Narty - skionline.pl
Jump to content
CKiR Orle Gniazdo Szczyrk

Festiwal rowerowy Beskid Bike Festival 2018

Recommended Posts

Drodzy Cykliści,

Pragniemy Was serdecznie zaprosić do udziału w pierwszej edycji festiwalu rowerowego Beskid Bike Festival 2018. Wydarzenie odbędzie się 23. września 2018 r. w Szczyrku.

W programie m.in. Rodzinny Rajd Rowerowy ulicami Szczyrku z metą pod Orlim Gniazdem (formuła 1 dziecko + 1 rodzic), piknik rodzinny w COS Szczyrk, wystawa producentów i dystrybutorów rowerów oraz sprzętu, odzieży i akcesoriów dla rowerzystów, atrakcje dla dzieci i dorosłych (w tym także konkursy), pyszne potrawy i napoje serwowane w Grill Bike Barze - pierwszym w Szczyrku lokalu gastronomicznym przyjaznym rowerzystom.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8:00 do 11:00, zaś sam Rajd Rowerowy odbędzie się punktualnie o 11:00. Po zakończeniu rajdu zapraszamy wszystkich na teren Grill Bike Baru na wyżej wymienioną wystawę i atrakcje przygotowane na ten wyjątkowy dzień.

Szczegóły wydarzenia publikujemy pod adresem: https://www.orle-gniazdo.pl/wydarzenie/beskid-bike-festival-2018

Wkrótce więcej informacji :) Gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniu! :)

Miejsce wydarzenia oraz organizator:

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo
ul. Wrzosowa 28a, 43-370 Szczyrk

 

BBF2018.jpg

20180804_135945.jpg

20180804_184824.jpg

20180804_140832.jpg

20180804_184929.jpg

Edited by CKiR Orle Gniazdo Szczyrk
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By Mops
   Cześć, 
   Zakaldam temat bo wyjeżdżam w Beskidy i Pieniny - tereny turystyczne i oczywiście narciarskie. Będę wystawiał relacje z wypraw w góry i innych aktywności. Mam nadzieję że będzie to świetny wyjazd. 
   Aktualnie zmierzam do Szczyrku. Wieczorem jeszcze koncert w Żywcu. Pewnie też wstawię zdjęcia. 
  • By marcinn
   A my dziś rodzinnie na tury i dupolot w akcji 😀
   Było w dechę 
   Parę foci
      • By marcinn
   Kolejna tura całkiem udana,choć w większości w deszczu 5 godzinnej i 16 km z mała przerwą
   Kto by chciał pokonać wyżej wymieniony kierunek musi wziąć pod uwagę spore braki śniegu na tarasie
   Parę foci 
    
    


  • By Gerald
   Założenie wątku o Zwardoniu zawsze mi chodziło po głowie. Odkąd pojechałem do Sławska "odkryć" jeden z najstarszych kurortów narciarskich założonych w okresie II RP, miałem świadomość że Zwardoń był podobnej rangi. Położony przy linii kolei transwersalnej, umożliwiał szybki rozwój. Niestety nigdy nie dane mi było zawitać do Zwardonia narciarsko... Pamiętam większość wyciągów obok których przechodziłem w sezonie letnim. Pamiętam Zwardoń z czasów istnienia granicy państwowej. I to właśnie przez to zapadło mi w pamięć. Istniało tam jedyne, lub jedno z nielicznych narciarskich przejść granicznych. Bliskie położenie wyciągów po Polskiej (Skalanka) i Słowackiej (Skalite ski areal) stronie umożliwiło nawet stworzenie wspólnego karnetu.
   Dzisiaj poza Małym Rachowcem, oraz Dużym Rachowcem - wydaje mi się że nie funkcjonuje już nic 😪
   Zamierzam się tam wybrać tej zimy.
   A było tego trochę:
    

