Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bielizna - test


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Zaliczylem kilka wyjazdow w bieliznie X-Bionic i stwierdzilem ze nalezaloby skrobnac kilka slow jak w praktyce sie to wszystko sprawdza.....................Po drugie, majac na sobie koszulke czujesz komfort termiczny. Temp. -10, dosc silny wiatr-wszystko ok. Temp.+5, slonce-rowniez ok, nie czuc nieprzyjemnego 'przegrzewania' sie organizmu.

Pełnej satysfakcji doznasz dopiero jak pojedziesz w prawdziwe góry na prawdziwe narty i prawdziwe stoki o takiej długości że będziesz musiał stanąć żeby dech złapać, a nie dlatego że się już górka skończyła jak tak miałem właśnie z Odlo. Figo wręcz był nie zadowolony dopóki Odlo nie przetestował w w/w warunkach, w Białce i M.Cichym poprostu w tym zmarzł, bo się jechało na krześle albo się stało w kolejce a nie jechało, a jak jechało to na tyle krótko że nie ma szans się zagrzać.

X-Bionic jak do tej pory(od nowego sezonu ma się to zmnienić) nie oferował "drugiej" warstwy zastępującej polarowe bluzy, a Odlo wyszedł już z taką ofertą i do samego początku sezonu używam takiej w połaączeniu podkoszulką Odlo Q.

Było mi to dane przetestować w bardzo różnych warunkach pogodowych jak i narciarskich: do białczańskich łatwych i krótkich stoków do dłógich i wymagających tras w Schladminger Tauern i ostatnio na Harędzie na 10 stopniowym mrozie przestałem cały dzień i nie powiem żeby mi było ciepło ale nie zmarzłem - zresztą tak jak było to już powiedziane ta odzież funkcjonuje ale trzeba się w nie ruszać. W pozostałych warunkach spisała się rewelacyjnie.

A ta bluza 2 warstwa wygląda tak(za modela posłuży Figo):

marilewa_2008_063_small_.jpg

Występuje jeszcze w 2 innych zestawach kolorystycznych: biała/popiel/czarny i czerwony/czarny.

Po przyjezdzie do domu obskoczylem w koszulce jeszcze "imieniny u cioci" (zminilem tylko spodnie na dzinsy) i nikt nie uciekal ode mnie bo po prostu nie capialem i nie czulem sie spocony.

No mnie to się wydaje że poprostu masz kultularną rodzinkę(pogratulować) i mają na tyle taktu że Ci nie zwrócili uwagi :D, ja to jednak do cioci na imienimki to zawsze kompiel garniturek:D , dzinsy:eek: no wiesz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnej satysfakcji doznasz dopiero jak pojedziesz w prawdziwe góry na prawdziwe narty i prawdziwe stoki o takiej długości że będziesz musiał stanąć żeby dech złapać, a nie dlatego że się już górka skończyła jak tak miałem właśnie z Odlo.

Nie wspominalem ze jezdzilem tez na rowerku, przejazdzka ok 2 godz. Tak jak pocisz sie podczas jazdy na rowerze nie spocisz sie na zadnym stoku. I tutaj X-Bionic poradzil sobie bardzo dobrze z odprowadzaniem wilgoci (temp w plusie, delikatny wiaterek+kurtka rowerowa). To mi wystarcza.

X-Bionic jak do tej pory(od nowego sezonu ma się to zmnienić) nie oferował "drugiej" warstwy zastępującej polarowe bluzy, a Odlo wyszedł już z taką ofertą i do samego początku sezonu używam takiej w połaączeniu podkoszulką Odlo Q.

Jezeli tylko bedzie w ofercie a moje zadowolenie do przyszlego sezonu nie oslabnie to pewnie takowa nabede.:)

No mnie to się wydaje że poprostu masz kultularną rodzinkę(pogratulować) i mają na tyle taktu że Ci nie zwrócili uwagi, ja to jednak do cioci na imienimki to zawsze kompiel garniturek, dzinsy:eek: no wiesz.....

