Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpendorf-Wagrain


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wam przybliżyć i zachęcić Was do odwiedzenia terenu narciarskiego Alpwndorf –Wagrain . Ten wspaniały ośrodek jest położony bardzo blisko naszego kraju bo zaledwie ok. 650 km. od granicy w Cieszynie, jednak pozostaje w cieniu sąsiedniego ośrodka Flachau-Wagrain.

Ośrodek Alpendorf – Wagrain jest częścią Salzburger Sportwelt, a ten z kolei wchodzi w skład największej korporacji skupiającej 5 regionów narciarskich Ski Amade ziemi salzburskiej i Styrii: Salzburger Sportwelt, Gastain, Hochkoning, Grossarltal i stryjska część to Schladming-Dachstein Tauern . mamy tu do dyspozycji 25 miejscowości,860 km tras zjazdowych i 270 wyciągów.

Gastorzy tej największej korporacji w Austrii postanowili zaoszczędzić narciarzom dylematów które znamy z włoskich ośrodków przy kasie i nie ma innych karnetów jak tylko takie które obowiązuję w całym Ski Amade(dotyczy karnetów wielodniowych) .

Teren narciarski Alpwndorf –Wagrain choć nie pozornie wyglądający jest dość rozległy i składa się z 3 szczytów:Hirschkogel 1755 m., Gernkogel 1787 m.i Sonntagskogel 1850 m.

Do dyspozycji na narciarzy czeka 5 wyciągów orczykowych, 1 krzesło 2 os, 2 krzesła 4 os, 6 krzeseł 6 os z czego 5 jest podgrzewanych i 3 kolejki gondolowe.

Tras jest ok. 50 km głównie czerwone i w zdecydowanej mniejszości niebieskie. Wszystkie trasy są szerokie i urozmaicone choć bez niespodzianek. Z racji stosunkowo nie dużych wysokości są to trasy położone w lesie i brak tu wysokogórskich skalistych krajobrazów, które zresztą nie wszyscy kochają. Mapy zawierają masę błędów i analizując je ciężko ustalić faktyczne długości tras(np. trasa nr 54 biegnąca wzdłuż krzesła Gernkogel I według mapy ma 800 m, a krzesło ma 1946 m). Z takich kultowych tras tego regionu mogę polecić 3,5-kilometrową trasę nr 60 obsługiwaną przez nową gondole Gipfelbahn, trzeba mieć duże zacięcie żeby machnąć ją na jeden raz.

xx_202_small_.jpg

Gdy się zmęczymy czeka na nas masa przytulnych stylowych regionalnych karczm i gospód, w których panuje swojska atmosfera, dobre jedzenie, a czasem można się załapać na gratisowego sznapsa:).

xx_205_small_.jpg

Więcej fotek: http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=513&c=5

Widac ze polski narciarz jest tam ceniony, strona korporacji jest również po polsku:http://www.skiamade.com/pl/Region/salzburger-sportwelt/wagrain/

Edytowane przez SB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB napisz proszę czy można dostać się z Wagrain przez Flachauwinkl do Zauchensee bez odpinania nart. Z mapy jednoznacznie to nie wynika. Danke

Mapka: http://www.flachau.at/img/pano_ski_amade.jpg

Nie można!!

Właśnie to jest ich mankament, oni tam mają podział wyciągów nie konkretnie na góry czy zespół gór po której to górze czy zespole gór można jeździ bez odpinania nart, tylko ten podział wynika z przyporządkowania wyciągów do miejscowości i tak w tym kompleksie który opisywałem częśc urządzeń jest przypisana do St. Jochan/Alpendorf a częśc do Wagrain, a idąc dalej częśśc z tych wyciągów przypisanych do Wagrain pracuje na osobnym terenie narciarskim Flachau/Wagrain. Jak dla mnie taki podział jest jakby nie logiczny i w sumie trzeba dopiero tam by fizycznie żeby załapac o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:kiedy zaczyna się tam sezon i kiedy się on kończy.

Hmm ode mnie "spod domu" to 809km.

