Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trzy dni z życia umęczonego narciarza


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Villeneuve, apartamenty Les Chaletes du Jardin Alpin, Grupy Eurogroup Vacances

Najlepsza miejscówka bo w samym sercu kompleksu... no i super czarna, długa i zawsze pusta traska z szybkim krzesłem, chyba najlepsza w całym kompleksie. Ja niestety byłem tam dwa razy po jednym dniu przy okazji pobytu w Les 2 Alpes i Alp d'huez.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza miejscówka bo w samym sercu kompleksu... no i super czarna, długa i zawsze pusta traska z szybkim krzesłem, chyba najlepsza w całym kompleksie. Ja niestety byłem tam dwa razy po jednym dniu przy okazji pobytu w Les 2 Alpes i Alp d'huez.:(

To następnym razem spróbuj jeszcze czarnej o nazwie Luc Alphand - też superowa, choć kilka razy przecina ją taka jedna zielona - trzeba trochę uważać.

Drugim super regionem było Briancon - jest tak kilka super czerwonych i jedna czarna, tylko gondola troche wolna

pzdr

Edytowane przez moris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obal

Muszę chyba obalić ;) Twoją tezę ,że któryś z gestorów przeczyta coś złego na temat swojego ośrodka i będzie się to starał zmienić.

Dopóki nie zacznie brakować kasy z powodu braku klientów to się tak nie stanie.

A nie stanie się tak bo widać jakie jest obłożenie wszelkich możliwych ośrodków narciarskich.

Po cóż więc gestorzy tychże ośrodków mieliby cokolwiek zmieniać :confused::mad:.

Nie zgodze sie z Twoim stwierdzeniem.

Rozmawialem ostatnio ze wspolwlascicielem stacji narciarskiej i po pierwsze od razu rozpoznal naszywke Skionline i pytal czy jestem zwiazany z portalem (czyli jednak portal jest rozpoznawalny i sadze tez, ze opiniotworczy).

Z rozmowy z nim jasno wynikalo, ze jest swiadomy tego, ze internet do dosc czesto wykorzystywane zrodlo informacji dla narciarzy i opinie krazace w internecie o stacji maja dla niego spore znaczenie. Zwlaszcza ze, w promieniu 30 km znajduja sie 2 inne, dosc duze stacje. Czyli jest konkurencja.

Pytal o moja opinie na temat stacji i byl ciekaw jak wypada w porownaniu z innymi osrodkami.

Rozmawialismy tez na temat platnych parkingow, toalet.

Dla niego darmowy, dobrze przygotowany parking to cos absolutnie normalnego i oczywistego a nie zaden luksus.:)

Dlatego tez uwazam, ze cos w stylu rankingu stacji narciarskich ma sens. Sadze, ze wlasciciele (przynajmniej niektorzy) czytajac opinie o swojej stacji moze probowali by cos zmienic, albo chociaz zastanowiliby sie chwile nad tym co poprawic, co zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie do skansenu „Skrzyczne”

Właśnie w ubiegłą niedziele zagościłem w skansenie zwanym COS na Skrzycznem. Najpiękniejsza góra Beskidu Śląskiego przywitała mnie pięknym słońcem i parkingiem po 2zł za godzinę Wyjazd na Jaworzynę poszedł nad wyraz sprawnie kolejki praktycznie brak .Jadąc pod górę można się domyśleć czemu przetarcia kamienie i trawa problem załatwiła by inwestycja w kilka armatek śnieżnych . Każdy który jeździł na Skrzycznem wie w których miejscach. Na Jaworzynie porażka , kolejka do krzesła murowane 40 min . Jestem na szczycie i co robić pierwszy zjazd w sezonie no to niebieską –najniebezpieczniejsza trasa w polskich górach wąsko przerażająca ilość narciarzy o bardzo skrajnych umiejętnościach , osoby dobrze jeżdżące wręcz w karkołomny sposób omijają leżących i oczekujących na GOPR. Rodzicu dbasz o pociechy unikaj tej trasy. No to jedziemy na doliny i orczykiem do góry. Kolejka , jeżeli tą bezkształtną masę pchających się narciarzy nazwiemy kolejką na jakieś 25 min no jestem duży i jak gdzieś stanę to mnie sami wepchają .Wyciąg robi wrażenie dlatego początkujących jak na lekarstwo jedynie ślady w miejscach gdzie odpadli. Hura szczyt no to Fis i za to kocham Szczyrk na szczęście nie ma dzisiaj zawodów tylko te przetarcia ale włodarze COS nie wiedzą że istnieje takie coś jak armatki śnieżne . I znów na dolinkach i klapa kolejka urosła do 40 min to jadę w dół na krótki orczyk na którym uczyłem się jeździć jakieś 38 lat temu – wciąż ten sam niezmienny . Tylko jakiś kretyn wymyślił że bilety kupuje się nad górną stacją (przy dolnej orczyka na szczyt) poratowałem narciarzy swoimi biletami i bez kolejki 5min w górę przepuszczając rodziny i znajomych pracowników wchodzących bokiem i za darmo. Niestety na tym odcinku FIS-u są zawody więc po lewej stronie trasy ścisk niemiłosierny wielu pierwszą ściankę pokonuje na plecach i innych częściach ciała .Och zderzenie narciarz z snowboardzistą , nie tym razem zawinił narciarz kompletnie pijany z resztą w grupie z kilkoma również zawianymi kolegami . No i gdzie ta Policja na nartach .Zawodnicy się zwinęli jest pięknie.

