Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

długość nart cross-turn


waldek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam pytanie, bo już mi się zaczyna wszystko plątać. Dane: M 49, 174 cm, 71 kg, umiejętności 7, jeżdżę od 40 lat. Głównie przygotowane rasy, okazyjnie wypad poza trasę (ale niedaleko). 3-4 razy w roku 6-dniowy wyjazd w Alpy + jakieś weekendy w PL i Czechach. Zasadniczo jeżdżę na stosunkowo krótkich nartach: SL mam 160 cm (Fischer RC4 SC). Mam też all-mountainowe Nordiki FireArrow 80 pod butem 172 cm. Na tych długościach jeździ mi się dobrze, a teraz chce sobie kupić cross-turnową nartę (czy może crossową?) i myślę o Atomiku X9 WB. Może przesadzam z precyzją doboru długości, bo myślałem o 168 cm, ale potem naszły mnie wątpliwości, czy lepsza nie byłaby 175 cm. Pewnie, że muszę zdecydować sam, ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń. Podejrzewam że zgodzicie się ze mną, że dylemat jest nieistotny, ale czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, waldek71 napisał:

Witam wszystkich,

 

mam pytanie, bo już mi się zaczyna wszystko plątać. Dane: M 49, 174 cm, 71 kg, umiejętności 7, jeżdżę od 40 lat. Głównie przygotowane rasy, okazyjnie wypad poza trasę (ale niedaleko). 3-4 razy w roku 6-dniowy wyjazd w Alpy + jakieś weekendy w PL i Czechach. Zasadniczo jeżdżę na stosunkowo krótkich nartach: SL mam 160 cm (Fischer RC4 SC). Mam też all-mountainowe Nordiki FireArrow 80 pod butem 172 cm. Na tych długościach jeździ mi się dobrze, a teraz chce sobie kupić cross-turnową nartę (czy może crossową?) i myślę o Atomiku X9 WB. Może przesadzam z precyzją doboru długości, bo myślałem o 168 cm, ale potem naszły mnie wątpliwości, czy lepsza nie byłaby 175 cm. Pewnie, że muszę zdecydować sam, ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń. Podejrzewam że zgodzicie się ze mną, że dylemat jest nieistotny, ale czy na pewno?

witaj Waldek - z takim stażem, doświadczeniem i umiejętnościami to raczej Ty możesz doradzać a nie Tobie.

Dłuższe zawsze zachęcają do szybszej jazdy a to w Twoim wieku może być niebezpieczne.

masz jakiś filmik z Twoją jazdą ?

Edytowane przez Jeeb
T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę i wkleję. Z długością nart raczej nie mialem nigdy problemu, po prostu były takie jakie były, powiedziałbym mniej więcej. Teraz zacząłem za dużo myśleć, stąd to pytanie🙂. Im więcej kategorii nart, tym więcej teoretycznej wiedzy na temat ich długości. Między nami amatorami pięć centymetrów chyba nie robi znaczącej różnicy. Ja raczej nie jestem typem, który bije rekordy prędkości, aczkolwiek zdarzało mi się, że tracker przekroczył stówę, chociaż bardzo rzadko. Nie jest dla mnie ekstremalnie ważna stabilność pond wszystko, ale na samych SL 6 dni od 8.00 do 16.00 to wiadomo... Dlatego mam wątpliwości czy przy moich wymiarach narta cross-turnowa musi być ikonicznie długa, czy takie 168 cm w przypadku x9WB wystarczy. Biorąc pod uwagę, że to narta bardziej uniwersalna, niż SL czy GS, to wydawało mi się, że taki kompromis długości będzie OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...