Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Folgarida


NESSIE

Rekomendowane odpowiedzi

co tu dużo pisać:)

to taki narciarski Eden.byłem tam w tym roku w marcu i jadę po Nowym Roku znów.

mnie to odpowiada,trzeba by być malkontentem nie z tej ziemi żeby grymasić,że tam nie ma gdzie pojeździć.

myślę,że każdy tam znajdzie coś dla siebie.

baw się dobrze:D

P.S.

a tutaj znajdziesz wszystko:http://www.ski.it/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teren bardzo fajny, zero kolejek, wiele naprawde dobrych restauracji no i piękna pogoda

Co do tych kolejek to mam odmienne doświadczenia.

Przede wszystkim zależy to od terminu. Ferie włoskie – kupa luda. Pod koniec lutego kolejki były jak na włoski ośrodek całkiem niezłe. Najgorszy jest kociołek, z którego wychodzą dwa dwuosobowe stare krzesełka. Tu to i 30 min można było postać. Niestety chcąc przejechać z Folgaridy do Marilewy i z powrotem trzeba było do niego zawitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren narciarski marileva folgarita to dobry teren dla osób które potrafią już jeżdzić na nartach. Polecam kupienia karnetu z możliwością jazdy w Madonie d'campilo. A teren bardzo fajny, zero kolejek, wiele naprawde dobrych restauracji no i piękna pogoda

A właśnie że nie: Nie bez kozery jest to ulubiony i polecany ośrodek dla całych rodzin czyli dla tych co już umieją jeździć na nartach, jak i dla tych co dopiero stawiają pierwsze kroki. Dzieje sie tak dlatego że łatwe niebieskie trasy stanowią 60 % wszystkich i w przeważającej większości urządzenia to wyciągi krzesełkowe i gondolowe, czyli mniej stresogenne dla nowych adeptów białego szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważcie, że w tym rejonie znajdują sie 2 trasy z pośród 13 kultowych tras narciarskich opisywanych na głównej stronie skionline.

Folgarida Nera - super trasa, szczególnie na początek dnia - puściutko, zmrożona, tareczka po ratraku - ale trzeba z powrotem wjeżdżać gondolą.

FIS 3-Tre, także super trasa, a ten dolny odcinek slalomowy - na prawdę dla zaawansowanych.

Ogólnie uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie:

- miłośnicy widoków i niebieskich tras (np. niebieska trasa Panoramica z wspaniałym widokiem na Grupę Brenta)

- i bardziej zaawansowani poszukujący trudnych tras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folgarida Nera - super trasa, szczególnie na początek dnia - puściutko, zmrożona, tareczka po ratraku - ale trzeba z powrotem wjeżdżać gondolą.

FIS 3-Tre, także super trasa, a ten dolny odcinek slalomowy - na prawdę dla zaawansowanych.

No i w sumie rzut beretem na Spinale Drettissima w MdC :)

A Folgarida Nera wypasik - zaryzykuję stwierdzenie, ze poranny zjazd tamtedy to chyba jedna z lepszych rzeczy w calym regionie Val di Sole + MdC, porownywalnie fajna rano jest tylko Amazzonia w MdC

pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Waszą zdolność do zapamiętywania nazw tras zjazdowych.

Osobiście bardziej staram sie zapamiętywać nazwy szczytów,"Monte Sinale" czy jakby to nazwać węzłów komunikacyjnych np."Orso Bruno" czy "Malga Panciana".

Ta mała dygresja nasunęła mi się w związku moim porannym(w marcu 2007) przejazdem po "sztruksowej' czarnej trasie na która można się dostać z Marilewa 1400 dwoma krzesłami.To była bajkowa jazda,a nawet nie umiem Wam podać nazwy trasy.

Idealna nawierzchnia trasy przesłaniała mi pewnie możliwość zwrócenia uwagi na nr i nazwę.

Ale tym razem kiedy tam będę się chyba do tego przyłożę.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mała dygresja nasunęła mi się w związku moim porannym(w marcu 2007) przejazdem po "sztruksowej' czarnej trasie na która można się dostać z Marilewa 1400 dwoma krzesłami.To była bajkowa jazda,a nawet nie umiem Wam podać nazwy trasy.

Ta trasa w dolnej części nazywa się po prostu Nera Marilleva, a w górnej części Orti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marileva też ma to do siebie ze jest jednym z najtańszych miejsc w tamtym regionie, madonna -ceny wiemy jakie:) chyba o prócz marilevy tak tanio to tylko w pejo jest:)

ogolnie swietna baza wszędzie blisko a i trasy w samej marilevie to cos pieknego, chociaz ja 7 dniu na jednej górce bym nie wytrzymal xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marileva też ma to do siebie ze jest jednym z najtańszych miejsc w tamtym regionie, madonna -ceny wiemy jakie:) chyba o prócz marilevy tak tanio to tylko w pejo jest:)

ogolnie swietna baza wszędzie blisko a i trasy w samej marilevie to cos pieknego, chociaz ja 7 dniu na jednej górce bym nie wytrzymal xD

Za te slamsy bo inaczej tego się nie godzi nazwać co w Marilewie można wynająć to wcale nie rarytas cenowy, a sama jazda na nartach kosztuje tyle samo co gdzie indziej.

chociaz ja 7 dniu na jednej górce bym nie wytrzymal

A co się pod tym stwierdzeniem ukrywa?: Marilewa to jedna górka:confused: czy co:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Marillevy to rzeczywiście wszystkie te "rezydencje" w Marilleva 1400 wyglądają jak jakieś dawne hotele robotnicze.

Ja osobiście polecam jako miejsce noclegu Folgaridę. Apartamenty bardzo fajne, wygląd "alpejski", ceny zbliżone do tego co w innych miejscowościach, a można znaleźć nocleg koło trasy.

Hotele są już niestety droższe, ale można wybrać hotel w miejscowości położonej gdzieś niżej np. Dimaro i dojeżdżać na stok hotelowym skibusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...