Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Mitek , ja zamiescilem wpis który cytuję niżej. Oceniałem nie ze względu na archaicznosc tylko rzetelność porownania.

Cytat:

Napisał ravick97 Zobacz post

w wersji online jest tutaj cosik:

http://www.ntn.pl/artykuly/sport/technika_jazdy/?a=4722

nie wiem tylko czy nie podpada pod ten paragraf:

No popatrzcie na te fotografie. Jak mozna powaznie traktowac porównanie technik Hermana i Beniamina.

To NIE SĄ Nawet PODOBNE fragmenty trasy.

Prosze popatrzyć na stomosc stoku, na odległosci między bramkami, ponadto nie znamy bramek przed ani za.

STROME zawsze inaczej się jedzie. Pamietac trzeba, ze porównanie zawodnika biegu zjazdowego i zawodnika slalomów to ma się jak pięsc do nosa. Wiemy jak Raich jedzie zjazdy . POROWNAJMY ich.

Dalej nie widze prostopadłosci jako wszechobecnej w skrecie.

W fazie przejscia muszę być prostopadle ustawiony do osi nart.

Raich prezentuje STYL jazdy stosując TECHNIKĘ podobną do Maiera.

Maier musiał się przestawiac na ten styl.

Raich w przejsciu jest przygotowany do wykonania dryfu , ale miał duzo miejsca aby spokojnie wejsc w skret.

Kurdziel napisał:

Cytat:

Hermann juz w fazie inicjacji skrętu minimalnie przełamuje sylwetkę na wysokości bioder (ujęcie 7. na stronie obok). W fazie sterowania pogłębia ten układ dodatkowo skręcając nieco odstokowo ramiona oraz biodra. Taki układ powoduje usztywnienie stawu biodrowego i co za tym idzie, zmniejszenie możliwości przekazywania impulsów na narty. W tej fazie Maier ma wyraźnie większy nacisk na nartę zewnętrzną i nie bardzo jest w stanie to zmienić, nawet jeśli by chciał.

Tak mozna pisac o kazdym specjaliscie od biegu zjazdowego i jest to racja

Nadmierna kontrrotacja zawsze jest szkodliwa (prawda marcus )

I jeszcze to:

Cytat:

ciężar nadal spoczywa głownie na jednej narcie, która nieco zbyt mocno zagłębia się w śnieg.

Przepraszam, ale Raichowi tez się zagłebia.

Dla mnie dokonanie pana K. jest mało wiarygodne.

A interpretacje jak widzimy bywają rózne, co widac na forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie dziękuję -kolego Nico- byś nie "bełkotał".

Body ostre wejście w skręt, mocny nacisk na jęzory co za tym idzie pełna kontrola nad dechami. Jeśli są jakieś błędy to sa minimalne niuanse. Body wszystko zależy od czasów na tyczkach, jeśli masz progress i wykonujesz zalecenia,trenera oraz przejazdy masz pewne, powtarzalne to jest dobrze!

Edytowane przez Raceman
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek , ja zamiescilem wpis który cytuję niżej. Oceniałem nie ze względu na archaicznosc tylko rzetelność porownania.

Pozdrawiam!

Widzę, że też Ci się nasz carvingowy guru komentujący jazdę gwaizd spodobał. No cóż ten typ tak ma.

Pozdro

Cześć

Bode - żenada, żałosne, max 3+. ;) A poważniej to masz slalomowe zboczenie lekkie. :)

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam to tylko po to by nikt nie zarzucał mi mówienia o rzeczach, o których nie mam pojęcia.

Nie wiem o co biega.

Cokolwiek to znaczy mamy przed soba filmy , które dużo mówią.

Body podoba mi sie styl jazdy. Wiesz co to oparcie na krawedziach.

Widać że wspolpracujesz z nartami.Potrafisz dokonac szybką zmiane krawedzi.

Tylko zamieniasz to odbicie z nart niepotrzebnie na wyjscie w gorę. Gdybyś jechał w tyczkach, to w zależnosci od sytuacji, moglo to znalezc uzasadnienie.

Twoja jazda jest generalnie do przodu (chyba wiesz co rozumię przez to), ale jest jeszcze mozliwoec przyspieszenia nart . Wlasnie wrzucając mocniej ciało w pozycji frontalnej( tak frontalnej - to mówi Niko jej przeciwnik) do przodu a nie w bok do srodka. Co do dygresji , to uznaję ten moment uzasadnienia takiej pozycji. Sam to czuje i doznaje przyspieszenia w tym momencie.

