Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Velka Raca


jacqs444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów;

mam wielka prośbę, moze wiecie jakie są aktualne warunki na Velkiej Raczy?

Chodzi mi o pogodę i natłok narciarzy?

Waham się między Velką Raczą a Białką Tatrz.,

Czy można na Velką Racze jechać w ciemno? czy raczej trzeba mieć już coś wcześniej zarezerwowane?

Z góry dziękuję za pomoc!;)

Pzdr. Jacqs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje odnośnie aktualnych warunków narciarskich znajdziesz na

http://www.velkaraca.sk/index.php?lg=pl

Jesli chodzi o noclegi... hmmm, z opowiadań moich Znajomych wynikało że nie ma większych klopotów ze znalezieniem kwatery.

A na stronie WR podaja różne namiary dotyczace mieszkan. :)

Ja osobiscie polecam Wielka Racze... mozna sobie pojezdzic :) No i tłumów nie ma jak np. w Bialce...

Życze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Gregre0 pisze nawet jak bys sie uparł to wjedziesz na nartach do pokoju i oczywiście wyjedziesz też Gregre0 chodza teraz na nocnym dwie trasy w zeszłym roku było mniej sniegu i chodziła tylko jedna

ps. jak będziesz widzał w piatek takiego dekla w kasku to (na nocnym)ja:D

pozdro Barti:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedovka na nocne jazdy jest dosc dobrze przygotowana ale na kamerkach tego nie widac - po wczorajszym wzroscie temperatury - w wielu miejscach (np marguska i laliky ) wyszła ziemia i kamienie.

mnóstwo wolnych kwater. Cucoriedka wygląda na prawie pustą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velka Raca

Jestem tu od ostatniej niedzieli. Jedno wielkie g....Całkowity dziki wschód. Pogoda do niczego ale przez długi czas mimo niskich temperatur w nocy nic nie dosypali. (Byłem w połowie stycznia). Teraz jak się zaczęła odwilż to natychmiast wyszło błoto. Ratraki mielą błoto ze śniegiem, wszędzie kamienie. Jako taki śnieg był przedwczoraj na Dedowce. Czarna trasa w Lalikach powycierana i jakieś dzikie tłumy obsuwających się dzieci z opiekunami, ktorzy udają instruktorów i zdzierające resztki tego co zostało. Informacja że warunki dobre i śniegu 40 cm to humbug. Leży może 20-25 cm brei wymieszanej z błotem.Łącznik z Marguski do Lalików zamknięty. Poza tym kompletna dzicz z paleniem. Nigdzie nie ma zakazów i śmierdzi po wszystkich namiotach i knajpach na stoku i w pensjonatach machorką jak w ruskich pociągach w latach 70-ych.:mad: :mad: :mad: :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu od ostatniej niedzieli. Jedno wielkie g....Całkowity dziki wschód. Pogoda do niczego ale przez długi czas mimo niskich temperatur w nocy nic nie dosypali. (Byłem w połowie stycznia). Poza tym kompletna dzicz z paleniem. Nigdzie nie ma zakazów i śmierdzi po wszystkich namiotach i knajpach na stoku i w pensjonatach machorką jak w ruskich pociągach w latach 70-ych

kolego, dzięki Ci za tą relację, bo już, już miałem porzucić ulubiony Kasprowy i udać się do tej, tak chwalonej przez wielu forumowiczów STACJI narciarskiej.

Szczególnie fajny jest akapit o fajczeniu. Ale widzę, że stare czeskie hasło "socjalizmus nasz cil!" wiecznie żywe. Pojadę tam, jak wrócę z Radomia...a do Radomia się nie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

Poza tym kompletna dzicz z paleniem. Nigdzie nie ma zakazów i śmierdzi po wszystkich namiotach i knajpach na stoku i w pensjonatach machorką jak w ruskich pociągach w latach 70-ych.

to jeszcze nie jest żle...gorzej jak byś o butelki po piwie sie przewracał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym fajczeniem to i w Austrii można się nadziać bywają knajpy na stoku w których jest siwo, a u nas ostatnio w Witowie też się z tym spotkałem że można w karczmie zajarać.

Kiedyś lata temu jak cierpiałem na tą przypadłość stojąc w kolejce za karnetem na Solisku w Szczyrku też się inchalowałem, a pan który stał obok mnie poprosił że jak chcę sobie zapalić to żebym stanoł z boku bo ja chcę to wdychać a on obok mnie musi to wdychać, więc grzecznie przeprosiłem, zgasiłem papierosa i oczywiście przyznaję mu 100% racji!!

Od 13 lipca 2000 roku nie mam takich problemów:) :) , a i tak::D śmiać się nie jest wstyd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti mówi tak : na Jego ulubionej Velkej Raćy to mozna się tym ziołem buhać jak małpa dynamitem

byle się nartować dało,no nie:D

Ziołować każdy może.Od czegoś trzeba umrzeć. Każdy się truje tym co lubi:) Ale ja mam na wychowaniu dwie panienki w wieku młodszoszkolnym i nie widzę powodu, żeby mi jakieś kapcany dzieci truły. A swoją drodą to śmiesznie wygląda jak szczeniaki wymiatają a "stare wyjadacze" próbują jakoś nadążyć. Jeden taki na jakimś błotnym przesmyku pouczał towarzystwo jak "technicznie" to przejechać a młode szurnęły tylko się zakurzyło. Żebyście widzieli jego minę:D .

