Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gruzja - wyjazd inny niż wszystkie


playmaker86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Beria to też Gruzin:D

a teraz konkrety:

wróciłem, jest ok.

Ceny wyjdą podobnie jak mówiłem wcześniej, tzn 30 zł za karnet za każdy dzień, noclegi od 20-25 zł za samo łóżko, ewentualnie za jakieś 40-50zł z jedzeniem, w wiosce niedaleko-Kazbegi(niesamowity widok na Kazbek)- w prywatnym domu albo też w hostelu, który prowadzi polska organizacja jakaś humanitarna (to bez wyżywienia);

można też wynająć apartament w Gudauri, za jeden apartament duży- 100$ za noc (8 osób się mieści).

Cena za samolot to zależnie jak uda się zarezerwować- realne jest 500zł z Rygi i Kijowa niestety. Dojazd na lotnisko chyba najlepiej będzie minibus wziąć na Łotwę a do Kijowa pociągiem.

Jest strona www.georgia.travel są tam informacje też o gudauri. Jest tam mapka, otwarli nowy wyciąg na górze. Napiszcie ktoś maila z zapytaniem o cenę, ja mam trochę dość po 3 dobach podróży non stop:O

Najtańszy jest hotel Shino 2.

Mam zdjęcia, filmy i foldery. Wieczorem, albo jutro wrzucę zdjęcia.

No i można spróbować heliski, chociaż jeden dzień Napiszcie maila, jak są chętni, do Alpin Travel Ltd.

cena za pobyt bez śmigłwca: minimum to będzie 1200zł, 1500 tak już jakie full incl., zależnie na ile dni pojedziemy/ pojadę. Są już 4 osoby zdecydowane tam jechać na przełomie styczeń-luty.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kruca,.......ale ekstrema.

Za tak marne pieniądze,adrenalinkę można mieć na maxa.

Wróci się do chałupy czy porwią dla okupu.

Sory,ale nie trybię takich klimatów.

Wole cywilizowany świat.Raz w życiu byłem za wschodnią granicą w 1986r.

Tfu,...przepraszam dwa razy ,(mam nadzieję) pierwszy i ostatni.

I to doświadczenie wystarczy mi na c a ł e moje zasmarkane życie.

Ale wszystkim którzy to lubią życzę duuuuuużo szczęścia.

Może być potrzebne. Oby nie musiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Cię, wybacz.

Niemiec, albo Francuz mówi o Polsce:

tfu, byłem tam w 86', to było straszne: bród, ciemnota, smród, zero porządnych dróg, pijaństwo. Ale Bogu dziękuję, że mnie tam wtedy nie porwali dla okupu i udało się wrócić (choć już czułem krwiożerczy oddech Polaka na karku). Już nigdy nie pojadę do Polski, dla mnie to zbyt ekstremalne, wolę zostać w bezpiecznej Francji niż wyjeżdżać do dzikiej Azji.

Jakoś byłem tam przez 2 tygodnie, nawet we wioskach gdzie tydzień wcześniej było ruskie i osetyjskie bydło i czułem się bezpiecznie.

Moim zdaniem warto tam jechać dla gór piękniejszych niż gdziekolwiek indziej, no i ile razy można jeździć do Val Thorens, Schladming, albo Kronplatz(albo Szczyrku?:D).

Wstępnie jako termin proponuję koniec stycznia początek lutego. Piszcie na priva. Jeśli zbierze się 8 osób można wynająć busa do Rygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w Polsce znalazłoby się parę niezbyt miłych postaci, tyle, że inna skala możliwości. Wydawało się, że wyrośliśmy z takiego myślenia. Brrr.

I nie piszę tego z sympatii dla Gruzinów, bo po prostu żadnego nie znam. Chodzi, przykro rzec, o zasadę.

Myśle że krwawy Feliks D. mógłby być naszym Adolfem... bardzo trafne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto tam jechać dla gór piękniejszych niż gdziekolwiek indziej, no i ile razy można jeździć do Val Thorens, Schladming, albo Kronplatz(albo Szczyrku?:D).

Polemizowalbym z ta najpiekniejszoscia gor.

Moze i sa najpiekniejsze dla Ciebie, ale akurat uroda to rzecz wzgledna.

Mozna wiele razy jezdzic w miejsca ktore podales bo niektorzy wymagaja troche wiecej od gor niz tylko malowniczych krajobrazow za niewielka cene.

A zlobek tam maja? Jak wyglada sprawa instruktorow/wypozyczalni sprzetu/serwisu?

Jak daleko do najblizszego cywilizowanego szpitala?

