednich latach upalny okres letni. Jedno jest pewne - będzie to suche lato, bo stan wód jest bardzo niski. Ja sam nie wierzę w przyjemne ciepłe lato, umiarkowane, takie jakie znam z dzieciństwa. Od paru lat okresy letnie stały się dla mnie upalnym przekleństwem.
 2. Gerald

  Kitzsteinhorn

  Paliłeś coś?
 3. Święto. Lubię wielokrotnie Twoją ironię, ale... Ja Twojego wcześniej nie pamiętam! I nie żyłem w "Twoich czasach". Tak jak Ty nie pamiętasz "wcześniej" innych ludzi, kiedy to Święto wyglądało inaczej.
 4. Drodzy Forumowicze! Niezależnie od poglądów, wszystkiego najlepszego z okazji Święta Pracy! Jest to bardzo trudny okres do składania takich życzeń, a wielu z nas dobitnie może odczuć jej brak. Życzę Wam, aby przetrwać ten ciężki okres. Dużo Zdrowia!
 5. Ja też mieszkam na osiedlu, w Krakowie, blisko centrum. Tutaj mniej widać tej normalności. Wystarczy wyjechać za Kraków, żeby mieć inne odczucia. Mieszkam na trochę takim jakby małym osiedlu (3 bloki), zbudowanym obok dużego innego. Mam bardzo dużo zieleni. Z mojego okna widzę mnóstwo zieleni, mam ją na wyciągnięcie ręki, a to bardzo uspokaja. Co ma zrobić osoba która widzi betonową przestrzeń? Ale pomijając zieleń, która jest oczywiście ważna. Największym problemem budownictwa mieszkaniowego, dużych polskich miast, w szczególności od połowy lat 80tych to brak zaplanowania przestrzeni architektonicznej w taki sposób aby zachęcała do komunikacji międzyludzkiej. Takie osiedla były projektowane w przeszłości. Polegały np. na takim zbudowaniu bloków, aby rodzice mogli kontrolować z okien budynków przestrzeń w której bawią się dzieci - poprzez ułożenie budynków. Tak samo to ułożenie wzmagało międzysąsiedzkie rozmowy. Może to wydawać się prozaiczne, ale działało. Jest na ten temat trochę publikacji. Jednak nasze miasta po 89 roku, to rozbuchana, chaotyczna deweloperka, gdzie przeżywanie zamknięcia w czterech ścianach to koszmar i rozluźnianie więzi społecznych.
 6. Ja wiem że było, bo sam to wstawiłem. Chodzi mi o to żeby nie cytować portali które wykazują się olbrzymią nierzetelnością, stronniczością. Fronda.pl jest takim portalem.
 7. Pozytywnych aspektów nie będzie zbyt wiele, ale chyba główny to spowolnienie czasu. Przynajmniej u mnie to tak działa.
 8. Nie, nie uważam tak. Sugeruję nie cytować takich źródeł jak fronda, które robią niesamowity zamęt. Na dowód tego jak rodzą się pomyłki, panika, i nierzetelny przekaz informacji proszę spojrzeć na tytuł. Nie chodzi o ordynatora szpitala w Tarnowie, tylko w Dąbrowie Tarnowskiej. To inny powiat. Artykuł jest też wybiórczo skrócony w stosunku do pełnego wywiadu. Jak zwykle obiekty sportowe zostaną na szarym końcu.
