Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok o kilku twarzach


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz górski wypad zaplanowaliśmy tak, żeby na jeden dzień skoczyć na Chopok. Dlaczego? Nie mogę o wszystkim pisać na forum, ale mieliśmy do wykorzystania 3 karnety jednodniowe. Tydzień słonecznego Szczyrku zakończony. Prognozy się zmieniły, karnet się skończył, orczyki wraz z wieczorną jazdą pożegnane. Teraz trzeba powitać nową gondolę, szerokie trasy i znajome tereny. Niestety po relacjach na forum spodziewaliśmy się tłoku. Jak było? O której zamknęli dolinę dla samochodów? Czy można się ucieszyć czymś mimo ogromnego stresu? Zapraszam do przeczytania całej relacji. Jeśli komuś nie chce się czytać całego"dziennika" to zapraszam do obejrzenia samych zdjęć, chociaż jeśli przeczytałeś/aś już do tego momemtu, to może jesteś ciekaw, jak wygląda Chopok o kilku twarzach.

 

Pobudka o 5:00, pakowanie, ociąganie się, śniadanie do torby i przed 6:00 wyjeżdżamy ze Szczyrku. Droga sucha, pusta, więc dość szybko dojechaliśmy do Korbielowa. Do końca nie mogliśmy się zdecydować, czy jechać przez Zuberec czy przez Rużomberok i dalej krajową drogą. Ostatecznie pojechaliśmy autostradą. Trochę słońca, trochę chmur, pusto, cegiełka na gaz, słowackie radio i droga mija nam bardzo przyjemnie. Skręcamy prosto na Chopok i niedługo potem stajemy w korku... Początek korku był przy parkingu na początku doliny. Dalej droga zamknięta, chociaż było dopiero kilkanaście minut po ósmej. Całe szczęście niedługo potem podjechał bus. Przez bramki przeszedłem o 10:00. Nie będę opisywał, co się działo przez poprzednie 1,5 h, bo tyle stresu co miałem to o wiele za dużo jak na moje serducho (zwłaszcza po tym, co się działo dwa dni wcześniej).

 

30c733e548b5d944baeef9dfdf242a59.jpg

 

Na Lućkach tłoczno, ale nie było dużej kolejki. O 10. praktycznie pusto. No to hop na kanapę! Na Vyhliadce kierujemy się na 5 Turisticką na Záhradky. Sporo muld, trochę ludzi, ale jakoś jadę. Spokojnie, żeby się trochę wyluzować po ostatnich przeżyciach.

 

370cbcb4fdd2307ae1d7d12c6b53e01d.jpg

 

Do kanapy na Priehyhę ogromna kolejka, więc jedziemy na przezroczyste bubliny. Tam kolejka mniejsza - cały czas powoli się przesuwa. Warto wiedzieć, że ta kolej ma większą przepustowość od kolei pomarańczowej o 300 os/godz (prawie tyle co ma Biedronka/Twinliner). Na Rovnej Holi jedziemy 2a na Priehybę i dalej 12 Jeleni Grun na Záhradky.

 

106019358e20afe74d64d8548f0e029e.jpg

 

6858f61bd499efd682397ac0b29655ca.jpg

 

440d2b8805f6dd1b238808081919579a.jpg

 

Bublinami raz jeszcze, znowu 2a i ciśniemy 1 Pretekarską na dół. Na 2a warunki bardzo dobre - bez przetarć i niezbyt tępo. Na 12 i 1 trochę sporych muld pomiędzy którymi wyłaził beton. No cóż - to jest wynik dużej frekwencji i sztucznego śniegu. Kolejka do kanapy na Rovną Holę na kilka minut (do 5).

 

056f31cdf5e156c6f76e0ae8f71d22ff.jpg

 

9b934169eb7fd50613107cd0b0d6d8f8.jpg

 

5ff8f94aaae0d39c643723c97abc5f36.jpg

 

Po dojeździe do Funitela przerzucamy się na południe, żeby zobaczyć, jak wygląda po zmianach. Do kabiny kolejka na kilka minut (mówię o Single Line). Na górze bardzo przyjemnie. Czarnulka 33a Zjazdarska zamuldzona ponad kolana. Jednak słoneczko i "radost s jazdy" wynagradza je.

 

fe0108515896c66bd11e6d2684614c71.jpg

 

Poza tym można bardzo fajnie się nimi bawić. Na 33 podobnie, ale trochę lepiej. Do nowej gondoli z Krupovej bez kolejki. Pusto! Świeżutki wyrób Doppelmayr'a jeszcze pachnie nowością.

