Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

World Skitest 08/09


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. Jesli kolega w ten sposób wszystkich "gasi" to niedziwne że reszta ludzi ma obawy przed zapytaniem się o co kolwiek.

Karwerek chłopie :) weź i przeczytaj z zastanowieniem to co pisze Mariusz. ;):):)

Przerabiam 6!!!!! klasę ( podstawówki) szóstą :)

Heli popierdala sobie dowolnie, frywolnie, jak Ci mówi -możesz policzyć, zapytaj co? Z pod jakiego palca:D nie ma żadnych danych.

Najpierw niech Ci odpowie ile wynosi zero do potęgi pierwszej ( piąta klasa):rolleyes: a potem zapytaj skąd wie o kącie, nie widząc, ni w ząb o materiale z jakiego narta jest wykonana. Jak Ci pisze , że masz coś zrekomprsować, podnieść, czy opuścić, toż, to czysty bełkot, Prorok jaki cy co.:)

A jeszcze wyjeżdża z komórkami;)

Miałeś chłopie matriałoznastwo ?

Jeśli nie wiesz z czego, i jak jest wykonana narta,to całe gadanie o jej właściwościach, jest czystą abstrakcją.

Nie neguję wiedzy Mariusza w pewnych dziedzinach, ale trochę dociekliwości nie zawadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wydaje sie wam że taki zwykły śmiertelnik nie wyczuje tego 1mm jak mu się tego nie powie??:) ciekawe jak by taki test wlasnie zrobić, dać po parze nart nie mowiąc np o szerokości pod butem:) i jakie by były odczucia, wydaje mi się ze to też troche sprawa psychiki no ale:)takie moje zdanie :P

tylko mnie nie zgnooojcie za bardzo :P

Może jakby były dwie dokładnie takie same narty to byś tego nie poczuł ale jedank wydawać by sie mogło mm co to jest ale coś w tym musi być skoro ludzie to zauważają ja sam np na rosole nowej "9" nie jezdziłem ale koledzy smigali i mowili że sa wolne z krawedzi na krawedz nie wiedzac nawet że sa te 2mm sersze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczułem rożnice jak przesiadłem sie z 02/03 rc4 wc sc 123-66-102 na taki sam model z 07/08 i taliowanie 118-66-99, choć środek taki sam to różnica znaczna :) takie moje spostrzerzenie :P

ale no nie wydaje mi sie zeby to była znacząca roznica :P

a Homar koledzy objezdzeni w nartach trenujący takze to troche co innego:) ja uprawiam amatorszczyzne a oni pod pro podchodzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "mułowatości" 9S jest jeszcze inna kwestia, której nikt nie wziął pod uwagę - może macie za mało pary w nogach, za mało ważycie i narta nie ma z czego "oddać" :confused: W NTN-ie Tomek Kurdziel w niemieckim teście (str 75) napisał "...jak funcarvery-bajka (...) sportowe, krótkie skręty wymagają siły-dużo siły..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że zawodnik - na zawody owszem komórka do jazdy/nauczania innych jak najbardziej sklepówka wiec nie rozumiem twoich pogladów (na testach zawodnicy testują wydaje mi sie nie tylko komórki ;)) a jak jezdzi reszta piszacych o mułowatosci ? nie wiem ale ja zacząłem pisać o tym wiec ja sie czuje za to odpowiedzialny a poza tym chyba nie rozumiesz o co tu chodzi, ty zadałeś pytanie albo wysunąłeś teze a ja ci na nie odpowiedziałem obalając ją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera sorry, przez przypadek mi się wklepał post zanim się namyśliłem żeby coś napisać, po czym stwierdziłem, że na razie nie mam nic do powiedzenia :P

EDIT: Dobra, teraz już mam :)

A poza tym to chyba nie miejsce na tę dyskusję. Zainteresowani niech założą wątek "Mułowatość 9S" Bo tu to o WorldSkiTest jest dyskusja

To jest jak najbardziej dyskusja na temat. Rossołka nie została przetestowana, więc warto by dorzucić tutaj testowe przemyślenia jej użytkowników :)

To dlaczego w NTN-ie są opisywane we włoskim i niemieckim teście Tam są gorsi testerzy którzy tej mułowatości nie zauważyli co ??? Twoja teoria też obalona

Jeszcze nie kupiłem polskiego NTNu, bo jakoś mi się tam nie zebrało, ale pewnie zmienię to w tym tygodniu. A tymczasem - jak wypada wobec tego Rossoł w porównaniu do innych nart?

