Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jakie narty z klasy SL??


enzo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mysiauek i Homar....wielkie dzieki za wyczerpującą odpowiedz,bo nieraz kilka opinii tworzy wiarygodny opis a z Waszego wynika że ta narta jest raczej dla dobrego narciarza....a szczególnie dla dobrej kondycji fizycznej....pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szczególnie dla dobrej kondycji fizycznej....pozdrawiam Paweł

tooo na pewno :)

Jak dosiadasz np. Omeglassy Compy to za każdym razem (wyjazdem) odkrywa sie coś innego, jakiś inny drobny niuans, więc by dobrze poznać nartę moim zdaniem trzeba troche na niej pojeździć dłużej.

Może i tak, do tej pory z wszystkimi nartami dość szybko się zaprzyjaźniałem. Z tą mam jakiś problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tooo na pewno :)

Może i tak, do tej pory z wszystkimi nartami dość szybko się zaprzyjaźniałem. Z tą mam jakiś problem...

Nie znam dechy, ale cos w tym jest co kledzy mowia - im "wyzsza" narta a "nizszy" narciarz tym wiecej czasu trzeba na wlasciwe zespolenie.

Wiem po sobie (skoromnie-nieskromnie) - prawie dwa sezony dochodzilem do mozliwosci race - choc od poczatku wydawala mi sie ze jest ona ok (tak jak i ja :D:o) to nie wiedzialem za bardzo co mowie i co to znaczy i co z tym mozna zrobic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - tylko gdzie kupić w takiej cenie jak fajery kupiłem ...

O dziwo, nikt nigdy nie pytał o zakup Dynastara.

zakup w takiej cenie raczej nie jest możliwy:D też szukam może coś fajnego się trafi, jak bedziesz miał ochote sprobować to mogę swoich użyczyć, jak nie w tym to w przyszłym sezonie:D

ps. kurtka już przyszła:D jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup w takiej cenie raczej nie jest możliwy:D też szukam może coś fajnego się trafi, jak bedziesz miał ochote sprobować to mogę swoich użyczyć, jak nie w tym to w przyszłym sezonie:D

ps. kurtka już przyszła:D jeszcze raz dzieki

1) to ja z chęcią wypożyczę - dla samego porównania

2) wrzuć zdjęcia kurtałki i cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Moja opinia jest taka: wybierz sobie inna narte i inna firme.

I nie pisze tego dlatego, ze pracuje w konkurencji, ale dlatego, ze jezdzilem na Salomonach podczas dlugiego weekendu na Tuxie i nie byly to narty rewelacyjne.

Wierz mi, jest wiele innych lepszych nart - jakich? Nie bede pisal, bo bylbym niobiektywny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka: wybierz sobie inna narte i inna firme.

I nie pisze tego dlatego, ze pracuje w konkurencji, ale dlatego, ze jezdzilem na Salomonach podczas dlugiego weekendu na Tuxie i nie byly to narty rewelacyjne.

Wierz mi, jest wiele innych lepszych nart - jakich? Nie bede pisal, bo bylbym niobiektywny :D

Kurcze Bobic i tu jest właśnie coś dziwnego.

Rozmawiałem już o tym z paroma osobami.

W Polsce oraz na naszym forum, Salomon jest powiedzmy "słabo postrzegany" a renomy żadnej.

A patrząc na ceny jakie osiągają Salomony na ebayu niemieckim... to tylko Dynastary (jak już są) i wysokie modele Headów są droższe.

Z mojego doświadczenia łosia amatora mogę powiedzie, że na wszystkich salomonach świetnie mi się jeździło. I np. wychwalane AMC Fischera, Salomon swoją serią XW przebił.

Podsumowując mój wywód: czy ktoś poza mną, ma dobre doświadczenia z Salomonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Bobic i tu jest właśnie coś dziwnego.

Rozmawiałem już o tym z paroma osobami.

W Polsce oraz na naszym forum, Salomon jest powiedzmy "słabo postrzegany" a renomy żadnej.

A patrząc na ceny jakie osiągają Salomony na ebayu niemieckim... to tylko Dynastary (jak już są) i wysokie modele Headów są droższe.

Z mojego doświadczenia łosia amatora mogę powiedzie, że na wszystkich salomonach świetnie mi się jeździło. I np. wychwalane AMC Fischera, Salomon swoją serią XW przebił.

Podsumowując mój wywód: czy ktoś poza mną, ma dobre doświadczenia z Salomonem ?