Kończę jazdę i klapa bo ktoś zapomniał wybudować krótkiego wyciągu dowożącego do krzesła na Jaworzynie więc przez „Piekiełko” w dół, niebieskiej nie polecam kamieni więcej niż śniegu . Znów wjeżdżam na niebieską podjazd do kaskady czerwonej i klapa zdejmować narty i w dół , włodarze COS to urządzenie nazywa się ARMATKA SNIEŻNA i jeżeli o swojej pracy i nas narciarzach myślicie poważnie to wydajcie trochę dutków.

Na zakończenie zapraszam do zwiedzenia skansenu narciarskiego na Dużym Skrzycznem, gdzie mieści się też najsławniejsza narciarska „szkoła przetrwanie” i stok do ekstremalnego testowania ślizgów nart na beskidzkich kamieniach . A włodarzom COS życzę spokojnych snów .

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[byłem ostatnio na SOLISKU w Szczyrku i powiem nieskromnie , ze zamierzam te kamyczki pozbierać i przesłać w prezencie GAT- owi

Smutne ze musze na trasie robic slalom pomiędzy kamieniami

Będziesz dobry na tyczkach... ;):D

A tak poważniej,to chyba powinniśmy za każdym razem domagać się odszkodowania za zniszczone ślizgi(i nie tylko),tak jak można to robić w przypadku,kiedy uszkodzimy samochód na wyrwie w drodze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam wiadomość do obslugi starych GACI czy dałoby się takowe kamienie pozbierać ale wątpię że będzie jakaś reakcja. pewnie moje zdjęcie wywieszą z zakazem pokazywania się w Szczyrku że śmiałam zapytać:D:D:D

Taaak...

Piszesz te paszkwile do GACI (ładny zwrot) i chłopaki zamiast kamienie zbierać muszą je czytać.

Skąd mają wziąć czas na zbieranie kamieni?;)

Co może mają wstawać godzinę wcześniej?

Wtedy doba ma 25 a nie 24 godziny.

To jest chyba pomysł,co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak...

Piszesz te paszkwile do GACI (ładny zwrot) i chłopaki zamiast kamienie zbierać muszą je czytać.

Skąd mają wziąć czas na zbieranie kamieni?;)

Co może mają wstawać godzinę wcześniej?

Wtedy doba ma 25 a nie 24 godziny.

To jest chyba pomysł,co?

przy wyciagu na Czantorię widziałam chyba z 10 wielkich koszy ( nie wiem chyba na kamienie bo na co:D) gdyby ładnie poprosili GATOWCY to może by im takowych koszy użyczyli:) lub gdyby tak 10 zjazdów dali za darmo to nawet sama bym przeszła i je pozbierała żeby sobie nart nie poniszczyć:):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyciagu na Czantorię widziałam chyba z 10 wielkich koszy ( nie wiem chyba na kamienie bo na co:D) gdyby ładnie poprosili GATOWCY to może by im takowych koszy użyczyli:) lub gdyby tak 10 zjazdów dali za darmo to nawet sama bym przeszła i je pozbierała żeby sobie nart nie poniszczyć:):rolleyes:

Trzeba podrzucić myśl drogowcom,taka ilość kamieni na pewno im się przyda! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wróciłem ze Szczyrku......

