Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Gastein


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nartujemy w Gastein. Troche przereklamowane, ale da sie smigac. przygotowanie tras -10. Pogoda 8 na 10, za cieplo. Termy d.......pa, w Mikulaszu na Slowacji 100 razy lepsze, na oslode jeden basen z golymi tylkami, jest czasem na co popatrzec. Nogi bola, ale dla przyjemnosci tu nie przyjechalismy. Polskich liter na klawiaturze brak dlatego taki analfabetyzm.

Jak beda dobre warunki to filma skrecimy i sobie poogladacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się człowiek rozmarzyć może jak tak gorące wiadomości przychodzą prosto z najpiękniejszych zakątków naszej planety.

dzięki wielkie!

O......ooooooooo....... ja też tam chce.

tylko nie myślcie,że na ten basen.

ja chcę na śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Gastein czy Bad Hofgastei

Termy d.......pa, w Mikulaszu na Slowacji 100 razy lepsze, na oslode jeden basen z golymi tylkami, jest czasem na co popatrzec.

A w których termach byłeś? W Bad Gastein czy Bad Hofgastein, bo to zasadnicza różnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co śniegiem dosypało i nie było komu przejechać drugi raz ratrakiem? Także to przeżywałem ponad 2 tyg temu. A co do term mam wręcz odwrotne zdanie - szczególnie po wizycie w Meanderparku ( w Tatralandi jeszcze nie byłem).

Jakie opady sniegu? Koledzy to co dzis bylo na trasach to Bialka o 20.00 sie chowa. Na niektorych odcinakach to zaspy po kolana. Ja wybredny az tak nie jestem, ale za ta kase porazka. Miejmy nadzieje ze jutro bedzie lepiej, totroche technike+predkosc pocwiczymy. dzis pod tym wledem zero postepow nie liczac tego ze calkiem niezle nam idzie skakanie po muldach.

A co do term to jeden woli corke a drugi tesciowa i niech tak zostanie.

Pozdawiam. Jutro napewno cos napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam po powrocie

Kilka podsumowań, może będzie długo, ale podzielić się trzeba.

1. Jak już pisałem przygotowanie tras niestety tak jakby ratrakowali co drugi dzień. W ostatni dzień było do południa :( jak na stole to się momentami latało (bez Red Bulla). Może jakby mniej ludzi było to trasy by były równiejsze.

2. Cztery dni jeździliśmy ruszając z Hofgastein lub Angertalu na Stubnerkogel lub Schlossalm. Dwa ostatnie dni pojechaliśmy do Dorfgastain i żałowaliśmy, że od początku tam nie zaczęliśmy. Huśtawka Dorfgastein-Grossarl super. Tras i nowoczesnych wyciągów multum, można się pogubić bez mapki. Baza Hofgastein i Gastein dużo uboższa. Także jak ktoś się w tamte rejony wybiera to niech zacznie z Dorfgastein.

3. Dużo ludzi. Niby w kolejkach się nie stało dłużej jak 10 min, a w Grossarl jak kolejka to jechało się na inny wyciąg i bez stania. Na stokach za to trza było uważać, moooocno uważać bo miejscami jak w Białce. Na maksa to się ani razu konkret nie rozpędziłem bo albo nierówno, albo ludzi, albo za grzbietem nic nie widać.

4. Zróżnicowanie trudności tras niestety na minus. Strome: jedna w Gastein, jedna w Grossarl - bida. Średnie najwięcej i różne (tu pochwała) dobre do ćwiczenia techniki. Niebieskie tyż bida: dwóch naszych kompanów się uczyło to po dniu spędzonym na oślej łączce pojechali na górę i na dobrą sprawę nie mieli gdzie się uczyć. Bo jak niebieska to wąska dojazdówka gdzie jechali na krechę. Znalazłem jedną szeroką trasę o małym nachyleniu w Grossarl, ale żeby tam się dostać z Dorfgastein to trza było spory kawał zjechać czerwoną, dla nowicjuszy zbyt duże ryzyko. Jeśli chodzi o brzdąców to jest tych placów do nauki i zabawy trzy.

5. Termy: z początku psioczyłem, ale po drugiej wizycie trochę na plus. Bardziej nastawione pod kątem odnowy biologicznej niż zabawy.

6. Nie byliśmy w Sportgastein ze względu na naszych nowicjuszy, trochę żałuję, ale może kiedyś.

7. Pogoda średnia. Praktycznie tylko jeden dzień słoneczny.

8. obiecałem zdjęcia i filmy, ale nic z tego nie wyszło o tym napiszę w innym wątku, żeby nie zbaczać.

Podsumowanie: Wyjazd ogólnie udany. Jednak w przyszłym sezonie trzy dni do Soelden. Na tydzień już z małym Jasiem Livogno ta przynajmniej słońca do oporu.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pogodą w Gastein rzeczywiście kiepsko,byłem w okolicy parę razy i zawsze było do dupy,natomiast obok w Kaprun-słoneczko:confused: mnie najbardzej podobało się Sportgastein;szybka gondolka na samą górę,mało ludzi,trasy super-coś koło 7-8km na dół.Podobno są plany połączyć Sportgastein z Moltaller:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...