Edytowane przez Picu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w NTN-ie są opisywane we włoskim i niemieckim teście:confused: Tam są gorsi testerzy którzy tej mułowatości nie zauważyli co ??? Twoja teoria też obalona :D

Przepraszam Parówo, masz racje, chciałbym być czegoś tak pewien jak ty... 9s to super elastyczna narta jak dla mnie jak na niej jezdziłem to wprost katapultowała mnie z wyjscia...a kiedy jezdziłem na niej na tykach byłem wniebowzięty, testerów w ntnie niestety nie znam ale znam kogoś kto zna. (i nie powiedział mi to i owo ;)) wybacz nie bede sie wdawał w dyskusje na tym poziomie obiecałem to sobie i paru tutejszym szamanom wiec musze przyznać Ci racje...

pozdrawiam serdecznie.

- zamierzony efekt osiągnąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki test zupełnie inny niż omawiany tu WorldSkiTest:

1.Atom 5* VIP

2.Blizzard 5* VIP

3.Salomon 5* VIP

a potem 4* Dynamic,Dynastar, Fischer,Head, Nordica, , Rossi

Piszę za kolejnością alfabetyczną. A opinie totalnie skrajne. Ale o "mułowatości" ani słowa.A w "Carve Factor" Rssi to tylko od Atoma gorsze.

Edytowane przez parówa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki test zupełnie inny niż omawiany tu WorldSkiTest:

1.Atom 5* VIP

2.Blizzard 5* VIP

3.Salomon 5* VIP

a potem 4* Dynamic,Dynastar, Fischer,Head, Nordica, , Rossi

Piszę za kolejnością alfabetyczną. A opinie totalnie skrajne. Ale o "mułowatości" ani słowa.A w "Carve Factor" Rssi to tylko od Atoma gorsze.

To są wszystko indywidualne odczucia testerów, jak już wielu mówiło, trzeba samemu potestować, żeby się czegoś dowiedzieć, ale prawda jest taka, że mało kto ma na to czas (np. ja nie mam), dlatego warto się wesprzeć pewnymi testami. To nawet czasami śmiesznie wygląda, bo Dynamic jest (albo jeszcze do niedawna był, już przestaję się orientować) zdaje się własnością Atomica i narty mają (ponownie, albo mieli) prawie identyczne, główną różnicą jest tak naprawdę szata graficzna, a jednak dostają różne oceny w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Parówo, masz racje, chciałbym być czegoś tak pewien jak ty... 9s to super elastyczna narta jak dla mnie jak na niej jezdziłem to wprost katapultowała mnie z wyjscia...a kiedy jezdziłem na niej na tykach byłem wniebowzięty, testerów w ntnie niestety nie znam ale znam kogoś kto zna. (i nie powiedział mi to i owo ;)) wybacz nie bede sie wdawał w dyskusje na tym poziomie obiecałem to sobie i paru tutejszym szamanom wiec musze przyznać Ci racje...

pozdrawiam serdecznie.

- zamierzony efekt osiągnąłeś.

No widzę,że kolegę Homara nieźle poniosło. Młody jesteś, przed Tobą studia (boś mądry chłop) gdzie przekonasz się (np. pisząc magisterkę) że do potwierdzenia, lub obalenia jakiejkolwiek teorii potrzeba wielu, bardzo wielu obiektywnych dowodów. Nie można sugerować się tylko jedną opinią nawet najwybitniejszego autorytetu w danej dziedzinie.

PEACE !!! :):D

P.S.

TEMAT NA NOWE ROZWAŻANIA :

MOŻE KTOŚ WIE DLACZEGO W NTN-ie (niemiecki test) NIE TESTOWANO VOLKL-i i ELAN-óW :confused::confused::confused::confused::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

TEMAT NA NOWE ROZWAŻANIA :

MOŻE KTOŚ WIE DLACZEGO W NTN-ie (niemiecki test) NIE TESTOWANO VOLKL-i i ELAN-óW :confused::confused::confused::confused::confused:

No bo połowa testerów przestraszyła się tygrysa na volklach, a resztę poraziła oczojebliwa zieleń elanów i było po testach :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Rossi Vip nie dostały ani tu ani tu więc jak miał bym kupować to wybrałbym coś innego (z VIPem), acha na testach nie testuje jeden narciarz, ekspert , zawodnik tylko grupa i wyniki testu to jest średnia . Taka duża grupa nie może się mylić, Ale oczywiście może komuś indywidualnie podejść inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu

