Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mosorny Groń - przepiekne widoki na Babia Górę i Tatry, stok cały w słońcu


Enduroski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Czy Mosorny Groń nadaje się do nauki jazdy dla 10 latka (kilka godzin na nartach w szkole Strama pod Nosalem) ? Z tego co widzę jest tam jedna kanapa i czerwona trasa.Na stronie jest informacja o instruktorach ale za bardzo szkółek narciarskich nie widać. Dla mnie wydaje się miejsce idealne, ale nie wiem czy to dobre miejsce dla początkujących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zbylo napisał:

Czy Mosorny Groń nadaje się do nauki jazdy dla 10 latka (kilka godzin na nartach w szkole Strama pod Nosalem) ? Z tego co widzę jest tam jedna kanapa i czerwona trasa.Na stronie jest informacja o instruktorach ale za bardzo szkółek narciarskich nie widać. Dla mnie wydaje się miejsce idealne, ale nie wiem czy to dobre miejsce dla początkujących. 

 

7 minut temu, Mati1981 napisał:

Nie, Mosorny nie nadaje się na naukę 10 latka, zdecydowanie odradzam. W Zawoi Czatoża są wyciągi tależykowe i tam jak coś kontunuował bym naukę z młodym....

Dokładnie.

chodzi o te wyciągi:

https://www.wojtek-zawoja.pl

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mati1981 napisał:

tylko co to za przyjemność będzie dla niego (

trudno powiedzieć jaki to narciarz ale pamiętam że w tym wieku największą przyjemność sprawiała mi jazda na FISie w Szczyrku natomiast byłem b. nieszczęśliwy gdy musiałem jechać Ondraszkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jeeb, ja też nie wiem jaki to narciarz ale mogę się domyślić, co można umieć po paru godzinach lekcyjnych mając 10 lat! Myślę, że trzeba stopniowo i rozsądnie podejść do tematu  i nie zabierać młodego po paru godzinach na łączce pod Nosalem od razu na Mosorny! Wskazałem odpowiednie miejsce w Zawoi na kontynuowanie nauki, na pewno nie jest to Mosorny i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 29.12.2018 o 10:54, Jeeb napisał:

trudno powiedzieć jaki to narciarz ale pamiętam że w tym wieku największą przyjemność sprawiała mi jazda na FISie w Szczyrku natomiast byłem b. nieszczęśliwy gdy musiałem jechać Ondraszkiem. 

W sobotę na Sczyrbskim, na trasie FIS widziałem narciarza w wieku około 60-64 lat, który ambitnie forsował trasę, zanim zjechał na dół trasy, ja zdażyłem zjechać 3 razy i naliczyć mu 7 gleb, ile zaliczył dokładnie nie wiem, ale na pewno zjechał plugiem po czerwonej trasie FIS na Strbskie Pleso, można? Przynajmniej dostarczył rozrywki, a tak to nuuuda jak sami dobrzy narciarze na stoku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jeeb napisał:

gdzie jest taki stok na którym widziałeś samych dobrych narciarzy ?

W Strbskie Pleso na FIS, ale tylko tak do 10.00 mniej więcej, później już paru agentów się pojawiło, ale na prawdę niewielu, tam pikniki wolą si∑ szwendać jak po Krupówkach, maja pleso i pełno straganów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosorny trzyma się dobrze, pokrywa śniegu jeszcze sporąa, brak przetarć czy minerałów. Rano przez pierwszą  godzinę twardo, potem trochę puszcza, na dole mocno ale spokojnie dwie godzinki ponownie  fajnie spędzone. Dziś  jedyny  minus to zwężenie  trasy w górnym odcinku  w związku  z treningiem grupy z Zakopanego, a no i troszkę  zaczęło lekko wiać.

Pozdrawiam 

Maciek

20190219_105300.jpg

20190219_090747.jpg

20190219_100508.jpg

20190219_104332.jpg

20190219_085410.jpg

20190219_085708.jpg

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...