Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Twardy czy miękki ... kask


JC

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiście mam pełny kask i chyba w podświadomości czuję większe bezpieczeństwo...choć to pewnie odczucie indywidualne...o estetyce nie będę dyskutował bo to kwestia gustu...a z nim się nie dyskutuje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także twardy . Czuje się bezpieczniej w nim no i jest bezpieczniejszy. Jeśli chodzi o wygodę to przy mierzeniu nie widziałem jakieś znacznej różnicy w porównaniu z miękkim. Wszystko słyszę i spokojnie wpycham jeszcze słuchaweczki od telefonu żeby odbierać na stoku i słuchać muzy na wyciągach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak JC, mam oba.

I, uwaga, twardego juz mi si nie chce zakladac! Dla mnie roznica w komforcie jest znaczna. I jezeli warunki tego nie usprawiedliwiaja (jazda na tyczkach, duze predkosci) uzywam miekkiego z kolekcji freeride. Tu nie chodzi tylko o poczucie bezpieczenstwa. Chociaz nie czuje sie w kasku z miekkimi uszami jakos mniej pewnie. Kaski do freeride zapewniaja duzo wieksza swobode ruchow glowa.

--

pozdrawiam

TeQuila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam kask z miękkimi uszami. Jeżdżę w okularach (ślepy jestem jak kret) i z twardymi było mi niewygodnie.

W tym sezonie zamierzam jeździć w soczewkach i automatycznie wymieniam gogle i kask. Planuję zakupić z twardymi uszkami, a gogle dopasowane do kasku. Co z tego będzie, to się okaże.

Do miekkich nie mam zaufania. Rozwaliła mi się regulacja z tyłu - musiałem na nowo przyszywać. No, ale też nie był to kask z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór kasku (miękki czy twardy) to kwestia indywidualna, wygląd, bezpieczeństwo, cena, dopasowanie do głowy, firma. Najważniejsza sprawa to mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć, kask musi być dobrze dopasowany, nie może Ci latać na głowie, jeżeli jeździsz w kominiarce to musisz to wziąść pod uwagę, jeżeli nosisz okulary lecznicze i nie rozstajesz się z nimi to też musisz wziąść to pod uwagę. Udaj się do jakiegoś większego sklepu narciarskiego (Ski Team, Go Sport, Intersport itp) i tam poprzymierzaj. Ja nie miałem z tym problemu poszedłem do sklepu spodobał mi się Uvex model X-Ride, później wymieniłem go na inny model X-Ride Motion i mam go do dziś (oj przydał się) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że uważam kaski z miękkimi "uszami" za zwyczajnie brzydkie, dochodzi do tego kwestia bezpieczeństwa. Osobiście nie mam jakoś szczególnie bezpiecznego kasku, bo jest to jakiś zawodniczy model Sun Helmets z przed roku, w którego instrukcji wyraźnie było napisane, że chroni tylko przed zderzeniem z tyczką, ale czuję się w nim jakoś tak... pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...