Pitolicie wszyscy panowie jak nawiedzeni z jakiejś rozgłośni z miasta Kopernika. Jeździł ktoś na tych Rossi czy tylko wie od kolegi? Jak nie to zachowujecie się jak wędkarze co opowiadają bajki ile złowili, ile złowili ich koledzy i jak się znają na rybach i ze widzieli węża morskiego ( w rzece). Ja tylko wiem, że jak kupowałem trzy lata temu WC SC Fishera (taki żółto czarno zielony jeszcze bez flowflexa )to w Austria SkiTest były najlepsze NTN napisał " ciężkie, plegmatyczne, bez życia", sprzedawca w sklepie (Rowmix w Krakowie, chłopaki co sprzedają jeżdżą na testy) piał z zachwytu a ja przedtem pojeździłem na 9S Rossi (dla mnie były mułowate;) na Racetaigerze SL (z mało uniwersalne dłuższy skręt był niestabilny) i na Elanie SLX (nie wytrzymałbym więcej niż 3 godziny, takie były twarde) i wybrałem według własnego rozumu. Kłócenie się co mułowate a co nie nie ma sensu. Najlepiej wymieniać opinie na temat własnych doświadczeń albo zaznaczyć co gdzie kto przeczytał a nie robić magiel.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet czasami śmiesznie wygląda, bo Dynamic jest (albo jeszcze do niedawna był, już przestaję się orientować) zdaje się własnością Atomica i narty mają (ponownie, albo mieli) prawie identyczne, główną różnicą jest tak naprawdę szata graficzna, a jednak dostają różne oceny w testach.

Kiedy Atomic wykupił markę Dynamic, dostarczył im swoją technologię (materiały/konstrukcja/patenty). I tyle te narty mają wspólnego. Na twardość/sztywność danego modelu wpływa, ile jakiego materiału zostanie użyte do jego budowy. Nałożenie na to przyjętej geometrii narty daj efekt końcowy.

Tak powstają różnice pomiędzy wyższym i niższym modelem jednej marki, i z tego też biorą się różnice pomiędzy nartami Atomica i Dynamic'a.

Tak swoją drogą zastanawia minie jak duże są różnice w konstrukcji pomiędzy topowymi slalomkami obu firm że dynamic'i są o połowę tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Atomic wykupił markę Dynamic, dostarczył im swoją technologię (materiały/konstrukcja/patenty). I tyle te narty mają wspólnego. Na twardość/sztywność danego modelu wpływa, ile jakiego materiału zostanie użyte do jego budowy. Nałożenie na to przyjętej geometrii narty daj efekt końcowy.

Tak powstają różnice pomiędzy wyższym i niższym modelem jednej marki, i z tego też biorą się różnice pomiędzy nartami Atomica i Dynamic'a.

Tak swoją drogą zastanawia minie jak duże są różnice w konstrukcji pomiędzy topowymi slalomkami obu firm że dynamic'i są o połowę tańsze?

Ja właśnie słyszałem od kogoś że te topowe Dynamici, bodajże VR27 sie nazywają, od Atomiców SL12 różnią się tylko szatą graficzną. Ale może się mylę, nie siedzę w środku narty :) To jest na pewno częściowo chwyt marketingowy - Dynamic jest mniej znaną marką, przez co jest rzadziej wybierany. Skonstruowanie takiej narty na pewno kosztuje dużo mniej niż płacimy za nie w sklepie, dlatego można było sobie pozwolić na taki manewr - Atomic jest popularny, wszyscy go znają i dużo osób go kupuje, więc jest drogi, Dynamic na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie słyszałem od kogoś że te topowe Dynamici, bodajże VR27 sie nazywają, od Atomiców SL12 różnią się tylko szatą graficzną. Ale może się mylę, nie siedzę w środku narty :) To jest na pewno częściowo chwyt marketingowy - Dynamic jest mniej znaną marką, przez co jest rzadziej wybierany. Skonstruowanie takiej narty na pewno kosztuje dużo mniej niż płacimy za nie w sklepie, dlatego można było sobie pozwolić na taki manewr - Atomic jest popularny, wszyscy go znają i dużo osób go kupuje, więc jest drogi, Dynamic na odwrót.

chyba trochę więcej jest różnic

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2423&id_modelu=3169&porownanie=tak

a dynamic został dynamicem a nie atomicem ze względyu na rynek francuski gdzie najlepsze jest to co francuskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...