Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie Jarku nie o to. Zapytam Nico.

O to, o to. Jarek zamieścił zdjęcie pióropusza bardzo zaawansowanego. Mozna to ocenić po kolorze piór z jego górnej części oraz po czerwonym kolorze w regionie czołowym.

U Bodego pióropousz ma kolor bialy co świadczy o jego niepełnym rozwoju. Myslę, że może mieć tu wpływ dośc młody wiek Bodego, choc uwzględniając prezentacje filmową ma za soba już wielokrotna inicjacje i od paru przynajmniej lat jest juz wojownikiem.

Teraz właśnie jest najlepszy czas na odbielenie pióropusza. Dobre dociśniecie krawędzi na niewielkiej warstwie wiosennej brei może to zapewnić.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy sugerujesz Mitku by Bode poświęcił trochę czasu na podstawowe ćwiczenia jazdy na krawędzi ?

Nic nie sugeruję, tylko żartuję. Bodemu nie bedę nic radził bo nie chce sobie robic obciachu. ten skret ktory prezentuje jeździ lepiej ode mnie, ma świadomośc gdzie robi błędy i co trzeba poprawić.

Jedyne o co móglbym go prosić, żeby uczynił jazdę bardziej urozmaiconą (slalomowa choroba - czy jak to tam nazwalismy).

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dobre dociśniecie krawędzi na niewielkiej warstwie wiosennej brei może to zapewnić.

Wlasnie moze zapewnic fajny pióropusz (sniegopusz) i mokre nogawki.:D

Szybko można sie przekonac co to jest kąt graniczy krawędzi.

Jazda na sniegu wiosennym (mokrym, sypkim firnie) dużo uczy.

Własnie jutro będę to doswiadczal praktycznie.

Dla chętnych S. Mlyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O to, o to. Jarek zamieścił zdjęcie pióropusza bardzo zaawansowanego. Mozna to ocenić po kolorze piór z jego górnej części oraz po czerwonym kolorze w regionie czołowym.

U Bodego pióropousz ma kolor bialy co świadczy o jego niepełnym rozwoju. Myslę, że może mieć tu wpływ dośc młody wiek Bodego, choc uwzględniając prezentacje filmową ma za soba już wielokrotna inicjacje i od paru przynajmniej lat jest juz wojownikiem.

Teraz właśnie jest najlepszy czas na odbielenie pióropusza. Dobre dociśniecie krawędzi na niewielkiej warstwie wiosennej brei może to zapewnić.

Pozdrawiam serdecznie

……………….

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moze zapewnic fajny pióropusz (sniegopusz) i mokre nogawki.:D

Szybko można sie przekonac co to jest kąt graniczy krawędzi.

Jazda na sniegu wiosennym (mokrym, sypkim firnie) dużo uczy.

Własnie jutro będę to doswiadczal praktycznie.

Dla chętnych S. Mlyn.

Trzymam za slowo.

1. Sniegopusz? - prawdopodobny

2. Mokre nogawki? - gwarantowane

3. Z tym katem granicznym to myslales o kantach granicznych?

Dobrze by bylo zrobic podsumowanie.

Najlepiej podsumowanie tego co mmimo napisania tysiecy postow zrozumiec nie mozna. (mam jeszcze ponad 5 lat na rozumienie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To bardzo zachowawcza ocena. To co że Bode jeździ lepiej od Ciebie?. Jakie to ma znaczenie? Jak potrafisz wskazać błędy to każdy głos przybliża do sukcesu.

Czy za młodu miałeś wideo sesje? NIE

Czy mogłeś się dać ocenić do internetu? NIE

Czy mogłeś zapytać się o zdanie tak wielu narciarzy? NIE

Każdą technikę na stoku podglądaliśmy, na wyciągu podsłuchiwaliśmy starszych narciarzy.

A dzisiaj wystarczy włączyć film ze swoim liderem i mamy wszystko na tacy.

Wydaje mi się że jak ktoś daje film do oceny to powinien sam wyciągać i zapraszać do oceny i bronić oceniającego jak inni na niego "skaczą".

.

Moim zdanie wszytsko co mogło zostać powiedziane już zostało przez osoby lepiej znające się na temacie niż ja. Niko i Jarek napisali syntetyczne posty. Bode się odniósł w modelowy sposób. Reszta będzie wodolejstwem.

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wszystko zostało napisane??? Gdzie?

Jak zadałem Jarkowi proste pytanie to jak odpowiedział?

Ty uważasz że wszystko zostało napisane. Ja mam zupełnie inne zdanie. Boogie ciągle prosi o proste tłumaczenia i jakoś nie dostał. Pewnie już nie poprosi bo się będzie bał szyderstw.

Nie Mitku musimy walczyć o radę bo (z wyjątkiem Nico,Jarka) nikt jej nie udzielił.

Do szyderstw jest dużo chętnych tylko do udzielenia rad jakoś nie widzę.

.

No to udzielaj, ja nie widzę potrzeby udzilania rad komuś kto zna się na temacie nie gorzej niz ja. Znam swoją wartość ale doceniam wartość innych.

Rossi naprawdę nie wiem o co Ci chodzi? Komu mam łopatologicznie tłumaczyć, Bodemu???

Bode nie rozumiesz o co chodzi? Wytłumaczyć Ci?

Pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczy się człowiekowi nieświadomemu, Body moim zdaniem do takich nie należy, trener mu powie " dobrze może trochę szerzej na nartach wchodzisz w tykę i nie zostawiaj ręki" i to wystarczy dla niego. Łopatologicznie tłumaczy się dwu lub trzysezonowcom którzy tak naprawdę nie mają pojęcia co robią źle i jak mają to robić by było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tłumaczy się człowiekowi nieświadomemu, Body moim zdaniem do takich nie należy, trener mu powie " dobrze może trochę szerzej na nartach wchodzisz w tykę i nie zostawiaj ręki" i to wystarczy dla niego. Łopatologicznie tłumaczy się dwu lub trzysezonowcom którzy tak naprawdę nie mają pojęcia co robią źle i jak mają to robić by było dobrze.

I i tak na tym poziomie w kwestii techniki samo tłumaczenie nie popartem pokazem jest bez sensu .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Łopatologicznie to mi musisz wytłumaczyć bo ja jestem wzrokowcem nie naukowcem.

Według Ciebie żeby szanować Bodego to muszę napisać że jedzie dobrze?

Suuuuuuuuper podejście do sprawy.

Ja wolę jak Jarek i Bode się obrażą na mnie byle z wystawienia swojego filmu coś dostali w zamian.

Dlatego lubię Nico bo on ma konwenanse w d..pie.

..

Pass bo bedzie kłótnia.

Radź bracie radź, masz pole do popisu. Tylko czytaj czasem co inni piszą np. po co Bode wstawił filmik.

Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi Rossi.

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie do końca się zgodzę ale tu akurat masz rację. Więcej daje 10 sekund filmu niż 10 stron opisu.

Mnie od najmłodszych lat wsadzano na narty, dawano zadanie i miałem to zrobić.

Bez żadnej otoczki zawodniczo-poziomowej.

Bo czym jest poziom i jak go zmierzyć? Czy Adam Małysz jest dobrym narciarzem czy tylko przeciętnym?

Mitku wydaje mi się że przy wieku Bodego żaden poziom nie zastąpi zaufania do trenera, mentora lub czegoś podobnego.

Ale jak jego trener nie wytyka podstawowych błędów to Twoim obowiązkiem jest udzielić mu rad.

Rozmowa z Bodem bez Bodego to troche skucha więc proponuje skończyć jak się odezwie.

Pozdro

Kłótnia?

Połowę dyskusji ze mną opierasz o negowanie moich wypowiedzi a teraz zachęcasz do radzenia.

Po co? By znowu słuchać komentarzy od "lepszych" i "mądrzejszych".

Człowieku masz wiedzę więc ją wykorzystaj w dobrym celu.

Taka wiedza to skarb.

.

Chetnie doradzę jak ktoś będzie rady potrzebował a ja będę znal odpowiedzi. W tej chwili widzę tylkon jednego kolege, który potrzebuje rady ale nie wiem jak mu pomóc.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tu brzydkie sformułowanie (stfu)/

Cześć

No to udzielaj, ja nie widzę potrzeby udzilania rad komuś kto zna się na temacie nie gorzej niz ja. Znam swoją wartość ale doceniam wartość innych.

Rossi naprawdę nie wiem o co Ci chodzi? Komu mam łopatologicznie tłumaczyć, Bodemu???

Bode nie rozumiesz o co chodzi? Wytłumaczyć Ci?

Pozdrawiam

Zrozumiano!

Tłumaczy się człowiekowi nieświadomemu, Body moim zdaniem do takich nie należy, trener mu powie " dobrze może trochę szerzej na nartach wchodzisz w tykę i nie zostawiaj ręki" i to wystarczy dla niego. Łopatologicznie tłumaczy się dwu lub trzysezonowcom którzy tak naprawdę nie mają pojęcia co robią źle i jak mają to robić by było dobrze.

Jak chodzi o tyczki to jestem właśnie trzysezonowcem. ;) a w zasadzie dwu bo ten pierwszy to tak na oswojenie.

Łopatologicznie to mi musisz wytłumaczyć bo ja jestem wzrokowcem nie naukowcem.

Według Ciebie żeby szanować Bodego to muszę napisać że jedzie dobrze?

Suuuuuuuuper podejście do sprawy.

Ja wolę jak Jarek i Bode się obrażą na mnie byle z wystawienia swojego filmu coś dostali w zamian.

Dlatego lubię Nico bo on ma konwenanse w d..pie.

..

Szczerze ? średnio interesuje mnie to, co napiszesz o mojej jeździe. Nie chcę Cię obrażać, ale zmieniłem oi Tobie rossi zdanie diametralnie. I to z postu na post idzie w coraz to gorszą stronę.

Jak by Bode miał trenera to nie wstawiał by tu filmu. Bo po co?

Mam

Cześć

Pass bo bedzie kłótnia.

Radź bracie radź, masz pole do popisu. Tylko czytaj czasem co inni piszą np. po co Bode wstawił filmik.

Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi Rossi.

Pozdro

Pozdro

Jedyny, który zrozumiał o co chodziło ?

Cześć

Rozmowa z Bodem bez Bodego to troche skucha więc proponuje skończyć jak się odezwie.

Pozdro

Chetnie doradzę jak ktoś będzie rady potrzebował a ja będę znal odpowiedzi. W tej chwili widzę tylkon jednego kolege, który potrzebuje rady ale nie wiem jak mu pomóc.

Pozdro

i oto jestem, świeży, 17 letni dzieciaczek kochający narty!

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bode

Wiem, oczywiście że wiem, że zrozumiano. Widzę, żeś z Rytra, może udałoby się spotkac w przyszlym sezonie gdzie w okolicach z tykami. Kacperion ma wprawdzie dopiero 9 lat ale też jest pasjonatem i z przyjemnością słucha autorytetów i pilnie się uczy.;)

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...