Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ręczne ostrzenie nart ! :(


eqiupe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej ;) - Ochota/Rakowiec :D

Jasne - jak w moim poście powyżej pisałem - na obrazku wszystko jest proste.

Tylko jakoś potem inaczej wychodzi ;)

Dlatego oddaje do serwisu.. :rolleyes:Ale,jak ktoś lubi sie w to bawić,fajna lekcja -POLECAM:)

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą Heli , że trzeba mieć przede wszystkim chęci:o i nie mieć tzw. dwóch lewych rąk żeby brać sie za "robienie" nart. No i , jak w kazdym fachu , praktyka jest nie do przecenienia.Pewnie też każdy , kto zaczynał sam dłubać przy nartach zaczynał od jakiejś prostej ostrzałki , później były imadła,pilniki , kątowniki,diamenty , itd. , itd... i gdzieś tam metodą prób i błędów zaczął dochodzić do porządanych rezultatów. Zawsze jednak lepiej uczyć sie od kogoś , kto jakiś temat już dawno przerobił , niż samemu znowu odkrywać Amerykę.Miej więc trochę "wyrozumiałości";) dla mniej zaawansowanych adeptów sztuki serwisowania nart:) bo coś co dla Ciebie jest oczywiste dla innych może już takie nie być.

Mnie np zaciekawiły te cykliny ( i sposób ich "tuningowania" ) którymi wyrównujesz ślizgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą Heli , że trzeba mieć przede wszystkim chęci:o i nie mieć tzw. dwóch lewych rąk żeby brać sie za "robienie" nart. No i , jak w kazdym fachu , praktyka jest nie do przecenienia.Pewnie też każdy , kto zaczynał sam dłubać przy nartach zaczynał od jakiejś prostej ostrzałki , później były imadła,pilniki , kątowniki,diamenty , itd. , itd... i gdzieś tam metodą prób i błędów zaczął dochodzić do porządanych rezultatów. Zawsze jednak lepiej uczyć sie od kogoś , kto jakiś temat już dawno przerobił , niż samemu znowu odkrywać Amerykę.Miej więc trochę "wyrozumiałości";) dla mniej zaawansowanych adeptów sztuki serwisowania nart:) bo coś co dla Ciebie jest oczywiste dla innych może już takie nie być.

Mnie np zaciekawiły te cykliny ( i sposób ich "tuningowania" ) którymi wyrównujesz ślizgi

Obejrzyj ten program.. !!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego oddaje do serwisu.. :rolleyes:Ale,jak ktoś lubi sie w to bawić,fajna lekcja -POLECAM:)

Oddajesz do serwisu - sam nie robisz bo ?

Nie oglądałem tego programu, ale mam na CD/DVD filmy instruktażowe swixa , Kunzmanna - jeszcze parę innych w sieci można znaleźć.

Czym ten na TVN od nich odbiega ?

... a może mówisz o tych filmach na TVN koło północy :rolleyes:, bo w trzech kolejnych postach polecasz program, tylko jakoś nic konkretnego nie napiszesz.

Fajna prowadząca .. czy jak :D

Edytowane przez Heli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heli,

Imadelka Twojego patentu sa super, ale mnie bardziej interesuje cyklina. Nie chce mi sie juz szukac cytatow, ale napisales cos o materialach i ze kazdy o tym powinien wiedziec, no nie do konca, bo jeszcze nie spotkalem sie zeby ktos sciagal P-tex plastikiem :eek: i na pewno nie jest to normalka i jak to mozliwe ze jest to takie proste. Jezeli mozesz rozwinac temat i napisac jak zrobic taka cykline to bardzo prosze (chodzi glownie o material). O strukturach mozna na necie znalezc cale opracowania naukowe, o smarowaniu, ostrzeniu tez ale nie ma nic na temat wyrownywania slizgu cyklina plastikowa, dla tego ten temat jest w jakis sposob niezwykly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) napisales cos o materialach i ze kazdy o tym powinien wiedziec, no nie do konca, bo jeszcze nie spotkalem sie zeby ktos sciagal P-tex plastikiem :eek: i na pewno nie jest to normalka i jak to mozliwe ze jest to takie proste. Jezeli mozesz rozwinac temat i napisac jak zrobic taka cykline to bardzo prosze (chodzi glownie o material).

Ja mam z akrylonu (PMMA), popularnie zwanego plexą.

Nie używam cyklin cienkich... a właściwie "giętkich", bo jeżeli cienkie chwycisz w uchwyt to pozostanie sztywne...

Ponieważ mówimy o skrawaniu pozostaje dobrać odpowiedni kąt ostrzenia narzędzia i po sprawie.

Jak ktoś pomyśli to na jednej krawędzi bocznej plexi zrobi dwa ostrza. Ostrzy się na papierze ściernym wodnym "500".

Kąt ostrzenia... koło 105 stopni, może być więcej trochę. Jak za duży wyjdzie zacznie się brzeg kruszyć.

Plexa raczej powinna być wylewana a nie ekstrudowana.

Acha - ostrzy się raczej cyklinę wcześniej przefrezowaną odpowiednio, bo "machanie " od prostej zajmie duuuużo czasu i może być ciężko ją wyprowadzić "na równo"

Edytowane przez Heli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był SB , zrobiliśmy co nie co , zawsze do mnie można wpaść z dechami i naostrzymy jak trzeba. No ale do mistrza Helego to mi jeszcze dużo brakuje:D

A co mo chop robić, jest z Warszawy w góry daleko jeździć na nartach nie ma gdzie, więc siedzi i piłuje se nartki i udoskonala technikę piłowania zamiast jeżdżenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek ma po czesci racje.

