Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Euro Po 4,2855 Plm!!!!!!!!!!!!!!!!!


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Trend to trend, po to takie coś wymyślono aby wielu fachoiwców bez specjalnych ceregieli mogło zarabiać piebniądze, no bo nietrudno jest wyrysować kreskę i domniemywać, że to wyrocznia. A, że większośc ludzi tak robi to trendy sobie trochę trwają. Jeśli teraz wszyscy grają na wzmocnienie złotego to nie ma mocnych - tak będzie, zwłaszcza, że złoty świetnie sie do tego nadaje; a dlaczego:

- bo jest niedowartościowany i stracił więcej niż pokrewne waluty a i w okresach umocnienia mniej od nich zyskiwał

- bo przy tak niskiej cenie złotego już nie tylko detaliści robią u nas zakupy w strefach przygranicznych ale sprawy te zaczęły dotyczyć dużych zakupów hurtowych a wielkie koncerny tego nie lubią bo taniej sprzedają w Pl a "sprytni Polacy" przerzucają ten towar npo do Niemiec. Po części z tego pewnie też ostatnio nasze zadziwiające nadwyżki w handlu zagranicznym.

Trend pewnie będzie trwał dotąd aż wszyscy uwieżą że złoty może się tylko wzmacniać co nie znaczy, że złoty wtedy jakoś zacznie tracić - może przecież powstać trend horyzonrtalny - i to by było fajne na jakimś sensownym poziomie (3,80-4,10).

Ale czasy mamy niespokojne i nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o umocnieniu złotówki?....to jakiś stały trend czy tylko chwilowy...

giełda się rozhulała, gdyż większy kapitał zagraniczny napłynął to i złoty się umocnił (jak na razie nie da się kupić akcji na gpw za walutę). wszystko wskazuje na to, że w dłuższym okresie złoty dalej będzie zyskiwał na wartości, choć nie tak spektakularnie jak to miało miejsce w ubiegłych sezonach. z drugiej strony awersja do ryzyka jest obecnie spora, przynajmniej jeśli chodzi o środki własne inwestujących, także jakieś bad news z łotwy, węgier, słowacji czy inszej białorusi i znowu zacznie bujać. wg mnie będziemy jeszcze chwilami oglądać euro w tym roku po 4,35-4,40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dobrze jest poogladać wykresy wahań w skali mikro i makro. nioski co do trendów, satłości i zmienności każdy może wyciągnąc sam:

http://mojeinwestycje.interia.pl/wal/wykresy_wal?wlid=570

Pozdrowienia

... moja teoria jest taka ze pod koniec kazdego miesiaca rzad sprzedaje euro zeby obnizyc kurs, na jak dlugo to bedzie dzialac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moja teoria jest taka ze pod koniec kazdego miesiaca rzad sprzedaje euro zeby obnizyc kurs, na jak dlugo to bedzie dzialac ???

Zależy ile tego euro mają:rolleyes:, Tomasz Olbratowski kiedyś w swoim felietonie mówił że dolarów w gotówce na całym świecie jest 246 i 38 centów, a całej reszty po prostu nie ma, nie było i nikt tej kasy nie widział:D - a skoro on tak mówił to tak jest:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym w notowaniach międzybankowych około godz. ósmej rano euro kosztowało "tylko" 4.0750 PLN:):):):):) Analitycy twierdzą, że teraz może nastąpić korekta do 4,20-4,25 PLN, a następnie silne umocnienie do 3,80 PLN:).

Pisałem kiedyś o tym -czy nie warto z tego tematu wyjść do innego,żeby był wiekszy odzew/usłyszałem,ze za długo,albo blook?/.Ale to tylko wsopominki;),mamy tu fachowców od finansów i euroregionu-coś mądrego napiszą,a ja chyba kupię euro na wyjazd listopadowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś o tym -czy nie warto z tego tematu wyjść do innego,żeby był wiekszy odzew/usłyszałem,ze za długo,albo blook?/.Ale to tylko wsopominki;),mamy tu fachowców od finansów i euroregionu-coś mądrego napiszą,a ja chyba kupię euro na wyjazd listopadowy;)

Już chcesz kupić walutę na wyjazd w listopadzie?? Choć nie jestem ekspertem od walut uważam, że to za wcześnie. Po wakacjach jest większe prawdopodobieństwo, że Euro będzie kosztowało poniżej 4 zł, niż powyżej 4,30 takie są opinie wszystkich analityków....ale zrobisz jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chcesz kupić walutę na wyjazd w listopadzie?? Choć nie jestem ekspertem od walut uważam, że to za wcześnie. Po wakacjach jest większe prawdopodobieństwo, że Euro będzie kosztowało poniżej 4 zł, niż powyżej 4,30 takie są opinie wszystkich analityków....ale zrobisz jak chcesz.

Szanuję Twoją wypowiedź,ale wcześniej też słyszałem wiele!!:confused:Po prostu na dzień dzisiejszy mnie stać,a w lispoadzie czy w październiku nie jestem tego pewny/tak analizując historię;)/:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoją wypowiedź,ale wcześniej też słyszałem wiele!!:confused:Po prostu na dzień dzisiejszy mnie stać,a w lispoadzie czy w październiku nie jestem tego pewny/tak analizując historię;)/:)

Może to i mądre. Przecież nasze wyjazdy nie kosztują tysięcy euro i ewentualna strata będzie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem dzisiaj na necie i słyszałem w radio wypowiedzi mądrych głów, że euro w sierpniu delikatnie podskoczy do 4,22 a w kolejnych miesiącach będzie się umacniać i będzie w okolicach 4,0.