    
   Położony na polsko-słowackim pograniczu Zwardoń swoje złote lata przeżywał w dwudziestoleciu międzywojennym. Był wtedy słynnym kurortem narciarskim. Kursował nawet specjalny pociąg dowożący do miejscowości warszawiaków. W dobrym tonie było zatrzymanie się tu na narty w drodze do Wiednia. Po wojnie Zwardoń także długo cieszył się renomą godnego polecenia zimowego kurortu. Bielszczanka Anna Kubica wspomina, że w latach 70. często jeździła tam na zimowe ferie ze swoimi rodzicami i młodszym bratem. Pani Anna mówi, że miejsce to nie było mniej popularne niż Wisła czy Szczyrk. Zimą spotkać można tam było turystów niemal z całej Polski, a noclegi trzeba było rezerwować z wyprzedzeniem. Jednak z czasem Zwardoń zaczął przegrywać walkę o względy narciarzy z innymi beskidzkimi kurortami.
   Grzech nie skorzystać ze śniegu w Zwardoniu
   Tymczasem mikroklimat w Zwardoniu sprawia, że śnieg utrzymuje się tu długo. Grzechem jest z tego nie korzystać. Działa tutaj około 20 wyciągów narciarskich. Są między innymi kilkusetmetrowe, łatwe stoki, idealne dla dzieci stawiających pierwsze kroki na nartach. Jednak narciarzy przez ostatnie lata odstraszała trochę przestarzała infrastruktura. Niestety, nie najlepiej przygotowane były też poszczególne trasy. To poprawiło się wraz z budową nowoczesnego ośrodka Zwardoń Ski na Małym Rachowcu. Ma on sztucznie naśnieżane i oświetlone po zmroku trasy o różnym stopniu trudności. W ośrodku do dyspozycji narciarzy są też między innymi czteroosobowa krzesełkowa kolej linowa, wypożyczalnia, szkółka narciarska i snowpark. Jeden taki ośrodek to wprawdzie za mało, by móc konkurować na przykład z Wisłą, gdzie ciągle modernizowana jest infrastruktura. Było to już jednak jakieś światełko w tunelu. Szansa, że coraz bardziej zapomniany przez wszystkich Zwardoń znowu zyska na popularności.
   Zwardoń jak Szczyrk
     Niestety, sytuacja Zwardonia przypomina nieco tę, w jakiej znalazł się kiedyś Szczyrk. Przez lata niszczony był przez konflikty pomiędzy gospodarzem tras w Czyrnej i na Solisku oraz właścicielami tamtejszych gruntów. Co roku sezon narciarski zaczynał się tu smutnymi informacjami, że działa tylko część wyciągów, bo właściciele gruntów grodzą trasy. To zupełnie zastopowało na jakiś czas rozwój kurortu. Pamiętam czasy, gdy palców obu rąk nie starczało, by w czasie przejazdu przez Szczyrk policzyć wille, hotele, pensjonaty i inne obiekty wystawione na sprzedaż. Żyjący głównie z turystów górale byli załamani. Szczyrk zaczął być nazywany narciarskim skansenem. To się na szczęście skończyło. Szczyrk się zmienia na lepsze, powstał tutaj nowy ośrodek, inne są modernizowane. Wszystko idzie w dobrym kierunku.
   A Zwardoń? Pomiędzy ośrodkiem Zwardoń Ski i trasami na Dużym Rachowcu stanął szlaban z tabliczką „Teren prywatny – wstęp wzbroniony”. Narciarze chcący przedostać się z ośrodka do ośrodka na różne sposoby próbują ominąć przeszkodę. Sprawą zajmowała się lokalna „Kronika Beskidzka”, ale do ustawienia szlabanu na razie nikt się nie przyznał.
   Na pozór to niby nic wielkiego, ale obawiam się, że to bardzo zły sygnał. W Szczyrku też wydawało się, że ludzie szybko pójdą po rozum do głowy, a konflikt ciągnął się latami. Odrabianie strat trwać będzie jeszcze długo. Zwardoń ma niższe góry, krótsze trasy. Jest mniej atrakcyjny dla narciarzy niż Szczyrk. Tym bardziej nie może sobie pozwolić na gorszące awantury. Mam więc nadzieję, że naprawdę chodzi tylko o jednorazowy wybryk. Zwardoń niech lepiej nie naśladuje Szczyrku, bo to się może bardzo źle skończyć.
    
   Artykuł pochodzi z http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,21479011,zle-sie-dzieje-w-zwardoniu-zamienia-sie-w-narciarski-skansen.html
    
   Warto dodać, że pozytywnym aspektem jest jakkolwiek utrzymanie się kurortu oraz niewielki rozwój. 

   Nowy wyciąg krzesełkowy został parę lat temu zbudowany w miejscu orczyka.
   Cały czas Zwardoń oferuje możliwość przejazdu jednym z dłuższych wyciągów orczykowych typu Mostostal WN1000
    
   Podzielcie się swoimi wspomnieniami.

  • By marcinn
   Tak jak planowaliśmy dzisiaj ponownie Czantoria tyle że skiturowo
   Powiem szczerze że frekwencja narciarzy zjazdowych dziś dopisała
   My byliśmy o 10 i parkingi pękały w szwach
   W parę osób wybieramy skitury niebieską trasa ,tak więc bez kolejek 
   Ogólnie zrobiliśmy dwa wejście w tem—12 i dość
   Dziś nikt się nie zgrzał ,a pięć godzinek z 2 sporymi przerwami fajnie pękło
    
    
    

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...