Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

World Skitest 08/09


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku chyba Atom wogóle nie dał nart do testów ISPO.

Więc nie wiadomo czy w tym roku będzie brany pod uwagę.

Z tego co pamiętam to nie od ISPO, tylko do NTN i tu nie chodzi bezpośrednio o Atomica tylko o ich generalnego przedstawiciela u nas w kraju firmę SUMIT z Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Nikt od 3 dni nie pisał? Coś się stało?

Moje typy:

SL Mężczyźni

1)Head

2)Atomic

3)Dynastar

SL Kobiety

1)Atomic

2)Salomon

3)Volkl

Z tym drugim typem to trochę chyba w hardcore poszedłem, bo pewnie Elan będzie wyżej, ale może się uda :)

zaczołem

Przypomina mi się świetne hasło z basha:

Za czołem to jest musk xD

Bez urazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zobaczcie jak nasi testerzy testują narty:D, niestety nie da się wstawić tych zdjęć tutaj:

http://www.austria-skitest.com/cms/index.php?option=com_expose&Itemid=94

Galeria z 2008 roku zdjęcie nr 35

Galeria z 2007 roku zdjęcia nr 95

Galeria z 2004 roku zdjęcie nr 4, 27

No, zwlaszcza na 35 i 95 sa w trakcie testow. A potem dziwic sie, ze opinie o nartach takie optymistyczne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picu Skitest ski testem ale własne odczucia każdy ma inne nawet w opisie tej narty w tescie napisali że Karin Hutary uznała ją za super narte a inne owszem... NIE a poza tym co to za odnosnik skoro wszystkie prezentowane narty otrzymały ocene bdb a poza tym raczej odnosił bym sie w twoim wypadku do wyniku testu mężczyzn :D i tu salomon jest w środku i tylko 2 pkt mniej od zwycięzcy to nie wiele (u pań salomon wypadł gorzej o prawie 6 pkte) mimo wszystko ja w tym seezonie celuje w Volkla bądź Salomona jesli chodzi o slalomke giganta zaniecham ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz dopiero doczytałem co i jak, zwłaszcza na tej austriackiej stronie (na której nawiasem mówiąc, wyniki nie pokrywają się z tymi na skionline :P) I widzę, że Salomon nieźle sobie poczynał zwłaszcza w tych kategoriach, które mnie interesują - krótki skręt, stabilność i trzymanie krawędzi. Jeszcze będę się musiał głębiej zastanowić, najlepiej przespać się z tydzień i będzie wynik w głowie :D

Edytowane przez Picu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picu, nie przejmuj sie tak strasznie i nie sugeruj tymi testami.

Tak jak napisal Homar, wszystkie narty otrzymaly ocene bardzo dobra.

Dla jednego Volkl bedzie super a dla kogos innego Elan.

Jakby wszyscy sie World Ski Testem sugerowali to na stoku mielibysmy tylko Volkl'a i Head'a. Na szczescie tak nie jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wszystko widać na przykładzie narty Elan SLX

w sezonie 2006/2007 była na pierwszym miejscu a w 2007/2008 na przedostanim:eek: . Wydaje mi się ,że poza szatą graficzną te narty jakoś specjalnie się nie różnią prametrami , a oceny zupełnie różne :confused:

No właśnie!

Chyba musiało by to być tak, że taki test odbywał by się w 4 turach po 3 dni i poprzez różne okresy zimy i różne ośrodki, jednak z udziałem tych samych testerów(może wątroby by mi nie siadły;)). Ciekawa by była szczegółowa analiza danych statystycznych np. pojedynczego testera na temat jednej konkretnej narty na której było dane mu się przejechać podczas każdej z tych 4 tur i ciekawe czy wówczas były by oceny przynajmniej zbliżone do siebie.

Taki fakt: jak można mówić o trasie zrobionej na beton skoro dzień wcześniej spadł śnieg i to w sporej ilości, moim zdaniem beton to jest tylko wtedy kiedy trasa nie widziała opadu śniegu od przynajmniej kilku dni i wówczas taki śnieg podczas codziennego preparowania trasy traci swoją strukturę i przestaje byś śniegiem, a zaczyna być po mielonym lodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wszystko widać na przykładzie narty Elan SLX

w sezonie 2006/2007 była na pierwszym miejscu a w 2007/2008 na przedostanim:eek: . Wydaje mi się ,że poza szatą graficzną te narty jakoś specjalnie się nie różnią prametrami , a oceny zupełnie różne :confused:

$$ $$ $$$ $$$ to jest chyba trafna odpowiedz na to co napisałeś :) reklama sponsoring i te pierdoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak nasi testerzy testują narty:D, niestety nie da się wstawić tych zdjęć tutaj:

http://www.austria-skitest.com/cms/index.php?option=com_expose&Itemid=94

Galeria z 2008 roku zdjęcie nr 35

Galeria z 2007 roku zdjęcia nr 95

Galeria z 2004 roku zdjęcie nr 4, 27

W galeriach widac jak organizatorzy stosuja rozne "zmiekczacze" umyslu.;)

Mozna sie domyslic jak to wplywa na wyniki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...