Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"Wolne ręce" podczas picia napojów


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

"Znaczenie nawodnienia organizmu podczas ćwiczeń fizycznych i nie tylko jest bardzo wysokie. Można łatwo zauważyć, iż wiele osób nosi ze sobą butelki z wodą podczas swoich codziennych zajęć. Łatwo również dostrzec, iż coraz więcej ludzi zwraca się w kierunku "systemów nawadniających" jako łatwiejszej drogi spożywania napojów podczas aktywności fizycznej.

Czym są systemy nawadniające? Są to systemy ułatwiające noszenie i dostęp do wody. Często napoje pakowane do plecaków wylewają się powodując wiele szkód. Picie podczas np. jazdy na rowerze, gdy trzeba oderwać ręce od kierownicy potrafi być bardzo niebezpieczne. Ty uzyskujesz dostęp do picia poprzez odpowiedni ustnik na końcu rurki. Wiele systemów nawadniających projektowanych jest również do przenoszenia innych napojów niż tylko wody.

Dlaczego potrzebuję systemu nawadniającego podczas ćwiczeń?

Pewnie poczułeś już kiedyś moment nagłego "uderzenia" odwodnienia podczas ćwiczeń. Może również odczuwałeś trwający proces regeneracji następnego dnia i jego skutki. A jak wielu ludzi nie jest świadomym tego, że przyjemna, sportowa zabawa na trasach, pochyłościach bez dostatecznej ilości spożytej wody może "uderzyć" dopiero następnego dnia? Tamta strata energii, znużenie i brak wytrzymałości następnego dnia jest często rezultatem odwodnienia dnia poprzedniego.

Ponieważ tak wiele ludzi ma czas wolny mocno limitowany chcemy, aby był on spędzony możliwie najlepiej. Znaczy to, że ciągle szukamy produktów, które pomagają nam czuć się lepiej i ćwiczyć lepiej, dłużej, abyśmy maksymalnie mogli cieszyć się naszym czasem wolnym. Systemy nawadniające są właśnie tego typu produktami.

--Dlaczego systemy nawadniające są lepsze niż tradycyjne butelki?

- są zawsze dostępne i łatwo osiągalne

- mieszczą w sobie więcej wody

- utrzymują niską temperaturę wody

- nadają się do wielokrotnego użytku"

To cytat z jednej ze stron opisującej systemy nawadniające podczas ćwiczeń fizycznych. Czy ktoś używa takiego systemu podczas jazdy na nartach i mógłby opisać rodzaj, cenę i przydatność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas byl jeden lub 2 male soczki z rurka (dzusiki :D) w kieszonkach - wieksze dowodnienie to knajpa na stoku, choc do przetrwania to wystarczalo co w kieszeniach.

Ale moze faktycznie czas juz sie przerzucic na bardziej zaawansowane technologie - w koncu czlowiek sie starzeje... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam camelbaga w plecaku na rower i jak robie jakąś wieksza traske powyżej 30 km to jest co super wynalazek ale to przy rekreacji a na krótsze trasy tutaj raczej nie zabieram plecaka - raczej mi nie wygodnie a bidony wystarczą i tak czy z rury czy bidona ciągniesz na równym gdzie nie potrzeba Ci 2 łap ;) może i niebezpiecznie :D ale kto nie lubi extremy a co do jazdy z tym na nartach to nie próbowałem i nie polecam - ja nienawidze jezdzic obładowany jedyny dopuszczalny balast to okularki czapka(odpowiednio schowana) komóra i portfel nic wiecej na stok nie zabieram bo nie wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam sprzęt z camelbakiem. Na nartach jakoś nie lubię jeździć z plecakiem dlatego na stoku nie używałem tego systemu nawadniającego. Na pewno przydaje się przy dłuższych wyprawach rowerowych i w góry. Zaworek nie przecieka i sam pojemnik też jest szczelny. ;)

Zawsze wlewałem wodę mineralną do pojemnika dlatego nie wiem jak to będzie działać z innymi płynami, np. gazowanymi :confused: Na pewno nie uśmiecha mi się pić alkoholu z takiej gumowej rurki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno gazowanego nie lać nie polecam- sam testowałem xD i no i kupilem sobie nowy wkład :) bo sie łozełwał:), ogolnie ja polecam deutera no i scott tez jest ok, ogolnie wkłady są takiej samej budowy, teraz po prostu zalezy ile masz kasy na "opakowanie woreczka":)

Właśnie Deutera miał niemiec jeden. Po 20-40 ojro szły.

I widziałem, że zdarzają się one co jakiś czas u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych zakupów!

Nie nalałem do pełna, przez to nie był gruby i ciężki. Wsadziłem to pod kurtkę, wężyk ma profilowanie dookoła szyi. Tak to się układa, że w ogóle nie czuje się tego pod kurtką, nawet podczas schylania się przy dopinaniu butów.

Komfort uzupełniania płynu od razu po zjeździe i stały dostęp jest genialnym rozwiązaniem. Nie cieknie, ustnik ma dobre rozwiązanie pod względem szczelności i komfortu picia.

Szczerze polecam wszystkim systemy nawadniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cieknie, ustnik ma dobre rozwiązanie pod względem szczelności i komfortu picia. Szczerze polecam wszystkim systemy nawadniające.

Pamiętaj, że musisz po zatankowaniu opróżnić rurkę z reszty płynu, bo przy następnym tankowaniu zassasz się na śmierć!

* przez tankowanie rozumiem uzupełnianie płynu w organizmie.

PS

1. W czym będziesz woził cysternę?

2. Jutro Kasprowy raczej nie ruszy, bo ma wiać ponad 30 m/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...