Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport śniegowy 07/08


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość to ja

Śniegu za wiele nie spadnie, ale mróz będzie trzymał całą noc i troszkę niedzielnego przedpołudnia, więc może być nie źle... chyba, że iCM nie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła - wyjazd za darmoszkę od pracodawcy więc nie było co wybrzydzać.

Po 12 jeździło się po białej wielkiej kupie z elementami kolorystycznymi: Brąz, Czerń ... Deszcze napierd@#% także od dołu ... i baaaaaaaaaaardzo powoli przechodził w śnieg... za wolno jak na moją wytrzymałość.

Z ciekawostek: instruktor na WC SC uczący jeździć "ześlizgiem" całkiem już zaawansowanego narciarza. Mam nadzieję, że facet właśnie to zamówił ...

Za wróciłem przez Salmopol i tam dosłownie wszystko zasypane !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w wiśle jaworniku stok kiczera za hotelem stok, poraz drugi odwiedziłem ten wyciąg (ostatnio 2 lata temu) i jeśli chodzi o pzrygotowanie trasy to nic się nie zmieniło znowu było bardzo źle, mimo że śniegu mają bardzo dużo ludzi w śladowych ilościach to górka w stanie fatalnym (może jak bym przyjechał od 8 to bym pojeździł ale byliśmy z dziećmi 8lat i 1,5 roku także udało mi się dojechać na 11.30) a teraz do rzeczy: na całym stoku leży skorupa twardego śniegu i tam gdzie jest odkryta to jazda jest rewelacyjna niestety widać ją tylko we fragmentach a reszta jest pokrtya sypkim i mokrym czymś usypanym w muldy (podobnie jak na opisywanym małym cichym), poza tym jest wąsko i drogo, :(

Kopia zima 039.jpg

57da80e045ae5_Kopiazima039.jpg.7fde2e757acca7eb8958223a74fb6006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Wiesz Jacku, trele morele, popada, popada i co ? I na drugi dzień, będzie piękna, ciepła, zielona WIOSNA :D

Grunt, że za granicą jest w miarę ok. Choć na razie i tak się nie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem na ZETce o 13 w faktach:

W Szczyrku narazie tłoku jeszcze nie ma ale z rezerwacją kwater trzeba się pośpieszyć bo za kilka dni może być już ciężko, Warszafka(dokładnie tak było powiedzane:D ) napewno przyjedzie, co roku przyjeżdżają. Wszystkie trasy naśnieżone,przygotowane przez ratraki.

Potem wypowiadała się turystka(ponoć:D ): tu w Szczyrku jest pięknie kto tu raz przyjedzie, zawsze będzie tu wracał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów - piękne słoneczko pare chmurek na błękitnym niebie, 2 stopnie niestety na plusie ale ma być w nocy mrozio :) :) :) słyszał ktoś wogóle czy jakieś większe przejawy zimy nas czekają w najbliższym czasie?

Podawali cos w rodzaju dlugoterminowej na TVN meteo; w skrocie ma sie tak:

  • ten dydzien - do dupy, cieplo z przejawami deszczu momentami;
  • kolejny tydzien - chlodniej i pogodniej (juz miejscami od so-nd) - w dzien okolice 0 lub maly minus na normalnych wysokosciach; wiec mozna liczyc ze podgorza i gorki jeszcze zimniej + nocka;
  • kolejny tydzien - mniej wiecej tak samo do dupy jak w biezacym tygodniu;
  • kolejne tygodnie - calkiem do dupy ale mozna miec nadzieje

Za to ta niedziela to byly chyba najlepsze narty w tym sezonie, caly blekit nieba ze sloncem przy malym mroziku i wietrzyku, do tego NA CALKOWICIE NATURALNYM TWARDYM PODMROZONYM SNIEGU.

Na nartach od 9.30 do 15.30, zero kolejki i luzy na stoku na wybranym wyciagu / trasach; z pol godz. przerwa kondycyjna, bo w koncu kac morderca meczyl i meczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne Marcin, bo byłem w sobotę na Kiczerze i pojeździłem wyśmienicie. Fakt, że zawsze stawiamy się tam na 7.45, a stok otwierają o 8.00. Sztruksik był, krawędzie troche przytępione nawet szły dobrze, tylko słoneczka brakowało.

Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snieg

zachecony rannym sloneczkiem,przerazony cokolwiek temperatura pojechalem rano do lubomierza /gorce/ nie bylo tak fajnie jak w niedziele,temperatura w dolnej czesci trasy spowodowala ,ze snieg topnial w oczach ,gora od polowy stoku swietna,ludzi w sam raz,snieg znika w oczach,zle widac dalszy ciag tego sezonu,obawiam sie ze tez musimy jakiegos swistaka przeszkolic na te okolicznosc niech mowi co ma byc,moze ma ktos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane

Halny wyje, temp. +4, leje deszcz, śnieg spływa; na razie zapominam o nartach - jedyne pocieszenie, że zazwyczaj po halnym był opad śniegu.

Rano we wtorek sytuacja się zmieniła - lekki mrozik w nocy; na Kasprowym -4, widoczność dobra - także nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne Marcin, bo byłem w sobotę na Kiczerze i pojeździłem wyśmienicie. Fakt, że zawsze stawiamy się tam na 7.45, a stok otwierają o 8.00. Sztruksik był, krawędzie troche przytępione nawet szły dobrze, tylko słoneczka brakowało.

Pozdrawiam ; )

jesli ja się wybieram tylko z córą to też jesteśmy przed 8 ale tu chodzi przecież o to zeby stok był przygotowany cały dzień a nie o godzinie 12 nie nadawał się do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...