No SB nie mysl że ze mnie taka fleja;) To byla sytuacja awaryjna. O tym ze mamy gdziekolwiek isc przypomnielismy sobie poznym wieczorem jak narty z dachu sciagalem.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Zima za pasem. Przyznam, że nigdy do tej pory bielizny aktywnej nie używałem na nartach. Po przeczytaniu Waszych postów z tego wątku, wyłania się lider pozytywnych opinii X-Bionic. Mam prośbę, aby ktoś doradził, które modele będą odpowiednie do jazdy na moto i na nartach. No i gdzie to kupić w dobrej cenie.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz mozna powiedzieć ze radzieckie ocieplacze:D jescze nigdy mi w nich nie bylo zimno:D, na zdjęciach w galeri widac, krój raczej mają hmm przedpotopowy :) ale kiedys bylem grubszy i dlatego teraz w nich wygladam jak bym sie pos****:D:D, mam je hmm 5 lat i jak na bergsona to bdb sie trzymaja, ale jak zmienie to jednak kupie takie kalesonki jak mowisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... X-Bionic. Mam prośbę, aby ktoś doradził, które modele będą odpowiednie do jazdy na moto i na nartach. No i gdzie to kupić w dobrej cenie.

Dzięki z góry.

W Twoim przypadku X-Bionic dostaniesz przynajmniej w 2 sklepach sportowych na Krupówkach, dokładnie nie potrafię wytłumaczyć w których ale na pewno znajdziesz w jednym były na piętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Bionic już mam namierzone w necie - JC zapodał link do sklepu internetowego.

Niestety dystrybutor Odlo - Larix jest bez kontaktu (telefon na fax przełączony).

A i jeszcze jedno - w sklepach na Krupówkach to ja ostatnio kupiłem buty jakieś 10 lat temu i okazały się być droższe o 100 zł od takich samych np. na Rynku w Krakowie.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Bionic już mam namierzone w necie - JC zapodał link do sklepu internetowego.

Niestety dystrybutor Odlo - Larix jest bez kontaktu (telefon na fax przełączony).

A i jeszcze jedno - w sklepach na Krupówkach to ja ostatnio kupiłem buty jakieś 10 lat temu i okazały się być droższe o 100 zł od takich samych np. na Rynku w Krakowie.

Z tego co zauważyłem to X-Bionic jest generalnie wszędzie w tych szmych cenach, a na Krupówkach wcale nie musisz kupować, a tylko rozmiar ustalić organoleptycznie, czego nie zrobisz w sklepie internetowym.

Do larixa nie dzwoń zasadniczo z nimi jak się dodzwonisz to się nie porozumiesz... nie obsługują detalu, na ich stronie porozglądaj się dobrze jest przejście do sklepu internetowego z którym współpracują, podał bym linka ale....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Rafał,że nie sprawdzałeś na gdańskim rynku bo jeszcze ze dwa pokolenia musialy by w nich chodzić,żeby się zwróciły:D

A jeżeli chodzi o bielizne ja używam Falke.I wcale nie ''syberyjski'' model tylko no nie pamietam ale troszke lżejszy.Kalesonów podobnie jak bugi nigdy nie używam.Owszem mam ciepłe spodnie i to mi wystarcza.Może nie oddaje ciepła tak szybko jak inni.Nie wiem.Zawsze mam tylko bielizne,mój magiczny pas ochronny na kregosłup(nie jest to zółwik) i kurtke a czasami zamiast kurtki sweter narciarski oxbow.I nic nie poradze na to,że tak jest mi dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sklepu internetowego z którym współpracują, podał bym linka ale....;)

http://sportmix.pl/?ids=5f6fb27068d40b766fd6e010f641af97&dzial=Odzie%BF&producent=Odlo

Powołaj się na mnie u Pani Anny Bil może pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.

PS

Wcześniej przymierz w sklepie, bo z bielizną to różnie bywa.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Bionic już mam namierzone w necie - JC zapodał link do sklepu internetowego.

A i jeszcze jedno - w sklepach na Krupówkach to ja ostatnio kupiłem buty jakieś 10 lat temu i okazały się być droższe o 100 zł od takich samych np. na Rynku w Krakowie.

X-Bionica polecam. Uzywalem na nartach, na rowerze i ostatnio nawet w gorach. Dzialanie zawsze na wysokim poziomie.

Kalesony tylko 3/4. Dlugie trzeba podwijac (bo gniota) bo potrafia zedrzec golenie do krwi w dobrze dopasowanych butach narciarskich

Rafal, a ja w ostatni weekend kupilem buty sporo taniej niz w Krakowie:D (ok 50 zeta do przodu)

Edytowane przez hotrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...