Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki najbliżej Polski


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Ej - świntuchy, przecież chodzi mi o morawskie białe wino produkowane z powodzeniem w tej okolicy:D

No to ja właśnie o tym prawię, gros ludzi ma alergię na owoce lub przetwory z owoców pestkowych do których nalezą winogrona.

Nie lubię jeździć przez Słowację, nudna ta ich autostrada jak dla mnie ale w sumie to chyba kwestia gustu bo różnica czasowo żadna

Dzisiaj tam jechałem i nie tyle że nudna ta autostrada notabene od Żyliny już cały czas się jedzie autostradą, ale odcinek od Żyliny do Cieszyna czy odwrotnie jest mówiąc delikatnie irytujący i dla tego na dzień dzisiejszy nie zdecydował bym się jechać na Austrię tą właśnie trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, podumałem i waham sie obecnie pomiędzy Flachau i Schladming. Oczywiście Schladming bliżej. Jak Waszym zdaniem wygląda konfrontacja obu ośrodków? Chyba optymalnie będzie styczeń Flachau a marzec Schladming :-)

Nie, nie to bez sensu rozumowanie z tym marzeniem o Schladming, po prostu Schladming zostaje na kiedy indziej.

Powiem jeszcze tak:

Jeśli chodzi o infrastrukturę to zarówno w Schladming i okolicach i Flachau i okolicach porównywalna oczywiście bardzo nowoczesna.

Jeśli chodzi o trasy to okolice Schladming cechują się dość trudnymi trasami, a tych łatwych jest mało - za mało, za to okolice Flachau to zdecydowanie lepsze zróżnicowanie tras i więcej niebieskich(więcej niż w Schladming).

Tak że na wyjazd rodzinny bardziej skłania bym się w kierunku Flachau.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, podumałem i waham sie obecnie pomiędzy Flachau i Schladming. Oczywiście Schladming bliżej. Jak Waszym zdaniem wygląda konfrontacja obu ośrodków? Chyba optymalnie będzie styczeń Flachau a marzec Schladming :-)

Takie tam bliżej czy dalej......akurat te dwa ośrodki są o parę(naście), no dobra jakieś 30 kilometrów oddalone,jak dla mnie to żadna różnica .

Powiedziałbym,że Schladming ma bardziej wymagające trasy niż Flachau.

Ale ta opcja styczeń-marzec jest optymalna.:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o infrastrukturę to zarówno w Schladming i okolicach i Flachau i okolicach porównywalna oczywiście bardzo nowoczesna. Jeśli chodzi o trasy to okolice Schladming cechują się dość trudnymi trasami, a tych łatwych jest mało - za mało, za to okolice Flachau to zdecydowanie lepsze zróżnicowanie tras i więcej niebieskich(więcej niż w Schladming).

Tak że na wyjazd rodzinny bardziej skłania bym się w kierunku Flachau.

Dzięki śliczne. Miałem podobne wrażenie oglądając mapki. Tak więc w styczniu zaliczę rodzinnie Flachau a w marcu Schladming (z męską ekipą). To teraz jeszcze pytanie o jakiś sprawdzony nocleg (FeWo albo Fruehstueckpension) we Flachau albo okolicy? I nie musi być położony na stoku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze pytanie o jakiś sprawdzony nocleg (FeWo albo Fruehstueckpension) we Flachau albo okolicy? I nie musi być położony na stoku :-)

Konkretnych adresów Ci nie podam, ale poradził bym Ci zakwaterować się w Wagrain, wówczas będziesz mógł jednego dnia skoczyć w stronę St. Jochan-Alpendorf, a innego w stronę Flachau. Te tereny nie są połączone i nie można się przemieszczać pomiędzy nimi bez odpinania nart, dzieli je odległość ok 1 km, ale też nie ma takiej potrzeby aby pląsać pomiędzy nimi w ciągu 1 dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego namiaru też nie podam jednak poszukaj w necie miejscowego centrum informacji lub napisz do Ośrodka austriackiego w w-wie i oni ci takowe coś podeślą. Jest tego tam od groma - ja mieszkałem we Flachau w pensjonacie o nazwie "Penzion Piano" było b.sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu,ale noclegi w Wagrain są cholernie drogie-jak szukałem w zeszłym roku to niczego poniżej 30 e/os./dzień nie znalazłem - we Flachau jest dużo taniej-w zeszłym roku udało mi się ap.9-osobowy za ok.15-17 euro/os./dzień znaleźć.Najkorzystniej cenowo można wyhaczyć kwaterki w Eben- 6 km od Flachau (następny zjazd autostradą w stronę Salzburga)-w zeszłym roku mieliśmy takie luksusy - http://hausdolinar.members.cablelink.at/appartement.htm

Co do Katschbergu - jak miałem sezonówkę na Karyntię to był to nie licząc Nassfeld jeden z czołowych ośrodków dostępnych na ten karnet,ale po ubiegłorocznym ujeżdżaniu skigebietów salzburskich wybrałem się tam na 1 dzień "towarzysko" w lutym i ... nie podobało już mi się ;)-może to już kwestia znużenia wałkowanymi na okrągło wcześniej trasami,może kwestia porównania z czymś większym...Na pewno minusem Katschbergu są patologiczne wyciągi od strony St Margarethen-trasa A1 rewelacyjna,ale powrót zajmował 45 minut,a nowa gondola niewiele polepszyła sytuację-to chyba najmniej przemyślana inwestycja jaką widziałem w Alpach-zamiast puścić ją w pierwszej kolejności od samego dołu to zastępuje ona tylko 2 najwyższe orczyki,z których wzdłuż ostatniego i tak się nie jeździło za często,bo trasa płaska i wymagająca odpychania się kijkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....-to chyba najmniej przemyślana inwestycja jaką widziałem w Alpach-zamiast puścić ją w pierwszej kolejności od samego dołu to zastępuje ona tylko 2 najwyższe orczyki

Może jednak przemyślana. Gdyby wybudowali od dołu, to przy dużej przepustowości gondoli, duża ilość ludzi wywiezionych z dołu szybko zapchałaby górne orczyki. I może dlatego najpierw dozbrajają górę, a dół w przyszłości. Oby, bo faktyczne krzesło z Margarethen jest irytujące.

nowa gondola niewiele polepszyła sytuację

Ale przecież fajne są czerwone trasy z gondoli (jedna Snowbowl ma być otwarta w tym sezonie), a jedna z nich kawałkiem jest czarna

Edytowane przez Keszelski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...