Mozna też nieco zwiekszyć ugięcie tulowia. W jezdzie nie zaprezentowales kompensacyjnego skrętu.

Masz go w programie? Z tej pozycji kompensacja jest niemożliwa.

Szukalbym jeszcze poprawy samych rąk. W pierwszej fazie skrętu sa one ladnie wyprowadzone . W drugiej już je (chyba za wczesnie przygotowujesz do wbicia) Ja bym z tego ruchu zrezygnował. Masz fantastyczny ruch cialem , możesz zrezygnowąc z wbijania kijkow.

Masz dobrą równowagę.

Ale w 1 sek (I filmu) popełniles błąd . Tak jest kiedy za pózno dochylisz się przy wejsciu na strome.

W obecnej dyskusji : jazda w tyczkach, jazda wolna pokazujesz wlasnie jazdę z "połykaniem przestrzeni". Widząc takiego narciarza zawsze mogę sobie wyobrazić , ze pojedzie dobrze w tyczkach

A odwracając tezę , ja ktory nie jezdze w tyczkach (bo nie mam okazji) jezdże bardzo podobnie do prezentowanej przez ciebie techniki.

Jest cos takiego w pozycji narciarza , ze od razu poznaje sie ze sie zwozi lub , ze "spada " w dół stoku. Dzieje się tak wtedy gdy narciarz ciałem okresla gdzie chce jechać a nie nartami. Mozna to zjawisko opisywac ruchem srodka ciężkosci. Dlatego to zdanie skojarz z kierowanie ciała bardziej w kierunku nart. Oddaj im energię pędu a nie trac jej, jak nie musisz , na podnoszenie pozycji.

Gdybym ja miał decydować kogo puscić w tyczki, puscilbym tego drugiego (tego spadającego).

Domyślam sie , ze Twój wpis jest odpowiedzią (moze we wspópracy) z moją odpowiedzią Racemanowi.

Jeżeli z innych pobudek to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co biega.

Cokolwiek to znaczy mamy przed soba filmy , które dużo mówią.

Body podoba mi sie styl jazdy. Wiesz co to oparcie na krawedziach.

Widać że wspolpracujesz z nartami.Potrafisz dokonac szybką zmiane krawedzi.

Tylko zamieniasz to odbicie z nart niepotrzebnie na wyjscie w gorę. Gdybyś jechał w tyczkach, to w zależnosci od sytuacji, moglo to znalezc uzasadnienie.

Twoja jazda jest generalnie do przodu (chyba wiesz co rozumię przez to), ale jest jeszcze mozliwoec przyspieszenia nart . Wlasnie wrzucając mocniej ciało w pozycji frontalnej( tak frontalnej - to mówi Niko jej przeciwnik) do przodu a nie w bok do srodka. Co do dygresji , to uznaję ten moment uzasadnienia takiej pozycji. Sam to czuje i doznaje przyspieszenia w tym momencie.

Mozna też nieco zwiekszyć ugięcie tulowia. W jezdzie nie zaprezentowales kompensacyjnego skrętu.

Masz go w programie? Z tej pozycji kompensacja jest niemożliwa.

Szukalbym jeszcze poprawy samych rąk. W pierwszej fazie skrętu sa one ladnie wyprowadzone . W drugiej już je (chyba za wczesnie przygotowujesz do wbicia) Ja bym z tego ruchu zrezygnował. Masz fantastyczny ruch cialem , możesz zrezygnowąc z wbijania kijkow.

Masz dobrą równowagę.

Ale w 1 sek (I filmu) popełniles błąd . Tak jest kiedy za pózno dochylisz się przy wejsciu na strome.

W obecnej dyskusji : jazda w tyczkach, jazda wolna pokazujesz wlasnie jazdę z "połykaniem przestrzeni". Widząc takiego narciarza zawsze mogę sobie wyobrazić , ze pojedzie dobrze w tyczkach

A odwracając tezę , ja ktory nie jezdze w tyczkach (bo nie mam okazji) jezdże bardzo podobnie do prezentowanej przez ciebie techniki.

