Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurs kwalifikacyjny


Mikolaj534

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z pytaniem apropos kursu kwalifikacyjnego instruktora narciarskiego na który chce się zapisać. Jaki jest w zasadzie poziom potrzebny do uczestnictwa w nim? Mam 18 lat i jeżdżę dość regularnie od dziecka, według tej forumowej skali powiedziałbym że raczej okolice szóstki, ale i tak nie wiem czy nie porywam się trochę na zbyt głęboką wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuj się śmiało.KK to kurs polegający na szlifowaniu techniki i zapoznaniu z założeniami i terminologią programu nauczania SITN. Poziom kursantów jest różny, pójdziesz to zweryfikują Twoje umiejętności, a Ty będziesz miał pewien pogląd czy dalsze podążanie ścieżką kształcenia SITN-u jest dla Ciebie czy nie. Na pewno nie wyjedziesz z kursu stratny :). A z moich doświadczeń kursu instruktorskie to świetna przygoda, masa nowych znajomosci plus oczywiście wiedza i umiejętności. Biorąc pod uwagę twój wiek - nie ma się co zastanawiać, może się okazać ze za pare lat nie będziesz miał juz do takich rzeczy czasu i głowy :), a to czego teraz się tam nauczysz to twoje.

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikolaj534 napisał:

Cześć, przychodzę z pytaniem apropos kursu kwalifikacyjnego instruktora narciarskiego na który chce się zapisać. Jaki jest w zasadzie poziom potrzebny do uczestnictwa w nim? Mam 18 lat i jeżdżę dość regularnie od dziecka, według tej forumowej skali powiedziałbym że raczej okolice szóstki, ale i tak nie wiem czy nie porywam się trochę na zbyt głęboką wodę.

Jeśli umiesz trochę śmig, jeździsz na czarnych trasach, umiesz dobrze skręt cięty długi na czerwonej, to wystarczy na KK.

Ja również polecam taką drogę: KK + PI. Do tego treningi na tyczkach i jazda poza trasą od czasu do czasu. 

 

Zastanów się też trochę nad szkołą, do której pójdziesz. To jest też ważny aspekt. Szkoły mają różny poziom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gabrik napisał:

Weź pod uwagę, że od wiosny ulega zmianie cała drabinka szkolenia Sitn, wchodzi także nowy program.

Napisz coś więcej jak wiesz. 

Obecnie niższy poziom wygląda bez większych zmian: KK, Test GS (wcześniej Zawody Regionalne), PI.

http://www.sitn.pl/dokumenty/591,schemat-szkolenia-od-2017.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...