Moze jednak ja poslucham sie tego co zaleca FCO:

http://www.fco.gov.uk/en/travelling-and-living-overseas/travel-advice-by-country/europe/georgia

i wybiore sie z moja rodzina w te nudne i mniej piekne dla ciebie alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno, kto co woli... Nie będę polemizował.

chętni niech piszą na priva, na razie jest 5 pewnych osób i 2 niepewne:D

termin to koniec stycznia- początek lutego, szukam czegoś jeszcze tańszego niż samolot z Rygi.

Ciekawi mnie czy chociaż zobaczyłeś co jest na tej stronie- georgia.travel

Jest tam parę informacji, z pierwszej ręki i bardzo aktualnych, przeczytać może każdy.

Oczywiście gadka ze Stalinem musiała się pojawić i powiem, że GRuzini traktują go mniej więcej jak my Wałęsę.

Chętnie obejrzę jak teraz wszyscy "polemizują":D

Edytowane przez playmaker86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się proszę playmaker86,

To tylko moje bardzo subiektywne i bardzo skrajne spojrzenie.

Po prostu taki jestem,żaden "wschód" czy to bliski czy daleki mnie niestety nie pociąga.

W to,że góry tam piękne to wierzę szczerze.Przecież już Grigorij Grigorjewicz Sakaszfili ich piękno zachwalał.

Tobie zaś życzę wiele radości z takich wypadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka cen jest na www.georgia.travel

tam są ceny hoteli gwiazdkowych:) sam do hoteli nie pisałem, bo mnie nie stać;)

ale z tego co mi mówili znajomi w Tbilisi to są to ceny alpejskie. Można też wynająć apartament-100$ za noc za 8 osobowy. To w Gudauri.

ceny w domach to od 15 lari za łóżko plus drugie 15 za śniadanie i kolację (bardzo syte). Jest też hostel za 10 lari, prowadzony przez polską organizację humanitarną Polish Aid, bez wyżywienia. To w Kazbegi.

Samolot to na dzień dzisiejszy 120 łatów-600zł.

Ustaliliśmy wstępny termin na 17-25 luty 2009. Do Rygi chcemy dotrzeć samochodami.

Jest już 6 albo 7 pewnych osób- ja i moja przyjaciółka i 4 ludzi ze skiforum. Na priva napiszę nicki, żebyście mogli sprawdzić sami czy rzeczywiście jest jak mówię.

Jeśli macie inne propozycje co do dat piszcie tutaj.

Pozostałe ceny się nie zmieniły.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi wyjaśnić dlaczego gdy pisze na prywatnej wiadomości na TYM forum adres do konkurencyjnego forum pokazują się zamiast tego adresu gwiazdki jak za najlepszych czasów PRL?

W sumie jedzie co najmniej 12 osób, z czego 11 jedzie autami do Rygi i stamtąd samolot do Tbilisi, jedna leci Wawa-monachium-Tbilisi. Auta jadą z Poznania, Wrocławia i Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ustaliliśmy ze wszystkim chętnymi kiedy, skąd i na jak długo jedziemy.

Otóż: 12.2.2009-20.2.2009 z Wilna, 13 lutego o 4 w Tbilisi, rano na narty na 5 dni, mieszkamy w apartamentach w Gudauri, jeden dzień przed powrotem w Tbilisi na zwiedzanie. Powrót 20 lutego z samego rana na lotnisku. O 10 rano w Wilnie i stamtąd już jak przyjechaliśmy- albo pociągiem, albo samochodami.

Z Wilna ja sam latałem już 2 razy, jest ok. Kupujemy bilety około Nowego Roku, może wcześniej, jest szansa wtedy na jakąś promocję- ja sam płaciłem miesiąc przed wylotem i płaciłem 500 zł w obie strony. Obecnie bilet w obie strony będzie kosztował 900 zł, z tym że nigdzie przy rezerwacji nie potrafię znaleźć kosztów przewozu nart.

Tyle natomiast wie mój kumpel z Wilna, z forum, którego nazwy tutaj nie używamy:D

Slidinėjimo įranga ir snieglentės

Verslo klasės keleiviai gali nemokamai vežtis vieną slidinėjimo įrangos komplektą, kurį sudaro:

1) slidės, slidinėjimo batai ir slidinėjimo lazdos arba

2) snieglentininko batai ir snieglentė.

Ekonominės klasės keleiviams taikomas LTL 100 (jei už bagažą ir bilietą mokama vienu kartu) arba LTL 124 (jei už bagažą mokama atskirai) už kiekvieną skrydį.

Kupując bilet biznes klasy- komplekt: narty, buty, kijki albo snowbord i buty-besplatnie.

Kupując bilet ekonomicznej klasy- placi się 100Lt(jesli za bagaz i bilet placi się razem) albo 124Lt(jesli za bagaz placi się oddzielnie) za kazdy lot.(Litwa)

http://www.airbaltic.lt/public/26860.html

Chyba tyle:D

aha, jedzie jak na razie 8 osób, spokojnie jeszcz4 możemy wziąć.

Edytowane przez playmaker86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...