 

0c0fc32ca4fea2e7a0cb3312c20655cc.jpg



e8c3f95729e2444916ab92f36a782174.jpg

Jedna z niewielu armat w ośrodku

813d9fad29774238a777d7743e88add5.jpg

1f483cb88878de5a9ee11193dd512d20.jpg

Dolna stacja gondolki - Krupova

f64387abcde5cc7e0a1a2f20b001ad7c.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcimy się trochę na juhu po trasach 33a (Zjazdarska), 34c, 34b, 34a (długi trawers Panorama z Chopku na Srdiećko), 31 (czerwona Slnećna na Srdiecko), 31a i 36 (trasy na Krupovą).

37aada573a13cbc2c2733f313e893532.jpg

097d5ab67a222e5f2d225e6f8b7abf7c.jpg

c7af23a676d07a0efee3950580358757.jpg

347777b9f28550fae106e7e6985f7bdd.jpg

Wszędzie sporo muld (poza trawersami - tam pojawiały sie przetarcia) i wystające pojedyncze minerały.

6b76cfaa2eb4fbb80e7b70d2f84ec884.jpg

Jeżdżę w miarę spokojnie. Gdy daję trochę gazu, organizm daje mi znać, żebym zahamował.
Wracamy na północ. Jedziemy na Koliesko zrobić przerwę. Katujemy 1c, 1b, 1a i 2 (Pretekarska, Majova), a właściwie to one katują nas - duże muldy, beton i małe kawałki żywego lodu. Śnieg nie jest mokry - jak dla mnie w sam raz. Heady pięknie radzą sobie w takich warunków - po to je kupiłem!

dda141651ca4ea6d99be24b4c973f74c.jpg

5ed3baa93d79407b00d711972f357121.jpg

28f46df21461382e316951141418dfb3.jpg

Na Koliesku robimy przerwę na haluśky, herbatę i miodownik. Co jakiś czas podjadamy też czekoladę. Po przerwie hop na Lukovą i testujemy czarną Majstrovską 7. Muldy i beton - jechało mi się trudniej, ale bez tragedii. Za to po minie brata i taty widziałem, że walczyli o przeżycie.

cef01b445c5866678ac0f80fcf8f18d7.jpg

70267aa29900db11bcbd094ebd1452ea.jpg

Jedziemy na Otupne do szybkiego krzesła na Lukovą.

be61e81d66aa882b45c2c85bdfcbfd95.jpg

Stamtąd 5a na Rovną Holę. Trasowers bez muld i dużego lodu. Jedziemy do krzeseł na Konsky Grun. Z góry jedziemy FIS-em z powrotem do tego hebla. Niestety warun słaby - duże muldy i sporo lodu. Po kolejnym wjeździe jedziemy 1b, 1a i 2 do krzesła na Lukovąa potem do Funitela, gdzie byliśmy o 15:58.

a16d7ed67e9d9689cad53758c69bbc8a.jpg

Na Chopoku sypał równo śnieg.

ef88270e6f044549d51cbd845c4a1ae8.jpg

Zjazd bardzo powolny, bo nie widziałem w ogóle muld! Dopiero jakieś 30-50cm przed wyłaniała się z mgły... Zjechaliśmy 1c, 1b, 5a, 5 i 14 na Lućky. Muldy prawie do pasa. Powolutku spokojnie na dół. Dzisiejszy licznik pokazał ponad 30km na nartach, ale bardzo spokojnych. Dzień, mimo początkowych problemów, bardzo udany :)

347f677a0e13008a87d378d59093f478.jpg

6d0aeb6c252d0e30979be6b827fcd36e.jpg

Jak wracaliśmy, to droga przez Dolny Kubin była trochę oblodzona.

Pozdrawiam
Marcin

PS Nawet jeśli zamykają dolinę, nie oznacza to masakry przy kolejkach - prędzej na trasach.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Nie będę opisywał, co się działo przez poprzednie 1,5 h, bo tyle stresu co miałem to o wiele za dużo jak na moje serducho (zwłaszcza po tym, co się działo dwa dni wcześniej).
 

Co jest, chłopie? Pilnuj się! Zdrowie jest tylko jedno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcin dopiero teraz jakoś dorwałem twoją relację z Chopka. Dzięki. Na Pilsku rozmawialiśmy że było źle i że lodowo... ale na fotkach tego jakoś nie widać. Warun wręcz wiosenny ale wyglądający spoko... lepiej jak na Pilsku. A może Ty po prostu zmęczony byłeś i zestresowany akcją na BSA? 