Spod domu do jednego z pensjonatów w Kaprun jest 845km.

SB jakie plusy tego miejsca?

Cena? Puste stoki?

Byłeś w sezonie ?

Sezon zaczyna się tam "normalnie" czyli początek grudnia i w tym roku trwał do bodaj pierwszego tygodnia kwietnia.

Cena ski pasa jak wszędzie w zeszłym sezonie to było 180 euro za 6 dni na ten sezon jest 4 euro więcej.

Jeżeli chodzi obłożenie stoków to tak jak napisałem że ten teren pozostaje w cieniu popularnego Flachau i w związku z tym panuje na nich dużo mniejszy ruch jak w sąsiednim Flachau.

Dodam jeszcze że aby się przemieści z kompleksu Flachau-Wagrain do kompleksu St. Jochan/Alpendorf-Wagrain trzeba w Wagrain pokonac na piechotę ok. kilometra(dokładnie nie wiem bo nie szedłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie bardzo ciekawy opis:)....ostatnio nam brakuje takich wątków...coś wkrada się nerwowość w niektórych tematach:eek:

P.S...bardzo dobry pomysł wnieść trochę spokoju i merytoryki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, Pax!

trochę pojechałem po bandzie z tym moralizatorskim tonem:rolleyes:....ale ostatnio nasze forum miało mały "kryzys tożsamości"....sporo nowych gości wniosło inne spojrzenie na pewne sprawy i spotkało się to z różną reakcją....i dla uspokojenia i wyciszenia takie artykuły jak zaprezentował SB w moim mniemaniu wnoszą pewną równowagę i stabilizację...merytoryczną i emocjonalną....

idzie zima ....cieszmy się że już za bardzo niedługo założymy nasze deseczki na nogi i pełni relaksu i radości....odleimy sie od tych klawiatur,pulpitów i oodamy sie białemu szaleństwu...bez wzgledu czy ktos ma rację czy jego prawda jest bardziej prawdziwa niz nasza najprawdziejsza:)

P.S dzięki Maria:)....i sorry że trochę zboczyłem z wątku i mogłem kogoś znudzic i urazić moimi wynurzeniami,ale tak jakoś mi to leżało na wątrobie:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że aby się przemieści z kompleksu Flachau-Wagrain do kompleksu St. Jochan/Alpendorf-Wagrain trzeba w Wagrain pokonac na piechotę ok. kilometra(dokładnie nie wiem bo nie szedłem).

kur*** to w moich butach 100m to tragedia a jak bym mial taki hertar pocisnąc to by mnie chyba zabiło xD:D

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Flachauwink do Zauchensee traktorkem:rolleyes:;):)

Małe sprostowanie - z Flachauwinkl dojedziesz do Zauchensee bez odpinania nart. Traktorek, a raczej traktor z wagonikami kursuje pomiędzy gondolą, którą kierujesz się do Zauchensee, a krzesełkiem, którym kierujesz się do Flachau i dalej do Wagarin. Czyli traktorek jeździ z jednej strony autostrady na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB - jest możliwość zakwaterowania pod damym wyciągiem i nie dojeżdżania nigdzie a tym bardziej chodzenia?

Bo np. mnie wystarczy ilość tras o jakiej piszesz :)

Byleby tylko nie trzeba kombinować z dojściem/dojazdem.

Tak oczywiście, można mieszkać pod samymi wyciągami, w Alpendorf z miasteczka startuje Gondola i nowe 6 os. podgrzewane, zakrywane krzesło, lub od 2 strony można zamieszkać w Wagrain z kąd na ten teren startuje Gondola. Mieszkanie w Wagrain ma tą zaletę jeszcze że jednego dnia można się wybrać na kompleks St. Jochan/Alpendorf - Wagrain a następnego dnia na kompleks Flachau - Wagrain. Jeżeli będzie Ci ktoś proponował mieszkanie w St. Jochan pod wyciągiem to uważaj bo to jest wyciąg na jeszcze innym mało znaczącym terenie narciarskim( jedno krzesło i 2 orczyki) który góruje nad tym miasteczkiem.

