Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Piękne lato


Gość Robalek

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne lato

Jaki ogórki? Ja już pełną parą jestem w zimie 07/08! A to, że na nartach byłem dawno (miesiąc temu :) ) to faktycznie wpływa deprymująco. Gwarantuję Ci, że ludziska tu zaglądają, ale pisać im się nie chce. Myślą o wakacjach, odpoczynku nad wodą itd.

BTW A kto oglądał Kabareton w Opolu? Ciekawy jestem Waszych opinii ... bo dla mnie (jak mówią Francuzi) ŻĘNUŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne lato

Ja zaglądam....tu i nietylko tu jeszcze np. na kamerki na Stubaiu)))

W minionym sezonie pierwszy raz zabrałem syna(2 klasa) w Alpy i ostatno mówię mu że w wakacje pojedziemy nad morze na urlop: a on na to: że niechce nad morze, więc pytam a gdzie chcesz synu: a on że na narty w Alpy tam gdzie byliśmy.... I JESTEM DUMNY: BARDZO POZYTYWNE MYŚLENIE !!!

A córka(5 lat) to do dzisiaj mi chyba nie wybaczyła że jej nie zabrałem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne lato

faktycznie - ciepło jak cholera a to właściwie jeszcze wiosna ( kalendarzowa ) ;

z tym globalnym ociepleniem to chyba nie ma żartów :(

ja osobiście jestem pełen obaw co do nadchodzącej zimy;

oby ( I hope) nie była podobna do tej ostatniej

a jakie bedą kolejne ???

sorry za to krakanie , ale ostatni sezon był baaardzo nijaki z powodu fatalnej pogody i krew człowieka zalewała ,jak za oknem , zamiast biało , było szaro

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne lato

Prawda, ludzie zaglądają, ja też. Ale o czym tu pisać, jak najbliższy przyzwoity śnieg pi razy oko tysiąc km stąd? No, ale już niedługo... Jak gospodarza Paliwca wsadzili na 10 lat za muchy które obsrały Najjaśniejszego Pana, Szwejk pocieszał Paliwcową, że mąż już tydzień sobie odsiedział. A my mamy już cały miesiąc bezśnieża za sobą. Jeszcze tylko 4 miesiące, i wyciągać deski - zeszła zima do czego była, każdy wie, ale pierwszy raz jeździłam 12 listopada (na Rohaczach). To może z następną będzie nienajgorzej? Zresztą odjąć jakieś 6 tygodni na systematyczną "suchą zaprawę", i już mniej! Przykre to, ale czasem trzeba coś zrobić. Ostatecznie 3 miesiące w roku mogę porządnie popracować (tylko od czasu do czasu zerkając na kamerki w Alpach).

A teraz fantazja, która może się zrodzić tylko we wściekłym upale. Imagine... Zajeżdżam do Zakopanego. Zostawiam auto na parkingu (oczywiście parking dla narciarzy jest bezpłatny). Podjeżdża skibus, który właśnie dowiózł narciarzy z okolic. Podjeżdżamy do Kuźnic. Bez pośpiechu i przepychanek podchodzimy do kasy (po co się spieszyć, przecież kolejka oznacza dla nas tylko gondolkę). Śmiesznym płaskim wagonikiem, jak z doliny Zillertal, dojeżdżamy na górę. Zajęło to wszystko trochę czasu, jakieś 20-30 minut, więc może przed przywdzianiem rynsztunku do kibelka? A tam nie ma babci klozetowej, pobierającej od każdego 1,50!

Ech, nie mogłam to się zbudzić choć po pierwszym zjeździe, tylko w takim miejscu?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj

No to mamy receptę na globalne ocieplenie (o ile zaglądają tu górale)! Popatrzą, a w górach zaraz posypie, przymarznie, i jazda!! Co oby się stało, amen.

Ech, tak się wczoraj rozmarzyłam, że zapomniałam dopisać pozdrowienia dla wszystkich.

A tak w ogóle, to to góralskie operowanie "ceprami" cosik mnie wkurza. Za moich młodych lat tak się określało przyjezdnego z nizin, co to nie miał pojęcia o górach i paradował po Krupówkach. Ja sobie wypraszam, narciarzem jestem i turystą, nie żadnym ceprem!

Pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj

Poszukałem śniegu i znalazłem. Pod koniec zeszłego tygodnia, po dobrym koncercie LP I PJ w Chorzowie, zameldowałem się z kolegą Soplem w Zakopcu. Ponieważ kolega do tej pory dotarł jedynie do Murowańca, odbył samotną wyprawę na Kościelec. W piątek uderzyliśmy na Zawarat ( 2 pola śnieżne :-) ) i Orlą na Kozią. Tradycyjnie w żlebie zwanym Honoratką ( zejscie z Małego Koziego ) leżał śnieg a łańcuchy pod nim. Kilka metrów w dół było równie emocjonujące co wypadnięcie z trasy na Jaworzynie między drzewa :-). Podobno tym żlebem normalnie się zjeżdża - prawie pion i ok 2 metry szerokości :-). W zejściu jeszcze jedno pole śnieżne i już zostaje oczekiwanie na jesienny lodowiec.

pozdr,

Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj

1.09.2006 spędziłem miło wchodząc na Rysy od strony słowackiej.

Powyżej chaty pod rysami leżało śniegu i po kolana miejscami.

Przy chacie ktoś "ukulał" małego bałwana.

Zainteresowanym mogę podesłać fotki :)

Na chama to by się tam pośmigało z siodła do chaty.

warunki lepsze niż w Szczyrku w środku sezonu i bez płotków !!

Szkoda, że powyżej chaty nic nie było widać, max 20-40m ...

A jeszcze byliśmy przed łańcuchami to było piękne niebieskie niebo bez chmurki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ojojoj

A ja właśnie widziałam zdjęcia jak kumple byli na wycieczce 16 czerwca na Łomnicy. W sumie wyglądało to prawie całkiem jak zima! Wcale nie jakieś nędzne resztki w żlebach, tylko porządnie zaśnieżone.

Ech, a tu deszczyk za oknem...

No, ale już dwa najgorsze miesiące bez nart minęły. Jeszcze trochę cierpliwości...

Pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj

Hej zjednoczeni w cierpieniu z powodu braku sniegu !! :) z dobrych wiadomosci to takie ze to cale ocieplenie klimatu moze byc wielka lipa na dluzsza mete; wyczytalem pewnego madrego prof. ze to wszystko jest spowodowane aktywnoscia slonca (inne planety ukladu tez sie ocieplily), ale niedlugo sie ma odmienic; miedzy 2013-2018 poczatki nowej epoki lodowcowej, ponoc bedzie mozna wrocic do dobrych XVII wiecznych czasow ze saniami przez Baltyk sie jezdzilo; takze jak popracujemy nad kondycja moze jeszcze bedzie okazja swobodnie powalczyc 6-7 miesiecy w roku non stop.

A z innej beczki, nie wiecie przypadkiem czy wogole i gdzie mozna zdobyc jakiekolwiek filmy z alpejskiego pucharu swiata, najlepiej z tego wieku ??

Z gory dzieki za podpowiedzi i pozdro. dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...