Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Madonna/Marilleva/Folgarida/Tonale


aniuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moje jest skierowane do forumowiczów, którzy byli w Val di Sole w czasie włoskich ferii. Czy w tym czasie da się przejść między ludźmi? Czy są kolejki do wyciągów? Itd.

Byłem w tym regionie parę razy ale nigdy w takim terminie a teraz właśnie tak mi wypadło że jadę w czasie ich zimowych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ich ferie to tak jak figo mowi jest ich troche ale naprawde nie ma co sie martwić, że bd kolejki... bo ich nie będzie na trasach bywa różnie zalezy jaka szeroka itd, gorzej jest w weekendy kiedy miejscowi, albo ci co maja blisko przyjezdzają pojeździć ale tez tragedi nie ma val di sole to chyba najpiekniejsza dolina gdzie można na narciochah jeździc słoneczko gwarantowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje doświadczenie (tylko jedno) było inne. Koniec lutego rok temu.

Ludzi dużo, dzieci mnóstwo, na trasie ominąć ich - nie problem ale kolejki do wyciągów stały - szczególnie Folgarida i Marileva. Najgorzej było w takim dołu pomiędzy nimi skąd wychodziły dwa stare wyciągi - niestety trudno było je ominąć jeśli ktoś chciał się przenieść z jednego rejonu w drugi.

Natomiast w Madonnie nie było kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w folgaridzie i marilevie zawsze będą "korki" tego się tam nie da uniknąc po prostu tak jest to skonstruowane :) a dlaczego tak jest mnie nie pytajcie bo nie wiem:), dużo luda tam zjeżdza a przepustowość tego ośrodka za mała?? cholera wie, ale co do madonny sie zgodze nie ma problemu ze staniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej było w takim dołu pomiędzy nimi skąd wychodziły dwa stare wyciągi

to jest taki mały "kociołek" który jest do pokonania jak się jedzie w stronę Folgaridy i wraca na Monte Vigo w stronę Marilewy

o ile w stronę Folgaridy można go pominąć zjeżdżając z Vigo i niebieskim łącznikiem zjechać prosto na Malghette i dalej do Folgaridy

to w drodze powrotnej nie ma wyjścia ze Spolverino gdzie stoi górna stacja nowej gondoli Mastelina trzeba zjechać do tegoż "kociołka"

o ile w zeszłym roku raz napotkałem tam kolejkę na ten krótki wyciąg w stronę Folgaridy to w tym roku ani razu nie było tam żadnej kolejki

jedyne miejsce gdzie widziałem sporo osób było ok.15:30 w Madonnie przy moście do krzesła na Zelardię w drodze powrotnej na Marilewę

ale stamdąd można zjechać łącznikiem 35 pod gondolkę Belveder na Paradalgo

i dalej w stronę Marilewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie otworzyli nową stację chyba MASTELINA pomiędzy Folgaridą a Marillevą, więc może się trochę rozładuje, ale faktycznie trochę się w Marillevie korkuje, w Folgaridzie zresztą też i dlatego trzeba kupić skipass SUPERSKIRAMA i walić na Madonne, tam mniejszy tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wyciąg...

A skoro już o tym nowym wyciągu mowa to pytania do znawców tematu:

- czy ktoś był i jechał

- co wiecie o miejscowości Commezzadura - to u stóp tego wyciagu

- jak z tłokiem w marcu - konkretnie 2 tydzień

- i ostatnie - czy będąc z dzieckiem które jeszcze nie jeździ jak Herminator warto pchać się na Madonnę czy Marilleva i Folgarida wystarczą?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już o tym nowym wyciągu mowa to pytania do znawców tematu:

- czy ktoś był i jechał

- co wiecie o miejscowości Commezzadura - to u stóp tego wyciagu

- jak z tłokiem w marcu - konkretnie 2 tydzień

- i ostatnie - czy będąc z dzieckiem które jeszcze nie jeździ jak Herminator warto pchać się na Madonnę czy Marilleva i Folgarida wystarczą?

Z góry dzięki

tym nowym wyciągiem a raczej gondolą Mastelina wjedziesz prosto na Spolverino,czyli nastronę Folgaridy ale stamtąd w prosty sposób przemieścisz się gdzie będzie Ci lepiej pasowało

na Madonnie jest więcej tras czerwonych ale są też niebieskie

uważam,że warto wziąć skipass z Madonną w "tle"

bo Zelardia należy do Madonny a to pięknie i łagodnie położone hale gdzie jeździ cała masa szkółek a więc tereny idealne do nauki

aha trasa pod Masteliną do Comezzadura byłaj eszcze nie otwarta być może trzeba będzie zjeżdżać na dół gondolką

co w przypadku słabo jeżdżącego i zmęczonego na fajerant malucha może być rzeczą zbawienną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jakos od tego tygodnia ponoć, tak chłopaki?? :)

Średnio mnie to pociesza bo jade tam w piątek... Ale byłam tam juz 3 razy (jeśli ktoś sie dziwi dlaczego aż 4 raz tam jadę niech zapyta SB) i zawsze było sporo ludzi ale da się tego uniknąć - ja zazwyczaj omijam blękitne trasy duuuuzym lukiem, na czerwonych troszkę maluszkow też jezdzi ale nie tłumami a na czarnych jest luzik :) Nawet można kamerka ponagrywać bez strachu ze ktos wjedzie w Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym nowym wyciągiem a raczej gondolą Mastelina wjedziesz prosto na Spolverino,czyli nastronę Folgaridy ale stamtąd w prosty sposób przemieścisz się gdzie będzie Ci lepiej pasowało

na Madonnie jest więcej tras czerwonych ale są też niebieskie

uważam,że warto wziąć skipass z Madonną w "tle"

bo Zelardia należy do Madonny a to pięknie i łagodnie położone hale gdzie jeździ cała masa szkółek a więc tereny idealne do nauki

aha trasa pod Masteliną do Comezzadura byłaj eszcze nie otwarta być może trzeba będzie zjeżdżać na dół gondolką

co w przypadku słabo jeżdżącego i zmęczonego na fajerant malucha może być rzeczą zbawienną

