Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze nart


Maryooosh

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ,  jestem Mariusz ,szukam nart dla siebie

Wzrost 168 cm

Waga 93 kg. Jeżdżę już kilkanaście lat, raz w sezonie x tydzień . Głównie w Alpach.

Moje umiejętności to 6,5-7/10. Jeżdżę tylko po trasach. Mój budżet to nieprzekraczalne 1100 zł. Sezon się kończy . Są wyprzedaże więc może się uda coś znaleźć. Myślałem i progresorrach f18 160cm. Ale może jest coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak lubisz jeździć to będzie łatwiej coś wymyślić - szybko/wolno? Długim/krótkim skrętem? Bardziej sportowo czy bardziej rekreacyjnie? Potrzeba szczegółów.

@janek57 Kolega ma 168cm wzrostu więc jednak trudno Was porównać. Mimo to Mariusz, nie obawiaj się dłuższych nart - oczywiście w zależności od ich typu.
Daj znać do czego to mają być narty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janek57 napisał:

Waga narciarza jest równie ważna jak wzrost przy doborze nart. Na pewno nie narty 160cm przy wadze 93kg.

Oczywiście, że tak dlatego dodałem żeby nie obawiał się dłuższych. Komentowałem tylko to, że porównywałeś swoje parametry do jego, a jednak nie jesteście zbyt podobni :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tatita napisał:

Napisz jak lubisz jeździć to będzie łatwiej coś wymyślić - szybko/wolno? Długim/krótkim skrętem? Bardziej sportowo czy bardziej rekreacyjnie? Potrzeba szczegółów.

@janek57 Kolega ma 168cm wzrostu więc jednak trudno Was porównać. Mimo to Mariusz, nie obawiaj się dłuższych nart - oczywiście w zależności od ich typu.
Daj znać do czego to mają być narty ;)

Cześć

A do czego mogą być narty???
Pozdrowienia

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę rekreacyjnie . Dłuższy skręt na bardziej płaskich trasach , ale czerwonych i czarnych nie omijam bo każda trasę muszę zaliczyć. Tam już staram się krótszym skrętem... Moje stare narty maja 150cm więc i tak je wydluze. Teraz już planuje bardziej świadomy zakup. Proszę o porady a nie dyskusje o mojej wadze która sukcesywnie spada. Tak już jest jak się rzuci palenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maryooosh napisał:

Jeżdżę rekreacyjnie . Dłuższy skręt na bardziej płaskich trasach , ale czerwonych i czarnych nie omijam bo każda trasę muszę zaliczyć. Tam już staram się krótszym skrętem... Moje stare narty maja 150cm więc i tak je wydluze. Teraz już planuje bardziej świadomy zakup. Proszę o porady a nie dyskusje o mojej wadze która sukcesywnie spada. Tak już jest jak się rzuci palenie 

Cześć

Długość zależy od typu narty. Jeżeli będzie to SL to 160 cm może być, Jeżeli jakaś narta popularna np wspomniany Progressor to w okolicach 170 cm.

Narty dobieramy przede wszystkim pod względem typu narty i umiejętności. Waga i wzrost mają mniejsze znaczenie - jeżeli mówimy o porządnych nartach czyli grupa nart sportowych lub najwyższe modele popularnych.

Oczywiście trzeba zachować rozsądne granice. Jeździłeś do tej pory na nartach dla dzieci lub bardzo delikatnej przeciętnie jeżdżącej dziewczyny więc Twoja technika z pewnością jest (delikatnie rzecz ujmując) lekko wypaczona. Musisz o tym pamiętać rozpoczynając przygodę z nartami normalnie dobranymi.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Progressor to w okolicach 170 cm.

 Jak pisze ekspert sprzętu narciarskiego  i narciarstwa zjazdowego @ Mitek około 170cm.Masz do wyboru 167cm  lub 174cm Progressor. Moje narty tez dożywają swoich dni. Dzisiaj w serwisie zakomunikowano mi że następnego serwisu nie opłaca się robić bo za mało krawędzi.  Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Dzięki, widzę że Pan też poleca progressory. W sklepie również mi je polecano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

jeśli można podłączę się do tematu. Tez mnie interesują Progressory f18, biorę też pod uwagę  Fischer RC One 74, mam 175 wzrostu, 74 kg wagi, lubię jeździć szybko,  długim skrętem (ale nie zawsze się da), umiejętności - prawie 5. Wiek 55, na nartach od paru lat, tydzień w roku mniej więcej. Czy długość 167 wystarczy? 174 wydaje się za wysoko, chociaż gość w sklepie powiedział, że do takiej jazdy i mojej wagi to tak 170+. Polecał mi Volkl Racetigery RC lub Fischery RC One 73 lub 72, ale to chyba za mocne dla mnie. Buty mam Salomon XPro 80. W tym roku jeździłem na starych Salomonach Race 24 R , jakiś taki model dla Intersportu, 10 letni, rentalowy o długości 165 i było OK. 

Oczywiście inne propozycje też mile widziane

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja przy wzroście 173 jezdziłem na F18 167 cm ale dobrze ci radzą że takie narty to do wzrostu . Przy większych prędkościach delikatne telepanie nartami. Narta fajna ale są osoby co psy wieszają na niej.Narty fajnie sprawdziły sie w tym roku w Turcji na trasach czarnych i czerwonych. Polecam też Salomon XDR 84. Przy moich 173 cm jezdziłem na 172 cm. Narta bardzo stabilna. Zakupiłem Salomona S.Force 11 w długości 170 cm ale nie dane było mi na nich pojeżdzić ponieważ zamknięto ośrodki narciarskie . F18 do S.Force 11 na pewno dużo lżejsze. W S.Force rdzeń drewniany i dwie płyty titanalowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...