Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowy Kasprowy


Misal

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na Górze Kasprowej. Nowa Kolejka jest bardzo fajna. Jedzie rzeczywiście szybko. Do dopracowania pozostaje kilka szczegółów (brak stojaków na sprzęt na górnej stacji). Dyskusyjne jest dla mnie przebudowanie i zmiana aranżacji górnej stacji, ale to może kwestia przyzwyczajenia (jeżdżę tam od 45 lat). Natomiast to co pozostało nie zmienione to chamstwo przepychających się w kolejce do kolejki. PKL nie przyjmował rezerwacji na ten weekend. Staliśmy z synem grzecznie od 9:40. Kolejka miała ruszyć dla normalnych ludzi o 11. Wcześniej woziła gości PKL-u i loklanych VIP-ów. Niech tam. Przed 11 grupa osób które dopiero co przyjechały do Kuźnic zaczęła się przepychać w kierunku kas, pod hasłem "My tam mamy zajętą kolejkę". Zbyt dobrze znam te mechanizmy, aby dać się nabrać na takie teksty. PKL wynajął ochronę (4 dobrze zbudowanych) ale oni nie reagowali. Na moje pytanie "Co tutaj robią ? " odpowiadali, że nie są od pilnowania porządku w kolejce.

Z narciarskim pozdrowieniem z Tatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o pierwszych wrażeniach-czekałem na taki post. Ludzie, jak to u nas... w weekend trzeba być przygotowanym na spotkanie z paroma troglodytami.

Napisz proszę ile stałeś od momentu uruchomienia tj od 11tej do wejścia do wagonu - czy ta nowa kolej zmieni coś w czasie oczekiwania i w zakresie długości kolejki?

A warunki u góry jakie, bo pogoda kiepska w Zakopcu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że nowa kolejka na Kasprowy bedzie miała wiekszą przepustowośc i więcej osób wyjedzie do góry w krótszym czasie. I co z tego? Nie wiem jaki jest sens zwiększenia przepustowiści. Przecież na górze 2 stacje to jest gorzyczkowa i gąsienicowa wcale nie zwiększą swojej przepustowości. Efektem tego będą tylko większe kolejki na górze. Czasami pewne dzałania nie mają sensu:confused: . Najpierw trzeba było modyfikowąc goryczkową, a potem dużą kolejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że nowa kolejka na Kasprowy bedzie miała wiekszą przepustowośc i więcej osób wyjedzie do góry w krótszym czasie. I co z tego? Nie wiem jaki jest sens zwiększenia przepustowiści. Przecież na górze 2 stacje to jest gorzyczkowa i gąsienicowa wcale nie zwiększą swojej przepustowości. Efektem tego będą tylko większe kolejki na górze. Czasami pewne dzałania nie mają sensu:confused: . Najpierw trzeba było modyfikowąc goryczkową, a potem dużą kolejkę.

No właśnie tak jak piszesz osób a nie narciarzy bo PKL raczej zyje z osób właśnie a nie z narciarzy bo tych pierwszych to ma przez 12 miesięcy..... no 11 bo przestoje na konserwację, a narciarz to tylko mały dodatek.

A ja jako narciarz mówiąc delitatnie wcale nie marzę o tym żeby jeździć na Kasprusiu..... ani przez chwilę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKL raczej zyje z osób właśnie a nie z narciarzy bo tych pierwszych to ma przez 12 miesięcy..... no 11 bo przestoje na konserwację, a narciarz to tylko mały dodatek.

A ja jako narciarz mówiąc delitatnie wcale nie marzę o tym żeby jeździć na Kasprusiu..... ani przez chwilę:)

i tu sie nie zgodze bo w zimowe miesiace narciarzy jest zdecydowanie wiecej:p , takich co wjezdzaja tylko aby porpatrzeć w mleko i narazic sie na wygwizdiow jest mało. weekedów nie bierz pod uwagę.

co do marzen - Kasprus jako góra najlepszy jest i basta w naszym kraju do ciekawej jazdy w róznych warunkach i spalenia gęby w marcowym słoncu:D

Goryczkowa- gdyby to od PKLu zalezało to juz dawno była by zmodernizowana a drugie krzesło chodzilo by do swinskiego kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drugie krzesło chodzilo by do swinskiego kotla

Ech, ale byłoby cudnie... Przyznam, że też przepadam za Kasprowym, bo przy wszystkich wadach (nie góry, a pazernego prowincjonalizmu, który się tam panoszy - i PKL, i sępów w otoczeniu), nie widzę drugiej takiej góry dostępnej w Polsce bez turów.

