Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Witam

W tym sezonie chciałbym wymienić swoje stare narty. Na oku mam 3 modele lecz nie wiem który byłby dla mnie najlepszy.

Fischer PROGRESSOR F18: https://trojansport.pl/narty-fischer-progressor-f18-2019-rs-11.html

Fischer PROGRESSOR F19: https://trojansport.pl/narty-fischer-progressor-f19-ti-2019-rs-11.html

Fischer CURV Ti: https://trojansport.pl/narty-fischer-rc4-the-curv-ti-2019-rc4-z11.html

Swoje umiejętności, sugerując się tematem "Skala umiejętności" na tym forum, oceniam na 7/8. Mój wzrost to 173cm, waga 65kg.

Myślę, że jak twoje umiejętności oceniasz na 7/8 to powinieneś sam dobrać sprzęt według twoich oczekiwań. 

PS. Nawet nie podałeś jakie są twoje oczekiwania, jak jeździsz itp itd.

Przy Twoim poziomie umiejętności narty powinieneś wybierać miedzy F19 a Curv i dobrać do swojego stylu jazdy - jak spokojniejszy styl to F19, bardziej agresywny to Curv. 

Dlugosc min 171cm choć myśle, ze spokojnie poradzisz sobie na 177cm 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By japawka
      Dzień dobry,
      Interesują mnie Progressory F18  (dobre ceny teraz są), biorę też pod uwagę  Fischer RC One 74 , może 73 (i tu pytanie - co lepsze), mam 175 wzrostu, 74 kg wagi, lubię jeździć szybko (ale na pewno nie zawodniczo),  długim skrętem (ale nie zawsze się da), umiejętności - prawie 5/10. Wiek 55, na nartach od paru lat, tydzień w roku mniej więcej. Czy długość 167 wystarczy? 174 wydaje się za wysoko, chociaż gość w sklepie na Stegnach powiedział, że do takiej jazdy i mojej wagi to tak 170+. Polecał mi Volkl Racetigery RC lub Fischery RC One 73 lub 72 oraz Volkl Deacon 74, ale to chyba za mocne dla mnie. Buty mam Salomon XPro 80. W tym roku jeździłem na starych Salomonach Race 24 R , jakiś taki model dla Intersportu, 10 letni, rentalowy o długości 165 i było OK. 
      Oczywiście inne propozycje też mile widziane, ale wiadomo, wąż w kieszeni syczy.
      Pozdrawiam
      Paweł

1. Płeć - M
      2. Wiek - 55
      3. Waga - 74
      4. Wzrost - 175
      5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( ..7 dni w sezonie)
      6. Moje umiejętności określam na prawie 5
      (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
      7. Moje buty to - Salomon XPro 80
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - 
      9. Preferuję styl jazdy (długim skrętem rekreacyjną po przygotowanych stokach, raczej szybko) -
      10. Upatrzyłem sobie narty - Progessor F18
      11. Mój budżet na narty to około - 1100 - 1300, może więcej trochę
    • By daniel.k
      Witam, zamierzam kupić narty. Testowałem trochę nart w weekend, modele, z których najbardziej byłem zadowolony to Fischer rc4 worldcup 2019 sc oraz Head worldcup rebels i.sl 2019. Byłem dzisiaj w sklepie stacjonarnym i Pan polecił mi również Head worldcup rebels i.slr 2018/2019 (tych nart nie testowałem). Moje pytanie, które z powyższych modeli polecacie oraz czy jest duża różnica pomiędzy i.sl, a i.slr. Mam 25 lat, 183cm, waga 75kg. Na nartach jeździłem około 8lat, potem miałem przerwę z 6 lat i teraz drugi rok kontynuuję przygodę z narciarstwem. W sezonie spędzam około 15 dni jeżdżąc. Preferuję jazdę na krawędziach, krótkie skręty. Swoją umiejętności oceniam pomiędzy mocne 6-7 na 10.
    • By Xbartoox
      Cześć. Piszesz prośba o pomoc w doborze sprzętu. Jestem raczej amatorem i na nartach jeżdżę dla frajdy i aby rozładować stres itp. Niedawno kolega pożyczył mi swoje salomon x Wing tornado ti 162cm
      124/74/106 r12,9 
      Jeździło mi sie na nich bardzo dobrze i chciałbym takie kupić ale niestety nie znalazłem takich dostępnych w sprzedaży. Nie wiem czy to w ogóle możliwe ale czy możecie mi doradzić jakie inne modele/ firmy bedą są podobne ?
    • By Mikolaj534
      Witam wszystkich!
      1. Płeć - M
      2. Wiek - 15
      3. Waga - 74
      4. Wzrost - 182
      5. Na nartach jeżdżę od około 8 sezonów. 
      6. Myślę, że w skali forumowej łapie się do 6.
      7. Moje buty to - Obecnie używam Tecnica max 8, ale w przyszłym sezonie mam w planach zmianę.
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic ST7
      9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -  Jeżdżę raczej rekreacyjnie i dość szybko w miarę moich możliwości, ale zależy mi na rozwoju umiejętności. Jeśli chodzi o skręty to jeżdżę uniwersalnie, lecz przy moich ostatnich testach slalomek bardzo mi się spodobał ich styl jazdy krótkimi skrętami i ku nim mógłbym się zwrócić.
      10. Upatrzyłem sobie narty -  Z jednej strony testowałem Salomon s max blast 175cm, wydawały się w jeździe dość przyjemne, stabilne, dobrze trzymające i uniwersalne. Z drugiej strony Atomic redster s7 i Blizzard firebird competition, które przy gorszych warunkach były o wiele cięższe do opanowania, ale dojące wiele frajdy przy lepszych warunkach. Może dobrym kompromisem byłby salomon ale długości 170cm. Jak na razie zastanawiam się głównie nad tymi parami z myślą również o rozwijaniu się na własną rękę w jeździe na nartach. Na oku jeszcze mam Rossignol r8 ti, Atomic x9 wb i Atomic x7(na nich nie miałem okazji pojeździć).
      11. Mój budżet na narty to około - Chciałbym się zamknąć maksymalnie do 2500zł.
      Proszę o pomoc kogoś kto ma w temacie jakieś pojęcie bo w zasadzie to jestem w tym dość zielony.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...