Jak jest sezon to jak jade 2/3 razy w tygodniu na narty, oprocz tego jeszcze praca, to na prawde nie mam zbyt wiele czasu na zajmowanie sie nartami i sleczenie nad nimi.

Smaruje na goraco sam, ostrze w serwisie i tak na prawde skupiam sie na jezdzie.

Nie czarujmy sie, ze takie szczegoly dla zwyklego amatora i do codziennej jazdy maja wielkie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku śniegu nie da się jeździć na nartach.

No to można zrobić "fajną" jazdę na forum....:P;):D.

Śnieg to nie wszystko jest jeszcze potrzebny skośny teren i cuś co nas wysmyka po tym skośnym terenie do góry, a tak poza tym to to wszystko to jest(śnieg, skośny teren, ect...) ale to samo do nas nie przyjdzie, w myśl zasady że góra z górą się nie zejdzie, więc trzeba dojechać do tych dobrodziejstw:), co za kilkadziesiąt godzin zamierzam uczynić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był SB , zrobiliśmy co nie co , zawsze do mnie można wpaść z dechami i naostrzymy jak trzeba. No ale do mistrza Helego to mi jeszcze dużo brakuje:D

Mam nadzieje, ze dobrze mu Dynastary i Rossignole nostrzyles ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze dobrze mu Dynastary i Rossignole nostrzyles ?? ;)

:D Nawet nie wiesz jakie narty mi do testów dałeś:rolleyes:

Więc dałeś mi coś takiego:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2471&id_modelu=3421

i takiego:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2473&id_modelu=3429

Te JC bardzo chwalił :), a tak na nich szalał:

img_9322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodów do konfliktu :D

To, że chłopaki trochę "złośliwe" to dobrze - musi być trochę energii w wypowiedziach.

Mój problem to nie brak stoków i odległość od nich, a brak zamkniętych dobrze przygotowanych stoków. Jestem już "złom" i na ostrą jazdę na otwartym stoku mnie nie stać... a i podobno teraz ganiają za nadmierną prędkość.

Myślę, że 95% -tom ludzi regulacja szybkości skrętu narty przez podniesienie krawędzi nie będzie potrzebna, to się nudzą i wyrażają to w ten sposób.

Jak dla mnie jest wszystko OK :cool:

Co innego mnie dziwi - w doborze sprzętu "początkujący" zapytał o dobór narty... jakiegoś piankowego salo 156cm pod 90 kg :eek: .

Co tam nie powypisywane :eek:

hotrok - OK, ale widziałeś co poniżej napisane ?

Jak dbając o forum możecie coś takiego pozostawić ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego mnie dziwi - w doborze sprzętu "początkujący" zapytał o dobór narty... jakiegoś piankowego salo 156cm pod 90 kg :eek: .

Co tam nie powypisywane :eek:

hotrok - OK, ale widziałeś co poniżej napisane ?

Jak dbając o forum możecie coś takiego pozostawić ?

Wiesz co Heli, mam identyczne odczucia jak Ty w tym temacie. Ja swoja opinie wyrazilem a nie wszystkie narty dobiera sie jak slalomki.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek ja mu ostrzyłem servisowe Racetigery, to F1 w porównaniu do tych testowanych przez Sławka.

Rejsmanku, daj mi spokój z Wólkiem :D

Edytowane przez bobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mo chop robić, jest z Warszawy w góry daleko jeździć na nartach nie ma gdzie, więc siedzi i piłuje se nartki i udoskonala technikę piłowania zamiast jeżdżenia;)

Faktem jest, że Heli może wydawać się niesympatycznym, i zarozumiałym, bucem, jeśli się go czyta. Prawda jest inna- na żywo jest przemiłym, bardzo przyjaznym, otwartym człowiekiem,, a na nartach jeździ naprawdę dobrze, z szybkością której wiele osób z forum nigdy nie osiągnie.

Myślę, że wyrabianie sobie opinii na czyjś temat na podstawie postów jest wielką, zdradliwą pułapką netu. W wypadku Helego warto odrzucić formę (mentorsko-wnerwiającą), a zając się treścią, bo jest naprawdę warta przemyślenia, i nie jest brana z pod dużego palca.

Narzędzia które robi, są na poziomie, do którego firmy produkujące masówkę nigdy się nie zbliżą.

P.S. Nie jestem krewnym królika.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszkod, w sentencji SB jest kolezenskie mrugniecie okiem i na prawde nie ma powodu aby ten watek tak nakrecac.

Zreszta mysle ze Heli szczerze napisal to co napisal i zrozumial lekko zartobliwa tresc sentencji, absolutnie nie odnoszacej sie merytorycznie do kwestii technicznych.

Ja osobiscie walnalbym Heliemu kolejna wage ale mi administracja nie pozwala :D

A wszystkie jego uwagi techniczne czytam z zarem w oczach - nie wnikajac ile z nich rozumiem;).

Tak samo jak przy stole w Lolku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego mnie dziwi - w doborze sprzętu "początkujący" zapytał o dobór narty... jakiegoś piankowego salo 156cm pod 90 kg :eek: .

Co tam nie powypisywane :eek:

hotrok - OK, ale widziałeś co poniżej napisane ?

Jak dbając o forum możecie coś takiego pozostawić ?

czuję się niejako wywołany do tablicy:rolleyes: więc Heli proszę

oświeć nas i powiedz cóż za herezje są tam powypisywane (m.in. przeze mnie ) ???

odpowiedź może być we właściwym wątku , co by autor pytania o narty też na tym skorzystał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...