Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk inwestuje...


MB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można powiedzieć tak że SON to idjoci.

Rozmawiałem na ten temat z Romkiem Rajbą(Fischer Demo Station): więc jeśli ktoś jest winien w (Szczyrku);) to na pierwszym miejscu to jest GAT a na drugim COS a dlaczego?: bo za tyle lat niezainwestowali nic!!! Cała sółka GAT jest zarejestrowana w Gliwicach i nawet samochody tam mają zarejestrowane, czyli podatek cały idzie do budżetu Gliwic a Szczyrk nic z tego nie ma. Genaralnie to oni(SON) już nie mają wyjścia muszą być konsekwentni, bo jak puszczą te trasy to znowu GAT kasę zbierze a dla Szczyrku nic nie zostanie. W styczniu ktoś z ministerstwa gospodarki tam przyjechał gruszek na wieżbie naobiecywał, odjechał z obietnic się oczywiście nie wywiązał, dzisiaj już go nie ma bo żądzi kto inny- zupełnie patowa sytuacja.

Oczywiście nas narciarzy to nie interesuje, ale co usłyszałem to opisałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja juz w Szczyrk nie wierze

Od wielu lat śledzę poczynania wszystkich stron konfliktu w Szczyrku. Kiedyś nawet miałem więcej zaufania do GAT-u. Balem się, ze Szczyrk zostanie rozparcelowany i na każdym wyciągu będzie inny karnet. Jednak teraz strąciłem tez zaufanie do GAT. Od lat obiecują inwestycje i nic. Maja przecież teren miedzy Golgota a Pośrednim, z którym jak wiadomo nie ma problemów. No co tam zrobili? Nic. Jeszcze jesienią zeszłego roku była mowa o budowie 3-osobowego krzesła (starego niestety) na Pośrednim. Mieli nawet zdążyć przed końcem 2006 a wiosna miały ruszyć prace z kopyta :rolleyes: . W następnej kolejności miało być krzesło przy Golgocie. I gdzie to wszystko jest? Moim zdaniem niech już lepiej rozparcelują ten Szczyrk. Niech ktoś tam cos w końcu zrobi nawet przy jednej trasie. Niech będzie jakiś postęp. Trzeba skończyć z GAT, bo to urzędasy nie menadżerowie. Tylko na Lipsku niejaki Tomasz Derwich cos tam walczy. Niestety COS nie jest lepszy. Od lat w obu ośrodkach nic się nie robi. Czy ktoś pamięta aby chodził wyciąg Hondraski na COS? Dlaczego jeszcze nie ma naśnieżania na całej trasie do samego dołu? Jak już nie maja kasy na nowe krzesło, to niech zainwestują w naśnieżanie i postawia nowe wyciągi. Doliny II to najstarszy wyciąg w Polsce (kiedyś służył nawet w Tatrach).

Tak nawiasem mówiąc to nie wiem co jest z tym województwem Śląskim. Przecież obok w Małopolsce postawili w ostatnich 10 latach ponad 20 krzeseł !! i to w większości nówki sztuki a nie z demobilu. Dlaczego Beskidy, kiedyś przodujący region narciarski w Polsce tak zdziadziały. W Beskidach oprócz Czantorii nic nowoczesnego niema. Moim skromnym zdaniem to oprócz post-peerelowskich struktur typu COS,GAT, NAT i JAT jest super tzw "cachment" - miliony ludzi blisko i brak konkurencji. Może ktoś z was ma inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko powiem, ze aby mowic o jakiejkolwiek inwestycji, jest potrzebnych pare rzeczy:

1. zabezpieczenia dzialania inwestycji w czasie pozwalajacym na jej splate (ok. kilka lat) - brak w Szczyrku, ze wzgledu na brak umow wieloletnich