Szanuję przyrodę i tych, którzy chcą ją chronić, ale nie rozumiem, dlaczego narciarze mieliby bardziej szkodzić środowisku, niż tabuny łażących w lecie po całych Tatrach ceprów, szkolnych wycieczek, młodzieży chlejącej po schroniskach, zadeptujących dosłownie góry, w których ruszyć się nie sposób, przepychających się w sandałkach na obcasie na klamrach przy szlaku na Rysy czy na Orlej Perci, rzucających śmieci, butelki plastikowe, załatwiających się w lesie itd.

Narciarz w końcu tyle szkody nie narobi, jeżdżąc po śniegu. Pójdzie sobie do knajpy przy stacji, do toalety przy niej. No, i ci, którzy tam jeżdżą, są już w miarę wprawni, na ogół są miłośnikami gór, i bardziej je uszanują. Można też ich łatwiej kontrolować z tej prostej przyczyny, że poruszają się po znacznie bardziej ograniczonym terenie.

Tymczasem "ekolodzy" skupiają się na jednej kwestii kolejki, a reszty nie raczą dostrzegać. (To tak, jak z kwestą energetyki jądrowej - klapki na oczach. Nie znają tematu, tylko znajdą sobie słowo-klucz, i uczepią się go. Faktyczne problemów nie widzą - choćby takiego, że funkcjonująca energetyka węglowa powoduje nawet skażenie promieniotwórcze na większą skalę (cały czas, nie podczas jakichś wypadków), niż zagraża przy awarii elektrowni jądrowej). Cóż, szlachetne pobudki nie wystarczą. Trzeba by trochę wyedukować społeczeństwo, i ekologów przy okazji, ale u nas tylko się krzyczy, i nic nie robi.

Pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś (Dziatwa, Maria) napisał w obronie Kasprowego - dzięki, bo już ręce mi opadały ze względu na pesymizm przedmówców. Specjalnie dzisiaj pojechałem 9 tej do Kuźnic (zwykle bywałem tam o 7), aby sprawdzić, jak wszystko hula... no więc bus, kasa, nowa kolej (luz we wnętrzu, muza Dżemu w glośnikach kolejki, widoki wiadomo... wszystko po prostu GIT! Jazda w Goryczkowej bardzo fajna, lekki mróz, słońce i Tatry wokoło. Kontakt z PKL ograniczony do kupna karnetu. Acha...! busiarze mówią "dzień dobry", parkingowy nawet nie zdarł za dużo i wręczył paragon ;-)) - także idzie NOWE! Cieszmy się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasprowy jako górka jest fajny :) ale cała ta otoczka :mad: przecież żeby sobie pojeździć wcale nie trzeba tam jechać, ale jak pote powiedzieć zanjomym w wielkim mieście że sie jeździło w jakiej tam wiśle czy innym ustroniu, toż przecież wstyd nie bywać na kasprowym (100 za pół dnia plus parking i busik) :D jakoś mine też nie ciągnie tam strasznie bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież żeby sobie pojeździć wcale nie trzeba tam jechać, ale jak pote powiedzieć zanjomym w wielkim mieście że sie jeździło w jakiej tam wiśle czy innym ustroniu, toż przecież wstyd nie bywać na kasprowym (100 za pół dnia plus parking i busik) : ;)

1. zgoda , szpan jest wiekszy:D

2. ale te 100 zyla czujesz w nogach a po wisle czy ustroniu to tylko głowa moze bolec:p