Jest cos takiego w pozycji narciarza , ze od razu poznaje sie ze sie zwozi lub , ze "spada " w dół stoku. Dzieje się tak wtedy gdy narciarz ciałem okresla gdzie chce jechać a nie nartami. Mozna to zjawisko opisywac ruchem srodka ciężkosci. Dlatego to zdanie skojarz z kierowanie ciała bardziej w kierunku nart. Oddaj im energię pędu a nie trac jej, jak nie musisz , na podnoszenie pozycji.

Gdybym ja miał decydować kogo puscić w tyczki, puscilbym tego drugiego (tego spadającego).

Domyślam sie , ze Twój wpis jest odpowiedzią (moze we wspópracy) z moją odpowiedzią Racemanowi.

Jeżeli z innych pobudek to przepraszam.

Wbijanie kija i NW to rzecz, którą bardzo długo nam wpajali i tak juz zostało. Mój przejazd zarówno jeden jak i drugi i trzeci mi się nie podobają. Tzn wiem, że pod koniec sezonu jeździłem jeszcze lepiej bo byłem w szczytowej formie i gdzieś na filmikach nawet to się uchowało, problem w tym, że ja nie wiem gdzie one moga być. Ruch rąk w drugiej fazie skrętu - zgadzam się, ale nie mogę tego jakoś wyplenić...

Co do rzekomej odpowiedzi w stronę Rejsa. Nie, jestem całkowicie bezstronny i dziękuję zarówno Tobie i Rejsowi za cenne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę, że też Ci się nasz carvingowy guru komentujący jazdę gwaizd spodobał. No cóż ten typ tak ma.

Pozdro

Cześć

Bode - żenada, żałosne, max 3+. ;) A poważniej to masz slalomowe zboczenie lekkie. :)

Pozdro

Oj tam zboczenie. Taki ot - mały fetyszyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico :) kolego, widać ze masz potężną wiedzę, której nie neguję ba jestem pełen szacunku. Chodzi mi o to żeby to przedstawić w sposób bardziej "łopatologiczny" dla reszty użytkowników, ja rozumiem o co Ci chodzi lecz jest tutaj garstka bądz więcej ludzi którzy potrzebują dokładnego wręcz banalnie prostego wyjaśnienia co i jak :) wiec bez spinki:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to idzie, jeśli chcesz się dzielić swoją wiedzą - a wnioskuje, że chcesz, to musisz to robić tak by czytający Ciebie rozumieli. Ja na przykład dosyć często nie rozumiem o co Ci chodzi a rozmawiałem tez z osobami, które twierdzą, ze niewiele rozumieją a wręcz twierdzą, że być może piszesz specjalnie w ten sposób:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijanie kija i NW to rzecz, którą bardzo długo nam wpajali i tak juz zostało. Mój przejazd zarówno jeden jak i drugi i trzeci mi się nie podobają. Tzn wiem, że pod koniec sezonu jeździłem jeszcze lepiej bo byłem w szczytowej formie i gdzieś na filmikach nawet to się uchowało, problem w tym, że ja nie wiem gdzie one moga być. Ruch rąk w drugiej fazie skrętu - zgadzam się, ale nie mogę tego jakoś wyplenić...

Co do rzekomej odpowiedzi w stronę Rejsa. Nie, jestem całkowicie bezstronny i dziękuję zarówno Tobie i Rejsowi za cenne opinie.

……………………...

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to idzie, jeśli chcesz się dzielić swoją wiedzą - a wnioskuje, że chcesz, to musisz to robić tak by czytający Ciebie rozumieli. Ja na przykład dosyć często nie rozumiem o co Ci chodzi a rozmawiałem tez z osobami, które twierdzą, ze niewiele rozumieją a wręcz twierdzą, że być może piszesz specjalnie w ten sposób:D:D

Witam

Już któryś raz coś takiego czytam i nie rozumiem o co chodzi z tym nie rozumieniem:cool: - Niko po polsku pisze.

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez Marucha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już któryś raz coś takiego czytam i nie rozumiem o co chodzi z tym nie rozumieniem:cool: - Niko całkiem poprawnie po polsku pisze.