2. dokumentacja:

a)zgodnosc z planem zagospodarowania przestrzennego - brak w Szczyrkowskim planie wyciagów, czas zmiany - min. 12-15 miesięcy

b) ogolenie pojeta dokumentacja, w tym raport ekologiczny - trudno osiagalny, ze wzgledu na rygorystyczne prawo, obszar Europa 2006 obejmujący cały Szczyrk oraz lobby czesko-slowackie, ktore na pewno bedzie oponowac przeciwko utworzeniu jakiejkolwiek inwestycji

3. zabezpieczenie finansowe inwestycji - trudno osiagalne dla spolki typu SON S.A. nie posiadającej majatku trwalego, poza JEDNĄ kserokopiarka zakupiona w ubieglym roku

mozna wymieniac wiecej, ale sprawa i tak cuchnie, a skoro pseudo gorale Szczyrkowcy nei potrafia sie dogadac sami ze soba, to czego oczekiwac od nich w rozmowach z inwestorami...

Bye bye Szczyrku, sam sie pogrzebales...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można powiedzieć tak że SON to idjoci.

Rozmawiałem na ten temat z Romkiem Rajbą(Fischer Demo Station): więc jeśli ktoś jest winien w (Szczyrku);) to na pierwszym miejscu to jest GAT a na drugim COS a dlaczego?: bo za tyle lat niezainwestowali nic!!! Cała sółka GAT jest zarejestrowana w Gliwicach i nawet samochody tam mają zarejestrowane, czyli podatek cały idzie do budżetu Gliwic a Szczyrk nic z tego nie ma. Genaralnie to oni(SON) już nie mają wyjścia muszą być konsekwentni, bo jak puszczą te trasy to znowu GAT kasę zbierze a dla Szczyrku nic nie zostanie. W styczniu ktoś z ministerstwa gospodarki tam przyjechał gruszek na wieżbie naobiecywał, odjechał z obietnic się oczywiście nie wywiązał, dzisiaj już go nie ma bo żądzi kto inny- zupełnie patowa sytuacja.

Oczywiście nas narciarzy to nie interesuje, ale co usłyszałem to opisałem.....

Podatek CIT tak, ale sa jeszczepodatki lokalne, ktore w calej wysokosci laduja w Szczyrku, do tego nalezy doliczyc pensje (choc male), ktore napedzaja rynek w Szczyrku i setki tysieci turystów... ale w sumie to chyba nic dla miasteczka 20-paro tysiecznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że gdyby utworzyc spółkę na wzór Białki, Jurgowa lub Czarnej Góry. Postawić na jej czele zręcznego negocjatora to wszystko mozna by osiagnac. Spolka musi miec prawa do gruntu. Wyciągi mozna wyleasingoweac. To obecna struktura jest chora i puki sa ludzie, ktorzy sobie z ta struktura dobrze zyja nic sie nie zmieni. W GAT i COS jest kupa darmozjadow, ktorzy wyplacaja sobie pensje i maja wszystko w D. Nawet na Golgocie i Salmopolu mozna wystarczajaco zarobic zeby istniec. Tylko struktura w ktorej sa zaangazowani wlasciciele ziemi ma sens. Przyklady dzialania takich spolek mamy w kraju kilka. GAT i COS to przyklady nieudolnosci i koniec. Obiektywne trudnosci sa wszedzie i jak sa odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach do bardzo duzo da sie osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że gdyby utworzyc spółkę na wzór Białki, Jurgowa lub Czarnej Góry. Postawić na jej czele zręcznego negocjatora to wszystko mozna by osiagnac. Spolka musi miec prawa do gruntu. Wyciągi mozna wyleasingoweac. To obecna struktura jest chora i puki sa ludzie, ktorzy sobie z ta struktura dobrze zyja nic sie nie zmieni. W GAT i COS jest kupa darmozjadow, ktorzy wyplacaja sobie pensje i maja wszystko w D. Nawet na Golgocie i Salmopolu mozna wystarczajaco zarobic zeby istniec. Tylko struktura w ktorej sa zaangazowani wlasciciele ziemi ma sens. Przyklady dzialania takich spolek mamy w kraju kilka. GAT i COS to przyklady nieudolnosci i koniec. Obiektywne trudnosci sa wszedzie i jak sa odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach do bardzo duzo da sie osiagnac.

