Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki najbliżej Polski


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych trzech zdecydowanie Ski Amade - a najbliżej masz do najlepszego wchodzącego w jego skład , czyli Schladming-Dachstein - 530 km z Wrocławia.60 km bliżej masz np Hinterstoder-Wurzeralm,ale to już duużo mniejsze ski-areały,a najbliżej Polski jest Hochficht,Semmering i Hochkar-jeśli odległość od naszej granicy jest priorytetem

Jurku, a jaką drogą te 530km do Schladming?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku, a jaką drogą te 530km do Schladming?

Myślę ,że jakieś 730 km trzeba z Wrocka pokonać.

Pozostaje jeszcze droga lotnicza,ale nie testowałem.;):P

Z tych trzech zdecydowanie Ski Amade - a najbliżej masz do najlepszego wchodzącego w jego skład , czyli Schladming-Dachstein - 530 km z Wrocławia.60 km bliżej masz np Hinterstoder-Wurzeralm,ale to już duużo mniejsze ski-areały,a najbliżej Polski jest Hochficht,Semmering i Hochkar-jeśli odległość od naszej granicy jest priorytetem

Tylko,że mniejsze ski-areały to tak na jeden dzień.

Byłem co prawda tylko na Semmering,ale to mi daje jakiś obraz tych mniejszych ośrodków.

100km dalej takie Ski Amade,to tereny bez porównania,o wiele lepsze.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech zdecydowanie Ski Amade - a najbliżej masz do najlepszego wchodzącego w jego skład , czyli Schladming-Dachstein

Hmmmm..... najlepszego to pojęcie bardzo względne....

Jak by ktoś mnie zapytał czy lepsze tereny Schladming, Reiteralm, Hauser-Kabling, Hochwurzen czy raczej St. Jochann-Alpendorf, Wagrain, Flachau, Zauchensee, to nie potrafił bym udzielić jednoznacznej odpowiedzi, za to dużo można opowiadać na temat co za a co przeciw:rolleyes:

Jeśli chodzi o odległość to np. Nassfeld wcale nie jest blisko i jeśli by wybierać to zdecydowanie bardziej polecił bym stryjską część Ski Amade lub Salzburską z ośrodkami które wymieniam powyżej:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..... najlepszego to pojęcie bardzo względne....

Jak by ktoś mnie zapytał czy lepsze tereny Schladming, Reiteralm, Hauser-Kabling, Hochwurzen czy raczej St. Jochann-Alpendorf, Wagrain, Flachau, Zauchensee, to nie potrafił bym udzielić jednoznacznej odpowiedzi, za to dużo można opowiadać na temat co za a co przeciw:rolleyes:

Jeśli chodzi o odległość to np. Nassfeld wcale nie jest blisko i jeśli by wybierać to zdecydowanie bardziej polecił bym stryjską część Ski Amade lub Salzburską z ośrodkami które wymieniam powyżej:).

Oczywiście,że to pojęcie względne:) To tylko moja subiektywna opinia.Salzburger Sportwelt,czyli Flachau,Wagrain... też jest super,ale jest bardziej oblegane i ma ciut gorsze warunki śniegowe od Dachsteinu -szczególnie w niesprzyjającej pogodzie.Mówię to na podstawie własnych obserwacji z ubiegłego sezonu,spędziłem tam w sumie ponafd 30 dni ,zaczynając w październiku ,a kończąc w kwietniu:)

Idealny rozkład typowej dla mnie 4-dniówki to : pierwszy i ostatni dzień w Dachsteinie,drugi-niedziela Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl,trzeci-poniedziałek - Flachau-Wagrain-St Johann.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie lat 90 byłem w miejscowości Hinterstoder www.hinterstoder.at kilkadziesiat kilometrów za Linzem. W styczniu były totalne pustki. Pensjonat funkconowal tylko dla nas - 4 osób. Kilkanascie kilometrów tras całkowicie dosniezanych. W tamtym czasie odbywały sie tam zawody Pucharu Świata.

Poza tym systematycznie jeżdże do na AxamerLizum / www.axamer-lizum.at/ - tez blisko i fajne trasy w pełni dosnieżane. Poza tym tanio jak na Alpy.

Pozdr

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..... najlepszego to pojęcie bardzo względne....

Jak by ktoś mnie zapytał czy lepsze tereny Schladming, Reiteralm, Hauser-Kabling, Hochwurzen czy raczej St. Jochann-Alpendorf, Wagrain, Flachau, Zauchensee, to nie potrafił bym udzielić jednoznacznej odpowiedzi, za to dużo można opowiadać na temat co za a co przeciw:rolleyes:

Jeśli chodzi o odległość to np. Nassfeld wcale nie jest blisko i jeśli by wybierać to zdecydowanie bardziej polecił bym stryjską część Ski Amade lub Salzburską z ośrodkami które wymieniam powyżej:).

Jeżeli wybór padnie na Ski Amade, w jakiej miejscowości najlepiej szukać noclegu tak, żeby w miarę bezproblemowo sie przemieszczać? O jakich odległościach w ogóle mówimy?