3. dla mnie kasprowy to historia i zywioł jakch malo, nigdzie w naszym "cudownym" kraju nie masz tak zmienych narciarskich warunków, tyle tras po za trasami, kopnego sniegu, ; drogo fakt - jak mam czas to wolę austrię ale jak wolny jest tylko weekend to zakopiec bo mozna sie wyszalec i zmeczyć i co wazne nie znudzic

4. niestety kiedys mozliwosci jazdy tam było wiecej a teraz bardziej TPN pilnuje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz. Ile osob tyle opini.Może nie jestem jakims wielkim ''wyznawca'' Kasprowego,ale pojawiam sie tam przynajmniej raz w sezonie, zawsze z nadzieja,że bedzie lepiej niz ostatnio. Kiedys juz w jednym z watkow o Kasprowym pisalem,ze jak dla mnie wiekszosc narciarzy,ktorych tam spotykam powinna wybrac raczej górki w Bukowinie,czy Małe Ciche. Oczywiscie nie mam zamiaru ani prawa nikomu zabraniac wjazdu na góre. Jasne, że ''byłem na Kasprowym" brzmi dla niektorych jak zdobycie zima K2 dla alpinistów. Tylko,czy oprócz tego ''bylem'' jest jeszcze cos co mozna dodać to juz inna bajka.

Sprawa odstania swojego w ogonku w Kuznicach to jak rytuał. No i wczesniej trzeba zarwac nocke,zeby sie tam dostać. Całe szczeście PKL o takich narciarzach mysli i celowo nie zmienia krzesła w Goryczkowym, zeby mozna bylo odespać:D . A jak jest w tym sezonie przekonam sie w czwartek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz. Ile osob tyle opini.Może nie jestem jakims wielkim ''wyznawca'' Kasprowego,ale pojawiam sie tam przynajmniej raz w sezonie, zawsze z nadzieja,że bedzie lepiej niz ostatnio. A jak jest w tym sezonie przekonam sie w czwartek.

No i się k.... przekonałem:mad: Najdelikatniejsze słowo jakie mi sie cisnie na usta-palce to ŻENADA

Aczkolwiek poczatek jak dla mnie zaskakujacy. Zero kolejki w Kuznicach -0830( tak na marginesie to wcale mnie to nie ucieszyło,bo znajomy załatwił bilety wczesniej:( ) Na Gąsiennicowej ,na górze,tez miło bez tłoku i nienajgorzej narciarsko. Ale na dole pierwsza niespodzianka. Jak zwykle bierzemy dzienny karnet.Całe szczescie zauwazamy informacje,że karnet kupiony na Gasiennicowej obowiazuje tylko tu,a na Goryczkowa trzeba kupic osobny(odpowiednio 90 i 95 zł). Zatem wyprzedzamy świat. Wszedzie dążą do tego by na jednym karnecie miec mozliwośc jazdy po jak najwiekszej liczbie tras a PKL wytycza nowe trendy:eek: . (Podobno wina informatyków-nie zdazyli na czas, ALE CO MNIE TO OBCHODZI!!!)Dla porównania w poprzednim sezonie wjazd kolejka z Kuznic i całodzienny karnet na oba kotły 98 zł. Teraz 28 zł kolejka(37 w przedsprzedazy:mad: ) + 90 i 95. Dla mnie bomba. No i warunki. Według PKL b.dobre. Według mnie na Gasiennicowej dobre oczywiscie z tendencja spadkową. Na Goryczkowej lipa,nedza badz kaszana. Na pierwszej sciance kopny snieg, przewezenia i wypłaszczenie w miare. Ale pózniej jak U Hitchcoca kamienie naprawde duze,korzenie, gałezie. Kolejny hit PKL-u . o 1230 zabrakło papieru do drukowania biletow!!!.Oprocz kart magnetycznych całodziennych, badz punktowych sa tez bilety PAPIEROWE. Klient nasz pan.

To, że ani razu nie wjechałem na gore bez postoju to w sumie nic nadzwyczajnego. Jednym słowem PKL moim prewoznikiem,Kasprowy moją górą.

Ciężko bedzie mnie tam jeszcze raz zaciagnać. Całe szczescie juz jestem w domu i trauma sie skończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...