Narty - skionline.pl
Jump to content
Jaruś

Volkl racetiger sl czy sc

Recommended Posts

Mam 50 lat. Jeżdżę na nartach od zawsze ale nie wiem co mam wybrać. Kiedyś próbowałem racetigera ( chyba sl) i było pięknie. To było ok 12 lat temu . Byłem silniejszy i lżejszy. Pytanie moje brzmi co mam wybrać: volkla racetigera sl  czy sc. Mam 182 cm wzrostu, 90 kg wagi, lybię krótki skręt i średni. Która narta i jaka długość… Umiejętności techniczne bardzo dobre. Zależy mi na dobrym trzymaniu krawędzi w dłuższym skręcie on i żeby mnie ta narta nie zjechała. Chodzi mi o siłę wkładaną w jazdę.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Guciek
      1. Płeć - Mężczyzna
      2. Wiek - 18
      3. Waga - 80kg
      4. Wzrost - 173cm
      5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( ~15dni w sezonie)
      6. Moje umiejętności określam na 7
      7. Moje buty to - Jakieś no-name'y
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - jakieś stare carvingi rossignole.
      9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - można powiedzieć że wszystko po trochu.
      10. Upatrzyłem sobie narty - rossingol sprayer
      11. Mój budżet na narty to około - 500zł. I ok. 500zł buty.(zdaje sobię sprawę że to śmieszna kwota)
      Teraz dodam coś od siebie,aktualnie śmigałem na nartach Rossingol (modelu nie znam,leżą gdzieś w szopie,bynajmniej zwykłe tanie carvingi) i chciałbym kupić swój pierwszy sprzęt, dotychczas używałem sprzętu w wypożyczalni bądź owe rossingole i buty no-name od taty Lubię śmigać na muldach,czasami też wpadnę wypożyczonymi nartkami na snow park,po za trasę nie wyjeźdzam ale mam to w planach,nie potrafię się zdecydować w jaki rodzaj nart celować,czy typowe carvingi czy może freeridowe dechy gdybym kupił narty freeride to moja aktywność na stoku by wyglądała następująco 80% przygotowana trasa 10% snowpark 10% puszek,nigdy nie miałem nart freeridowych na nogach a zbliża się sezon i chciałbym się w nie zaopatrzyć,niestety nie jestem pewien co do słuszności wyboru tego typu nart,chciałbym coś twintip i na szerokiej desce ale nie wiem jak się to będzie zachowywało na przygotowanej trasie,podczas zakrętów.Nie wiem również jaką długość nart w tym przypadku wybrać,czekam na waszę opinie i zalecenia.
      Sprzę może być używany.
      Pozdrawiam!
    • By Mateusz.P
      Dzień Dobry wszystkim,
      Zdecydowałem się na zakup pierwszych nart dla siebie, które posłużą mi kilka lat.
      Trochę o mnie: Mężczyzna, lat 29, wzrost 181, waga 80 kg. Pierwsze kroki mam już dawno za sobą, jeżdżę sporadycznie 2-3 razy w roku wypad na około 3-6 godzin jazdy(ze względu na pracę nie możliwe częściej). Trasy przeważnie niebieskie, czerwone( Obidowa, Malinka, Soszów, Hotel Stok, Nowa Osada...),rekreacyjnie czasem troszkę ostrzejsze zrywy, rzadko wypad poza trasę, ale się zdarzyło. Buty HEAD Vector XP. Pierwsze kroki na jakichś atomic'ach pożyczonych, potem narty z wypożyczalni zazwyczaj kompozytowe, ostatnio HEADY V2. Tak jak w temacie chciałbym narty, które pomogą mi się trochę rozwinąć i posłużą parę lat może z 5 lub dłużej?  Wybrałem 3 modele: 
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,atomic,vantage-x-75-c-ft-11-gw,10643.html
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,voelkl,rtm-76-elite,10813.html
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,head,v-shape-v6,10423.html
      Czy może ktoś jeździ na tych modelach i może przedstawić swoje opinie? 
      z góry dziękuję;)
    • By Dawid S
      Witam,
      mierzę 182cm, ważę 80kg, mam 21 lat, stopień zaawansowania oceniam na 7/10. Szukam nart jak najbardziej uniwersalnych nadających się na każde warunki na stoku, bardzo sporadycznych pojedyńczych wypadów poza trasę do jazdy całodziennej, nie męczącej. Nie przepadam za dużymi prędkościami za to bardzo lubię płynne przechodzenie z krawędzi na krawędź (rzadko używam ześlizgu).
      Wstępnie zdecydowałem się na Salomony XDR 80 Ti. Czy jest to dobry wybór dla mnie?
      Zastanawiam się też jaką długość tych nart wybrać. Biorąc pod uwagę że nie zależy mi na szybkiej jeździe wydawało mi się ze 169cm powinny być ok jednak im dłużej o tym myślę tym bardziej zaczynam się zastanawiać nad 176cm.
      Proszę o pomoc
    • By lski@interia.pl
      Komórki gigantowe Volkl /30m/ i Elan /35m/ sprzedam.Więcej info tel.694427773.

• By kamo
      Sprzedam narty Volkl Code Yellow 171cm, code mi sie znudziły tzn jest nowy nabytek fischer motive cline a wiec code idzie pod młotek
      moge sie z nimi rozstać za 400zł
      kontakt tel
      515
      717
      246

Galeria Allegro
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...