Kazdy jeden jest nieudolny i kazdy jeden jest najgorszy.

Nowy Zarzad GAt S.A. podjal wyzwanie, prowadzi rozmowy zarowno lokalne jak i o charakterze krajowym. Posrednie... tak szybko jak beda podpisane umowy dlugoterminowe zaczna sie inwestycje. mozna mowic wiele, ale to jest podstawa, czyli pewnosc dzialania, jak jej nie ma to nei ma inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w powstanie spółki na wzór Białki. Tam zaczynali prawie od zera i chcieli przyciagnąć do siebie turystów, walczyli z Zakopanym, a w Szczyrku nawet bez narciarzy żyją sobie w miarę dobrze bo przez cały rok jednak jest tam sporo turystów, to jest ten sam syndrom co Zakopane po co inwestować tak i tak ludzie przyjeżdżają. Co do GAT to wypowiedziałem sie w innym wątku i to podtrzymuję to są gnoje, jak można mieć rok nieczynny wyciąg na pilsko, kilka lat nieczynne wyciągi w szczyrku, nieprzygotowywać tras / opis SB piątku na pilsku / i mieć narciarzy w d...... . Można bo są spółką skarbu państwa i kasę dla siebie mają, oni wypłaty i premie dostają. Oprócz ich bezapelacyjnej winy są również inni winni : władze szczyrku i sami właściciele działek , bo niech mi ktos pokaże co oni wybudowali w szczyrku sami, ile powstało nowych wyciągów na stokach dostępnych, ile nowych parkingów / co ruku problem z parkingami /itd. Nic nie powstało, co wyrwali od kopalń to mają do dzisiaj. Ja nie wierzę że coś się zmieni póki będą przyjeżdżać turyści i zostawiać trochę kasy, a wkońcu z szczyrku zrobi sie zwykła sypialnia dla bogatych którzy mieszkaja np w szczyrku a mają firmy w bielsku lub w katowicach bo dojazd coraz szybszy.

Może ktoś ma inne zdanie , ale niech wskaże dlaczego szczyrk jest taki zapyziały, dlaczego nie wykorzystuje środków unijnych a przynajmniej nie jest do nich przygotowany i dlaczego nie nagłaśnia medialnie problemów, nie współpracuje i nie przedstawia swoich racji np na takim forum jak to?

Odpowiedź jest jedna, są nieudolni.

Czytam to forum juz długo, jest tu wielu wspaniałych ludzi którzy jak ja pamietaja jeszcze czasy zgniłego socjalizmu, ale wtedy umieli wybudować i dbać o wyciągi. Ich nastecy dostali infrastrukturę za darmo i nawet tego nie umieją docenić. Zabrałem głos dopiero w tym roku ponieważ uważam że trzeba coraz głosniej o tym mówić i naciskać, możżże to coś zmieni?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie w TVP1 w Wiadomościach było o skoczni w Szczyrku: pokazane jak kopareczki cosik se kopią w śniegu i błocie, a do tego komentarz z symulacją komputerową projektu: "juz w lutym na nowopowstałym obiekcie mają się odbyć I zawody.I wypowiedz jakiegoś dupka z COSu że próbne skoki mają się odbyć już 15 styczna:eek: 2008 oczywiście:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj znowu byłem w Szczyrku, nie....nie.... nie na narty jeszcze nie zwariowałem.

I co: nowe krzesełeczka jak se leżały pod dolną stacją tak se leżą nie tknięte.