kur*** to w moich butach 100m to tragedia a jak bym mial taki hertar pocisnąc to by mnie chyba zabiło xD:D

Nie ma takiej potrzeby aby w ciągu jednego dnia chadzać między tymi ośrodkami, a poza tym jeżdżą skibusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - z Flachauwinkl dojedziesz do Zauchensee bez odpinania nart. Traktorek, a raczej traktor z wagonikami kursuje pomiędzy gondolą, którą kierujesz się do Zauchensee, a krzesełkiem, którym kierujesz się do Flachau i dalej do Wagarin. Czyli traktorek jeździ z jednej strony autostrady na drugą.

To cenna informacja dla tych co przemieszczają się z kwatery na wyciągi bez samochodu.

Myśmy się przemieścili z parkingu we Flachau swoim transportem.

Widziałem tę ciuchcię (w B-B nazywa się to Ciuchcia Beskidzka) i myślałem,że tak jak u nas spełnia tylko rolę atrakcji turystycznej.Tym czasem to całkiem "pożyteczna" ciuchcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do SB

Dostales pytanie od fanatyka: "SB napisz proszę czy można dostać się z Wagrain przez Flachauwinkl do Zauchensee bez odpinania nart. Z mapy jednoznacznie to nie wynika"

a Ty odpowiadasz pierdolami o wymaginowanch przyporzydkowaniach

wyciagow do miejscowosci.

Przepisales ten artyku z jakiej gazetki powklejales bardzo ladne wlasne zdjecia i chcesz uznania? to jest plagiat Kolego

Chcesz wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do SB

Dostales pytanie od fanatyka: "SB napisz proszę czy można dostać się z Wagrain przez Flachauwinkl do Zauchensee bez odpinania nart. Z mapy jednoznacznie to nie wynika"

a Ty odpowiadasz pierdolami o wymaginowanch przyporzydkowaniach

wyciagow do miejscowosci.

Przepisales ten artyku z jakiej gazetki powklejales bardzo ladne wlasne zdjecia i chcesz uznania? to jest plagiat Kolego

Chcesz wiecej?

Ja już Fanatykowi odpowiedziałem i w przeciwieństwie do Ciebie chyba zrozumiał skoro pytania nie ponowił.

Właśnie dlatego opisałem ten ośrodek, bo wszystkie artykuły opisują Ski Amade jako jeden kompleks nie rozbijając tego na poszczególne góry.

Nie, nie oczekuję uznania od nikogo, mam po prostu nieodpartą przyjemność dzielenia się posiadaną wiedzą i wrażeniami z wyjazdów narciarskich, a nóż kogoś to zainspiruje i pomoże mu w wyborze miejsca na zimowy wypoczynek.

A czy chcę więcej??: Chcę żebyś już się wyniósł z tego forum i wiem że nie tylko ja tego chcę, powiem nawet więcej nie wiem czy jest ktokolwiek kto jest zadowolony z Twojej obecności na tym forum....szczerze wątpię w to!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy chcę więcej??: Chcę żebyś już się wyniósł z tego forum i wiem że nie tylko ja tego chcę, powiem nawet więcej nie wiem czy jest ktokolwiek kto jest zadowolony z Twojej obecności na tym forum....szczerze wątpię w to!!

Zamiast lawirowac miedzy wazelina, a atakowaniem innych,

zrob cos kiedys sam.

Pewnie to Twoj sposob na zycie szukac poplecznikow

i na ich plecach jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysiek daj spokoj bo takiego gowna jak ten alf robi nie ma co ruszać bo smierdzi...

fanatyk czyzby naleciałosci z francji??:D hehe :P tam pod tym względem to mozna powiedzieć - mieszkanie na srodku stoku:)

Tia, super jest jak odpina się narty przy progu hotelu i tylko dwa kroki do pokoju. Jeszcze rano dojazd można przeżyć, ale powrót musi być pod drzwi. Już nie mówiąc o jakimś przebieraniu butów do samochodu:eek:. Kto mieszkał na stoku wie o czym mówię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...