Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe Inwestycje na sezon 2008/2009


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

13 grudnia rusza krzesło:

Opis

I to jest pocieszające.Choć stok ma tylko 800mb to faktycznie szerokości tam są imponujące.

No i to położenie wspaniałe nie tak wysokościowe jak mikroklimatyczne.

Pomijając zmieniający się ogólnie klimat w naszym rejonie kulki ziemskiej to w rejonie Trójwsi Beskidzkiej zawsze była zima kiedy dookoła panowała jeszcze jesień lub już wiosna.

:) ...no i to położenie 55 km :P jak tylko nogę za próg wystawię.

"Świecidełka" też się przydadzą na wieczorne odskoki.Może tyle ludzi nie będzie.

W czasach "orczykowskich" tam byłem ale przerób niestety był za mały w stosunku do mojej cierpliwości co do czasu oczekiwania w kolejce.

Szerokość stoku być może pozwoli na to by krzesło które "rzygnie" 2000 ludków na godzinę,nie spowodowało efektu białczańskiego.

Czas pokaże.

Tak więc w rocznicę stanu wojennego otwarcie,......hm.

Pożywiom,uwidiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lat jak tylko bywamy w Istebnej z Figo to nic nie widzimy tylko te polany zastawione nowymi krzesłami, a budować jest tam gdzie... oj jest:p, nie będą to alpejskie stoki bo to i nie Alpy, ale terenowa to Istebna Białkę bije na łeb, na razie terenowo, mam nadzieję że to się pomału zacznie zmieniać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kablować ale SB i Figo właśnie pojechali tam sprawdzić te krzesełka:D Będą fotki :)

I już jesteśmy z powrotem (ja jestem SB jeszcze jedzie do siebie).

Pysk mi się śmieje o tak :D:D:D a nawet bardziej,......dużo bardziej.

Teren pięknie przygotowany (niwelacja) przez spychy.Słupy stoją,prace wszelkiego typu trwają.Knajpa ogromna z dużym rozmachem pomyślana.

A jaka tam piękna zima jest.

Zdjęcia wrzucę wieczorkiem bo teraz trzeba iść coś poudawać ,że się pracuje.

Z tym 13 grudnia to mogą być problemy,patrząc na to okiem laika budowlanego.

Dolna stacja jeszcze w całkowitym "proszku" tzn. buda wartowniczo- sterująca jest i słup jest.Zależy jak słowaccy spece będą się ruszać.

Wszystko wygląda obiecująco ,żeby nie napisać imponująco.

Prawdę mówiąc myśleliśmy obaj,że to krzesło stawiają na tej następnej polanie gdzie są dwa orczyki i idealne miejsce dla takiego cudownego krzesła.

Pocieszające jest to,że motywacją może być konkurencja w postaci takiego krzesła które w tej chwili się buduje.I kiedyś w niedalekiej przyszłości i tam takie powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą Istebną to strzał w 10-kę:)!

w końcu w Beskidach też coś się dzieje .Nawet ten wyciąg wygląda na funkiel nówkę a nie na jakieś znalezisko ze złomowiska w Austrii. A tereny tam fajne zwłaszcza na rodzinne nartowanie. Oby tylko nie zapomnieli o naśnieżaniu. No i mam nadzieję , że pójdą za ciosem i doczekamy się co najmniej tylu wyciągów co w Białce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą Istebną to strzał w 10-kę:)!

w końcu w Beskidach też coś się dzieje .Nawet ten wyciąg wygląda na funkiel nówkę a nie na jakieś znalezisko ze złomowiska w Austrii. A tereny tam fajne zwłaszcza na rodzinne nartowanie. Oby tylko nie zapomnieli o naśnieżaniu. No i mam nadzieję , że pójdą za ciosem i doczekamy się co najmniej tylu wyciągów co w Białce.

fajnie bo blisko, dojazd w miare :P a teraz pytanie do SB i Figo, są dziury bądz jakoś nierowno jeżeli chodzi o sam dojazd z istebnej pod wyciąg?? wiem ze głupie pytanie ale z moim prześwitem musialem pare wyciągów wykluczyć jak stożek np:) stad moje pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazd pod ten wyciąg nie należy do najłatwiejszych:D nawet z większym prześwitem :D, droga jest wąska w pewnych godzinach otwarta tylko jednokierunkowo, ok 2km od skrzyżowania a jeśli chodzi o odśnieżanie to należy do znaczy się nie ma takiej kategorii:D:D

Bywałem tam w różnych warunkach.Nawet w ekstremalnie pięknej zimie.

I tego dojazdu od skrzyżowania w Istebnej nawet jak jest 2 km to nie jest to żaden offroad.

Po prostu wąska ,równa, odśnieżana własnym furmańskim sumptem droga.Tamtędy bowiem biegnie szlak kuligów,gdzie ku uciesze pijanej gawiedzi w saniach koń smacznie popierduje spod ogona.

Ale wróćmy do sedna sprawy.

Faktem jest,że widziałem tam kiedyś autokar piętrowy który próbując się wydostać ku cywilizacji musiał minąć się z innym małym pojazdem i.......

ciepło się robiło,nie tylko kierowcy.

Zjechał na maxa w pobocze (czyli nazgarniany śnieg) a poniżej głęboki potok. Z każdą chwilą i ruchami autokaru było gorzej.

Ogólnie dojazd jest super.

Stożek i Soszów to ekstrema w porównaniu z Istebną.

No chyba ,że ktoś nie znosi serpentyn takich jak na Kubalonkę.

Bo ja np. uwielbiam jak mi dupka w aucie lekko ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dla Polski Północno-Wschodniej

:rolleyes::rolleyes:WOSiR"Szelment"otworzył nową stację..??:rolleyes:narciarskĄ za 21 mln zł/PLN/w miejscowości Szelmenet/podlaskie/.Stacja oferuje 5 wyciągów orczykowych ,najdłuższa trasa ma 500 m,stok oświetlony i sztucznie naśnieżony.Ośrodek jest w stanie przyjąć w ciągu godziny 4 tys narciarzy....

No to czekamy na zimę na biegunie zimna.I co konkurencja dla Zakopca,o zakazie sprzedaży alkoholu nie wspominali,i droga nie jest zła-bo to ponoć na Litwę krajowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 grudnia rusza krzesło:

Opis

Nie rusza choć dziś już 13-ty :o.

Dzisiaj był tam ze mną kol. Wituś.

Ale lina się wciąga na górę.Co prawda widzieliśmy tylko rozciągnięty ten "sznureczek" i nie ruszał się.Ale na bębnie już go dużo nie zostało.

Maszynownia dolnej stacji została zamontowana na słupie.

Czyli idzie ku lepszemu.

Dobrze,że nie ma warunków śniegowych bo żal by dupsko ściskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...