Bezalowanie dal SB.

Koszty w Penzion Laliky -150m od wyciągu 2300 zetów za 4 (3 i pół) osoby ze śniadaniem i obiadokolacją (bez ekscesów ale zjadliwe) za tydzień. Karnety na tydzień na trzy i pół(do12lat) osoby 1300 zetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty w Penzion Laliky -150m od wyciągu 2300 zetów za 4 (3 i pół) osoby ze śniadaniem i obiadokolacją (bez ekscesów ale zjadliwe) za tydzień. Karnety na tydzień na trzy i pół(do12lat) osoby 1300 zetów.

Hahahahahahaha i tak miałem przez 15 minut i w zasadzie miałem tu zamiar nic więcej nie piać, ale to by było nie elegancko: Powiem tak no to mnie na takie wyrzucanie pieniędzy w błota nie stać za znacznie mniejsze pieniądze mam apartament w Alpach Skipasy po 180 e os dorosła i ok 90 e dziecko powyżej 8 roku to najdroższa wersja skipasów i jazdy po błocie napewno nie będzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem,że w UE jesteśmy ale poproszę te dane na PLZ przetworzyć:rolleyes:

Nie ma co hahać jak SB. 180 euro to na bidę 650 zetów więc za dwa skipasy "alpejskie" mam trzy i pół tutejszego. (Już słyszę o tych 200 kilometrach tras na alpejskim. Ciekawe ile przejadę z tych kilometrów, z dziećmi za tydzień). 2300zetów to mniej niż 650 euro. Ciekawe czy za tę kasę dostanie spanie z żarciem dla czterech osób. Chyba w stajence:) . Poza tym jadę samochodem z dzieciakami cztery godziny często zmieniając konie. Ze śniegiem jest do d... ale to faktycznie ryzyko niskich gór.

Natomiast powtarzam, że ośrodek jest źle przygotowywany. W zeszłym roku jak sie robiły muldy na chłopa wysokie to zamykali na 45 minut trasę i równali. Teraz im sie nie chce. Nie dosypali śniegu jak były mrozy i nie potrafią tym zarządzać. Że się da, wystarczy zobaczyć na Kluszkowce gdzie góra żadna a goście potrafią utrzymać warunki nawet w byle jaką zimę tak, że da sie jeździć do końca marca. Temperatura na Racy wczoraj spadła poniżej zera zwłaszcze w górnej części a armatki dalej nie włączone:mad:. Jazda tutaj to dalej slalom między kamieniami i ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co hahać jak SB. 180 euro to na bidę 650 zetów więc za dwa skipasy "alpejskie" mam trzy i pół tutejszego. (Już słyszę o tych 200 kilometrach tras na alpejskim. Ciekawe ile przejadę z tych kilometrów, z dziećmi za tydzień). 2300zetów to mniej niż 650 euro. Ciekawe czy za tę kasę dostanie spanie z żarciem dla czterech osób. Chyba w stajence:) .i.

chcesz namiary na spanko za 400E za tydz w ITA albo Austri?? poszukaj sam w necie nie przez biuro:) albo kontakt na pw ojro tanie. i mowie tu o naprawde dobrym apartamencie także nie fandzol że ni ma i że stajenka. jak dla mnie 400 euro 400 x 3,7 1480 (spanie) a z tych skipasów nie musisz mieć na 200km przecieć możesz na pojedynczy ośrodek kupic :) wybór należy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie czasem źle nie zrozumiałeś, bo moją intencja nie było naśmiewanie się z Ciebie tylko raczej chciałem Ci dać do przemyślenia podczas planowania następnych wyjazdów.

Już postaram się rozwiać twoje wątpliwości:

Tak masz rację za takie pieniądze nie dostaniesz Hotelu z żarciem w Alpach, ale za znacznie mniejsze pieniądze wynajmiesz apartament z kuchnią w której samodzielnie przygotujecie posiłki, większość produktów zabierzecie z sobą czyli na jedzenie wydacie tyle ile normalnie w domu.

Skipasy to fakt droższe nie wiem w jakim wieku macie dzieci do 8 lat zazwyczaj są za góra 15 e

I jeszcze podróż z dziećmi: jeździłem z kilkumiesięcznymi dziećmi na Chorwację do Włoch po 1200-1400 km samochodem i naprawdę nic im nie było.

A jak raz tam zabierzesz pociechy to więcej o jakiejś Wielkiej Raczy nie będą chciały słyszeć i będą wolały w aucie spędzić 10 godzin....

A ile przejedziesz alpejskich tras z dziećmi wież mi dużo... bo się nie znudzą i nie zmęczą bo znajdziesz im takie trasy żeby się nie zmęczyły i wcale nie jest do tego potrzebny ośrodek z 200 km tras, 50 to już jest zupełnie fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowy na forum :) i troche juz tu czytalem jako gosc i troche zdziwilo mnie jak po zalogowaniu sie na koncu zamiast najnowszy post jest najstarszy :)

ale do sedna. byl moze ktos w ten weekend w velka raca? wybieram sie tam w czwartek i nie wiem na co moge liczyc? bo wiem ze do zakopanego nie ma co bo peeelno ludu, a jak jest w VR? i jak z warunkami narciarskimi?

z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...