Ja mam ! Salomony Axel Carver z rocznika '00 na płycie 20 mm. Pierwsze prawdziwe fan'ówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picu, że tak powiem nie sugeruj sie jedną opinią. Zerknij tylko na to na przykład http://skionline.pl/austria-skitest/index.php?co=test2007&sezon=07/08&kategoria_testu=Race%20kobiety. Wiem że to wyniki testu kobiecego ale jak niewiele ważysz to warto przemyśleć , być może Twój wybór jest dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mój wywód: czy ktoś poza mną, ma dobre doświadczenia z Salomonem ?

Wiesz, wtedy na Tuxie nie bylem zwiazany z zadna firma :D, wiec moge smialo powiedziec, ze posrod Fischera, Salomona, Heada - mowimy o komorkach oczywiscie, te ostatnie byly najlepsze.

Salomon byl dla mnie jakis taki niemrawy. Takie moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mój wywód: czy ktoś poza mną, ma dobre doświadczenia z Salomonem ?

Wiesz, wtedy na Tuxie nie bylem zwiazany z zadna firma :D, wiec moge smialo powiedziec, ze posrod Fischera, Salomona, Heada - mowimy o komorkach oczywiscie, te ostatnie byly najlepsze.

Salomon byl dla mnie jakis taki niemrawy. Takie moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picu, że tak powiem nie sugeruj sie jedną opinią. Zerknij tylko na to na przykład http://skionline.pl/austria-skitest/index.php?co=test2007&sezon=07/08&kategoria_testu=Race%20kobiety. Wiem że to wyniki testu kobiecego ale jak niewiele ważysz to warto przemyśleć , być może Twój wybór jest dobry...

Przy 180cm wzrostu ważę 80kg. Nie zastanawiałem się nigdy nad tym czy to dużo czy mało xD. Poza tym nie wiem czy będę kupował komórki, czy wersję cywilizowaną, jeszcze się nad tym tak do końca nie zastanawiałem. Chyba wolę jednak sklepówki, bo czasami się jednak zdarza pojeździć po niezbyt idealnych trasach i całego życia na slalomie też nie spędzam. A jeśli chodzi o ten test - to jest model 07/08, w 08/09 podobno zmieniono całkowicie wewnętrzną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. CZytałem ten wątek i powiem tak: osiem czy dziesięć lat śmigam na klasycznych salomonach sl9, kilka razy śmigałem na carvingach, ale w tamtym roku wytrzasnąłem sobie w wypożyczalni atomica sl12 i niestety dla mojego portfela zakochałem się w nartach i całym carvingu. Już mam namierzone i kupuję... może być rozwód... Po jednym dniu jazdy stwierdzam że narty idealne dla mnie (185cm 100kg żywego piękna). Jazda całkowicie nie męcząca, idealne na krótkie agresywne skręty, łapą po śniegu też szorowałem, a i klasycznie z kijkami i całym farmazonem też super. poza tym grafika totalna szczególnie z poprzedniego sezonu. Pozdrawiam i życzę śniegu w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Ja na Atomach SL12 jeżdżę drugi sezon i złego słowa na te nartki nie można powiedzieć. idealne do zabawy w krótkim skręcie. Przy próbie jazdy na wprost troszkę myszkują, ale cóż to taka narta i inaczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Dokładnie. Gorzej jest w puchu, ale to narta nie do niego :)

Ja jeździłem na nieodżałowanych Atomach Beta Carv 10.11. Po tych nartach przesiadłem się na SL12 i gdyby jeszcze tylko można było założyć płytę (tak ze 30mm)to byłby szczyt łaski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie panowie i panie, czy kupno desek z wypożyczalni to jest dobry pomysł? Facet mnie nastraszył że dechy są przeważnie zajechane jak jelcz w PKSie i po dwu sezonach wyzioną ducha. Kurde nie mam forski na nówki a tak jak pisałem nic już mnie nie interere oprócz sl12 z ubiegłego sezonu. Aha co to są wiązania rentalowe(lepsze gorsze, całkowicie nie wiem o co biega...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Deski z wypożyczalni faktycznie są na ogół dojechane na maxa. Mają popsute krawędzie przez maszynowa obróbkę. Na ogół są wyklepane. Taka narta z wypożyczalni w sezonie na stoku spędza 50 dni a narta prywatna (cywilna) 14. Wiązania rentalowe (wypożyczalniowe-w dowolnym tłumaczeniu) to wiązania które się w kilka sekund daje przestawić pod dowolny rozmiar buta. Są to bardzo wygodne rozwiązania, które ułatwaiają pracę wypożyczalnią. Jedna wada takich wiązań że szyciej ulegają wyluzowaniu (więcej części ruchomych) i stają się mniej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...