A co do terminu to tak jak mówiłem, gorzej się nie dało! Miałem info od kumpla że jest gorzej jak w święta i sylwestra. I może i dobrze bo dzięki Wawie pojechałem na Pilsko i poznałem fajnych, totalnie pozytywnie zakręconych ludzi (a mówili że to ja mam ADHD) :) Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

Twoją relację zweryfikuję w weekend. Mam nadzieje że Twoje ziomki już sobie pojadą do ukochanej stolicy :) 

PS. i jak widać za oknem znów spełnia się "klątwa Warszawskich ferii!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jasiek napisał:

No Marcin dopiero teraz jakoś dorwałem twoją relację z Chopka. Dzięki. Na Pilsku rozmawialiśmy że było źle i że lodowo... ale na fotkach tego jakoś nie widać. Warun wręcz wiosenny ale wyglądający spoko... lepiej jak na Pilsku. A może Ty po prostu zmęczony byłeś i zestresowany akcją na BSA? 

A co do terminu to tak jak mówiłem, gorzej się nie dało! Miałem info od kumpla że jest gorzej jak w święta i sylwestra.

Jak było lodowo, to się nie zatrzymywałem i nie cykałem fotek. Betonowo i trochę lodowo było na górnym FIS-ie 11a i Pretekarskiej do Priehyby (1c, 1b, 1a). Mi się warun na Pilsku bardziej podobał (no może poza czerwoną Zjazdarską, dolną Pretekarską i Majovą - tam było OK). Lubię pojeździć czasami na muldach, ale pomiedzy nimi nie powinno być betonu - wtedy trzeba zastosować inną technikę jazdy (krojenie muld).

Niestety to był jedyny dzień, kiedy mogłem tam pojechać, a miałem do wykorzystania karnety jednodniowe.

PS Post pisałem oczywiście kilka dobrych minut, bo kilka razy usunęło mi post a sporo jest "ą" w tych zdaniach.

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie weź się ogarnij! czy ja coś piszę złego o Wawie? 

Piszę że mam nadzieje że sobie pojadą do domu... nie to że ich nie lubię (mam wielu znajomych w stolicy których - pozdrawiam) nawet autor postu @leitner to Warszawiak! jeździmy razem, bawimy się razem i nikt nikomu nie ubliża. Po prostu na ferie wyjeżdża ich tysiące lub dziesiątki tysięcy i jest tłok. Chyba jesteś przewrażliwiony. 

Ja wiem że moje wypowiedzi są w wielu wypadkach delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Ale nic nie poradzę że asertywność 10! i zawsze mówię to co myślę a nie "ważę słowa żeby kogoś nie urazić" SORY! nie każdy musi mnie lubić.

PS. a hasło "klątwa Warszawskich ferii" to wyobraź sobie że hasło @leitnera (Warszawiaka)... i zauważ że od kilku lat się sprawdza w pogodzie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jasiek napisał:

PS. a hasło "klątwa Warszawskich ferii" to wyobraź sobie że hasło @leitnera (Warszawiaka)... i zauważ że od kilku lat się sprawdza w pogodzie

Oj nie zgodzę się z Tobą. Na dowód wstawiam swoją relację z lutego 2015 r. http://www.skionline.pl/forum/topic/19346-wietrzny-chopok/http://www.skionline.pl/forum/topic/19346-wietrzny-chopok/

Trafiłem na okno pogodowe - tuż przed i tuż po wyjeździe była mgła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jasiek napisał:

Chłopie weź się ogarnij! czy ja coś piszę złego o Wawie? 

O Ruskich i Wawie - tylko ty sie wypowiadasz

Cytat

Piszę że mam nadzieje że sobie pojadą do domu... nie to że ich nie lubię (mam wielu znajomych w stolicy których - pozdrawiam) nawet autor postu @leitner to Warszawiak! jeździmy razem, bawimy się razem i nikt nikomu nie ubliża. Po prostu na ferie wyjeżdża ich tysiące lub dziesiątki tysięcy i jest tłok. Chyba jesteś przewrażliwiony. 

Ty jesteś przewrażliwiony i na hasło Warszawa dostajesz wysypki

 

Cytat

Ja wiem że moje wypowiedzi są w wielu wypadkach delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Ale nic nie poradzę że asertywność 10! i zawsze mówię to co myślę a nie "ważę słowa żeby kogoś nie urazić" SORY! nie każdy musi mnie lubić.

 

 

STAR!

 

Cytat

PS. a hasło "klątwa Warszawskich ferii" to wyobraź sobie że hasło @leitnera (Warszawiaka)... i zauważ że od kilku lat się sprawdza w pogodzie

 

leitner - to podsumował

 

Edytowane przez andrzej1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, leitner napisał:

Oj nie zgodzę się z Tobą. Na dowód wstawiam swoją relację z lutego 2015 r. http://www.skionline.pl/forum/topic/19346-wietrzny-chopok/http://www.skionline.pl/forum/topic/19346-wietrzny-chopok/

Trafiłem na okno pogodowe - tuż przed i tuż po wyjeździe była mgła.

Masz rację SORY to temat otwarty przez @zaruski  http://www.skionline.pl/forum/topic/20375-klątwa-ferii-warszawskich/#comment-20268 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...