Jak w tytule :D

Beskidek stoi.

Małe Skrzyczne jeździ , ale tłumnie i warunki conajmniej problematyczne.

Skrzyczne duże jeździ od połowy.

Niebieska : koszmar , nie jechałem bo wystarczyło mi to co zobaczyłem z krzesła.

Czerwona Kaskada : wtorek w porządku , środa troche gorzej.

Czwartek rano dałem sobie spokoj z Kaskadą spłoszony widokiem górnego odcinka.

Jakaś fujara od ratrakowania owszem zlikwidowała lód w górnym odcinku trasy .

Zlikwidowała go do gołej ziemi :eek:

Dolny odcinek w miare ok , najpierw troche mnie wystraszyło coś co wyglądało na koszmarne kamulce.

Okazało się że to szyszki :D

FIS : no tu nie mam sie co czepiać .

Ludzi niewiele , stok gładziutki , nie było zawodów ;)

W czwartek z rana był jakiś trening ekipy na oko 7-10-cio latków którzy wpędzali nas w kompleksy zasuwając na tyczkach jak małe samochodziki.

Armatek naliczyłem całe dwie sztuki na przejeździe z FIS-u na Kaskade.

Stały robiły profesjonalne wrażenie i to by było na tyle.

Nie działały.......

Nie wiem co sie musi zmienić aby zaczęto w tym kurorcie traktować narciarzy jak ludzi białych a nie maszynki do wyciągania forsy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Jak w tytule :D

Beskidek stoi.

Małe Skrzyczne jeździ , ale tłumnie i warunki conajmniej problematyczne.

Skrzyczne duże jeździ od połowy.

Niebieska : koszmar , nie jechałem bo wystarczyło mi to co zobaczyłem z krzesła.

Czerwona Kaskada : wtorek w porządku , środa troche gorzej.

Czwartek rano dałem sobie spokoj z Kaskadą spłoszony widokiem górnego odcinka.

Jakaś fujara od ratrakowania owszem zlikwidowała lód w górnym odcinku trasy .

Zlikwidowała go do gołej ziemi :eek:

Dolny odcinek w miare ok , najpierw troche mnie wystraszyło coś co wyglądało na koszmarne kamulce.

Okazało się że to szyszki :D

FIS : no tu nie mam sie co czepiać .

Ludzi niewiele , stok gładziutki , nie było zawodów ;)

W czwartek z rana był jakiś trening ekipy na oko 7-10-cio latków którzy wpędzali nas w kompleksy zasuwając na tyczkach jak małe samochodziki.

Armatek naliczyłem całe dwie sztuki na przejeździe z FIS-u na Kaskade.

Stały robiły profesjonalne wrażenie i to by było na tyle.

Nie działały.......

Nie wiem co sie musi zmienić aby zaczęto w tym kurorcie traktować narciarzy jak ludzi białych a nie maszynki do wyciągania forsy......

rozwaliłeś mnie z tym rakrakiem:D:D:D....nie dziw się,oni to robią bo muszą...nie ma w tym ani pasji,ani obowiązku...zwykła robota niewolincza....:mad:....to pytanie zadaje sobie wielu ludzi,ale odpowiedzi nie otrzymasz przez najbliższe kilkadziesiąt lat,ale wtedy przynajmniej ja na nartach nie będę jezdził:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wswpaniały artykuł jakbym to ja pisał.Tak niestety jest w Polsce ,dawno już nie uczęszczam do polskich ośrodków narciarskich i bardzo mi z tym dobrze.Nie mam kasy na wyrzucanie w błoto cóż wreszcie mam wybór i korzystam z tego.Proponuję licznej grupie narciarzy zrobić to samo ,tanio ,bez korków,bezpiecznie bo ratownictwo śmigłowcem działa ,bez stresu na darmowych parkingach ,i najważniejsze -najeździmy się do woli bez kolejek i po trasach przygotowanych wzorowo ,bez kamieni.Może wtedy przestaną w naszym kraju właściciele ośr. narciarskich nas lekcewarzyć Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...