Pozdrawiam

Mirek

Cóż, z tego wynika, że ja jakiś niegramotny i niekumaty jestem:D Nie kwestionuję poprawnego języka polskiego, składni czy budowy zdań. Nie twierdze też, że każdy opis jest niezrozumiały, jednak często jest to trudnoprzyswajalne jak dla mnie i nie łapię niuansów. Ale jeśli tylko ja to może znaczy, że się czepiam:cool:

A na serio to bez złośliwości czy wbijania szpilek - to taka moja obserwacja - do przemyślenia tylko bo moze da się lepiej

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale znam swoje błędy, ale chce usłyszeć je od paru osób, na których opinii konkretnie mi zależy.

Jezeli chodzilo rowniez o mnie :D to zaczne od tego ze widzialem film tylko w przelocie bo teraz mam blokade na YouTube (prosze wez to po uwage). Pamietam tylko dwa skrety ze srodka filmu pierwszego i wlasciwie tylko to moge skomentowac. Oceniam Cie w kategorii zawodnik regionalnego klubu. Byles na OFLA? czy juz jestes na to za stary ;)

:cool: Jazda jest bardzo dobra. Pewne stanie, plynnosc ruchow, gleboki uklad dosrodkowy, krawedzie tna snieg. Jedziesz dlugim skretem ale na slalomkach?

Moze Niko i praktycznie cala reszta zaraz mnie zje ale i tak powiem swoje. Na wszelki wypadek nie bede uzywal takich okreslen jak square stance czy pozycja frontalna ;)

Czas na konkrety :D.

Uwazam ze zewnetrzna reka za bardzo w bok zamiast do przodu. Mam wrazenie jakbys przyjmowal gleboki uklad dosrodkowy za wczesnie i ta wyciagnieta reka pomagala w rownowadze.

Zewnetrzna reka ma prowadzic skret (wiem Harb naucza odwrotnie). Niby to tylko reka ale ona zostajac z boku odkreca barki a barki ciagna biodra i je blokuja skutkiem tego w skrecie jedziesz prawie wylacznie na zewnetrznej narcie - tak mi sie wydaje bo pioropusz idzie prawie tylko z zewnetrznej narty.

Wbicie kija jest OK ale to musi byc wpisane plynnie w calosc lancucha ruchow. U Ciebie widze troche niepotrzebnie przygotowanie do wbicia i jaby wyczekiwanie na odpowiedni moment.

Wyjscie w gore za mocno zaakcentowane, chyba nie jest az takie potrzebne szczegolnie ze to slalomki.

Jakie cwiczenie moze poprawic sylwetke. Moim zdaniem bardzo dobra bedzie jazda na zewnetrznej narcie, wewnetrzna ma byc prowadzona rownolegle i nad sniegiem.

Co to daje:

- cwiczenie rownowagi w plaszczyznie poprzecznej (jak za wczesnie bedziesz chcial przesunac cialo do wewnatrz skretu to bedziesz sie musial podeprzec na wewnetrznej, jak za pozno to nie bedziesz mial wystarczajacego zakrawedziowania)

- cwiczenie rownowagi w plaszczyznie strzalkowej czyli przod-tyl

- cwiczenie poprawnego ustawienia barkow i bioder w skrecie - w tym cwiczeniu nalezy nie dopuszczac zeby narta wewnetrzna (ta w powietrzu) ustawiala sie katowo tak jak w cwiczeniu "Javelin" bo to blokuje ruchliwosc bioder

Poza tym wszelkie cwiczenia na uspokojenie gory bez kijow - to sa najczesciej wykonywane cwiczenia przez zawodnikow z PŚ.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku nie mam nad czym dyskutowac, bo to jak bym dyskutował z samym sobą.

Po tym co napisales dochodzę do wniosku ,ze w 100% (może ciut mniej) się z Tobą zgadzam.

Dokladnie tak też widzę kontrowersyjny(dla wielu) ruch ręką zew.

Na wszelki wypadek nie bede uzywal takich okreslen jak square stance czy pozycja frontalna

Myslę , ze i w tym temacie mamy zbieznosc poglądów. Potrzebny jest czas i dobra wola.

Ja bardzo często używam swego języka (moze się róznić z formą obiegową). Natomiast ważne jest przelozenie na język ciala (mowa). Szybko byśmy znależli konsensus w realu. Bo są to nieraz rzeczy do nie wytlumaczenia.

Pozdrawiam!