No to wróciłem. Tak więc sam mogę dodać teraz parę uwag do wątku, który zacząłem. Ludzi w terminie wakacyjnym jest więcej niż np. w grudniu i rzeczywiście w niektórych godzinach są zatłoczone wyciągi stanowiące połaczenie Folgarida/Marilleva z Madonną. Jeśli się ominie godziny szczytu to problemu nie ma. Co do pozostałych wyciągów to "odprawa" jest na bieżąco.

A co do Comezzadury to jest tak jak napisał mój przedmówca, z tym że z od górnej stacji gondoli idzie traska, najpierw niebieska ( obsługiwana dodatkowo krzesłem), która później przechodzi w czerwoną, schodzącą do pośredniej stacji gondoli Daolasa( Comezzadura)- Val Mastelina. Jest to w sumie parę kilometrów niezłej zabawy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>aniuczek jak sprawa ze sniegniem juz plynie czy utrzyma sie do konca lutego jedziemy tam 22.02 i mam nadzieje ze nie bedziemy jezdzic po brei :)

Jeśli pogoda się utrzyma bez jakiegoś dużego załamania to spokojnie Ci wystarczy. A już w Tonale to bez wątpienia. Obecnie wraunki narciarskie są super. Na początku lutego, dosłowanie przez cały dzień, dosypało śniegu i w obrębie tras narciarskich jest go dużo. W dolinie niestety stopniał w ciągu 2 dni, chociaż nawet i tam rano widziałem temperatury -5 stopni. W południe w dolinach temperatury są dodatnie ale na stokach narciarskich śniegu nie ubywało, był lekki mrozik, pełne słońce, a trasy są przygotowywane co dodatkowo zmniejsza ubytek śniegu. Życzę udanego wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Własnie wrócilam z VdiS i śniegu jest sporo, pogoda jest przepiękna, w dzień 4 do 6 na + ale w nocy przymarza (-6 do -7). Myślę że śniegu starczy do połowy/konca marca bo poza trasami też go sporo leży. Trasy są dobrze przygotowane i pod koniec dnia nie było specjalnej brei a na czarnych w ogóle nie było brei i nawet pod koniec dnia mogłam po resztkach śladów ratraku przejechać :)

Niestety w knajpach jest sporo osób i sporo Polaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Chcemy w tym roku z grupa znajomych wyjechać do Male i docelowo jeździć na Madonnie nigdy nie byłem w tamtych rejonach, interesuje mnie przede wszystkim jakie trasy są na Madonnie przede wszystkim jaka jest sytuacja z czarnymi trasami. Jakby miał ktoś informacje o miejscowości Male tez proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, 4 lata tam jezdzilam wiec w tym roku czas zmienić miejsce ale kiedyś tam jeszcze wrócę. Osobiscie w MdiC polecam trasę z nr. 25 czyli Direttissima Spinale. Na "jeden raz" jeszcze nie udało mi się jej zaliczyć:) Jest dość wyczerpująca (takie ciepłe uda się robią:D) i można sie spocić:). Reszta czarnych tras...:rolleyes:... jest raczej bez emocji, tzn jak to czarne trasy - strome, twarde ale do przejechania bez żadnego problemu, przyjemne. Jak wrócisz to zdaj relację jak było bo ciekawa jestem czy tylko ja mam takie odczucia po Direttissimie:rolleyes:

Co do Male to nie powiem nic bo nie bylam:confused: Ja mieszkalam w Dimaro więc jak coś to możesz pytać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wybieram się kolejny raz na rozpoczęcie sezonu w Val di Sole, jako że robi się to już troche nudne, możecie coś polecić podobnego/lepszego niż wspomniany region w czasie 'darmowych tygodni'

tutaj wskaźnik cena/frajda jest bardzo przystępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla Val di Sole jest obszar Dolomiti Superski (jeden karnet na 12 ośrodków - ok. 1220 km tras, 450 wyciągów): Cortiną d'Ampezzo, Val Gardena, Kronplatz, Val di Fiemme/Oberegen, Val di Fassa, Tre Vali, Arabba/Marmolada, Alta Pusteria, Alpe di Siusi, San Martino di Castrozza, Val d'Isarco, Civetta.

Jeżeli możesz dojeżdżać na stok to polecam np. miejscowość Dobbiaco (fajne miasteczko z dobrymi knajpkami): 7 km Alta Pusteria, 18 km Kronplatz, 33 km Cortina.

Innym miejscem godnym polecenia są okolice Moeny (Val di Fassa): po max 15 km do Predazzo, Campitello, Canazei, Alpe Lusia, Passo San Pellegrino, trochę dalej do Cavalese.

Karnet w cenie na rozpoczęcie sezonu jest gdy mieszkasz w hotelu lub pensjonacie.

Innym regionem oferującym SkiFree jest Alta Valtellina (Livigno, Bormio Isolaccia, St.Caterina. Jeden karnet i bardzo zróżnicowane ośrodki. Polecam Bormio lub Livigno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...