Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Szymszon

Nordica s3 damskie

Recommended Posts

Guest

Różnią się np. szerokością pod butem, obecnością płyty, minimalnie innym promieniem skrętu.

Tylko jeśli Ty wybierasz dla żony narty wg koloru, lub ona sama tak robi, to nie wiem czy jest w stanie rozróżnić nartę słabą od średniej.

O wyborze odpowiedniej długości nie wspomnę bo ty nie wspomnisz o tym czy małżonka zaczyna jeździć, czy jeździ i jak jeździ.

33 minuty temu, Kubis napisał:

Różnią się np. szerokością pod butem, obecnością płyty, minimalnie innym promieniem skrętu.

Tylko jeśli Ty wybierasz dla żony narty wg koloru, lub ona sama tak robi, to nie wiem czy jest w stanie rozróżnić nartę słabą od średniej.

O wyborze odpowiedniej długości nie wspomnę bo ty nie wspomnisz o tym czy małżonka zaczyna jeździć, czy jeździ i jak jeździ.

163cm wzrostu wiec raczej 150 wezme. Umiejetnosci delikatnie lepsze niz poczatkujacy ale dalej jezdzi „slizgiem”. Chcialbym ja pouczyc jazdy na krawedziach, dlatego mysle nad nowymi nartkami dla niej (buty juz ma-nordica speedmachine flex 65), nie super wyczynowymi ale czyms co pozwoli fajnie sie pouczyc na krawedziach. Te pierwsze to lepsza opcja? Bardziej przyszlosciowa?

Edited by Szymszon

Guest

Pierwsze lepsze i daj jej 156cm a za rok nie pożałujesz. :)

Sama Nordica rekomenduje narty 150-170 to tego wzrostu. Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania i charakter narty 156 będzie wg mnie idealne na teraz i przyszłość.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By B4ME
      Sprzedam Nordice SLR RB w rozmiarze 165cm 
      Narta Kupiona jako nowa dwa lata temu. Nie jeżdżę już na nartach typu race dlatego sprzedaje. Stan narty prawie nowy. Naostrzona raz ręcznie na 87 stopni. Fabryczna grubość slizgów oraz krawędzi. 
      Proszę o kontakt pod nr tel. Niestety nie mam już zbyt wiele czasu na forum
      link do ogłoszenia poniżej 

https://www.olx.pl/oferta/nordica-slr-165-sl-rb-race-jak-nowa-CID767-IDDjANA.html

• By arturzx
      Witam,
      proszę o pomoc w zakupie pierwszych wlasnych butów. Po ostatnim wyjeździe stwierdziłem, że dalsze korzystanie z wypożyczalni w tym zakresie nie ma sensu, bo być może ogranicza to rozwój i przynosi sporo bólu, trochę łudzę się, że to wina butów z wypożyczalni skoro wszędzie wszyscy mówią, że buty są najważniejsze. Od czytania o doborze butów aktualnie puchnie mi już głowa i w sumie niewiele więcej wiem niż wiedziałem.
      Wzrost 188 cm, waga 80-88 kg ale w zimie bliżej górnej granicy, jazda na poziomie 4 z forumowej skali ale do tej pory to były 1-3 dni w ciągu roku albo w ogóle, teraz planuję wejść trochę bardziej w ten sport i spędzać na nartach kilkanaście dni w ciągu sezonu, w tym już zaliczylem 8 :-)
      Problem z 90% butów jakie miałem na nogach to punktowe uciskanie wewnętrznych stron stóp, mniej więcej po środku, pod koniec dnia z tego bólu to już mrużę oczy a ich zdjęcie jest najpiękniejszym momentem tego dnia. Domyślam się, że jest to problem płaskostopia i wyprofilowania buta tak by normalna stopa miała jak najlepsze podparcie.
      Pomierzyłem sobie kiedyś buty w Decathlonie - praktycznie co bym nie zakładał niezależnie od podawanych danych 100/102/104 problem z uciskiem w tym miejscu występował. Dzisiaj byłem w SkiTeamie, z pomocą pracownika przymierzyłem sporo butów których modeli nie pamiętam, udało nam się dojść do komfortu przy Fischerach i Headach ale to z użyciem wkładki która była wyższa pod pietą ale tutaj zniechęciła mnie już cena bo buty były z zakresu 1600-1700 + 180 wkładka więc jeszcze założyłem Nordici SpeedMachine 110 w których bez wkładki czułem się najwygodniej z wszystkiego co miałem na nogach, wg. tego pracownika to klasa wyżej niż te Head i Fischer (niestety modeli teraz nie pamiętam), do tego dochodzi niby w cenie możliwość ich formowania w razie problemów.
      Pytania w zasadzie są dwa:
      1. Czy faktycznie takie buty to jest to dla mnie dobry wybór, czy flex 110 to nie będzie za wiele, pracownik przekonywał, że tak - no ale wiadomo, on to sprzedaje, czy przy moim poziomie takie buty to jest przesadza i niepotrzebnie wydane pieniądze? Bardziej celowałem coś do powiedzmy 800-1000 PLN, ale jeżeli to mają być buty w których moim platfusom będzie wygodnie to jestem w stanie wydać więcej.
      2. Czy mogę zakładać, że modele z poprzednich lat to jest to praktycznie to samo? Bo jeśli to głównie rożnica w szacie graficznej to bardziej skupiałbym się na różnicy w cenie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • By LoosenUp333
      Czesc! Ostatnio znalazlem na fajnej propocji narty konkretnie model: Head Super Joy 2019. Pozniej doczytalem ze sa to narty dla kobiet, i moje pytanie czy bedzie to przeszkadzac i czy nie powinienem kupic innych nart?
      1. Mezczyzna
      2. 18
      3. 75
      4. 180
      5. Okolo 10 lat regularnie
      6. Sredniozaawansowany
      Poprzednio mialem salomony (nie pamietam modelu) ktore sa juz dla mnie za krotkie. Lubie czasami szybciej pojezdzi po czerwonych/czasami czarnych trasach, jak i poszalec troche na lzejszych lub poza stokiem.

• By JC
      W tym odcinku wraz z Wojtkiem zapoznamy Was z nowościami firmy Nordica na sezon 19/20. Wojtek przedstawia nową, odświeżoną linię nart Dobermann Spitfire oraz narty dla kobiet z serii Sentra .
      Prezentuje także nowe rozwiązania zastosowane w butach narciarskich dla dorosłych i dzieci
      Na koniec rozmawiamy o nowej, na rynku polskim, marce UYN, której produkty: bielizna narciarska i skarpety od tego sezonu pojawią się w sklepach.

• By Artureeq
      Witam serdecznie, potrzebuje zakupić narty dla początkująco - średnio zaawansowanych narciarzy.
      Męskie - wzrost 174cm waga 84kg
      Damskie wzrost 178cm waga 67kg

Najlepiej coś nowego z wyprzedaży do 1000zł. Czy jesteście w stanie coś ciekawego polecić ?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...