Edytowane przez niko130
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzilo rowniez o mnie :D to zaczne od tego ze widzialem film tylko w przelocie bo teraz mam blokade na YouTube (prosze wez to po uwage). Pamietam tylko dwa skrety ze srodka filmu pierwszego i wlasciwie tylko to moge skomentowac. Oceniam Cie w kategorii zawodnik regionalnego klubu. Byles na OFLA? czy juz jestes na to za stary ;)

:cool: Jazda jest bardzo dobra. Pewne stanie, plynnosc ruchow, gleboki uklad dosrodkowy, krawedzie tna snieg. Jedziesz dlugim skretem ale na slalomkach?

Moze Niko i praktycznie cala reszta zaraz mnie zje ale i tak powiem swoje. Na wszelki wypadek nie bede uzywal takich okreslen jak square stance czy pozycja frontalna ;)

Czas na konkrety :D.

Uwazam ze zewnetrzna reka za bardzo w bok zamiast do przodu. Mam wrazenie jakbys przyjmowal gleboki uklad dosrodkowy za wczesnie i ta wyciagnieta reka pomagala w rownowadze.

Zewnetrzna reka ma prowadzic skret (wiem Harb naucza odwrotnie). Niby to tylko reka ale ona zostajac z boku odkreca barki a barki ciagna biodra i je blokuja skutkiem tego w skrecie jedziesz prawie wylacznie na zewnetrznej narcie - tak mi sie wydaje bo pioropusz idzie prawie tylko z zewnetrznej narty.

Wbicie kija jest OK ale to musi byc wpisane plynnie w calosc lancucha ruchow. U Ciebie widze troche niepotrzebnie przygotowanie do wbicia i jaby wyczekiwanie na odpowiedni moment.

Wyjscie w gore za mocno zaakcentowane, chyba nie jest az takie potrzebne szczegolnie ze to slalomki.

Jakie cwiczenie moze poprawic sylwetke. Moim zdaniem bardzo dobra bedzie jazda na zewnetrznej narcie, wewnetrzna ma byc prowadzona rownolegle i nad sniegiem.

Co to daje:

- cwiczenie rownowagi w plaszczyznie poprzecznej (jak za wczesnie bedziesz chcial przesunac cialo do wewnatrz skretu to bedziesz sie musial podeprzec na wewnetrznej, jak za pozno to nie bedziesz mial wystarczajacego zakrawedziowania)

- cwiczenie rownowagi w plaszczyznie strzalkowej czyli przod-tyl

- cwiczenie poprawnego ustawienia barkow i bioder w skrecie - w tym cwiczeniu nalezy nie dopuszczac zeby narta wewnetrzna (ta w powietrzu) ustawiala sie katowo tak jak w cwiczeniu "Javelin" bo to blokuje ruchliwosc bioder

Poza tym wszelkie cwiczenia na uspokojenie gory bez kijow - to sa najczesciej wykonywane cwiczenia przez zawodnikow z PŚ.

Znam te błędy. z rękoma borykam się od dłuższego czasu, szczerze to wlasnie one wizualnie najbardziej mi przeszkadzają i czasem czuję, że blokują skutecznie wejscie biodra, kiedy zostają z tyłu. Dzięki Jarku za opinię bardzo cenną ;) swoją drogą to wszystkie te ćwiczenia, które wypisałeś sam wykonywałem przed tamtym sezonem i nawet troche wczesniej. Do tego dochodzi ćwiczenie równowagi na kuli gumowej oraz przechodzenie po linie, ale nie krokiem odstawno-dostawnym tylko zwykłym, powolnym krokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te błędy. z rękoma borykam się od dłuższego czasu, szczerze to wlasnie one wizualnie najbardziej mi przeszkadzają i czasem czuję, że blokują skutecznie wejscie biodra, kiedy zostają z tyłu. Dzięki Jarku za opinię bardzo cenną ;) swoją drogą to wszystkie te ćwiczenia, które wypisałeś sam wykonywałem przed tamtym sezonem i nawet troche wczesniej. Do tego dochodzi ćwiczenie równowagi na kuli gumowej oraz przechodzenie po linie, ale nie krokiem odstawno-dostawnym tylko zwykłym, powolnym krokiem.

Kurcze Bode żebym ja miał takie problemy z jazdą jak ty to już nic by mi do szczęścia nie było potrzebne:).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...