Ale paznokci nie dam sobie obciąć!:)

Dobra poczekam do wrześmia,a co do wyjazdów i kosztów podanych wcześniej to trochę skromnie/patrząc na ceny skipasów/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wyjazdów i kosztów podanych wcześniej to trochę skromnie/patrząc na ceny skipasów/;)

Może i skromnie, ale realnie. Biorąc pod uwagę, że przeważnie korzystam z wyjazdów grupowych, transportu zbiorowego, własnej michy oraz 10% grupowej zniżki na skipass to jeszcze zostaje na drobne przyjemności typu codzienny browar na leżaku, ale tu nie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i skromnie, ale realnie. Biorąc pod uwagę, że przeważnie korzystam z wyjazdów grupowych, transportu zbiorowego, własnej michy oraz 10% grupowej zniżki na skipass to jeszcze zostaje na drobne przyjemności typu codzienny browar na leżaku, ale tu nie o tym.

To tylko zazdościć/szacun/,będąc z synem w Val Threns.dwie osoby/mając opłacony przejazd,nocleg,skipassy na VT-wyszło ok.4500zł,dopłata do TV skipass po ?chyba 20 e-czyli 40 e,na żarcie /bez szaleństw/wyszło ok 500e/tydzien/Nie jest to tanio/euro było prawie 4,8zł/.W czerwcu byłem w Austrii-bez liczenia kosztów wynajęcia apartamentu,tylko koszty skipassu,żarcia,paliwa-wyszło prwaie 1000euro.:rolleyes:A wczoraj rozmawialem z kolegą,który był na Krecie 2 tyg z 4 osobową rodziną.bez kosztów wycieczki 7500zł/stracił 1500 euro w gotówce i 500 euro przez kartę;)No pomyślisz-Burżuje!!;):)

Piszcie prawdę,a nie ekstremę!!

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odświeżam starego kotleta, bo...... euro zaraz przebije 4 złocisze:):)

http://waluty.onet.pl/euro-zlotowka,18909,828,2,1092,1,profile-wykresy

"Za dwa lub trzy lata euro może kosztować tylko 2,7 zł - mówi w rozmowie z TVN CNBC Biznes Benoit Anne, strateg walutowy banku Merrill Lynch. To kolejny analityk, który twierdzi, że nasza waluta wkroczyła na drogę umacniania się - informuje TVN CNBC Biznes."

http://waluty.onet.pl/zloty-bardzo-silny-nawet-270-za-euro,18892,3116637,1,news-detal

A dla nas to oznacza tańsze wyjazdy i tańszy sprzęt. Nic tylko się cieszyć:D:D:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla nas to oznacza tańsze wyjazdy i tańszy sprzęt. Nic tylko się cieszyć:D:D:p

Jedni się cieszą, a inni płaczą, jedni mają tańsze wyjazdy inni, droższe...

Jak pójdziesz do pracy(bo po tym co napisałeś domniemam że jeszcze nie pracujesz) do firmy która np. produkuje coś na export i dostaje za towar euro, i to euro zamiast sprzedać po 4 zł, sprzeda po 3,5, to Twój szef poszuka oszczędności między innymi w Twojej pensji, wtedy się okaże że w ogóle Cię nie stać na taki wyjazd:rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za dwa lub trzy lata euro może kosztować tylko 2,7 zł - mówi w rozmowie z TVN CNBC Biznes Benoit Anne, strateg walutowy banku Merrill Lynch. To kolejny analityk, który twierdzi, że nasza waluta wkroczyła na drogę umacniania się - informuje TVN CNBC Biznes."

A ja słyszałem, że w Moskwie na pl. Czerwonym rozdają rowery ...

Równie dobrze mógłby powiedzieć, że za dwa lata będzie super zima i najeździmy się jak cholera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni się cieszą, a inni płaczą, jedni mają tańsze wyjazdy inni, droższe...

Jak pójdziesz do pracy(bo po tym co napisałeś domniemam że jeszcze nie pracujesz) do firmy która np. produkuje coś na export i dostaje za towar euro, i to euro zamiast sprzedać po 4 zł, sprzeda po 3,5, to Twój szef poszuka oszczędności między innymi w Twojej pensji, wtedy się okaże że w ogóle Cię nie stać na taki wyjazd:rolleyes:

Jest to dla mnie zrozumiałe. Ja akurat importuje swój towarek na handel i mi to na rączkę. A "szefowi" doradziłbym zakup opcji walutowych (tych nie spekulacyjnych) to bardzo popularny instrument zabezpieczania się przed wahaniami kursowymi, a jak się go ubezpieczy to jest w 100% bezpieczny......ale co to za szef jak nie wie o takich rzeczach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci sami stratedzy ,analitycy i wszelkiej maści fachowcy finansowi w 2007 roku mówili ludziom kupujcie domy , będzie tylko drożej . A teraz tysiące ludzi z nieruchomościami które straciły na wartości przez 3 lata 30 % , pożyczali po 300 tyś franków szwajcarskich w cenie 2.00 za franka . Teraz ci ludzie są winni bankowi nadal 300 tyś franków lecz niestety nie 600 tyś złotych tylko 810 tyś zł . Także proponuje spokój i rozum za swojego doradzcę a nie jakiegoś gościa który opowiada o nie swoich pieniądzach.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...