Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Drogim mandatą mówimy stanowcze NIE!


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy jedzie na własną odpowiedzialność i ja za to głowy swojej nie podłożę dodam tylko że jeszcze nigdy za granicą mandatu nie płaciłem(do czasu:D), również jeśli chodzi o krajową jazdę to nie posiadam i nie posiadałem ani jednego punktu karnego co nie znaczy że np. zaraz dzisiaj go nie zarobie:D

Aby moje sławo faktem się stało nie trzeba było długo czekać:

Wyrok Nakazowy W Imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Sąd Rejonowy w B-B, Wydział Grodzki

No i ple ple kto zasiada w tym sądzie - nieistotne

sprawa przeciwko SB

obwinionemu o to że :

W Dniu 25 marca 2008 roku około godz. 13:41 w Bielsku Białej na S-1 kierując samochodem m-ki Polonez o nr rej. SBI **** przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze ekspresowej dwujezdniowej o 46 km/h jadąc z prędkością 156km/h. Czynem swym naruszył obowiązujący stan prawny.

tj. o wykroczenie z art. 97 kw w zw. z art. 20 ust. 3PoRD

Orzeka

1. Obwinionemu SB uznaje za winnego dokonania zarzuconego mu czynu stanowiącego wykroczenie z art 97 kw i za ten czyn na podstawie art 97 kw wymierza obwinionemu karę grzywny w wysokości 90(dziewięćdziesiąt) złotych;

2. Na mocy art. 624 & 1kpk w zw. z art 119 kpw zwalnia obwinionego od zapłaty kosztów sądowych i obciąża nimi Skarb Państwa

Panowie policjanci na drodze proponowali mi mandacik za 400 zł i 6 punktów karnych do zarzucanego czynu przyznałem się, na standardowe pytane
gdzie się pan śpieszy panie kierowco?
odparłem że dopiero się rozpędzałem, a przyjęcia mandatu odmówiłem kwestionując jego wysokość w stosunku do moich zarobków.

Dodam jeszcze że nigdzie do sądu grodzkiego nie wzywają wyrok zapada zaocznie:D i jeszcze nie wiem co z punktami bo w orzeczeniu o karze z sądu nic na temat punktów nie pisze, sprawdzę to w rejestrze i jak się dowiem to tu napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sławek masz orzeczenie, a w orzeczeniu jest Obwinionemu SB uznaje za winnego dokonania zarzuconego mu czynu stanowiącego wykroczenie z art 97 kw i za ten czyn na podstawie art 97 kw wymierza obwinionemu karę grzywny w wysokości 90(dziewięćdziesiąt) złotych;

Na mocy art. 624 & 1kpk w zw. z art 119 kpw zwalnia obwinionego od zapłaty kosztów sądowych i obciąża nimi Skarb Państwa

i powiem tyle,że koszta tego procesu są większe niż ten mandat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niesprawiedliwe!!!!!!!!!!

Jak mnie fotoradar zdjął miałem 56 więcej. To dosolili mi 400 PLN. Mało tego jak się kiedyś taki mandat olało to urzędnik skarbowy po dwóch latach zadzwonił i zapłaciło mu się wartość mandatu i 5 zł za egzekucję i po zawodach.

Obecnie szybkość działania wymiaru sprawiedliwości powaliła mnie po kieszeni.

Nie minął miesiąc od przekroczenia terminu zapłaty a tu puk, puk, pan komornik u drzwi. Oprócz mandata to koszty egzekucji wyszły 250 PLN. Czyli razem sześciodniowy karnet na całkiem niezłe szusowanie. Szlag by trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe historie.... No bo Miski daja niby i dokladnie wedlug taryfikatora ustawodawcy - kwota (male widelki) + punkty - lubie ogladac "Uwaga pirat" :D

Czy to oznacza ze generalnie jest szansa i sad moze sobie pozwolic na ominiecie taryfikatora w dol ?

Czy SB podales powod przyjecia mandatu do "jakiegos protokolku" policyjnego ?

Czy jechales z ta predkoscia Polonezem 2000 ? :D:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB, ty sobie z nas jajec nie rób.

Polonezem 156 km/h ?

no i to pod tą górę od Macro w kierunku Żywca, toż mówię że dopiero się rozpędzałem bo wyjechałem ślimakiem od Macro:D

Czyli rozumiem że jechałeś Polonezem 156km/h :D :eek: dostałeś mandat ale nie przyjąłeś, sprawa toczyła się w sądzie grodzkim i nic nie musiałeś tam pisać ani jeździć i dostałeś pismo że zamiast 400zł dostajesz 90zł mandatu??