A że lubię pytać to się dowiedziałem że:

zima ich zaskoczyła i nie wiedzieli że śnieg tak wcześnie spadnie

Dzisiaj ponoć przyjechała dopiero ekipa 30 ludzi i mieli dopiero nową linę zaplatać, a ja się pytam gdzie byli do tej pory:( . Żal mi tych ludzi co tam mają kwatery do wynajęcia, nic nie winni a cierpią:( , bo ci co do Szczyrku jeszcze parenaście lat temu jechali z centralnej Polski na I śnieg to wczoraj ich mijałem wieczorem na Zakopiance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB jak wnioskuję z Twojego opisu to liny też nie ma? Myślałem, że tylko na dolnym odcinku krzesła stare zdjęli.

Powiem szczerze ten COS jest jednak nie do zaje....nia. Skrzyczne najlepsza góra w okolicy, a oni nie wiedzieli, że śnieg spadnie. Ciekawi mnie skąd inni wiedzieli, nawet taki GAT miał skądś info i z wyciągami zdążył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa.... ja już wiem: kiedyś były takie wyciągi "wyrwirączka" i narciarze dostawali pas z zaczepem do tego urządzenia.

Więc jutro COS włączy karuzelę z nową liną, a narciarze dostaną krzeseło i kluczyk, kluczyk za kaucją zwrotną oczywiście 50 zł: krzesełeczko se przymajstrują do linki a kluczyk będzie można w kasie zdać i kaucyjkę odzyskać:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh koło zawiercia w grabowej do dziś taki wyciąg dziala na ten pas:D a co do sczyrku no szkoda słow oni prędzej by dla ludzi zrobili coś i w swoje mózgi zainwestowali bo tępota sie szerzy jak za komuny czy sie stoi czy sie leży to sie kur*** należy no żenuła:), wkoncu bd te górki stały a całą ekipa słowacja czechy i dalej bo z roku na rok coraz gożej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a teraz na serio

100-200 metrów powyżej Golgoty po prawej stronie jest nowy wyciąg talerzykowy na dosyć stromym stoku. Dolna stacja kilkadziesiąt metrów od drogi. Zapewne to jakaś prywatana inicjatywa. Miom zdaniem to pierwszy poważny nowy wyciąg w Szczyrku od kilkudziesięciu lat. No chyba, że się mylę. Jeżeli ktoś wie wiecej o tej nowosci to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-200 metrów powyżej Golgoty po prawej stronie jest nowy wyciąg talerzykowy na dosyć stromym stoku. Dolna stacja kilkadziesiąt metrów od drogi. Zapewne to jakaś prywatana inicjatywa. Miom zdaniem to pierwszy poważny nowy wyciąg w Szczyrku od kilkudziesięciu lat. No chyba, że się mylę. Jeżeli ktoś wie wiecej o tej nowosci to proszę o info.

Niby nowy, a stary. W tym miejscu był już kiedyś wyciąg (taki z pasami jak Sławek opisywał). Był to wyciąg "Befamy", ale rozleciał się tak jak fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-200 metrów powyżej Golgoty po prawej stronie jest nowy wyciąg talerzykowy na dosyć stromym stoku. Dolna stacja kilkadziesiąt metrów od drogi. Zapewne to jakaś prywatana inicjatywa. Miom zdaniem to pierwszy poważny nowy wyciąg w Szczyrku od kilkudziesięciu lat. No chyba, że się mylę. Jeżeli ktoś wie wiecej o tej nowosci to proszę o info.

Widziałem to: żenada, też się rozleci niedługo, a jak ktoś nie opanuje nart to na asfalcie się zatrzyma:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widać tych inwestycji.... Czy jeden wyciąg orczykowy wart jest takiego "nagłośnienia" ;) he he he.

No coż, po raz kolejny w tym sezonie nasi beskidzcy gorale pokazali jakimi kategoriami mysla....

Moze trzeba bedzie wyslac ich za granice zeby sobie popatrzyli jak wyglada WSPÓŁPRACA.... ;):rolleyes:

O sytuacji ktora panuje w Szczyrku mozna sobie poczytac na stronie www.gat.pl

Raczej nic dobrego z tego nie bedzie....ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...