 9. Przeczytaj sobie definicję słowa komentarz, zanim kolejny raz napiszesz że kłamię. Komentarz - krótki tekst o charakterze opiniotwórczym. Komentarz rozpoczyna się od przedstawienia faktów, które zamierza się skomentować, a następnie zamieszczane są własne opinie na dany temat. W tego typu wypowiedziach można używać słów nacechowanych emocjonalnie, by poprzez nie wpływać na czytelnika. Komentarz powinien kończyć się podsumowaniem — wnioskiem autora, puentą lub pytaniem retorycznym skierowanym do odbiorcy. źródło wikipedia Komentarz: 1. «uwaga na temat kogoś lub czegoś, najczęściej krytyczna lub złośliwa» 2. «artykuł publicystyczny lub wypowiedź omawiające aktualne wydarzenia polityczne, gospodarcze, kulturalne» 3. «objaśnienia lub interpretacja tekstu, obrazu, badania naukowego itp., dodawane przez autora, wystawcę, reżysera lub wydawcę» 4. «dziennikarska relacja z przebiegu wydarzeń, prowadzona na bieżąco w radiu lub telewizji» źródło: PWN (Słownik Języka Polskiego). Czytaj tak długo aż zrozumiesz jaka jest różnica pomiędzy jakąś strzałką w dół, a podjęciem dyskusji. Teraz przeczytaj sobie to: Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Hejt może być skierowany ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu czy osobom o innym światopoglądzie niż hejter. Dosłownie każdy może stać się obiektem hejtu. Hejt to nie tylko zgryźliwe i agresywne komentarze, które oczerniają osobę o odmiennym zdaniu, to także obraźliwe memy, grafiki i filmy. Treści publikowane przez hejterów nie posiadają żadnej wartości i mają na celu sprawienie przykrości danej osobie. źródło portal.abczdrowie.pl fredek i jeszcze jedna osoba stawiają miunsy bez wchodzenia dyskusji, głównie wybranym osobom (większość moich postów niezależnie ma minusa). Ale ja się tym bardziej nie przejmuje. Jak nie zrozumiałeś, to już od innych forumowiczów dostałeś odpowiedź:
 10. Nie przejmuj się, większość moich postów też hejtuje fredek bez wchodzenia w polemikę.
 11. Wojna w skali globalnej z reguły nie wywołuje kryzysu gospodarczego.
 12. Problem w tym, że publikacji medycznych, oraz opinii lekarzy wirusologów/epidemiologów jest dużo. Często są one od siebie bardzo różne, wręcz skrajne. Przykładem jest Szwecja, gdzie obrano odmienny kierunek działania. W kwestii prewencji zakażeń obrano też różne skrajne metody od wyprowadzenia wojska (Albania), po brak jakichkolwiek działań (Kosowo).
 13. A tak wszystkim którzy piszą o Austrii... Czesi nie są za otwarciem granic w tym roku, najchętniej by się na długo zamknęli. Wiadomo, nagle się wszystko może zmienić.
 14. Mejnstrimowe media zupełnie nie informują nas, co się dzieje w krajach które nie leżą zbytnio w polu wybitnej popularności. Narzekamy na sytuację w Polsce, tymczasem zabawa na Bałkanach trwa w najlepsze. Czasami warto zajrzeć do innych mediów, tym razem spędziłem trochę czasu na przejrzenie lewicowej Krytyki Politycznej. Na miejscu nr 1 - Albania. Za wyjście na ulice można dostać 15 lat więzienia, a wojsko wyszło na ulicę. Pod względem politycznym zrobiła się tam dużo gorsza dyktatura niż na Węgrzech obecnie. Wszystkim co się dzieje, decyduje ze swojego domu na livestreamach w internecie premier. Kary za nieprzestrzeganie kwarantanny są w Albanii brutalne i wahają się od 85 do 40 tysięcy euro. Z mediów zniknęli ministrowie, zniknął burmistrz Tirany, jest jedynie premier Edi Rama, który nie urządza konferencji prasowych, tylko nadaje ze swojego domu i siedząc w dresiku przed laptopem, wprowadza kolejne obostrzenia. Nie sposób za