Tak prawdę mówiąc porównuje jeszcze odległości pomiędzy Nassfeld i Schladming i wychodzi mi zaledwie 70km różnicy (Nassfeld 805, Schladming 735), przy czym A1 na Salzubrg jest jednak bardzo oblegana w porównaniu z A2 na Nassfeld (przynajmniej takie mam wyobrażenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech zdecydowanie Ski Amade - a najbliżej masz do najlepszego wchodzącego w jego skład , czyli Schladming-Dachstein - 530 km z Wrocławia.60 km bliżej masz np Hinterstoder-Wurzeralm,ale to już duużo mniejsze ski-areały,a najbliżej Polski jest Hochficht,Semmering i Hochkar-jeśli odległość od naszej granicy jest priorytetem

Powiedzmy tak, odległość jest o tyle istotna ale wszystko w zakresie 700-800km jest akceptowalne. Zdecydowanie odpadają mniejsze ośrodki typu Hochkar, Hochficht etc. bo mam przeczucie, że to tylko półśrodek. Prawdę mówiąc do tej pory jeździłem głównie po narciarskich molochach (Zillertal, Ischgl), w tym roku będzie krócej więc mniejszy ośrodek jest akceptowalny. Napaliłem sie troche na Katschberg, ale opinie są raczej skrajne choc z przewaga tych pozytywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak, odległość jest o tyle istotna ale wszystko w zakresie 700-800km jest akceptowalne. Zdecydowanie odpadają mniejsze ośrodki typu Hochkar, Hochficht etc. bo mam przeczucie, że to tylko półśrodek. Prawdę mówiąc do tej pory jeździłem głównie po narciarskich molochach (Zillertal, Ischgl), w tym roku będzie krócej więc mniejszy ośrodek jest akceptowalny. Napaliłem sie troche na Katschberg, ale opinie są raczej skrajne choc z przewaga tych pozytywnych.

SkiAmade to też niezły moloch i nieźle rozwleczony.

Bo ze Schladming do Bad Gastein jest z 90 kilometrów.

Jak dla mnie to albo zaczepić się w rejonie Schladmig

tam masz :Haus,Planai,Reiteralm,Fageralm i jeszce parę mniejszych

albo w rejonie Flachau-Wagrain

tam masz:te dwa powyżej + Flachau Winkl i Zauchensee

albo Grossarl

tam przemieścisz się do Dorfgastein

albo gdzieś w Gesteinertal

Bo całe Ski Amade z jedengo miejsca może i da się zaliczyć ale trochę czasu i paliwa trzeba by poświęcić.

-----------------------

Katschberg jest fajny.

Takie jest moje odczucie.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkiAmade to też niezły moloch i nieźle rozwleczony.

Bo ze Schladming do Bad Gastein jest z 90 kilometrów.

Jak dla mnie to albo zaczepić się w rejonie Schladmig

tam masz :Haus,Planai,Reiteralm,Fageralm i jeszce parę mniejszych

albo w rejonie Flachau-Wagrain

tam masz:te dwa powyżej + Flachau Winkl i Zauchensee

albo Grossarl

tam przemieścisz się do Dorfgastein

albo gdzieś w Gesteinertal

Bo całe Ski Amade z jedengo miejsca może i da się zaliczyć ale trochę czasu i paliwa trzeba by poświęcić.

Figo, a na Schladming ewentualnie Flachau jak jezdzisz? Na Salzburg i potem w dól A10? Czy na A2 / S6 / A9 i potem juz 320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo, a na Schladming ewentualnie Flachau jak jezdzisz? Na Salzburg i potem w dól A10? Czy na A2 / S6 / A9 i potem juz 320?

Do Flachau jechałbym na Salzburg.

Do Schladming jechałem A1 a potem A9 i 320 ,ale A9-ka jest dodatkowo płatna ok.10E

A2 / S6 / A9 też można./

"ciotka dobra rada -mapa google" to ostatnie proponuje ,i to nie jest zła propozycja.

A ta A9-ka na tym odcinku od S6 do zjazdu na Schladming nie jest dodatkowo płatna.

Dopiero powyżej tego zjazdu na odcinku w kierunku Linzu.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to Figo napisał wszystko - mogę z nie wymienionych polecić jeszcze Saalbach-Hinterglemm i dojazd od nas z okolic Katowic przez Znojmo na Salzburg

Choć uwielbiam drogę przez Znojmo to zdaje się trzeba się będzie przestawić na Mikulov.

Odkąd pootwierali pewne odcinki autostrad i expresówek na austriackich odcinkach chyba tamtędy będziemy jeździli.

A Znojmo będzie tylko wspomnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć uwielbiam drogę przez Znojmo to zdaje się trzeba się będzie przestawić na Mikulov.

Odkąd pootwierali pewne odcinki autostrad i expresówek na austriackich odcinkach chyba tamtędy będziemy jeździli.

A Znojmo będzie tylko wspomnieniem.

Potwierdzam. Również należałem do fanów Znojma, jednak po ostatnim wypadzie do Kaprun w czerwcu, uważam że droga na Mikulov jest zdecydowanie lepszą / szybszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wiele sie nie zmieniło, dodam, ze oprócz wymienionych atrakcji dal kobiet i dzieci Znojmo zapewnia też wiele różnorakich atrakcji dla Panów:cool:

Taaa.... a potem się na nartach nie będzie dało jeździć bo będzie piekło, swędziało, puchło i ropiało:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wiele sie nie zmieniło, dodam, ze oprócz wymienionych atrakcji dal kobiet i dzieci Znojmo zapewnia też wiele różnorakich atrakcji dla Panów:cool:

...ale zgaduję, że atrakcje już nie są tak atrakcyjne cenowo jak kiedyś :)

...a, zaraz, bo ja mam na myśli te zaklęte w butelkach - jak dżini, nie te z czerwonymi latarenkami - bo chyba takie też tam były? :) ...nie sprawdzałem :)

BTW, widzę Kraków - ty też jeździsz przez Czechy? Odkąd 2 lata temu zacząłem przez Słowację - tak ciągle się tego trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...