Nie nie dostałem mandatu: procedura jest taka że policjant ma obowiązek poinformować Cię o prawie odmowy otrzymania mandatu, jeżeli tego nie uczyni to jest z jego strony poważne naruszenie. Jeżeli odmówisz przyjęcia mandatu bezpośrednio w radiowozie w Twojej obecności jest sporządzany wniosek do sądu grodzkiego trwa to ok 15 minut i jesteś przepytywani ile zarabiasz,gdzie pracujesz, czy byłeś karany, ile osób posiadasz na swoim utrzymaniu. I tu również przysługuje Ci prawo do odmowy składania wyjaśnień tylko wówczas musisz liczyć się z tym że zostaniesz wezwany na rozprawę do sądu grodzkiego więc to by było działanie bez sensu.

Na koniec również policjant pyta o powód odmowy przyjęcia mandatu i tu ważne: trzeba powiedzieć że odmawiasz przyjęcia z powodu np. tródnej sytuacji materialnej( a wtedy pan policjant już taki mocno naminowany pyta taaa a ile taki Polonez kosztuje a Ty mu wtedy na to że to nie jego sprawa i że to wykracza poza obszar jego kompetencji i już widzisz jak mu rączka chodzi co by cię pałką złoić:D)

No i w radiowozie Twoje zaangażowanie czasowe w sprawę się kończy czyli nigdzie nie jeździsz, nic nie piszesz a wyrok przychodzi do domu listem poleconym mało tego nie jest prawomocny i przysługuje Ci prawo odwołania od niego..... no ale bez jaj

To jest niesprawiedliwe!!!!!!!!!!

Jak mnie fotoradar zdjął miałem 56 więcej. To dosolili mi 400 PLN

To znaczy co jest niesprawiedliwe??: skoro miałeś pomiar z fotoradaru to musiałeś być wezwany na komendę policji i tam otrzymałeś ten mandat za własnym przyzwoleniem, bo tam również przysługuje Ci prawo do odmowy przyjęcia mandatu.

Czy to oznacza ze generalnie jest szansa i sąd moze sobie pozwolic na ominiecie taryfikatora w dol ?

Czy SB podales powod przyjecia mandatu do "jakiegos protokolku" policyjnego ?

Czy jechales z ta predkoscia Polonezem 2000 ?

Sąd nie obowiązuje żaden taryfikator, sąd wydaje wyrok o wysokości kary na podstawie zebranego materiału dowodowego i nawet może orzec że mimo winy odstępuje od wymierzenia grzywny.

O powodzie jaki podałem pisze już wyżej

Coście się tak tej rodzimej produkcji z Żerania uczepili

Czyli ... nas wszystkich! Złożyliśmy się na rozprawę SB!

Przepraszam, tak się składa że SB też podatki płaci czyli sąd i tak za jego pieniądze pracował i jestem dumny bo dałem ludziom pracę w sądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraziłam sobie Ciebie w zgniło-zielonym wytartym swetrze, z petem w zębach (wiem, wiem... nie palisz) sunącym po drodze gruntowej w żerańskiem krążowniku koloru brudno-pomarańczowego:D

Wszyscy się Poloneza uczepili :)

PS. Widziałam papiery (3 strony) z całej tej sprawy SB i poświadczam że to prawda (oprócz tego poloneza... ale to tak między nami;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Sławek Sławek nawet nie wiesz jakie te autka mają fajne silniczki :D i czasem mozna sie zdziwić ze tak szybko "dochodza":D

Najmocniejsze policyjne Vectry (i np. Mondea) maja 220 KM i przy srednio przyzwoitym dżagu dostalyby zadyszki :)

Jednym z moich ulubionych kawalkow na "Uwaga Pirat" jest jak A4 namierza Merola M klasa 4,2 CDI. Zdazyli go zmierzyc tylko na wjezdzie przez nie do konca uruchomiona bramke autostradowa (tam musial zwolnic), bo pozniej jak docisneli razem to nie byli mu w stanie zrobic pomiaru predkosci tak odszedl, choc siedzieli mu prawie na dupie, mieli wlaczone koguty (gosc na poczatku nie widzial) i mieli w koncu na budziku ponad 2 paki;

A4 gonila na okolo 200 KM benzyna, Merol to oczywiscie diesel okolo 320 KM :D

W kazdym razie wygladalo to dosc "zabawnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz jest coraz wiecej takich i latem bedzie ich jeszcze więcej

40_792633_1_d_6311.jpg

Wystarczy mocno po hamulach i problem sam się rozmyje na naszej tylnej szybie :D Co tej fury sąsiadów to prawda, teraz mają takie maszyny że:eek: :Są jeszcze porschaki i nawet lambo mają Dobrze że są jeszcze te autobahny bez ograniczeń :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...