nimi nadążyć, bo zmieniają się średnio co trzy dni – i restrykcje, i kary. Chwilę temu wydłużono nam prawo do życia zewnętrznego do godziny 17:30, ale skasowano sobotę – od teraz sobota ma być nieruchoma, od piątku do poniedziałku rano wszyscy w domu. Trudno znaleźć w tym jakąś logikę. Mam wrażenie, że gramy w loterię z restrykcjami, w której zasady zmieniają się co kilka dni. Publicyści mogą mówić, że Albanią rządzi car, despota, dyktator, ale te głosy rozlegają się i nikną. Ludzie nie zastanawiają się nad ograniczeniami wolności i przyduszaniem demokracji, myślą raczej: jak my damy radę to przeżyć? https://krytykapolityczna.pl/swiat/michal-sowinski-malgorzata-rejmer-koronawirus-albania-wywiad/ Inne kraje też nie zostają w tyle, wprowadzając godziny policyjne (Bośnia i Hercegowina, Serbia), czy ograniczając poruszanie się (Chorwacja). Wyjątek - Kosowo, które wydaje się nie zauważać problemu. W tym wszystkim widać tylko jedno - nielogiczne, i nie spójne represje pomagające utrzymać się przy władzy. Są równie bezsensowne jak tytułowa maska, tego wątku. @tanova może zainteresuje Cię na jaki oryginalny pomysł wpadła Czarnogóra. Świetny pomysł na zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii ma Czarnogóra. Tamtejszy rząd utworzył spis osób przebywających na kwarantannie – wystarczy kliknąć w baner na stronie rządowej, aby otrzymać pełen dostęp do danych – imienia i nazwiska, daty zakończenia kwarantanny, często pełnego adresu zamieszkania. Na falę krytyki premier Marković odpowiedział, że „nie czas na niuanse prawne, teraz trzeba ratować ludzkie życie”. cały artykuł tutaj: https://krytykapolityczna.pl/swiat/koronawirus-na-balkanach-chiny-rosja-usa-ue/
 15. No tak. Po prostu się dobrze czuję, nic mi nie jest.
 16. Nie. Chociaż mam wrażenie ostatnio że mam koronawirusa.
 17. Aaaa i jeszcze jedno. Chętnie się z tego forum z kimkolwiek umówię na narty, ale macie mi pokazać ważne testy. Wynik musi być co najmniej taki:
 18. Jakaś asteroida miała uderzyć w ziemie, i ma być po niej solidna zima. To co, wybierzemy się razem z Salwatora na Zakamycze Krakowskim Szlakiem Skiturowym?
 19. Jest. Takimi pytaniami można bardzo zmanipulować osoby ankietowane. To tak jak w referendum na temat budowy metra w Krakowie, miałem dwie odpowiedzi "tak lub nie". Odpowiedziałem "tak", bo metro w Krakowie by mi się podobało, ale jestem za rozwojem innych form transportu kosztem metra. Na to nie było miejsca w odpowiedziach. To tylko przykład.
 20. Wiarygodne źródło (informacji) sensacji.
 21. Nie wierzyło że jest wirus, czy nie wierzyło że wirus istnieje, ale nie jest tak niebezpieczny? Bo to różnica jak się zada pytanie. Przeciętny człowiek nie zobaczy wirusa bez mikroskopu, więc zadawanie takich pytań jest zupełnym idiotyzmem.
 22. Z którego sami poszkodowani wychodzą podobnie 🙂 Dosłownie. Widziałem u moich znajomych takie memy z lekarstwem na obecny kryzys - koktajl mołotowa.
 23. W zimie 2016 WHO też ogłosiło pandemię wirusa AH1N1. Równie dobrze wtedy można było zrobić taką szopkę. Bardzo dobrze pamiętam jak leciałem wtedy do Murmańska i o tych wydarzeniach dowiadywałem się z rosyjskich gazet. Dużo ludzi już wtedy chodziło w maskach, i już wtedy przeczytałem że one nic nie dają (takie chusty, nie mówię o profesjonalnych). Ale na szczęście nie sparaliżowano wszystkiego.
 24. Wirus istnieje, ale jego środki do walki z nim są zupełnie nieproporcjonalne. Dlatego ludzie się denerwują. Bardziej to Waldek chciał podkreślić.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...